{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ларедут-гореща тема или как да се справим с търговията от него  (Прочетена 33276 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #75 -: Октомври 29, 2010, 22:37:32 »
Раздели ТемаНагоре

Е не може да не е адекватен за българския пазар със средна работна заплата 300 лв, а да е адекватен на французите със средна заплата 3000евро

Като не се иска да се печели от подобни неща и като за вас 4 лв не са печалба защо не го подарите този панталон за 1 евро /аз така правих когато пазарувах от там/

С това първото не откриваш топлата вода, едва ли някой в България се кефи, че кутия мляко струва колкото в държавите с по 2-3000 евро заплата, така е с много стоки, особено хранителни и козметични. Не е така обаче за дрехи и обувки извън разпродажбите.
В случая сравнението е неуместно, защото това 1 евро е толкова адекватно със заплатите им, че по телевизията можеш да ги видиш как спят пред магазина и ще се избият в първия ден на разпродажбите в Париж. Аз съм била и съм го видяла с очите си. Същото е и с онлайн пазаруването по време на разпродажба, не случайно огромни количества свършват за секунди.
А ти го каза все едно 1 евро си му е цената, на която ей сега да отидеш в Париж и можеш да си го купиш. Доста манипулативно.

Колкото до второто - всяка продажба тук е печалба - затова е продажба, нали? Като продавам носените якенца да детето си, аз печеля някакви пари от това, независимо на половин цена или по-малко го продавам. Всички са тук и продават, за да спечелят някой лев, с който да купят нещо за семейство и детенце, което после пак ще се опитат да продадат и т.н. Защо в този сайт не се подаряват всички неща? Ти защо не подариш всичко от обявите си? Хайде да не вървим с популистки изказвания, че ще заприличаме на политици.

И нека бъдем разумни и не стигаме отново до парадоксалното заключение "С парите Х предпочитам да си купя насрани гащи на половин цена, отколкото нови с надценка, за да не се облажи някой продавач за моя сметка". Не забравяйте, че и ние сме хора с деца, и ние купуваме хляб и сокчета с тия 4 лева (те дори не са 4, а по-малко, ама нейсе).

След като е толкова болна тази тема, да се направи гласуване, да видим колко от потребителите имат против ларедусктите обяви и продажбата на стоки от 1 евро за 6 лева. И да се забрани пускането на такива обяви или да се ограничи, примерно до 5 на месец като там. Но доста ме съмнява, че  потребителите (вкл. купувачи) ще гласуват ЗА.
Освен малцината, умишлено бойкотиращи ларедут по някакви си свои собствени причини, разбира се.  (letter4)


« Последна редакция: Октомври 29, 2010, 22:39:05 от Barbarona » Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #76 -: Октомври 29, 2010, 22:53:11 »
Раздели ТемаНагоре

Е не може да не е адекватен за българския пазар със средна работна заплата 300 лв, а да е адекватен на французите със средна заплата 3000евро

Като не се иска да се печели от подобни неща и като за вас 4 лв не са печалба защо не го подарите този панталон за 1 евро /аз така правих когато пазарувах от там/

С това първото не откриваш топлата вода, едва ли някой в България се кефи, че кутия мляко струва колкото в държавите с по 2-3000 евро заплата, така е с много стоки, особено хранителни и козметични. Не е така обаче за дрехи и обувки извън разпродажбите.
В случая сравнението е неуместно, защото това 1 евро е толкова адекватно със заплатите им, че по телевизията можеш да ги видиш как спят пред магазина и ще се избият в първия ден на разпродажбите в Париж. Аз съм била и съм го видяла с очите си. Същото е и с онлайн пазаруването по време на разпродажба, не случайно огромни количества свършват за секунди.
А ти го каза все едно 1 евро си му е цената, на която ей сега да отидеш в Париж и можеш да си го купиш. Доста манипулативно.

Колкото до второто - всяка продажба тук е печалба - затова е продажба, нали? Като продавам носените якенца да детето си, аз печеля някакви пари от това, независимо на половин цена или по-малко го продавам. Всички са тук и продават, за да спечелят някой лев, с който да купят нещо за семейство и детенце, което после пак ще се опитат да продадат и т.н. Защо в този сайт не се подаряват всички неща? Ти защо не подариш всичко от обявите си? Хайде да не вървим с популистки изказвания, че ще заприличаме на политици.

И нека бъдем разумни и не стигаме отново до парадоксалното заключение "С парите Х предпочитам да си купя насрани гащи на половин цена, отколкото нови с надценка, за да не се облажи някой продавач за моя сметка". Не забравяйте, че и ние сме хора с деца, и ние купуваме хляб и сокчета с тия 4 лева (те дори не са 4, а по-малко, ама нейсе).

След като е толкова болна тази тема, да се направи гласуване, да видим колко от потребителите имат против ларедусктите обяви и продажбата на стоки от 1 евро за 6 лева. И да се забрани пускането на такива обяви или да се ограничи, примерно до 5 на месец като там. Но доста ме съмнява, че  потребителите (вкл. купувачи) ще гласуват ЗА.
Освен малцината, умишлено бойкотиращи ларедут по някакви си свои собствени причини, разбира се.  (letter4)



В подкрепа на Барбарона, относно разпродажбите  ще кажа, че съм оцеляла в доста такива в чужбина и наистина е спане пред магазина и бутане, блъскане, няма и следа от цивилизация. Отварянето на Карфур и боят за банани тук бяха нищо в сравнение с разпродажбите там. Дърпаш, ако уцелиш номер си голям късметлия, ако се кумиш губиш. Не мериш - няма къде и чакаш 45 минути при работещи 10 каси за да платиш.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
prodavalka
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 85

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #77 -: Октомври 29, 2010, 23:57:43 »
Раздели ТемаНагоре

То не само там се буташ. И от ларедута за да си купиш някои неща ставаш в 3-4 часа посреднощ, лягаш в 5-6, а след час те буди детето. И какво, за цялото това будуване и т.н. накрая да ги подаря? И аз смятам, че не може да се продават нови неща без някаква надценка, особенно купени на безценица.
Не знам, нека го измислят модераторите, в крайна сметка ще е каквото те кажат, но хубаво трябва да го обмислят.
Активен

Моля гласувайте за мен в тези сайтове:
http://nagradite.net/tsvetito
http://nagradi.us/tsvetito
http://spe4eli.me/tsvetito
AVANA
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 356


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #78 -: Октомври 30, 2010, 08:45:17 »
Раздели ТемаНагоре

Много отдавна съм открила топлата вода с намаленията
И на живо съм ги видяла още в края на 90-те и он-лайн пазарувам от 7 години
Няма да влизам в спор с Барбарона или някой друг - уважавам мнението на всеки
Наистина идеята с анкетата е чудесна и ако модераторите пуснат една в началото на темата мисля, че ще е идеалния вариянт
Активен
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #79 -: Октомври 30, 2010, 10:27:56 »
Раздели ТемаНагоре

Barbarona не знам от къде си пазарувала в Париж, но сестра ми живее там от 10 години и нито на нея, нито на мен ми се е налагало да спя пред магазини и да се бия за стоки в разпродажби.
В началото на месеца се редих тук на опашка за разпродажба в Nike на пл. Славейков, но също не съм се била с никого за да си пазарувам.
Наистина се спекулира много със стоките от Ларедут, особено с евтините им такива. Тъпото е, че  и Ларедут за Франция, и Карфур за Гърция са магазини за бедни хора, а тук им се радваме, като дете на бонбон. Аз също имам неща от Ларедут, които съм купувала чрез посредник (с такса за услугата и завишени цени) и също пазарувам от Карфур.
Момичета, някои цени тук са наистина смехотворни. Пример давам с прословутите двойни завивки (подаръци), които са отвратителни, но стигат цена 15 лв.
« Последна редакция: Октомври 30, 2010, 10:38:04 от Shu-shi » Активен

dacetoooooooo
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 6310


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #80 -: Октомври 30, 2010, 13:31:03 »
Раздели ТемаНагоре

Цитат
Момичета, някои цени тук са наистина смехотворни. Пример давам с прословутите двойни завивки (подаръци), които са отвратителни, но стигат цена 15 лв.
И на мен ми направи впечатление,че лятото бяха между 5 и 7 лв(и сега има 1-2 обяви),а сега са на двойни и тройни цени Shocked
Активен

Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #81 -: Октомври 30, 2010, 14:14:25 »
Раздели ТемаНагоре

Цитат
Момичета, някои цени тук са наистина смехотворни. Пример давам с прословутите двойни завивки (подаръци), които са отвратителни, но стигат цена 15 лв.
И на мен ми направи впечатление,че лятото бяха между 5 и 7 лв(и сега има 1-2 обяви),а сега са на двойни и тройни цени Shocked
ее, явно има сезонност  Wink
макар че каква сезонност, те са си баш за лятото, ако въобще стават за нещо. толкова са тънки, че.... Embarrassed
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
ROSIDINKOVA
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 781


Радвай се на живота,а не на неговия смисьл!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #82 -: Октомври 30, 2010, 15:43:58 »
Раздели ТемаНагоре

Цитат
Момичета, някои цени тук са наистина смехотворни. Пример давам с прословутите двойни завивки (подаръци), които са отвратителни, но стигат цена 15 лв.
И на мен ми направи впечатление,че лятото бяха между 5 и 7 лв(и сега има 1-2 обяви),а сега са на двойни и тройни цени Shocked
ее, явно има сезонност  Wink
макар че каква сезонност, те са си баш за лятото, ако въобще стават за нещо. толкова са тънки, че.... Embarrassed
Те ако бяха хубави ,нямаше мамчетата да ги продават.Не пазарувам от такива сайтове.А и тук не сьм поглеждала дрешки купувани от там.Плащам си като поп в магазините. Huh?
Активен

Всички заслужаваме да бьдем щастливи!
borislav
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 759

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #83 -: Октомври 30, 2010, 19:52:40 »
Раздели ТемаНагоре

http://www.bgdomakinq.com/showproduct.php?product=52330&cat=109
ето тук погледнете
Активен

КОРЕКТНА СЪМ-ОЧАКВАМ СЪЩОТО
Спазвам ред 3 часа,после давам напред
springflower
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 324


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #84 -: Октомври 30, 2010, 19:57:17 »
Раздели ТемаНагоре

А колко са в Ларедут? ?Линк да видим или ги няма вече?
Активен

- с предимство за повече от една обява,вече не пазя ред
- връщам стока, неотговаряща на описанието
- не считам, че трябва да плащам опаковки
- пращам и получавам като МПП
- държа преди всичко на добрата комуникация
Благодаря на всички за коректността към мен!!
   
borislav
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 759

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #85 -: Октомври 30, 2010, 19:59:12 »
Раздели ТемаНагоре

може и да ги няма вече ,сега ще видя,но аз имам и двата вида за 2 лева са
Активен

КОРЕКТНА СЪМ-ОЧАКВАМ СЪЩОТО
Спазвам ред 3 часа,после давам напред
doublemama
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 238


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #86 -: Октомври 30, 2010, 20:01:08 »
Раздели ТемаНагоре

А колко са в Ларедут? ?Линк да видим или ги няма вече?


Не съм 100% убедена,но последно не са били повече от 1-2,максимум 3 евро двата броя.Знам,защото и аз исках да си ги купувам,но бяха останали само ултра мини размери...А ако бяха по-скъпи даже нямаше да ги загледам...
Активен


Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #87 -: Октомври 30, 2010, 21:34:18 »
Раздели ТемаНагоре

горните не знам, но тези са страхотни
http://www.bgdomakinq.com/showproduct.php?product=52334&cat=109
не знам дали бих дала 12 лева, но съжалявам, че си взех само 1 чифт, наистина са много готини!  Smiley
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
borislav
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 759

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #88 -: Октомври 30, 2010, 21:38:19 »
Раздели ТемаНагоре

готини са да,и аз съм доволна мн ,ама да дам 12 лева малко бих се замислила,затова без да се замисля пък дадох 1 евро
Активен

КОРЕКТНА СЪМ-ОЧАКВАМ СЪЩОТО
Спазвам ред 3 часа,после давам напред
springflower
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 324


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #89 -: Ноември 01, 2010, 09:38:54 »
Раздели ТемаНагоре

готини са да,и аз съм доволна мн ,ама да дам 12 лева малко бих се замислила,затова без да се замисля пък дадох 1 евро
Хм, да видим какво ще кажат модераторите, а отговор от дамата, побликувала обявата все още няма.....
Активен

- с предимство за повече от една обява,вече не пазя ред
- връщам стока, неотговаряща на описанието
- не считам, че трябва да плащам опаковки
- пращам и получавам като МПП
- държа преди всичко на добрата комуникация
Благодаря на всички за коректността към мен!!
   


Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: