{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: моля за съвет-много неприятна ситуация!  (Прочетена 3980 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
nnboo
nnboo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 272


Поканени потребители: 0

Профил
« -: Октомври 23, 2010, 10:17:35 »
Раздели ТемаНагоре

здравейте момичета!
за първи път попадам в толкова неприятна ситуация и затова реших да се допитам до вас,кое според вас е правилно.ето и историята:
имах обява за музикална лампа на стойност 20лв,обявата още не съм изтрила.
http://www.bgdomakinq.com/showproduct.php?product=37411&cat=20
миналия месец една мама ми писа,че ще я вземе но ако може да й я запазя до 05. този месец,запазих я,на 06.10 жената ми писа,че няма възможност да я закупи, а аз така или иначе бях писала,че лампата е запазена,затова казах,че ще я изчакам когато може.друга дама прояви интерес и аз отново писах на първата жена,за да знам дали все още я иска или да я продам.жената каза,че ще я купи и така отново изчаках докато ми прати записа.след като ми пусна записа,на другия ден получавам няколко леко припрени съобщения защо още не съм пуснала пратката и дали изобщо ще я пусна:
"Здравеите незнам дали сте получили парите гледам обявата сте я изтрили какво стана ще ми пратите ли лампата всащност..."
първо от това ми стана много неприятно,но успокоих жената,че нито съм изтривала обява,нито съм получила още записа.на другия ден получих записа и пуснах колетчето.ден по-късно получих това:
"така здравеи отново бих искала да кажа че съм избързала с това като казох че се радвам тай като само я видях ето че вече и я пуснах и се оказва че всъщност има проблем тоест музиката и прекасва или изобщо не започва да пее и бих искала да ви я върна съжалявам но все пак за 20лв би трябвало да е ок всичко искам да се разберем коректно дори ако искате пак си я продаите но не на мен адресът ми го знаете в момента които ми пратите парите ви я връщам с нещата които сте ми пратили Очаквам коректност"
аз изпратих работеща лампа без забележки,без проблем(изпробвах я преди да пусна обявата,а после и преди да пратя колета),сега жената иска да ми я върне,защото не работела.никога не бих си позволила да пусна обява за нещо,което е развалено,счупено или негодно за употреба.ако нещо се е случило при транспортирането не мисля ,че отговорността е моя.но все пак бих искала да кажете и вие мнението си,защото ми е много неприятно,че съм обвинена в некоректност при положение,че винаги се старая отсрещната страна да е доволна.аз написах на дамата,че няма да върна парите,защото съм пратила лампата в изправност,но...не знам кое е правилно Sad моля за съвет!
Активен

държа се с хората така,както бих искала те да се отнасят с мен Smiley нека си помагаме и бъдем човечни!
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Октомври 23, 2010, 10:31:33 »
Раздели ТемаНагоре

А варианта на мацката да не й е харесала лампата също го има. Или мъжа й или не знам си кой като са разбрали да са й вдигнали скандал. Може би се пробвайте да пишете на модератор и проблемът да се разреши. Друг вариант е да кажеш от кой град е мамата и ако има желаеща форумка да я посети и види какъв е проблемът на място.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
springflower
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 324


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Октомври 23, 2010, 11:15:05 »
Раздели ТемаНагоре

Аз ти предлагам, като ти върне лампата, защото явно няма да се разберете, направи едно клипче на работещата лампа и и го изпрати да го покажеш, както и напиши един пост тук, за да й докажеш правотата си. Едва ли лампата се е развалила от пътуването по пощата, явно я  видяла и не е отговаряла на представите й или мъжа й нещо Wink/както казва emi9/не е бил съгласен.
Активен

- с предимство за повече от една обява,вече не пазя ред
- връщам стока, неотговаряща на описанието
- не считам, че трябва да плащам опаковки
- пращам и получавам като МПП
- държа преди всичко на добрата комуникация
Благодаря на всички за коректността към мен!!
   
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Октомври 23, 2010, 11:18:20 »
Раздели ТемаНагоре

Аз ти предлагам, като ти върне лампата, защото явно няма да се разберете, направи едно клипче на работещата лампа и и го изпрати да го покажеш, както и напиши един пост тук, за да й докажеш правотата си. Едва ли лампата се е развалила от пътуването по пощата, явно я  видяла и не е отговаряла на представите й или мъжа й нещо Wink/както казва emi9/не е бил съгласен.
Е тущ идва въпросът дали ще й я върне работеща. Просто казвам, че всичко е възможно.
nnboo от кой град е мамата ?
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
nnboo
nnboo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 272


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Октомври 23, 2010, 11:24:14 »
Раздели ТемаНагоре

дамата е от Ямбол.е то едва ли ще я върне работеща...започвам да си мисля,че е трябвало да снимам такова клипче преди да я пратя Embarrassed  но как мога да предположа,че ще се случи това?!писах на модератор,надявам се да ме посъветва какво да направя.много ми е неприятно и само за това мисля,дори съжалявам,че изчаках именно тази жена,а не си продадох лампата на другата желаеща мама.убеждавам се,че колкото човек се опитва да бъде по-добър,толкова по-малко се оценя старанието му и толкова повече с лошо се отвръща Sad защо се получава така? Sad Sad
Активен

държа се с хората така,както бих искала те да се отнасят с мен Smiley нека си помагаме и бъдем човечни!
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Октомври 23, 2010, 11:34:59 »
Раздели ТемаНагоре

дамата е от Ямбол.е то едва ли ще я върне работеща...започвам да си мисля,че е трябвало да снимам такова клипче преди да я пратя Embarrassed  но как мога да предположа,че ще се случи това?!писах на модератор,надявам се да ме посъветва какво да направя.много ми е неприятно и само за това мисля,дори съжалявам,че изчаках именно тази жена,а не си продадох лампата на другата желаеща мама.убеждавам се,че колкото човек се опитва да бъде по-добър,толкова по-малко се оценя старанието му и толкова повече с лошо се отвръща Sad защо се получава така? Sad Sad
Мисля, че в темата "Приятел в нужда се познава" мернах една мама от Ямбол. Помоли я да посети въпросната. Освен ако не е същата, на която си изпратила лампата  Huh?
Какви клипчета преди да я изпратиш ? То тук се обърна на разследване и събиране на доказателства. Нали ще има тя я е снимала ама после едва ли не нарочно я е счупила. От девет кладенеца вода ще ти донесат.....
И как по - точно прекъсва - ако е с крушка може да не е врътната докрай, или батериите да са за смяна или просто да си мига така - аз имим такава у нас светне, изгасне, светне, изгасне и така цяла нощ Smiley

Сега видях, че си от Сливен ......палиш и към Ямбол. Срещате се, разбирате се. Май не е много далече
« Последна редакция: Октомври 23, 2010, 11:37:51 от emi9 » Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
nnboo
nnboo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 272


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Октомври 23, 2010, 11:45:23 »
Раздели ТемаНагоре

даже е много близо,но аз сама си гледам бебка и много нямам възможност да мърдам Sad иначе щях лично да й я занеса,че да няма подобни недоразумения...
мъчно ми е,че се получават такива ситуации.
Активен

държа се с хората така,както бих искала те да се отнасят с мен Smiley нека си помагаме и бъдем човечни!
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Октомври 23, 2010, 11:50:59 »
Раздели ТемаНагоре

даже е много близо,но аз сама си гледам бебка и много нямам възможност да мърдам Sad иначе щях лично да й я занеса,че да няма подобни недоразумения...
мъчно ми е,че се получават такива ситуации.
Да разбирам те ;( Ако искаш пробвай да намериш мама от Ямбол, която да се навие да ти съдейства. То пък аман, напоследък за такива цигании чета, че не е истина.
Прати линк на мамата, да видим тя какво има да каже ....Така е честно все пак
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
nnboo
nnboo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 272


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Октомври 23, 2010, 12:02:25 »
Раздели ТемаНагоре

ето това получих сега от жената,на която продадох лампата:
"Sega az niama ka da sam sigyrna 4e lampata e rabtila nali taka tova si e riska nito sam vidiala nito sam 4ula nito sam vidiala nali taka mislia 4e sam prava i vsohtnost vi kazoh 4e neraboti samo muzikata drugoto koeto ne ste opisali 4e na vseki 5min kakto pisahte si se izklu4va dobre taka vie si polzvate 20lv a pak az hte pia edna studena voda i zabravih darjahte parvo da vi pratia parite koeto nee pravilno tai kato plahtam nehto koeto ne sam polu4ila i to vsatnost taka se polu4i platih za edno a se polu4i drugo kakto i da epolzvaite si gi sas zdrave lek i usmihnat den vi pojelavam.   Ps.otnosno ocenkite sam vi gi pro4ela no nikoga nee kasno 4ovek da eparvi nali."
 (dew2) аз приемам изключително лично и навътре подобни неща и ми е много тъпо...на това аз отвърнах,че и тя няма как да докаже,че не я е повредила...не съм ли права?!
пратила съм линк към темата на мамата,ако желае да се включи тук и с ваша помощ да решим кой е прав и кой е крив.писах и на модератор...
« Последна редакция: Октомври 23, 2010, 12:12:30 от nnboo » Активен

държа се с хората така,както бих искала те да се отнасят с мен Smiley нека си помагаме и бъдем човечни!
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Октомври 23, 2010, 12:21:46 »
Раздели ТемаНагоре

Не знам вече какво да ти кажа. В крайна сметка ако не може да се разберете, няма кой друг да го направи вместо вас. Смятам, че сте големи и разумни хора.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
springflower
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 324


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Октомври 23, 2010, 12:43:12 »
Раздели ТемаНагоре

Не можете ли да си размените скайповете и да се видите чрез видео разговор, тя да ти покаже лампата и така...Дано не звучи тъпо, ама е идея някаква...да не ходиш до друг град и да гориш бензин. :Smiley
Активен

- с предимство за повече от една обява,вече не пазя ред
- връщам стока, неотговаряща на описанието
- не считам, че трябва да плащам опаковки
- пращам и получавам като МПП
- държа преди всичко на добрата комуникация
Благодаря на всички за коректността към мен!!
   
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Октомври 23, 2010, 13:00:31 »
Раздели ТемаНагоре

А може да се дължи на лошо сложени батерии. Когато не правят добър контакт се получават такива неща. И аз се чудех защо на детето китарата свири когато й е кеф, пък то батериите не били сложени хубаво.
Ако е на батерии де Smiley
Пък и бързо се е примирила с дефектна стока за 20 лв. Послушай я. Купи си нещо на детето и карай. 
« Последна редакция: Октомври 23, 2010, 13:07:16 от emi9 » Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
nnboo
nnboo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 272


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Октомври 23, 2010, 14:01:22 »
Раздели ТемаНагоре

благодаря ви,че пишете по темата!и на мен ми е странно как няма да работи като преди 2 дни,когато я пратих си беше наред.а и жената ми пише ако искам като ми я върне да я пусна пак за продажба,което ме навежда на мисълта,че просто не я иска вече.иначе как да я продам ако не работи Shocked
не знам и аз вече,доста ми е объркано,защото нямам опит с подобни ситуации.за година и нещо преди в продавалник и сега в бгдомакиня никога не ми се е случвало да не се разбера с някого(като изключим един път,когато на мен не ми платиха,но това е друг въпрос...)
Активен

държа се с хората така,както бих искала те да се отнасят с мен Smiley нека си помагаме и бъдем човечни!
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Октомври 23, 2010, 16:36:58 »
Раздели ТемаНагоре

благодаря ви,че пишете по темата!и на мен ми е странно как няма да работи като преди 2 дни,когато я пратих си беше наред.а и жената ми пише ако искам като ми я върне да я пусна пак за продажба,което ме навежда на мисълта,че просто не я иска вече.иначе как да я продам ако не работи Shocked
не знам и аз вече,доста ми е объркано,защото нямам опит с подобни ситуации.за година и нещо преди в продавалник и сега в бгдомакиня никога не ми се е случвало да не се разбера с някого(като изключим един път,когато на мен не ми платиха,но това е друг въпрос...)
Повтарям се, но ...... щом се е премирила( доста лесно), тука какво се разигра за сума под 10  лв....., камо ли за 20 не си го слагай на сърцето. Ако има желание - скайп и т.н., ако ли не - не.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
viv_f
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 630


Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Октомври 26, 2010, 12:48:37 »
Раздели ТемаНагоре

Това е много конфузна ситуация,защото нито nnboo може да докаже,че е пуснала здрава лампа,нито другото момиче,може да докаже,че лампата е пристигнала така-неработеща.
Тук вече идва място на съвестта,мисля че може да се разберете или наполовина да си разделите сумата,или нещо подобно!Може и по пътя да се е повредила и така и двете да се обвинявате една - друга.Но не виждам как ще се докаже де  SadУспех
Активен

Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!Ходя само веднъж седмично до пощата,с изключения ако съм свободна!


Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: