{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 51   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Много ме дразни!!!!  (Прочетена 169355 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #255 -: Октомври 20, 2010, 21:04:27 »
Раздели ТемаНагоре

  Ами да се включа и аз- като учителка по български и литература, по навик хващам червения химикал, за да поправя безумните правописни грешки, които виждам Cheesy. Но Късно се усещам, че мониторът не е тетрадка- изкукала работа... А за диалекта- и в нашия край е класика ,,мИсо", ,,зИленУ" и всякакви редуцирани гласни, и аз така говоря в ежедневието си, но знам как се пише, знам и как и къде да говоря правилно. В началото много се ядосвах на неграмотността, сега вече просто я отбелязвам, удивлявам и подминавам. Smiley
Ето кой ще ни поправя грешките Smiley
 Поклон пред теб, за професията, която си избрала
Относно изкукалата работа - връщала съм лекции на колжка нашарени в червено и с бисери от сорта на Рамбо силек, Васил Лефски  и др.... УЖАС
Само да спомена, че същата завърши магистратура тази година !!!
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
radadan
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 22

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #256 -: Октомври 20, 2010, 21:16:10 »
Раздели ТемаНагоре

 Хм, поклон- подигравайте ми се вие CheesyТо ние, учителите, за смях станахме вече, но това е друга тема...А между другото, народът не чете книги- как да знае тогава как се пишат думичките?! Така че  всеки си пише така, както ги чува.
 
Активен

Коректна съм!
Изпращам и получавам МПП.
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=91532&ppaction=readfeed
 Ще отсъствам известно време- от 10.11 до 3.12.
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #257 -: Октомври 20, 2010, 21:22:40 »
Раздели ТемаНагоре

Хм, поклон- подигравайте ми се вие CheesyТо ние, учителите, за смях станахме вече, но това е друга тема...А между другото, народът не чете книги- как да знае тогава как се пишат думичките?! Така че  всеки си пише така, както ги чува.
 
Ама много си права  (letter2) четът и пишат само любовни писма  Cheesy Cheesy
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
springflower
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 324


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #258 -: Октомври 20, 2010, 21:23:05 »
Раздели ТемаНагоре

Хм...., май наистина трябва да направим тема за подобни БИСЕРИ или да се даде линк тук в сайта към правописен речник, който да стои на челно място?/ Готова съм и да се кандидатирам за модератор, който да проверява грешките е обявите  Cheesy. /
Макар че, сигурно, на хората, които грешат и през ум не им минава да си проверят правописа. Но е ужасно грозно!!Разбира се и аз ползвам в речта си някои диалектни думи, затъмнявам някои гласни..но и през ум не ми минава да пиша по този начин!Как хора, които не могат да пишат правилно помагат на децата си в училище, проверяват им домашни и др. такива? :Smiley
Активен

- с предимство за повече от една обява,вече не пазя ред
- връщам стока, неотговаряща на описанието
- не считам, че трябва да плащам опаковки
- пращам и получавам като МПП
- държа преди всичко на добрата комуникация
Благодаря на всички за коректността към мен!!
   
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #259 -: Октомври 20, 2010, 21:45:39 »
Раздели ТемаНагоре

Хм, поклон- подигравайте ми се вие CheesyТо ние, учителите, за смях станахме вече, но това е друга тема...А между другото, народът не чете книги- как да знае тогава как се пишат думичките?! Така че  всеки си пише така, както ги чува.
 
Съжалявам, че сте го счели за подигравка. Не го написах с такъв умисъл. Наистина се възхищавам на хора, които имат сили, нерви и желание да упражняват тази професия.Винаги съм уважавала, уважавам и ще продължавам да обичам моите учители.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
incadens
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1157


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #260 -: Октомври 21, 2010, 00:21:16 »
Раздели ТемаНагоре

Хм, поклон- подигравайте ми се вие CheesyТо ние, учителите, за смях станахме вече, но това е друга тема...А между другото, народът не чете книги- как да знае тогава как се пишат думичките?! Така че  всеки си пише така, както ги чува.
 
Съжалявам, че сте го счели за подигравка. Не го написах с такъв умисъл. Наистина се възхищавам на хора, които имат сили, нерви и желание да упражняват тази професия.Винаги съм уважавала, уважавам и ще продължавам да обичам моите учители.

  Аз също съм учителка, но със специалност "Предучилищна педагогика".
Момичета, не се дразнете от правописа на някои хора тук.  Ако знаете каква пародия се разигра преди няколко месеца в ОДЗ-то, където работех цели 23 години Sad. Наложи се съкращение на една група и съответно по определени критерии се определи кои две учителки ще бъдат съкратени. Е, аз съм една от тях Sad. Останаха колежки, които ще обучават децата на правоговор и донякъде-на правопис( в ПУГ), които пишат  в дневника: "Игра"ВраПчета и деца"- последователни поЦкоци с два крака", а на родителска среща вместо "Казвам", познайте какво казват Huh?, ами ето това: "Викам-каем" Shocked
Ноооо ....жената казва, че е от Монтана и това е техния диалект. ОК, аз също съм от село и то във Врачанска област, където диалекта е просто....нЕмам думи..., но нали всички сме завършили един и същи институт на времето Huh?  Само не разбрах какви бяха критериите, по които прецениха кой ще си отиде и кой ще остане!?  Е,  какво можем да кажем, освен да  гледаме "умно" Shocked в такива случаи?
Тъжно, много тъжно, жалко направо!
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 00:29:21 от incadens » Активен

Получавам и изпращам като МПП. Пощенските са за сметка на купувача.Коректна и добронамерена съм, моля, не се опитвайте да постъпвате с мен така, както не бихте желали накой да постъпи с Вас! За нови и непознати потребители изпращам след предварително заплащане. За "запис" не пазя ред. Ценя добрата комуникация и предпочитам при интерес към моя обява да ми пишете на ЛС.
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=94115&ppaction=readfeed
everything
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 531


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #261 -: Октомври 21, 2010, 06:27:48 »
Раздели ТемаНагоре

Останаха колежки, които ще обучават децата на правоговор и донякъде-на правопис( в ПУГ), които пишат  в дневника: "Игра"ВраПчета и деца"- последователни поЦкоци с два крака", а на родителска среща вместо "Казвам", познайте какво казват Huh?, ами ето това: "Викам-каем" Shocked

Ако тук във форума е препоръчително и е признак за обща култура, то за някой, който обучава деца е направо повече от задължително и си е престъпление да пише и говори така.
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 17:47:04 от everything » Активен

Очаквам коректност, ще я получите и от мен.
Пощенските са за сметка на купувача ако няма друга уговорка.
Пиша оценки.
Стоки, които не отговарят на описанието - връщам.
everything
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 531


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #262 -: Октомври 21, 2010, 06:28:54 »
Раздели ТемаНагоре

.
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 17:47:20 от everything » Активен

Очаквам коректност, ще я получите и от мен.
Пощенските са за сметка на купувача ако няма друга уговорка.
Пиша оценки.
Стоки, които не отговарят на описанието - връщам.
rosina75
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


най-голямото ми щастие са децата ми

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #263 -: Октомври 21, 2010, 06:38:22 »
Раздели ТемаНагоре

Хм, поклон- подигравайте ми се вие CheesyТо ние, учителите, за смях станахме вече, но това е друга тема...А между другото, народът не чете книги- как да знае тогава как се пишат думичките?! Така че  всеки си пише така, както ги чува.
 
Съжалявам, че сте го счели за подигравка. Не го написах с такъв умисъл. Наистина се възхищавам на хора, които имат сили, нерви и желание да упражняват тази професия.Винаги съм уважавала, уважавам и ще продължавам да обичам моите учители.

  Аз също съм учителка, но със специалност "Предучилищна педагогика".
Момичета, не се дразнете от правописа на някои хора тук.  Ако знаете каква пародия се разигра преди няколко месеца в ОДЗ-то, където работех цели 23 години Sad. Наложи се съкращение на една група и съответно по определени критерии се определи кои две учителки ще бъдат съкратени. Е, аз съм една от тях Sad. Останаха колежки, които ще обучават децата на правоговор и донякъде-на правопис( в ПУГ), които пишат  в дневника: "Игра"ВраПчета и деца"- последователни поЦкоци с два крака", а на родителска среща вместо "Казвам", познайте какво казват Huh?, ами ето това: "Викам-каем" Shocked
Ноооо ....жената казва, че е от Монтана и това е техния диалект. ОК, аз също съм от село и то във Врачанска област, където диалекта е просто....нЕмам думи..., но нали всички сме завършили един и същи институт на времето Huh?  Само не разбрах какви бяха критериите, по които прецениха кой ще си отиде и кой ще остане!?  Е,  какво можем да кажем, освен да  гледаме "умно" Shocked в такива случаи?
Тъжно, много тъжно, жалко направо!

Наистина е много жалко, да не кажа плачевно Sad
Чак срах ме хваща,децата ми като тръгнат на училище.............
Все си мисля,че дори и семейството да дава всичко от себе си,пак няма да има оправия.
Неграмотноста е толкова голяма,че....................
И не виждам защо трябва да се сърди човек ,когато явно е неграмотен.
По добре да направи нещо със себе си, отколкото да става смешен,търсейки "под вола теле" за своето невежество.

п.п. А идеята за тема за бисерите много ми харесва.
Ако се направи така,че до бисера се напише и така както трябва да бъде, може да се ползва като речник Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue
Нищо лично към никого.Изказвам мнение като майка, която се притеснява от този проблем.
Лек ден на всички. Kiss
Активен

Привет и от мен !
ето оценките ми от другият сайт! Smile
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=43553&ppaction=readfeed
не пазя ред,пращам на първия дал адрес на лс.
не пращам боклуци,не ми пращайте и вие.
корекна съм и очаквам същото.
пращам и получавам като МПП.
поставям винаги оценки-правете го и вие.
за нови потреб. и такива с отр.оценки пращам след получен запис.
опаковки не плащам-правете си сметката.
НП без уговорка не приемам.
връщам стока неотговаряща на описанието.
Pamela{}
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 138


Усмихни се на живота и той ще ти намигне :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #264 -: Октомври 21, 2010, 06:43:24 »
Раздели ТемаНагоре

 Аз също съм учителка, но със специалност "Предучилищна педагогика".
Момичета, не се дразнете от правописа на някои хора тук.  Ако знаете каква пародия се разигра преди няколко месеца в ОДЗ-то, където работех цели 23 години Sad. Наложи се съкращение на една група и съответно по определени критерии се определи кои две учителки ще бъдат съкратени. Е, аз съм една от тях Sad. Останаха колежки, които ще обучават децата на правоговор и донякъде-на правопис( в ПУГ), които пишат  в дневника: "Игра"ВраПчета и деца"- последователни поЦкоци с два крака", а на родителска среща вместо "Казвам", познайте какво казват Huh?, ами ето това: "Викам-каем" Shocked
Ноооо ....жената казва, че е от Монтана и това е техния диалект. ОК, аз също съм от село и то във Врачанска област, където диалекта е просто....нЕмам думи..., но нали всички сме завършили един и същи институт на времето Huh?  Само не разбрах какви бяха критериите, по които прецениха кой ще си отиде и кой ще остане!?  Е,  какво можем да кажем, освен да  гледаме "умно" Shocked в такива случаи?
Тъжно, много тъжно, жалко направо!

Аз съм с "Начална педагогика", но имах "честта" малко време да работя с ученици до 8 клас и трагедията беше пълна - масово пишат аС, "ШТ"вместо буквата "Щ"и все такива груби грешки. Попринцип винаги ми се набиват на очи по-елементарните грешки и дори на скайп много ме дразни като ги допускат  Shocked

Активен

1.Моля Ви, записвайте се в обявите, когато решите да купувате нещо!
2.Спазвам реда на записване в обявите и изчаквам 24 h. Спазвам уговорките и се надявам на същото насреща!
3.Разходите са за сметка на купувача,освен ако няма друга уговорка!
4.Директно връщам стоки неотговарящи на описанието!
5.Не приемам НП!
6.Записалите се за повече от една обява са с предимство!
7.Коректна съм, пиша оценки и очаквам същото от Вас!

Фло
Глобален Модератор
Потребители
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 11272


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #265 -: Октомври 21, 2010, 08:05:28 »
Раздели ТемаНагоре


панталон в биало
добро састоиание
ниама забележки
даждобран
подарак
данки
кас
талиа
скасано
карпа
лиатото
броиа
далаг ракав
един пат
кама4ета
са6тиа
истаркани
иаке
вразване


Активен

Нищо на света не заслужава и пет минути тъга!

rosina75
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


най-голямото ми щастие са децата ми

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #266 -: Октомври 21, 2010, 08:27:41 »
Раздели ТемаНагоре


панталон в биало
добро састоиание
ниама забележки
даждобран
подарак
данки
кас
талиа
скасано
карпа
лиатото
броиа
далаг ракав
един пат
кама4ета
са6тиа
истаркани
иаке
вразване




Точно за такова нещо говорех в по-горният си пост.
Фло,браво. Wink
Да беше сложила и до тях как е правилно да се пише и ето ти един страхотен помощник за неграмотните  Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue
Активен

Привет и от мен !
ето оценките ми от другият сайт! Smile
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=43553&ppaction=readfeed
не пазя ред,пращам на първия дал адрес на лс.
не пращам боклуци,не ми пращайте и вие.
корекна съм и очаквам същото.
пращам и получавам като МПП.
поставям винаги оценки-правете го и вие.
за нови потреб. и такива с отр.оценки пращам след получен запис.
опаковки не плащам-правете си сметката.
НП без уговорка не приемам.
връщам стока неотговаряща на описанието.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #267 -: Октомври 21, 2010, 09:04:59 »
Раздели ТемаНагоре


  Аз също съм учителка, но със специалност "Предучилищна педагогика".....

И аз какво, да срина авторитета на учителя и да кажа на детето " Маме, твоят учител не е прав " така ли ?
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #268 -: Октомври 21, 2010, 09:10:09 »
Раздели ТемаНагоре


панталон в биало     панталон в бяло
добро састоиание    добро състояние
ниама забележки    няма забележки
даждобран             дъждобран
подарак                  подарък
данки                     дънки
кас                         къс
талиа                     талия
скасано                  скъсано
карпа                     кърпа
лиатото                  лятото
броиа                      броя
далаг ракав            дълъг ръкав
един пат                 един път
кама4ета                камъчета
са6тиа                    същия
истаркани               изтъркани
иаке                       яке
вразване                връзване



Малко да помогна. Имам един правописен речник у нас. Ще взема да го снимам и кача тук като помагало Wink
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Фло
Глобален Модератор
Потребители
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 11272


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #269 -: Октомври 21, 2010, 09:13:54 »
Раздели ТемаНагоре

Предложете заглавие на една такава тема за правопис и я правим!

Нашите любими правописни грешки
Правописна полиция
Активен

Нищо на света не заслужава и пет минути тъга!



Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 51   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: