{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мерки против измамите  (Прочетена 10469 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #30 -: Септември 12, 2010, 16:40:15 »
Раздели ТемаНагоре

Мисля,че най добре ще е да стане задължително правило:
1-поставянето на оценка
2-потребители без оценки или с под 10 такива да изпращат първи

Това пък е абсолютна намеса в отношенията продавач - купувач. Аз, като такъв сама тряба да преценя, дали и кога да изпратя/купя нещо и при какви условия, и дали изобщо да поставя оценка.
И още нещо - ще предплатя, а каква ми е гаранцията, че ще получа изобщо нещо или пък стоката ще отговаря на описанието? Защо се обсъжда само варианта да е застрахован само продавача?
Не изпадайте в крайности.
Никъде няма подобни условия, ама никъде.
Активен

Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #31 -: Септември 12, 2010, 16:43:43 »
Раздели ТемаНагоре

Мисля,че най добре ще е да стане задължително правило:
1-поставянето на оценка
2-потребители без оценки или с под 10 такива да изпращат първи

Това пък е абсолютна намеса в отношенията продавач - купувач. Аз, като такъв сама тряба да преценя, дали и кога да изпратя/купя нещо и при какви условия, и дали изобщо да поставя оценка.
И още нещо - ще предплатя, а каква ми е гаранцията, че ще получа изобщо нещо или пък стоката ще отговаря на описанието? Защо се обсъжда само варианта да е застрахован само продавача?
Не изпадайте в крайности.
Никъде няма подобни условия, ама никъде.


Shu-shi била ли си лъгана някога от потребител?
Активен

Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #32 -: Септември 12, 2010, 16:47:28 »
Раздели ТемаНагоре

Да била съм лъгана. Също така съм подавала жалба в полиция по повода.

 Но считам, че един човек може да е коректен и с 1 и със 100 оценки, както и обратното.

Никой няма право да се меси в начина по който ще продам или купя нещо.
Сайтът е посредник на терен за покупко-продажба, а не налагащ условия по сделка.

Ако Домакинята е магазин (юридическо лице), то тогава може да определи начин на изпълнение на покупко-продажба и отново ще има варианти на същото.
« Последна редакция: Септември 12, 2010, 16:51:08 от Shu-shi » Активен

Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #33 -: Септември 12, 2010, 16:51:58 »
Раздели ТемаНагоре

Да била съм лъгана. Също така съм подавала жалба в полиция по повода.

 Но считам, че един човек може да е коректен и с 1 и със 100 оценки, както и обратното.

Никой няма право да се меси в начина по който ще продам или купя нещо.
Сайтът е посредник на терен за покупко-продажба, а не налагащ условия по сделка.

T.e. ти искаш да правиш сделки в едно място в което няма правила (или не са толкова строги)?
Ако е така аз за какво се пъна, защо гледам да направя условията за сделки по комфортни. Май нещо не разбирам.
Активен

Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #34 -: Септември 12, 2010, 16:55:04 »
Раздели ТемаНагоре

Напротив за правила съм, но не и за вмешателство в това: на кого да продам и при какви условия.
Защото всеки сам преценява, дали да се довери на някого с 0 оценки или да не се довери.
Всеки може да бъде измамен.  Аз, ако искам ще натрупам положителен рейтинг 10 точки и полсе отново мога да измамя - принципно.
Активен

Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #35 -: Септември 12, 2010, 17:04:18 »
Раздели ТемаНагоре

Добре. Ще направим така. Понеже има потребители които не са съгласни на по строги задължителни правила, ще направим следното:
1. Ще има "Черен списък" който ще се актуализира всеки ден в зависимост от публикуваните теми и подадените сигнали.
2. Ще има пожелателни (не задължителни) правила против измами.

Това е.
Активен

amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #36 -: Септември 12, 2010, 17:10:29 »
Раздели ТемаНагоре

С две думи нищо не се променя.И сега има такъв списък, че и цял подфорум и въпреки, че следя новите публикации не мога да цитирам нито едно име от там.Просто не ги помня.Но ... няма начин, и аз не се сещам какво може да се направи.

Има и нещо друго.Огромна част от хората в сайта не влизат и не четат във форума.
Активен
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #37 -: Септември 12, 2010, 17:13:36 »
Раздели ТемаНагоре

С две думи нищо не се променя.И сега има такъв списък, че и цял подфорум и въпреки, че следя новите публикации не мога да цитирам нито едно име от там.Просто не ги помня.Но ... няма начин, и аз не се сещам какво може да се направи.

Има и нещо друго.Огромна част от хората в сайта не влизат и не четат във форума.

Твое право е да искаш авансово заплащане за обявите си или наложен платеж. Защо трябва да има специално правило за това? Ти сама ще прецениш, как да продаваш вещите си. Аз пък ще преценя, дали да ти се доверя и да купя или не Smiley
Активен

Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #38 -: Септември 12, 2010, 17:16:14 »
Раздели ТемаНагоре

С две думи нищо не се променя.И сега има такъв списък, че и цял подфорум и въпреки, че следя новите публикации не мога да цитирам нито едно име от там.Просто не ги помня.Но ... няма начин, и аз не се сещам какво може да се направи.

Има и нещо друго.Огромна част от хората в сайта не влизат и не четат във форума.

Твое право е да искаш авансово заплащане за обявите си или наложен платеж. Защо трябва да има специално правило за това? Ти сама ще прецениш, как да продаваш вещите си. Аз пък ще преценя, дали да ти се доверя и да купя или не Smiley

На базата на какво ще и се довериш!!! Нали на базата на оценките и. Shu-shi  имам чуство, че искаш да саботираш само нещата.
Активен

Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #39 -: Септември 12, 2010, 17:24:31 »
Раздели ТемаНагоре


На базата на какво ще и се довериш!!! Нали на базата на оценките и. Shu-shi  имам чуство, че искаш да саботираш само нещата.
[/quote]

Това пък са пълни глупости, че саботирам. Вие какво законово основание имате за намеса в това, как и на кого да продам и защо да изпратя на доверие или да купя на доверие? Тук съм пускала пари авансово, защото аз така съм преценила и е моя волята, какво да правя с парите си и съответно с вещите си. Сайтът не е никаква страна в сделката, казвам за пореден път. Вие може да определите, как да изглеждат обявите, да се спазва добрия тон. Да нямам повече от една регистрация. Да не препубликувам постоянно и прочие неща, които са правила относно ВАШИЯ сайт, който ползвам. Не може и няма как да ми определите, дали да купя или продам нещо на някого с 0 оценки, като не си искам или не платя авансово нещата.
Активен

Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #40 -: Септември 12, 2010, 17:30:24 »
Раздели ТемаНагоре


На базата на какво ще и се довериш!!! Нали на базата на оценките и. Shu-shi  имам чуство, че искаш да саботираш само нещата.

Това пък са пълни глупости, че саботирам. Вие какво законово основание имате за намеса в това, как и на кого да продам и защо да изпратя на доверие или да купя на доверие? Тук съм пускала пари авансово, защото аз така съм преценила и е моя волята, какво да правя с парите си и съответно с вещите си. Сайтът не е никаква страна в сделката, казвам за пореден път. Вие може да определите, как да изглеждат обявите, да се спазва добрия тон. Да нямам повече от една регистрация. Да не препубликувам постоянно и прочие неща, които са правила относно ВАШИЯ сайт, който ползвам. Не може и няма как да ми определите, дали да купя или продам нещо на някого с 0 оценки, като не си искам или не платя авансово нещата.
[/quote]

Така е. Не сме страна по сделката, но моя задача е да осигуря качествени изпълнение на сделките и да създам възможно най-добри правила които да са превенция на измамите.
Активен

Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #41 -: Септември 12, 2010, 17:35:44 »
Раздели ТемаНагоре

Нали разбирате, че не се явявате нотариус в една сделка? Превенции е хубаво да има, но не и вмешателство в свободата на личния избор за личните вещи и пари.
Пак казвам - в случая се предпазва единствено продавача. А сделката е двустранен процес и измамата не се състои само в липсата на изплащане на дължаща сума.
Активен

Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #42 -: Септември 12, 2010, 18:02:50 »
Раздели ТемаНагоре

Нали разбирате, че не се явявате нотариус в една сделка? Превенции е хубаво да има, но не и вмешателство в свободата на личния избор за личните вещи и пари.
Пак казвам - в случая се предпазва единствено продавача. А сделката е двустранен процес и измамата не се състои само в липсата на изплащане на дължаща сума.


Shu-shi твоето мнение го разбрах. Благодаря ти!
Активен

VIPS4E_73
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 221


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #43 -: Септември 12, 2010, 18:05:10 »
Раздели ТемаНагоре

Да взема и аз да се изкажа  (laugh2)

Смятам, че идеята за назначаване на модератор, който да отговаря само за некоректните е много добра. Ако се следят по изкъсо, смятам, че ще има ефект. Добре ще бъде тази тема, която сте пуснали да се актуализира ежедневно, или дай-боже само при при нужда, но там да имат възможност да пишат само мод или админ, като опишат кратко, точно и ясно само списък на имената, така както е тук.
http://www.bgdomakinq.com/forum/index.php?topic=309.msg5531;boardseen#new

Ако могат да пишат и останалите, ще се започнат едни дълги обяснения, излеяния и т.н, кой е прав и крив. По този начин, когато някой иска да провери просто отваря и прочита списъка.
Това с оцветяването в червено, също и на мен ми мина през ума, не е лошо веднага да ти се набие на очите. Виждам, че и други са се сетили  Tongue Tongue Tongue Понякога аз забравям да проверя  за потребител, а и изисква много време.
После вече се сещам, ама като мине заека баира...

Друг вариан е и да се изнесе този " черен списък "  някъде отпред в началната страница или там където са новините.
Активен




АМА МНОГО СЪМ ДОБРЕ,......ЩОТ НЕ ЗНАМ КОЛКО СЪМ ЗЛЕ !!!
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #44 -: Септември 12, 2010, 18:11:10 »
Раздели ТемаНагоре

Да взема и аз да се изкажа  (laugh2)

Смятам, че идеята за назначаване на модератор, който да отговаря само за некоректните е много добра. Ако се следят по изкъсо, смятам, че ще има ефект. Добре ще бъде тази тема, която сте пуснали да се актуализира ежедневно, или дай-боже само при при нужда, но там да имат възможност да пишат само мод или админ, като опишат кратко, точно и ясно само списък на имената, така както е тук.
http://www.bgdomakinq.com/forum/index.php?topic=309.msg5531;boardseen#new

Ако могат да пишат и останалите, ще се започнат едни дълги обяснения, излеяния и т.н, кой е прав и крив. По този начин, когато някой иска да провери просто отваря и прочита списъка.
Това с оцветяването в червено, също и на мен ми мина през ума, не е лошо веднага да ти се набие на очите. Виждам, че и други са се сетили  Tongue Tongue Tongue Понякога аз забравям да проверя  за потребител, а и изисква много време.
После вече се сещам, ама като мине заека баира...

Друг вариан е и да се изнесе този " черен списък "  някъде отпред в началната страница или там където са новините.

Черния списък ще се актуализира ежедневно от мен или определен мод. Заключена е за другите. Вече е изнесен като линк в началната страница на обяви. Там са и препоръчителните правила за добра сделка.
Активен



Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: