{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дебати относно продажбата на стоки от чуждестранни сайтове с надценка  (Прочетена 24116 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #15 -: Юни 04, 2010, 22:57:40 »
Раздели ТемаНагоре

За секънда-няма да коментирам...И аз се опарих Undecided Понеже съм върл фен на ризките,на малкия взех ризка,която беше нова,без етикет.Дойде и мале,мале...3 пъти я въртях в пералнята,и мъжът ми пак разбра,че е втора ръка  Lips Sealed

Наистина няма как да се изискват касови бележки за всичко  Smiley
Това зи Липненски,за левчетата и т.н. също е вярно.Хората от малките градчета наистина незнаят за нашите евтини боклуци Undecided
Затова и казах,че понякога е по-добре да вземеш носено и скъпо Smiley
Аз за големия купувах все боклуци за по-евтино,но сега трябва и за малкия да взимам...Затова си вземи скъпо и здраво,за да ти излезе евтино!Особенно когато си планува или съществува и още 1  ;D
« Последна редакция: Юни 04, 2010, 23:07:43 от Не съм ... » Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
rossiza
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #16 -: Юни 04, 2010, 23:12:23 »
Раздели ТемаНагоре

Дискусията на практика е безсмислена. Защото собствениците на сайта определят правилата, целта и потребителите, към  които да е насочен сайта. Модераторите следят да се спазват интересите им. Права е Блек Ейнджел - всеки, който приел условията е длъжен  да ги спазва. Аз не съм против това. Включих се в темата просто чисто хипотетично, както виждате нямам кой знае колко обяви, едва ли ще имам. Няма смисъл да си чешем езиците и да си вдигаме нервите. Извинявай ако съм те ядосала, не това е била целта ми. Просто мнение изказах. И да - имам едни дънкови бермуди, които купих за 1 евро, не ми стават и ги продавах за 10 лв, смятам цената за нормална, няма да ги продам за 2 лв.
Весело лято на всички! Има доста по-сериозни неща, за които да се тревожим...
Активен
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #17 -: Юни 04, 2010, 23:19:34 »
Раздели ТемаНагоре

ама в обявата писали че са за едно евро , щото съм на 99 % сигурна че всеки който види че се опитваш да печелиш на негов гръб , няма да се зарадва ,
Активен

hladna
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 139


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #18 -: Юни 05, 2010, 07:55:12 »
Раздели ТемаНагоре

Черен ангел, единственото, което исках да кажа с поста си по-горе е, че "великата идея" има различни направления и ако искаме всичко да е както му е реда-не трябва да се гледа избирателно на нещата-това е!
Лично аз никога не съм се опитвала да печеля на гърба на другите, понеже явно смяташ, че отговора ми е типичен за печелбари...
Просто поставих акценти и върху други основни моменти, които са много, много по-масови в такъв тип сайтове
Аз съм се съгласила с условията на сайта и мисля, че до момента ги не съм ги нарушила. Просто изказах мнение....
Така е-няма смисъл да си чешем езиците.
Хубав ден на всички
Активен

1.Поемайте си пощенските!
2.Не подканям на ЛС!
3.Не изпращам за проба!
4.Не приемам и не изпращам с наложен платеж без предварителна уговорка!
5.Изпращам и получавам САМО като МПП! По - скъпите неща, чрез пощенската услуга на Еконт - цена 2,50лв.
6.Запазвам си правото да игнорирам потребители по свое усмотрение!
7.Записвайте се в обявите!
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=66963&profile_type=feedback
rossiza
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #19 -: Юни 05, 2010, 13:32:19 »
Раздели ТемаНагоре

ама в обявата писали че са за едно евро , щото съм на 99 % сигурна че всеки който види че се опитваш да печелиш на негов гръб , няма да се зарадва ,
Не, не го бях написала. Но не съм и виждала някой да напише - това ми е подарък, и 1 лев не съм дала за него обаче го продавам за еди колко си! Въпрос на гледна точка. Щом нещо се продава на каквато и да е цена - някой печели. Защо да не печелят и двете страни.
В противен случай излиза, според мен, че сайта е предназначен за следните типове потребители:
-които продават скъпи неуспешни покупки - преди време в друг сайт продадох маратонки на мъжа ми, които не му станаха, бях ги взела за 24 пауна, продадох ги за 50 лв, много ясно че съм доволна че съм си върнала повечето пари, клиента също е доволен
-които продават и търсят дрехи втора употреба - имам предвид, носени
-които нямат време да ровят из сайтове и очакват да намерят тук нещо супер изгодно. честно казано не съм видяла някой да продава едноевровите неща от Ла Редут за по 2 лв. А и незнам кой е длъжен, да прави тази услуга на тези, които нямали време. ;
-така се губят обаче потребители, които биха дали въпросните 10 лв за дънкови бермуди, защото не им пречи, че аз ще спечеля грандиозните 8 лв и защото за тези пари не съм сигурна какви биха си купили
Не говоря за търговия в големи мащаби, въобще не става дума за това.
Освен това е въпрос на критерии какво означава за прецакаш някого. Всичко това го говоря чисто хипотетично и по принцип, като лично мнение, просто коментираме. Не се карам с никого и не държа някой да приема моето мнение. Както виждаш не нарушавам правилата. Вече! И не се крия и не спотайвам.
Хубав ден на всички!
Активен
emko
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #20 -: Юни 05, 2010, 18:28:53 »
Раздели ТемаНагоре

Значи, щяхме да правим различен сайт от ЕДИН ДРУГ... А сайтът се превръща в негово подобие! Нещо неудомявам....Пак същото "изказване" като в детската градина. Смешно е !!!!!!!!! Я оставете на мира хората, моля!!! Който иска да купува, който иска не!!!!!

http://modazasladuri.blogspot.com/
ЗА ПОРЪЧКА
Таня Кавазова

    e-mail:modazasladuri@abv.bg
    skype:tanya_kavazova
    0878 57 18 90


Преглед на целия ми профил



Име:     cveti2005
Публикации:    137 (2.446 на ден)
Позиция:    Потребител
Карма:    1
Дата на регистрация:    Април 09, 2010, 09:33:58
Последно Активен:    Днес в 06:49:43
Текущ статус:    Неактивен Неактивен
Пол:    Жена
Местонахождение:    ХАСКОВО
Локално Време:    Юни 05, 2010, 07:25:57
Език:    Bulgarian
Подпис:
0878 57 18 90
ПРЕДВАРИТЕЛНО ПЛАЩАНЕ ПО БАНКОВ ПЪТ ИЛИ ЧРЕЗ ПОЩЕНСКИ ЗАПИС ИЛИ НАЛОЖЕН ПЛАТЕЖ!
ИГНОРИРАМ ПО МОЯ ПРЕЦЕНКА ПОТРЕБИТЕЛИ!

http://www.bgdomakinq.com/showcat.php?cat=500&ppuser=26 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked   

Активен
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #21 -: Юни 06, 2010, 22:23:30 »
Раздели ТемаНагоре

Дамммммммм , ама ти не виждаш цялата картинка емко
То тва са все късмети , късметлийка е момичето , само дето все няма късмет да уцели размера или подгъва или цвета на вътрешния конец , абе разни в тоя род , и сега нали трябва да ги пласира тези късмети за да си вземе неща дето няма да са на късмет , тва че ги е взела на нищожна цена , не означава че трябва да го продава на такава , затова и си е направила каталог , ама вместо мода за слъдури , трябваше да е късметлийски дрехи , щото те са си и на късмет, как , взела ги е за лев продава ги на 5 , после ще си вземе и още и още и още и още и така......... сигурно докато не събере за някоя кола на късмет или жилище , знае ли човек , то тя не може да е сигурна , и за това се подсигурява първо финансово , пък после тия пари ще ги инвестира и така колелото ще се върти
Блуза за 1 лева - 5 лева
И така многоооооо блузи и панталони
После
Кола за 2000 лева ще я даде за 5000
и така мнооооооого коли
После къща за 50 000 ще я даде за 70 000
и така много къщи
ти се радвай че продава и тук , туко виж и ние намажем нещо на късмет!!!
Активен

Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #22 -: Юни 08, 2010, 21:14:31 »
Раздели ТемаНагоре

Ще се включа по темата защото се чувствам като най- голямата търговка в подобни сайтове. Моят казус е следния: продавам риза закупена от Ла Редут. Ризата я продавам защото ми е голяма. Закупена е миналата година още, т.е преди една година. Сами разбирате че няма как да покажа колко струва тази риза. В крайна сметка се питам и защо е необходимо да снимам фактури, екрани и т.н и да се отчитам по този начин. Доста ми е обидно честно казано от цялото това преследване на купувачи от чуждестранни сайтове. Аз съм нов потребител, но мисля че ще приключа дотук. Не е важно за колк осъм купила дадено нещо, а това че то се продава на цена, която е разумна за дадена стока и з акачството на което отговаря. Когато си купувам маратонки за 50лв напр. съм доволна ако тук струват 100 лв защото съм спестила 50 и не ме интересува че продавач ги е купил за 30 от Ибей или Ла Редут. На този принцип трябва да се искат и касови бележки, когато се  продават нови дрехи/ стоки изобщо, защото продавача може да печели. Проблемът е че всеки иска да си купи качествена стока за 5лв. И аз искам, но няма и за това си позволявам лукса да дам повече пари и сама да преценявам на каква цена ще продавам непотребното за мен Wink
Добре сте копирали идеята на Вашия сайт и сте изчистили някои недостатъци в Продавалника, но тези правила наистина идват в повече. Ще изтрия моите обяви и ще Ви пожелая успех в сайта.
Ще помоля да ми кажете как мога да изтрия и профила си
Благодаря и лека вечер на всички Вас
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
pepina
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 125


НЕ РАЗМЕНЯМ!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #23 -: Юни 08, 2010, 22:10:15 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте,
Констатирахме нарушение на правилата за използване на сайта в часта си за публикуване на обяви за стоки закупени от Ла Редудт. Това се отнася за следните обяви:http://www.bgdomakinq.com/showproduct.php?product=1063&cat=500

Моля да се придържате към правилата описани тук: http://www.bgdomakinq.com/forum/index.php?topic=74.0 Ако до седмица не бъдат направени нужните корекции , обявите които са в разрез с правилата ще бъдат премахнати!
[6:02:41 PM] Диана Досева: В обявата има нарушение на правинка http://www.bgdomakinq.com/forum/index.php?topic=74.0 моля да се извърши промяна


Здравей
Просто трябва да си редактираш някоя обява
тук правилата са за всички няма да допусна някой да печели от сайта
Поправи си обявите и преключваме
Лека вечер


http://www.bgdomakinq.com/showproduct.php?product=1173&cat=500

Тази продукт е подарък не струва десет лв.

И аз да се включа по темата Smiley Не мога да разбера какво значи да си поправя обявите?!
Също така не мога за нещо което струва 5 лева да снимам ,да забелвам и купуща други неща.
Повечето неща които прадавам са ми подаръци,които никога няма да използвам-това означава ли ,че нищо не струват и трябва да ги подаря?!
Моля модератор да ми изтрие всичките обяви,повече няма да влизам тук,след като за всяко нещо трябва да давам обяснение едва ли не.Натрупах милиони от тук и повече не ми е нужно.
Благодаря на всички момичета с които контактувах-беше удоволствие за мен!
Успехи на всички!
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ!
vesi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 9


Живея за него

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #24 -: Юни 08, 2010, 22:27:26 »
Раздели ТемаНагоре

ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ
Не може да се върти търговия в сайт който подпомага МАМИТЕ не може да се купува от чужди сайтове и цените да се удвояват и утрояват.Ако това се случи стеб госпожо PEPINA няма да ти е приятно.Не се толерира товаренето на цени от Ла Редут, някой хора направо прекаляват .На който не му харесват правилата да се оплаче на АДМИНИСТРАТОРА на сайта.Надявам се че ме разбрахте
Извинете ме ако съм обидила някого
Лека вечер
« Последна редакция: Юни 08, 2010, 23:21:03 от The_Black_Angel » Активен

1.Пощенските се поемат от куповача
2.Стоката се заплаща предварително или се изпраща с наложен платеж по БГ ПОЩИ
3.Пращам на първия дал адрес
4.Пазя ред 3 часа
5.Не приемам обратно стока затова предваритело прегледайте размера и тогава поръчвайте
6.Корекна съм очаквам това и от вас
Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #25 -: Юни 08, 2010, 22:37:21 »
Раздели ТемаНагоре

vesi аз съм си купувала стоки закупени от чуждестранни сайтове със завишени цени, като цената отново е била по- евтина от същата стока в БГ. Не виждам какъв е проблема след като и продавач и купувач са доволни  Smiley И отново те зи правила са насочени само купуващите от чеждестранни сайтове, но не и към тези които купуват обувки от Липненски за 3лв и ги продават за 10/ давам само пример/. Безумно е да се искат да се публикуват снимки на монитора ми и на фактурите ми. Аз доир не си пазя фактурите от платени продукти от Пей Пал  :Smiley
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #26 -: Юни 08, 2010, 23:20:21 »
Раздели ТемаНагоре

Това е абсолютно невярно , потребителите които продават от магазини Всичко за лев , също биват помолени да не товарят цените , да сега съм имала контакт с 5-ма такива , и със 15 потребителя продаващи от Ла Редут , не знам как да го кажа по точно , продай излишното , а не копуваното с цел да бъде продадено
И не се пазят уведомителните мейли , не се пазят хартиените фактури , не се пази хистори във сайта посредник така ли?
Активен

Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #27 -: Юни 09, 2010, 06:33:41 »
Раздели ТемаНагоре

vesi аз съм си купувала стоки закупени от чуждестранни сайтове със завишени цени, като цената отново е била по- евтина от същата стока в БГ. Не виждам какъв е проблема след като и продавач и купувач са доволни  Smiley И отново те зи правила са насочени само купуващите от чеждестранни сайтове, но не и към тези които купуват обувки от Липненски за 3лв и ги продават за 10/ давам само пример/. Безумно е да се искат да се публикуват снимки на монитора ми и на фактурите ми. Аз доир не си пазя фактурите от платени продукти от Пей Пал  :Smiley
Здравейте,
И аз да се включа по темата Smiley Не мога да разбера какво значи да си поправя обявите?!
Също така не мога за нещо което струва 5 лева да снимам ,да забелвам и купуща други неща.
Повечето неща които прадавам са ми подаръци,които никога няма да използвам-това означава ли ,че нищо не струват и трябва да ги подаря?!
Моля модератор да ми изтрие всичките обяви,повече няма да влизам тук,след като за всяко нещо трябва да давам обяснение едва ли не.Натрупах милиони от тук и повече не ми е нужно.
Благодаря на всички момичета с които контактувах-беше удоволствие за мен!
Успехи на всички!

Време е и аз да се включа по темата. Елита, Пепина знаете, че сайта не е за търговия с цел печалба. Ако беше така щяхме да сме он-лине магазин. Както написах в един друг пост, целта ни е хората да немерят нещо на по-сносни цени. Печелбарството не го толерирам. Мисля, че се е случвало на всеки да види нещо на някой щанд и да каже "ей това го видях на половин цена на друго място". Та така.
Спазвайте правилата. Алтернативата е да забраня обяви от Ла редут!

п.п. Който не желае да членува в сайта и иска да изтрия всички негови обяви да ми пише на лични! Ще се погрижа!
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 06:54:34 от administrator » Активен

Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #28 -: Юни 09, 2010, 07:34:15 »
Раздели ТемаНагоре

Аз също не подкрепям продажбата с цел печалба, но това е така ако имам5-10 обяви от посочения сайт или други и ги продавам с надценка. В моя случай има една риза от Ла Редут, която съм купила преди доста време. В момента дори я няма в сайта като продукт. И да- продавам продукт, който ми е излишен и определено не е купен с цел печалба, а защото съм възнамерявала да го ползвам. На мен ми е обидно цялото това снимане, представяне и отчитане. Ако имате съмнения че съм търговец- ок, няма проблем, но не мисля че имате такива.
The_Black_Angel ами не си пазя имейли от толкова дълъг период и дори да има възможност да извадя списъка на поръчаните артикули от Ла Редут от такъв период, няма как да разбера че това е точно ризата.
Да не помислите че правя проблем за една риза- въпросът е принципен. Аз уважам такива сайтове за взаимопомщ, но честно казано ги изплозвам за да си купя нещо ново, на по- ниска цена от магазина, а не втора употреба- такава от магазин втора употреба ще ми излезе дори по- евтино. Това разбира се е мой избор и всеки сам си решава.

administrator моля да изтриете моите обяви и моя профил Smiley
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 07:53:38 от Elita » Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
pepina
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 125


НЕ РАЗМЕНЯМ!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #29 -: Юни 09, 2010, 07:44:42 »
Раздели ТемаНагоре

От обявите си личи,че аз също не съм търговец!И на мен ми е обидно да представям купища бумащина за нещо което струва 5 лева.
"Тази продукт е подарък не струва десет лв."-също ми е неприятно от тези думи,но и администратора подмина питането ми .
"Повечето неща които прадавам са ми подаръци,които никога няма да използвам-това означава ли ,че нищо не струват и трябва да ги подаря?!"
И защо може на Ейвън неща да се продават без фактури,а Ларедут е трън в очите ви?Това ,че имам 5 обяви Ларедут,значи ли ,че печеля от сайта Ви?Аз разбирам търговецако всичко е от там и има различни номера.Както и да е вече помолих администратор да ми изтрие всичките обяви и вече няма да се срещате с мен! Smiley
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ!


Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: