{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вкуснотийките на мама!  (Прочетена 140982 пъти)
0 Членове и 4 Гости преглежда(т) тази тема.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #120 -: Октомври 26, 2010, 21:58:29 »
Раздели ТемаНагоре

Някой би ли ми казъл каква е причината всеки път крем карамела ми да става на шупли  Lips Sealed (cleanup4) печа го  в тавичка с вода и на 180 градуса и все ми става на тез шуплииии  (dew7)
Аз, ще ти кажа Wink
Водата извира и става на шупли ако е на висока температура. Пробвай на 130-140 градуса  за по-дълго време.
 Как изобщо имаш нерви да се занимаваш ?  Shocked

Никога не ми е извирала водата до край  Sad другия път ще пробвам на още по ниска температура.Еми занимавам се защото веднъж ми се прияде и свекиш изяви желание да ми направи и вервай ми само като го опитах щех да се откажа повече такова нещо да не ям  Cheesy Cheesy а този в магазина който си взимах на Данон пък не е със същия вкус както би трябвало  Wink
Да, това от магазина не е същото.....Не съм най-великият кулинар, но знам, че трябва да се пече бааааааааавно и на ниска температура. Мама ми е казвала нещо от сорта на 2.30 -3 часа.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
mi_ma
мимчето
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 361


над мене греят две слънца,това са моите деца

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #121 -: Октомври 26, 2010, 22:18:51 »
Раздели ТемаНагоре

 и аз да се включа в хубавата темичка.не съм много по готвенето,но и аз знам че крем карамела се пече на много ниска температура.пробвай така и ще се получи.
аз пък съм се опряла на една баница с ръчно точени кори.лятото като си ходихме при нашите майка ми я направи,а тя да си изядеш пръстите.една надута,опечена,вкусна все едно правена с домашно дърпани кори.каза ми рецептата маминка и от тогава я правя вече сигурно 5 пъти еееее не става като нейната и това си е.ама и аз съм упорита и продължавам да се пробвам.със всяко следващо правене става все по сполучлива особенно последния път. Cheesy
Активен

1.пощенските за сметка на КУПУВАЧА 2.ВЕЧЕ плащане предварително 3.въщам стока неотговаряща на описанието 4.BG94BPBI79231098205001 пощенска банка 5.давам на първия дал адрес на лс 6.имам 245 ++++++ в Пр-ка 
http://smajliki.ru/smilie-743654535.html
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #122 -: Октомври 26, 2010, 22:21:25 »
Раздели ТемаНагоре

и аз да се включа в хубавата темичка.не съм много по готвенето,но и аз знам че крем карамела се пече на много ниска температура.пробвай така и ще се получи.
аз пък съм се опряла на една баница с ръчно точени кори.лятото като си ходихме при нашите майка ми я направи,а тя да си изядеш пръстите.една надута,опечена,вкусна все едно правена с домашно дърпани кори.каза ми рецептата маминка и от тогава я правя вече сигурно 5 пъти еееее не става като нейната и това си е.ама и аз съм упорита и продължавам да се пробвам.със всяко следващо правене става все по сполучлива особенно последния път. Cheesy
Аз минавам тънко - продават готови точени кори - домашни май се казваха. Не е съвсем същото, но става за ядене Cheesy
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #123 -: Октомври 26, 2010, 22:25:45 »
Раздели ТемаНагоре

и аз да се включа в хубавата темичка.не съм много по готвенето,но и аз знам че крем карамела се пече на много ниска температура.пробвай така и ще се получи.
аз пък съм се опряла на една баница с ръчно точени кори.лятото като си ходихме при нашите майка ми я направи,а тя да си изядеш пръстите.една надута,опечена,вкусна все едно правена с домашно дърпани кори.каза ми рецептата маминка и от тогава я правя вече сигурно 5 пъти еееее не става като нейната и това си е.ама и аз съм упорита и продължавам да се пробвам.със всяко следващо правене става все по сполучлива особенно последния път. Cheesy
Като ястията на нашите маминки надали някога ще направим то винаги е по вкусно когато друг го приготви ,но ние сме упорити  Cheesy Cheesy
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
mi_ma
мимчето
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 361


над мене греят две слънца,това са моите деца

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #124 -: Октомври 26, 2010, 22:27:17 »
Раздели ТемаНагоре

ама,те и тези са готови от магазина,но са ръчно точени.   emi9 да не си помисли че съм взела да точа кори.аз една баница не мога да направя,какво остава и да точа. Tongue
« Последна редакция: Октомври 26, 2010, 22:29:05 от mi_ma » Активен

1.пощенските за сметка на КУПУВАЧА 2.ВЕЧЕ плащане предварително 3.въщам стока неотговаряща на описанието 4.BG94BPBI79231098205001 пощенска банка 5.давам на първия дал адрес на лс 6.имам 245 ++++++ в Пр-ка 
http://smajliki.ru/smilie-743654535.html
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #125 -: Октомври 26, 2010, 22:29:10 »
Раздели ТемаНагоре

ама,те и тези са готови от магазина,но са ръчно точени.да не си помисли че съм взела да точа кори.аз една баница не мога да направя,какво остава и да точа. Tongue
Cheesy Cheesy Cheesy хиихи някой ден ще се научиш  Wink и аз не съм точила все още  Lips Sealed
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #126 -: Октомври 26, 2010, 22:31:32 »
Раздели ТемаНагоре

ама,те и тези са готови от магазина,но са ръчно точени.   emi9 да не си помисли че съм взела да точа кори.аз една баница не мога да направя,какво остава и да точа. Tongue
Луде хора колкото щеш.....Бабата на мъж ми си точи  Cheesy
Пък баница се прави доста лесно Wink
Ако искаш помощ свиркай
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
kokonata
Пристрастенааааааааа......
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 791


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #127 -: Октомври 27, 2010, 11:00:16 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте.
Наскоро споменах на моя съседка,че ще правя питка.
И от дума на дума,разменихме няколко приказки,до като стигнем до там,че тя имала"Вълшебна купа" - така я нарече тя,която сама правела пиките.Слагат се продуктите вътре от специалната рецепта за питка,която си върви с купата,разклаща се около 2 мин.,оставяш я да изпука веднъж капака й,затваряш отново,разклащаш пак и като пукне втори път,тестото е готово за печене.
И в крайна сметка-взех купата.Изпробвах и стана нещо невероятно.Купата е купена преди доста години и не помни от къде и как се казва.
На външен вид е обикновенна купа с капак,като тези от левчето,но всъщност не е.
Моля някой ако знае нещо за тези купи,или има такава излишна,или знае от къде да си я купя,да ми пише обезателно.
Активен

Пазя ред 6 часа!
Коректна съм,очаквам същото и от вас!
Не изпращам боклуци и не приемам такива!
Ходя до пощата всеки ден!
Получавам и изпращм като МПП по БГ пощи!
Предпочитам плащане с пощенски запис по Бг пощи!
За две обяви поемам пощенските!
За суми над 15лв. предварително плащане!
И за непознати потребители пак,предварително плащане!
ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!
И най-вече обичам сина си!!!
ЩЕ ОТСЪСТВАМ до 06.03.2011год.
[img]
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #128 -: Октомври 27, 2010, 11:03:17 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте.
Наскоро споменах на моя съседка,че ще правя питка.
И от дума на дума,разменихме няколко приказки,до като стигнем до там,че тя имала"Вълшебна купа" - така я нарече тя,която сама правела пиките.Слагат се продуктите вътре от специалната рецепта за питка,която си върви с купата,разклаща се около 2 мин.,оставяш я да изпука веднъж капака й,затваряш отново,разклащаш пак и като пукне втори път,тестото е готово за печене.
И в крайна сметка-взех купата.Изпробвах и стана нещо невероятно.Купата е купена преди доста години и не помни от къде и как се казва.
На външен вид е обикновенна купа с капак,като тези от левчето,но всъщност не е.
Моля някой ако знае нещо за тези купи,или има такава излишна,или знае от къде да си я купя,да ми пише обезателно.

Е и такива работи ли имало?
Мен свеки ме излъга, че имала вълшебен леген Сам събирал чорапите - взех го ама у нас не работи Wink свеки я няма да го пуска  Cheesy
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
EvaJ
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 146


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #129 -: Октомври 27, 2010, 11:09:02 »
Раздели ТемаНагоре

Реших да се изфукам с тортата на дъщеря ми,която лично направих Cheesy

Активен

emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #130 -: Октомври 27, 2010, 11:10:23 »
Раздели ТемаНагоре

Реших да се изфукам с тортата на дъщеря ми,която лично направих Cheesy


Браво ! С готов фондан ли я прави  ако да - къде да го намеря
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
EvaJ
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 146


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #131 -: Октомври 27, 2010, 11:13:31 »
Раздели ТемаНагоре

Не,Ем!Аз го правих!Иначе знам,че в сладкарските магазини продават!
Активен

emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #132 -: Октомври 27, 2010, 11:15:52 »
Раздели ТемаНагоре

Не,Ем!Аз го правих!Иначе знам,че в сладкарските магазини продават!
Все се канех и аз да правя, ма нещо не ми стиска Wink Даже търсих маршмелоуз, че да ги топя в микровълновата и да се пробвам, но така и не успях да намеря. Ще споделиш ли как го направи
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
EvaJ
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 146


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #133 -: Октомври 27, 2010, 11:22:42 »
Раздели ТемаНагоре

Не,Ем!Аз го правих!Иначе знам,че в сладкарските магазини продават!
Все се канех и аз да правя, ма нещо не ми стиска Wink Даже търсих маршмелоуз, че да ги топя в микровълновата и да се пробвам, но така и не успях да намеря. Ще споделиш ли как го направи


Разбира се,ето още едно мое произведение с фондан,всичко сама,включително фигурките!



Това е най-трудната част да си призная.Все още не съм го доизпипала,ама съм на прав път.
5 ч.ч. пудра захар
1/2 ч.ч. нишесте-ако нямате сладкарска боя ето една тънкост...смесвате едната част царевично нишесте,а другата пшенично например ягода ,за да добиете розов цвят.Смесвате захарта и нишестето в една купа или тавичка.
1 с.л. желатин(за вегетарианците растителен) се оставя да набъбне в почти половин ч.ч. вода студена.КАто набъбне се слага на котлона да се разтопи и се изсипва при захарта и нишестето.Разбърква се всичко до получаване на тесто.Трябва да можете да го месите.ако има нужда добавете още малко захар.Като го омесите го слагате в хладилника увито в найлонова торбичка или фолио за свежи продукти.
Този фондан по тази рецепта е по-подходящ може би повече за фигурките,иначе има и друга рецепта,която когато изпробвам,ако се получи ще я запиша!
Активен

emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #134 -: Октомври 27, 2010, 12:02:18 »
Раздели ТемаНагоре

хммммм поради тази причина не се хващам да го правя Smiley
Иначе в нас е пълно с оборудване като за сладкарница - пошове, бои, форми, тави, огрибки и т.н.
Видях в един магазин, че продават фондан, но най-малката разфасовка беше 5 кг  Smiley
Май ще си карам по моя си начин,който изглежда така (и аз да се изфукам)
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked


Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: