{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Размените и поемането на пощенските разхl  (Прочетена 10102 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Jivka-Jirova
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 327

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #15 -: Декември 01, 2010, 22:57:27 »
Раздели ТемаНагоре

Добре. Благодаря! Исках да разбера вашето разбиране относно този казус, за да съм сигурна,че не греша. Отказах се от размяната, защото се ядосах много. Пуснах форума да не е някаква нова мода и да се изложа разбира се.
И аз така си знаех. Всеки си поема пощенските разходи за неговите си неща без разни други приспаданици и глупости. Все пак ми направи впечатление,че може би този метод го засичам за 3-4 път.
При това дамата си взе поука,запазихме добрия тон и всичко приключи с много, много добър край...  ) (christmas11)
Благодаря на всички, които се включиха в темата! Пожелавам весело изкарване на празниците, успехи в продажбите и не на последно място успешни покупки и РАЗМЕНИ!:)
Активен

Нямам изисквания! Всичко е по лична преценка!:)
Продавам на ПЪРВИЯ ДАЛ АДРЕС НА ЛС!
С предимство е този, който купи повече неща.
viv_f
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 630


Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #16 -: Декември 02, 2010, 00:21:02 »
Раздели ТемаНагоре

Добре. Благодаря! Исках да разбера вашето разбиране относно този казус, за да съм сигурна,че не греша. Отказах се от размяната, защото се ядосах много. Пуснах форума да не е някаква нова мода и да се изложа разбира се.
И аз така си знаех. Всеки си поема пощенските разходи за неговите си неща без разни други приспаданици и глупости. Все пак ми направи впечатление,че може би този метод го засичам за 3-4 път.
При това дамата си взе поука,запазихме добрия тон и всичко приключи с много, много добър край...  ) (christmas11)
Благодаря на всички, които се включиха в темата! Пожелавам весело изкарване на празниците, успехи в продажбите и не на последно място успешни покупки и РАЗМЕНИ!:)
ПОдобно и на теб Smiley
Аз малко късно се включвам в темата и подкрепям абсолютно всички-ВСЕКИ ТРЯБВА ДА СИ ПОЕМЕ ПОЩЕНСКИТЕ РАЗХОДИ,ПРИ РАЗМЯНА
 Wink
Активен

Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!Ходя само веднъж седмично до пощата,с изключения ако съм свободна!
ROSIDINKOVA
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 781


Радвай се на живота,а не на неговия смисьл!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #17 -: Декември 03, 2010, 11:57:28 »
Раздели ТемаНагоре

Искам да попитам всеки, който е правил размяна, как се разбира с ответната страна за поемането на пощенските разходи /естествено, ако са равностойни нещата/?
Понеже съм любител на размените  и съм правила доста, съм процедирала така:
всеки си поема пощенските за неговото си нещо, но напоследък все по-често срещам предложения от рода на :"..ти разменяш две неща и си писала,че поемаш пощенските и следователно да приемем,че ще платиш 4 лв. трябва да ми приспаднеш 2, защото си писала в обявата,че поемаш пощенските и за двете неща...Нещо такова.. Shocked" Аз обаче поемам пощенските при продажба. Размяната си е размяна...
Това сериозно ли е? Shocked Или някакьв майтап. (health2)
Активен

Всички заслужаваме да бьдем щастливи!
Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #18 -: Декември 03, 2010, 15:55:11 »
Раздели ТемаНагоре

Искам да попитам всеки, който е правил размяна, как се разбира с ответната страна за поемането на пощенските разходи /естествено, ако са равностойни нещата/?
Понеже съм любител на размените  и съм правила доста, съм процедирала така:
всеки си поема пощенските за неговото си нещо, но напоследък все по-често срещам предложения от рода на :"..ти разменяш две неща и си писала,че поемаш пощенските и следователно да приемем,че ще платиш 4 лв. трябва да ми приспаднеш 2, защото си писала в обявата,че поемаш пощенските и за двете неща...Нещо такова.. Shocked" Аз обаче поемам пощенските при продажба. Размяната си е размяна...
Това сериозно ли е? Shocked Или някакьв майтап. (health2)
хиххии ами някои хора така правят......Мен пък ме питаха,ако имаш да ми сложиш 1лв Shocked
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
bonbonnin
Анелия
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 324


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #19 -: Декември 16, 2010, 23:04:42 »
Раздели ТемаНагоре

Мойте обяви всички са с размяна и винаги всеки си поема пощата, , понякога се налага доплащане но това си е отделно
за мен лично даже ако цените се разминават с до 2 лв не трябва и доплащане но всеки си преценява сам за себе си, аз поне така процедирам Smiley
Активен

Спазвам ред. Коректна съм, очаквам същото и от вас.Пращам по-пощата.Пощенски разходи за моя сметка:).При повече от 1 покупки правя отстъпка. кликнете моля дайте ми точка всеки ден  http://nagradite.net/bonbonnin
Mishkova
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 896


Живей както можеш, ако не можеш както искаш!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #20 -: Декември 16, 2010, 23:27:25 »
Раздели ТемаНагоре

Искам да попитам всеки, който е правил размяна, как се разбира с ответната страна за поемането на пощенските разходи /естествено, ако са равностойни нещата/?
Понеже съм любител на размените  и съм правила доста, съм процедирала така:
всеки си поема пощенските за неговото си нещо, но напоследък все по-често срещам предложения от рода на :"..ти разменяш две неща и си писала,че поемаш пощенските и следователно да приемем,че ще платиш 4 лв. трябва да ми приспаднеш 2, защото си писала в обявата,че поемаш пощенските и за двете неща...Нещо такова.. Shocked" Аз обаче поемам пощенските при продажба. Размяната си е размяна...
Това сериозно ли е? Shocked Или някакьв майтап. (health2)
хиххии ами някои хора така правят......Мен пък ме питаха,ако имаш да ми сложиш 1лв Shocked
Стига бе,Силве,верно ли такава цигания?И то май все от мацки,които сами търсят размяна!!!!Абе на какво не се нагледах вече ......Живи ,здрави,ама чак такова издребняване-ама щом ще забогатее с 1 лв ,прати й го,бе,прати й още 1 лв -и от тебе ,да се почерпи!!!!Тц,тц,тц.......
Активен

1.Изпращам и получавам с пощенска пратка с наложен платеж по Еконт!!!
2.Връщам стока с неописани дефекти и състояние,несъответсващо на описаното в обявата!
3.Не желая размяна!
emi_9eni
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 318


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #21 -: Декември 17, 2010, 00:54:58 »
Раздели ТемаНагоре

Моето мнение е, че всичко е индивидуално.
И не осъждам никой, който си иска някое левче или два. Може пък 1-2лв да са си от значение за човека.
И друго да питам, като не са ви от значение 1 или 2 лв, защо всеки си ги добавя в пощенските,когато продава нещо? Разбира се, че е нелепо все пак да стават разправии за това.
Но най-много зависи от вещите, коя колко струва. Ако разменяте някакви неща за малки суми, мисля че е от значение това велико левче. Примерно нещо за 3лв, срещу нещо за 6лв. Кво прайм тука? Cheesy  няма ли да си поискате 2лв? и пак си зависи от нещата....  Cheesy
Ами пък друг въпрос имам. На някои потребителки повече има харесва да пишат, че цените им са с включени пощенски (което никак не е лошо Smiley )- НЕ че поемат пощенските при покупка, а пощенските СА си включени в цената.
 По този повод, въпросът е следния ( това е пример,моля никой да не се засяга):
Обява за 10 лв с включени пощенски се разменя за обява с цена 4лв + 2лв за пощенските, които са записани в отделното за това поленце. Стоките са абсолютно еднакъв грамаж. Примерно 2те обяви са за  тениски. Мислите ли, че е редно потребителя с по-високата цена да поиска да му се плати разликата от 6лв - неговото за 10 с пощенските, пък другото за 4, ама без пощенските. Е не мисля, че е реално предвид и ниските суми на който са нещата - тука тия 2 лв са от значение според мен, тъй като е справедливо и 2те неща да се сметнат или без или със пощенски, а не едното тъй , ма другото инак.
Как мислите?  Roll Eyes
« Последна редакция: Декември 17, 2010, 01:17:57 от emi_9eni » Активен

Правете случайни добрини и безсмислено красиви неща!
nmomchilova
Горда мама на двама
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 687


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #22 -: Декември 17, 2010, 01:09:22 »
Раздели ТемаНагоре

Аз имам съвсем пресен случай.Разглеждах обявите и си харесах едно якенцееее.Не ми е нужно,но ми хареса.затова предложих размяна.по принцип ,ако неещо ми ТРЯБВА -го купувам.Та такааааа.Якето струваше 13 лв.Получих много интересне отговор.Мамето си е харесало едно бебешко лотче от обявите ми,което е 4.50,но само това.Аз нямах против да доплатя още 8.50-9 лв.Но?Huh??Получавам лс, в което пише,че аз съм отбелязала,че поемам пощата,следователно лотчето е 3 лв ShockedАз НИКЪДЕ не съм посочила такова нещо,но понеже не съм отбелязала цена за доставка,дамата е решила така да тълкува обявата ми.Е вервайте ми,много се изнервихИ в крайна сметка,понеже нейното яке било с цена без доставка,а тя е 2 лв ,сиакше да пратя 10 лв.Не съм за тези 1-2 лв,ама се вбесих от дребнавостта Huh?
В крайна сметк,предложих да няма сделка ,за да си останем с добрите чувства Wink
Та относно доставката при размяна,при мен поне до сега,всеки си я поема Smiley
Активен

delia
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 183


delia от Продавалник-а

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #23 -: Декември 17, 2010, 09:43:37 »
Раздели ТемаНагоре

Преди време при комшиите и на мен ми се наложи да пускам подобна тема, защото нямах опит и не знаех как се процедира.
Момичетата ми отговориха  - както се договорите с другата страна.
Та, пощенски, 1-2-3-5 лв, опаковки - както се договорите с другата страна.
Моя съвет - комуникирайте, не приемайте каквото и да било по подразбиране, че после ...
Давам за пример първата си размяна тук.
Аз вземам от момичето два парфюма и един балсам за коса, които тя опакова в нормален пощенски плик с мехурчета.
Тя взема от мен почти всичките ми обяви - дрехи, чинии, играчки, мъжка козметика - които аз опаковам в два кашона, като единият беше съвсем малко под два кг и замина като МПП, а втория надвиши 2 кг и замина като колет.
Разбрахме се с момичето, аз и описах ситуацията с моите кашони, дори си спомням, че ги пуснах един по един в два последователни дни, че нямаше как да ги нося едновременно до пощата. Всеки си пое пощенските разходи на неговите си неща, въпреки голямата разлика. Резултата - и двете си останахме много доволни...
« Последна редакция: Декември 17, 2010, 09:45:17 от delia » Активен

Предимство за русенци и купувачите на повече от една обява. Не изпращам "до поискване" нито пари, нито покупки. Наложен платеж само след предварителна уговорка.
tsytsi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 383


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #24 -: Декември 17, 2010, 10:03:05 »
Раздели ТемаНагоре

Всеки си поема пощата.
Активен

Пращам след предварително плащане.
Не приемам вече изпратен пакет
incadens
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1157


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #25 -: Декември 23, 2010, 01:30:58 »
Раздели ТемаНагоре

За това, че всеки си поема пощенските разходи при размяна, съм абсолютно съгласна, дори не е нужно да се коментира. Но... за разликата в цените, и това, че се издребнява за 2 , 3 или няма значение колко лв.,  (not3)!    Ами аз  например съм обявила една книга за 6 лв. , което е поне половината от реалната й цена, а отсреща правят размяна с мен за нещо, което е 4 лв. Ами, ще си сложат вътре 2 лв., аз пък да не съм будала да продам за 4 лв. книга, която съм купила за 13-15 лв. например и е като нова, защото съм я чела само аз и то веднъж!
А пък, като предлагаш или се съгласяваш на размяна, гледаш цените, съобразяваш се с разликата и  си правиш сметката. Ако не те устройва това, че трябва  да доплащаш, което почти винаги се налага( рядко съвпадат цените), не се  занимавай с размени!  Ами така де!
Активен

Получавам и изпращам като МПП. Пощенските са за сметка на купувача.Коректна и добронамерена съм, моля, не се опитвайте да постъпвате с мен така, както не бихте желали накой да постъпи с Вас! За нови и непознати потребители изпращам след предварително заплащане. За "запис" не пазя ред. Ценя добрата комуникация и предпочитам при интерес към моя обява да ми пишете на ЛС.
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=94115&ppaction=readfeed
taniaisie
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 559


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #26 -: Декември 23, 2010, 06:09:14 »
Раздели ТемаНагоре

За това, че всеки си поема пощенските разходи при размяна, съм абсолютно съгласна, дори не е нужно да се коментира. Но... за разликата в цените, и това, че се издребнява за 2 , 3 или няма значение колко лв.,  (not3)!    Ами аз  например съм обявила една книга за 6 лв. , което е поне половината от реалната й цена, а отсреща правят размяна с мен за нещо, което е 4 лв. Ами, ще си сложат вътре 2 лв., аз пък да не съм будала да продам за 4 лв. книга, която съм купила за 13-15 лв. например и е като нова, защото съм я чела само аз и то веднъж!
А пък, като предлагаш или се съгласяваш на размяна, гледаш цените, съобразяваш се с разликата и  си правиш сметката. Ако не те устройва това, че трябва  да доплащаш, което почти винаги се налага( рядко съвпадат цените), не се  занимавай с размени!  Ами така де!
Точно в десетката!
Активен

Изчаквам 12 часа след записа и вие давате ред на следващия!
След като си изпатих от "коректни" купувалки,първо изпращате записа,с включени пощенски,и след това получавате закупеното.Благодаря!
Клиент,с повече от една обява,потвърдена за закупуване на ЛС,е с предимство.
Заявил "покупка" е с предимство пред заявил "проба"!
incadens
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1157


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #27 -: Декември 23, 2010, 09:30:17 »
Раздели ТемаНагоре

За това, че всеки си поема пощенските разходи при размяна, съм абсолютно съгласна, дори не е нужно да се коментира. Но... за разликата в цените, и това, че се издребнява за 2 , 3 или няма значение колко лв.,  (not3)!    Ами аз  например съм обявила една книга за 6 лв. , което е поне половината от реалната й цена, а отсреща правят размяна с мен за нещо, което е 4 лв. Ами, ще си сложат вътре 2 лв., аз пък да не съм будала да продам за 4 лв. книга, която съм купила за 13-15 лв. например и е като нова, защото съм я чела само аз и то веднъж!
А пък, като предлагаш или се съгласяваш на размяна, гледаш цените, съобразяваш се с разликата и  си правиш сметката. Ако не те устройва това, че трябва  да доплащаш, което почти винаги се налага( рядко съвпадат цените), не се  занимавай с размени!  Ами така де!
Точно в десетката!

Taнче, не зная каква десетка съм улучила, но би ли разтълкувала, това, което съм написала, относно поемането на пощенските при размяна( защото току-що получих на ЛС упреци , относно този мой коментар).
Нека да стане ясно на мамата какво съм имала предвид. Явно не мога да се изразя правилно, знам ли Huh? Roll Eyes
Активен

Получавам и изпращам като МПП. Пощенските са за сметка на купувача.Коректна и добронамерена съм, моля, не се опитвайте да постъпвате с мен така, както не бихте желали накой да постъпи с Вас! За нови и непознати потребители изпращам след предварително заплащане. За "запис" не пазя ред. Ценя добрата комуникация и предпочитам при интерес към моя обява да ми пишете на ЛС.
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=94115&ppaction=readfeed
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #28 -: Декември 23, 2010, 09:39:51 »
Раздели ТемаНагоре

аз съм правила две размени и всяка от нас си пое пощата.В единия случай нещата бяха на еднаква цена,а във втория аз трябваше да дам 1лв. и казах,че няма проблем и ще го сложа в пакета.Мамата каза ооооооооо не в никакъв случай няма да пращате 1лв.И така ни приключиха сделките.Та аз винаги си питам за разликата и ако си я пойскат си я плащам,а ако ли не-не.Според мен пощата си е ясна,че всеки си я поема,а вече за разлика в парите според мен ако не искат да доплатят не се съгласявайте на размяна.
Активен

rosina75
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


най-голямото ми щастие са децата ми

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #29 -: Декември 23, 2010, 09:41:30 »
Раздели ТемаНагоре

За това, че всеки си поема пощенските разходи при размяна, съм абсолютно съгласна, дори не е нужно да се коментира. Но... за разликата в цените, и това, че се издребнява за 2 , 3 или няма значение колко лв.,  (not3)!    Ами аз  например съм обявила една книга за 6 лв. , което е поне половината от реалната й цена, а отсреща правят размяна с мен за нещо, което е 4 лв. Ами, ще си сложат вътре 2 лв., аз пък да не съм будала да продам за 4 лв. книга, която съм купила за 13-15 лв. например и е като нова, защото съм я чела само аз и то веднъж!
А пък, като предлагаш или се съгласяваш на размяна, гледаш цените, съобразяваш се с разликата и  си правиш сметката. Ако не те устройва това, че трябва  да доплащаш, което почти винаги се налага( рядко съвпадат цените), не се  занимавай с размени!  Ами така де!
Точно в десетката!

Taнче, не зная каква десетка съм улучила, но би ли разтълкувала, това, което съм написала, относно поемането на пощенските при размяна( защото току-що получих на ЛС упреци , относно този мой коментар).
Нека да стане ясно на мамата какво съм имала предвид. Явно не мога да се изразя правилно, знам ли Huh? Roll Eyes

От това по-ясно,точно и систематизирано обяснение, невиждам какво трябва още да му се дообеснява.
Мисля,че мамата го разбира добре,но и е изгодно,да се прави на недоразбрала Roll Eyes
Така де.
Активен

Привет и от мен !
ето оценките ми от другият сайт! Smile
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=43553&ppaction=readfeed
не пазя ред,пращам на първия дал адрес на лс.
не пращам боклуци,не ми пращайте и вие.
корекна съм и очаквам същото.
пращам и получавам като МПП.
поставям винаги оценки-правете го и вие.
за нови потреб. и такива с отр.оценки пращам след получен запис.
опаковки не плащам-правете си сметката.
НП без уговорка не приемам.
връщам стока неотговаряща на описанието.


Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: