{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Раждане и майчинство!  (Прочетена 21332 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« -: Октомври 20, 2010, 21:57:46 »
Раздели ТемаНагоре

Исках малко инфо ако някой може да ми обясни в моят случай как стоят нещата  Cheesy
Понеже при мен раждането със секцио ще е задължително -трябва ли да си платя за операцията или чух нещо че се взимало направление от гинеколога и с него мога да родя във всяка болница която има сключен договор със здравната каса?
Сега взимам майчинство ,при раждането на 2-рото няма да са изтекли 2-те години в такъв случай ще взимам ли две майчинства или Huh?И подават ли се някакви документи предварително?
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
doublemama
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 238


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #1 -: Октомври 20, 2010, 23:06:33 »
Раздели ТемаНагоре

На  първия ти въпрос мога да отговоря.Със сигурност знам,че в пловдивските болници,които работят със ЗК, секцио се прави само когато е наложително и не се плаща нищо.Дори и да си без направление.Важното е да си осигурена.Аз така си ходех при един гинеколог,който нямаше нищо общо с болницата,в която раждах.Отидох без направление,видяха ме,направиха ми изследванията и си ме резнаха за без пари Cheesy Даже ги помолих да ми направят и пластика на корема след като извадят бебетата,ама те не пожелаха.Сигурно не съм им била достатъчно симпатична Cheesy Tongue
Шегувам се...Но наистина мисля,че при наложително секцио пари не се взимат.
А за втория ти въпрос..ще попитам една моя приятелка,която много ги чатка тия неща и ще ти пиша...
Активен


rosina75
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


най-голямото ми щастие са децата ми

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Октомври 21, 2010, 07:48:32 »
Раздели ТемаНагоре

Мила, при мен когато родих второто си дете, първото беше на 1.5г.т.е застъпвах като теб двете си майчинства.
До навършването на 2г. на големият ми син съм вземала половин майчинство за него/120лв./и цяло за второто./90% от заплатата ми за 1г./.
Това беше миналата година лятото.Едва ли има някаква промяна от тогава.
Работя във ВиК и всички документи за това ми е движел работодателя.
Въри в НОИ и попитай-най добре ,ако работодателят ти не прави нищо.
А относно раждането-второто съм го раждала секцио,но не по свое желание ,а по преценка на лекар и въпреки всичко си платих като поп/за отделението-с фактура и за доктора-под масата/.
Но както се казва да сме живи и здрави. Smiley
Благодарна съм на екипа,че синът ми се роди жив и здрав Smiley
Дано съм била полезна. Wink
Активен

Привет и от мен !
ето оценките ми от другият сайт! Smile
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=43553&ppaction=readfeed
не пазя ред,пращам на първия дал адрес на лс.
не пращам боклуци,не ми пращайте и вие.
корекна съм и очаквам същото.
пращам и получавам като МПП.
поставям винаги оценки-правете го и вие.
за нови потреб. и такива с отр.оценки пращам след получен запис.
опаковки не плащам-правете си сметката.
НП без уговорка не приемам.
връщам стока неотговаряща на описанието.
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #3 -: Октомври 21, 2010, 08:54:09 »
Раздели ТемаНагоре

Моето секцио е задължително понеже ще е минала година и 3 месеца от първото ми секцио.Първото родих по спешност и не са ми взимали никакви пари и мисля че както казва doublemama няма пак да ми вземат нищо  Cheesy защото и не заслужават да им дадеш  Cheesy а за майчинството малееее големи гадове  Shocked та защо половин майчинство за 1-вото аз няма да гледам половин дете  Cheesy Cheesy за да ми дават половината пари хахах каква държава само  Shocked Трябва да провера в НОИ защото ми казваха че имало вариянт и да прехвърля на някоя баба 1-вото ми майчинство и така да си ги зимам и 2-те целите  Smiley
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
rosina75
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


най-голямото ми щастие са децата ми

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Октомври 21, 2010, 09:04:46 »
Раздели ТемаНагоре

Моето секцио е задължително понеже ще е минала година и 3 месеца от първото ми секцио.Първото родих по спешност и не са ми взимали никакви пари и мисля че както казва doublemama няма пак да ми вземат нищо  Cheesy защото и не заслужават да им дадеш  Cheesy а за майчинството малееее големи гадове  Shocked та защо половин майчинство за 1-вото аз няма да гледам половин дете  Cheesy Cheesy за да ми дават половината пари хахах каква държава само  Shocked Трябва да провера в НОИ защото ми казваха че имало вариянт и да прехвърля на някоя баба 1-вото ми майчинство и така да си ги зимам и 2-те целите  Smiley

Да, има такава опция с бабата.
Само ,че дано бабата да е в града където вие живеете,понеже се ходи постоянно на проверки от социала,да видят как,къде и кой гледа детето.Нашата баба е много далеко и при мисълта,че трябва да седи при нея и да го виждам от неделя на неделя се отказах от този вариант.Но,докато извадиш всички документи които ти трябват,може да ти се отще всичко.
Успех ти желая. Smiley
Активен

Привет и от мен !
ето оценките ми от другият сайт! Smile
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=43553&ppaction=readfeed
не пазя ред,пращам на първия дал адрес на лс.
не пращам боклуци,не ми пращайте и вие.
корекна съм и очаквам същото.
пращам и получавам като МПП.
поставям винаги оценки-правете го и вие.
за нови потреб. и такива с отр.оценки пращам след получен запис.
опаковки не плащам-правете си сметката.
НП без уговорка не приемам.
връщам стока неотговаряща на описанието.
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #5 -: Октомври 21, 2010, 09:41:33 »
Раздели ТемаНагоре

Моето секцио е задължително понеже ще е минала година и 3 месеца от първото ми секцио.Първото родих по спешност и не са ми взимали никакви пари и мисля че както казва doublemama няма пак да ми вземат нищо  Cheesy защото и не заслужават да им дадеш  Cheesy а за майчинството малееее големи гадове  Shocked та защо половин майчинство за 1-вото аз няма да гледам половин дете  Cheesy Cheesy за да ми дават половината пари хахах каква държава само  Shocked Трябва да провера в НОИ защото ми казваха че имало вариянт и да прехвърля на някоя баба 1-вото ми майчинство и така да си ги зимам и 2-те целите  Smiley

Да, има такава опция с бабата.
Само ,че дано бабата да е в града където вие живеете,понеже се ходи постоянно на проверки от социала,да видят как,къде и кой гледа детето.Нашата баба е много далеко и при мисълта,че трябва да седи при нея и да го виждам от неделя на неделя се отказах от този вариант.Но,докато извадиш всички документи които ти трябват,може да ти се отще всичко.
Успех ти желая. Smiley
Направо ме отказа  Shocked майка ми е далеч от мен а при свекито не я бих оставила и за час време  Cheesy а и щом се правят проверки за 120лв не си заслужава да бера ядове и да ме карат да ги връщам после  Cheesy мерси мила  Kiss
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
mims
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 179


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Октомври 21, 2010, 10:03:15 »
Раздели ТемаНагоре

Аз също съм раждала секцио-планирано, и двете си деца,и не съм плащала за това и стотинка.
Щом си осигурена,не би трябвало да ти вземат пари.
Пожелавам ти,леко раждане! Smiley
Активен
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Октомври 21, 2010, 14:46:05 »
Раздели ТемаНагоре

Малко некомпетентно(родих нормално, а зълва ми секцио), но ......
Не трябва ли лекарят, който те наблюдава да е този, който ще те реже/изражда ?
Че касапи и некадърници бол.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
rosina75
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


най-голямото ми щастие са децата ми

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Октомври 21, 2010, 14:59:06 »
Раздели ТемаНагоре

Малко некомпетентно(родих нормално, а зълва ми секцио), но ......
Не трябва ли лекарят, който те наблюдава да е този, който ще те реже/изражда ?
Че касапи и некадърници бол.
Не е задължително.
Има майки ходят на консултации при едни лекари и отиват да раждат така както казват те" на късмет при когото се случи".
Моите две бремености ги е водил лекар,който не изражда вече,но е страхотен специалист.
И при двете си раждания имах уговорка с лекар-първото е нормално, а второто по лекарска препоръка секцио.
Активен

Привет и от мен !
ето оценките ми от другият сайт! Smile
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=43553&ppaction=readfeed
не пазя ред,пращам на първия дал адрес на лс.
не пращам боклуци,не ми пращайте и вие.
корекна съм и очаквам същото.
пращам и получавам като МПП.
поставям винаги оценки-правете го и вие.
за нови потреб. и такива с отр.оценки пращам след получен запис.
опаковки не плащам-правете си сметката.
НП без уговорка не приемам.
връщам стока неотговаряща на описанието.
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #9 -: Октомври 21, 2010, 15:00:50 »
Раздели ТемаНагоре

Малко некомпетентно(родих нормално, а зълва ми секцио), но ......
Не трябва ли лекарят, който те наблюдава да е този, който ще те реже/изражда ?
Че касапи и некадърници бол.
Еми то по принцип е така но в моя случай точно този изрод първия път ме изпусна и за това родих края на 6-тия .Сега ходя пак при него защото техниката му е много хубава но изследванията си ги правя в София и мисля и там да родя и второто.Живея в Монтана но при първата ми бременност като постъпих в болница и завеждащата отделението за недоносени деца ме посъветва да заминавам за София че имам по-голям шанс там.Така и стана ,родих в Майчин дом и сега мисля пак да отида.много съм се наплашила от тукашните лекари ,тук правят секциото с пълна опойка докато в София бях с такава от кръста на долу  Smiley и ме е страх че от пълната няма да се събудя  Cheesy малко съм в паника ама такъв ужас съм изживяла  Lips Sealed
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Октомври 21, 2010, 15:02:34 »
Раздели ТемаНагоре

Малко некомпетентно(родих нормално, а зълва ми секцио), но ......
Не трябва ли лекарят, който те наблюдава да е този, който ще те реже/изражда ?
Че касапи и некадърници бол.
Не е задължително.
Има майки ходят на консултации при едни лекари и отиват да раждат така както казват те" на късмет при когото се случи".
Моите две бремености ги е водил лекар,който не изражда вече,но е страхотен специалист.
И при двете си раждания имах уговорка с лекар-първото е нормално, а второто по лекарска препоръка секцио.
И аз ходих при една дама по врема на бремеността, но 3 месеца преди да родя ходих и при този, който ме изражда.
Зълва ми роди "на късмет при когото се случи" и за едната бройка не я изпуснаха
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Октомври 21, 2010, 15:11:33 »
Раздели ТемаНагоре

Скоки ако твърдо си решила в Майчин дом ок. Но бих те посъветвала да провериш и в Шейново. Имат и техника и специалисти.
Не знам дали тук е мястото да споделям тази информация, но както и да е. Ако не е редно мод ще се погрижи. Та....
Леля ми е генетик, във Варна. Знае и има познати и добри приятели лекари в цяла България. Именно тя ме насочи към докторицата(работи в Майчин дом с проблемните бременостти и на частно), която ме следи и към доктора(също кадър на Майчин дом), който ме изражда - тогава той бе в друга болница, но се премести в Шейново.Бях му последната родилка на предишната му месторабота Wink
Относно Майчен дом - принципно е болницата с най-много специалисти, но пак има гнили круши.И там леля ми каза при кой  мога да родя и при него ходих, ама пича щял да заминава за празниците, Великден и Гергьовден се случиха с малка разлика (тогава ми беше и термина) и си ме заразя. Добре поне, че рано ми го каза та да се преореантирам
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Октомври 21, 2010, 15:15:32 »
Раздели ТемаНагоре

skoki81 да не те плаша, но моето секцио ми го правиха със спинална анестезия. Упойката ми обезчувстви само краката. Поради това, че не ми изчислиха правилно височина и кг, сложили по-малко количество упойка в гръбнака и резултата - рязаха ме на "живо". В последствие ме приспаха де, но усещането беше.... И все още имам проблеми с кръста, понеже при слагането на упойката ми засегнаха нерв.


П.П. При първото раждане са те упоили венозно или пълна упойка с маручи в гърлото?
Планираното секцио не се заплаща. Само ако искаш конкретен екип или по собствено желание е оперативното раждане.

« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 15:26:38 от Shu-shi » Активен

Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Октомври 21, 2010, 15:50:21 »
Раздели ТемаНагоре

skoki81 да не те плаша, но моето секцио ми го правиха със спинална анестезия. Упойката ми обезчувстви само краката. Поради това, че не ми изчислиха правилно височина и кг, сложили по-малко количество упойка в гръбнака и резултата - рязаха ме на "живо". В последствие ме приспаха де, но усещането беше.... И все още имам проблеми с кръста, понеже при слагането на упойката ми засегнаха нерв.


П.П. При първото раждане са те упоили венозно или пълна упойка с маручи в гърлото?
Планираното секцио не се заплаща. Само ако искаш конкретен екип или по собствено желание е оперативното раждане.



Леле тези хора нали всеки ден по колко пъти слагат тези опойки,как така ще ти сложат по ,малко,боже Shocked Shocked и мен толкова ме беше страх,аз раждах със планирано секцио и много ме бе страх от тази опойка,мъчиха се да ми я сложат 15мин.направо беше ад.Казаха ми стой мирно,че незнаеш какво може да стане,аз направо унемях,едва едва изтърпях всичко,а понеже бях доста пълничка и трудно си беше.Много интересно беше,че след като родих ми казаха че точно след 2 часа трябва да ми мръдне единият крак Shocked хах викам добре.И наистина така и стана след 2 часа десния ми крак мръдна.Слава богу всичко мина наред.
ААА забравих да спомена една много смешана ситуация.Докторката която ме изражда когато извади бебето си удари главата горе в онези големи лампи,беше доста смешно Cheesy Cheesy Cheesy защото бебка се бе заклещила,не му се излизаше на детето Tongue Tongue Tongue
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 15:52:01 от Криси09 » Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Октомври 21, 2010, 15:57:15 »
Раздели ТемаНагоре

Случват се и грешки. Аз съм доста висока и явно, това ги е объркало. Нали знаеш, уж мерят всичко преди да те качат на операционната маса....Явно на мен е трябвало да се случи Smiley
Активен



Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: