{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво става с българския език?  (Прочетена 11454 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« -: Февруари 09, 2011, 23:46:19 »
Раздели ТемаНагоре

Поводът за това размишление са снимките на едно момиче, на което случайно попаднах във Фейсбук. Напоследък виждам писания, най-вече при младите, пълни с наредени ту главни, ту малки букви - докато прочетеш изречението, свят ти се завива. Но сега просто се втрещих. Вижте снимките и ми кажете - аз ли не съм наред, остарявам ли и накъде отива майчиният ни език? Sad
П.П. И дано никоя майка не познае в тях детето си...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=180327398669713&set=a.144678162234637.21882.100000773622068
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=180496415319478&set=a.144678162234637.21882.100000773622068
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 23:49:07 от rainkissed_girl » Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 
rummi_pl
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 135


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2011, 09:19:27 »
Раздели ТемаНагоре

Даже не можах да го разчета. В такива случаи винаги се сещам за това  Sad

Ай ем българче. Обичам
наште маунтинс зелени.
Българче да се наричам -
ит из фърстли джой фор мене.

Ай ем българче. Фром Кричим.
Днес ай лив ин Саут Дакота.
Тук май мадър енд май чичо
правят мъни в бизнес готин.

С ТИРА-а чичов отпътувах
на петнайсет, сиреч - фифтийн.
Моят чичо с гърлс търгува,
мадър бачка в клуб фор стриптийз.

Бът ай българче оставам,
по душа, сърце енд боди.
Невър няма да забравя
брадърс Кирил и Методи.

Май народ из вери древен!
Май народ из вери твърд!
Ай ем българче. Форевър.
Чак до финиш ъф ъ уърлд.

Активен

Обявите ми важат за цялата страна.
Спазвам реда в обявата, изчаквам 12ч.
Пощенските са за сметка на купувача.
slamcho_r
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 197


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2011, 09:25:47 »
Раздели ТемаНагоре

Така е ...многото свободно време, компютрите и какво ли още не доведоха децата ни до тук Sad Аз също не го приемам за нормално.
Активен

Коректна и добронамерена съм, очаквам същото и от отсрещната страна.
При интерес към моя обява , след запис и сериозни намерения очаквам ЛС и адрес,давам предимство на първият, който го направи.
 Описвам подробно размери и състояние.
 Поставям оценки,правете го и вие.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2011, 09:38:01 »
Раздели ТемаНагоре

И след всички примери излизаме, ревем и се оправдаваме, когато ни изкарват на първо място по неграмотност в Европа. За това състояние са виновни чалгата и родителите. Не може да се разчита само на учителите. Не може децата да ходят с поли тип колан и 3 тона грим на училище. Няма как от такива хора да очакваме грамотност и отношение към културата и езика ни.
Както се казва Боже, пази България.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2011, 11:40:23 »
Раздели ТемаНагоре

Много хубави думи, дами. Стихотворението преди време го четох и ми хареса - на пръв поглед хумористично и забавно, но като се замислиш колко истина има...
Много ми е мъчно за действителността, в която живеем. Sad
Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 
Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2011, 11:51:16 »
Раздели ТемаНагоре

Аз снощи останах втрещена от диктовката на моята племеница.Тя е първи клас и ви цитирам дословно какво бяха писали.
"Днес ходихме на дискотека.Там слушахме поп и рок. Актьори бяха Руслан и Малина. Пихме сок и танцувахме.Да ходиш на дискотека е забавно. "
Е как няма да са такива децата.Всичко ни е сбъркано в днешно време. Вместо да направят диктовка от рода на "Днес ходихме на планина.Там събирахме гъби и цветя.Видяхме еленче. Направихме си пикник и хапнахме. Да ходиш на планина е здравословно,забавно и приятно" , те ми пращат децата в кръчмите
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
rado84
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 455


София

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2011, 13:06:13 »
Раздели ТемаНагоре

Лелееее, как може да е толкова неграмотна тая!  Shocked  Shocked  Shocked 
Активен

Galina Lovecheva
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 345


Горда мама на двама!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2011, 18:10:42 »
Раздели ТемаНагоре

Според мен нарочно е написано така Roll Eyes
Активен


анимационные картинки

Връщам,ако не отговаря на описанието.
За нови и непознати за мен потребители искам предварително плащане.
Не приемам НП без уговорка.
ВИНАГИ ПОСТАВЯМ ОЦЕНКИ.


*оценки*

(\__/) Това е Зайо. Копирайте го в
(='.'=) подписа си, за да му помогнем да
('')_('') превземе света.
rusamapaumna
Мис "Луд умора няма" 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1969


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Февруари 11, 2011, 10:43:22 »
Раздели ТемаНагоре

Според мен нарочно е написано така Roll Eyes
ВЬЗМОЖНО Е МИЛА,ВИЖДАШ И НИЕ ОТТАТЬК,В НАШАТА ТЕМА КАК СЕ ГАВРИМ С ПРАВОПИСА-НО СИ ГО ПОЗВОЛЯВАМЕ САМО ТАМ,ПОМЕЖДУ НИ...ИНАЧЕ НАИСТИНА БИХА НИ СМЕТНАЛИ ЗА НЕГРАМОТНИ,АКО Е В ПУБЛИЧНОТО ПРОСТРАНСТВО...
Активен

нЕма начин да нЕма начин!!!

http://kaprizen.com/?cat=14&img=1922726
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Февруари 11, 2011, 14:44:37 »
Раздели ТемаНагоре

Аз пък без проблем си го разчетох Cheesy .Това не е толкова фрапиращо ,на какво съм попадала...
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
rusamapaumna
Мис "Луд умора няма" 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1969


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Февруари 11, 2011, 15:07:47 »
Раздели ТемаНагоре

Аз пък без проблем си го разчетох Cheesy .Това не е толкова фрапиращо ,на какво съм попадала...
ИХХХ БЕЕЕЕ SadЩОМ ТОВА НЕ ТИ Е ФРАПИРАЩО...МНОГО ИМА ДА СЕ УЧИМЕ ОТ ХЛАПЕТАТА И АДМИНИСТРАТОРИТЕ НА БИОЛОГИЧНИ ЕДИНИЦИ Cool
Активен

нЕма начин да нЕма начин!!!

http://kaprizen.com/?cat=14&img=1922726
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Февруари 11, 2011, 17:59:54 »
Раздели ТемаНагоре

Аз пък без проблем си го разчетох Cheesy .Това не е толкова фрапиращо ,на какво съм попадала...
ИХХХ БЕЕЕЕ SadЩОМ ТОВА НЕ ТИ Е ФРАПИРАЩО...МНОГО ИМА ДА СЕ УЧИМЕ ОТ ХЛАПЕТАТА И АДМИНИСТРАТОРИТЕ НА БИОЛОГИЧНИ ЕДИНИЦИ Cool
Ами просто съм се нагледала на писаници...
Ей сега ще копирам нещо ,което дъщерята си го е сейфала и ми го показва ,щом тя е възмутена (на 14г.) смятай...
"еЙ кИffлИИ4кЕйИИ nИ dиеЕЕй mи s11ЪЪ пrаУУ ,4ЕееЕеЕЕЕЕ мЪЪ11 nеRвиИИр1шш ..!!
И аз и казах да не се шегува и като ми показа линк ,че е истина паднах от стола!За това казвам ,че това не ми е толкова фрапиращо.

П.П. това от есента си стои в компа ,е потрябва Cheesy Cheesy

Руса още нещо.Не го казвам с цел да се заяждам.Не претендирам ,че във форума пиша много правилно ,но твоите думи в ,които би трябвало да присъства "ъ" видяла ли си ге (реторично)?
А главните букви (отново риторичен въпрос)?
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
evkata
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Февруари 11, 2011, 18:02:05 »
Раздели ТемаНагоре

Аз снощи останах втрещена от диктовката на моята племеница.Тя е първи клас и ви цитирам дословно какво бяха писали.
"Днес ходихме на дискотека.Там слушахме поп и рок. Актьори бяха Руслан и Малина. Пихме сок и танцувахме.Да ходиш на дискотека е забавно. "
Е как няма да са такива децата.Всичко ни е сбъркано в днешно време. Вместо да направят диктовка от рода на "Днес ходихме на планина.Там събирахме гъби и цветя.Видяхме еленче. Направихме си пикник и хапнахме. Да ходиш на планина е здравословно,забавно и приятно" , те ми пращат децата в кръчмите
Е, това това просто си го измисли!
Преподавам точно в първи клас. До този момент и най- напредналите първокласници не са изучили толкова букви, че да напишат подобна диктовка. Буквосъчетанието "ьо" се пада да се изучава и диктува някъде в края на месец март. Няма колега, или поне аз не познавам подобни, който би продиктувал този текст на учениците си. Дори и само заради това, че ще го прочете някоя млада "дама" като теб, която очевидно недолюбва училището и учителите и, разбира се, и е много удобно само те да са виновни за хала на българското образование.
Въпреки, че звуча заядливо, всъщност се посмяхме с приятелка на постинга. Както казва героят на Джейсън Стейтъм в "Механикът", "Съдбата обича подготвените." Та така, за другия път да си научиш урока /тука госпожата размахва пръст, не уточняваме кой, но разчитаме на чувството ви за хумор/!

Впрочем, Руслан е чудесен актьор, макар, че пада халтураджия, но това е от времето, зима е...
Активен

sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Февруари 11, 2011, 18:16:06 »
Раздели ТемаНагоре

Аз снощи останах втрещена от диктовката на моята племеница.Тя е първи клас и ви цитирам дословно какво бяха писали.
"Днес ходихме на дискотека.Там слушахме поп и рок. Актьори бяха Руслан и Малина. Пихме сок и танцувахме.Да ходиш на дискотека е забавно. "
Е как няма да са такива децата.Всичко ни е сбъркано в днешно време. Вместо да направят диктовка от рода на "Днес ходихме на планина.Там събирахме гъби и цветя.Видяхме еленче. Направихме си пикник и хапнахме. Да ходиш на планина е здравословно,забавно и приятно" , те ми пращат децата в кръчмите
Е, това това просто си го измисли!
Преподавам точно в първи клас. До този момент и най- напредналите първокласници не са изучили толкова букви, че да напишат подобна диктовка. Буквосъчетанието "ьо" се пада да се изучава и диктува някъде в края на месец март. Няма колега, или поне аз не познавам подобни, който би продиктувал този текст на учениците си. Дори и само заради това, че ще го прочете някоя млада "дама" като теб, която очевидно недолюбва училището и учителите и, разбира се, и е много удобно само те да са виновни за хала на българското образование.
Въпреки, че звуча заядливо, всъщност се посмяхме с приятелка на постинга. Както казва героят на Джейсън Стейтъм в "Механикът", "Съдбата обича подготвените." Та така, за другия път да си научиш урока /тука госпожата размахва пръст, не уточняваме кой, но разчитаме на чувството ви за хумор/!

Впрочем, Руслан е чудесен актьор, макар, че пада халтураджия, но това е от времето, зима е...
Наистина това за буквичките и аз си го мислех.Дъщеря ми е първи клас и наистина не са до там ,а до звука "ДЖ" .Разгледах буквара и "ьо" е на края.
Нищо не твърдя ,просто казвам какво пише в буквара.
Евка разбира се ,че не са виновни само учителите.Най-виновни са родителите ,обществото като цяло ,пък и политиците.
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Февруари 11, 2011, 18:33:37 »
Раздели ТемаНагоре

Първо  колкото и да е добър Руслан не мисля ,че точно това е диктовка подходяща за деца в първи клас.
Второ никога и никъде не съм казала ,че само учителите са виновни за всичко,защото както има едни ,които си вършат съвестно работата,така има и други ,които в часовете четат вестници.
Трето съжалявам ,че и Вие сте учителка с тона ,който сте използвали.Не той не звучи заядливо ,а арогантно.Не Ви отива да слагате епитети на хора ,които не познавате и не знаете дали са влизали в клас или не и с какво образование са .


Поправям поста си току що се обадих на кака и ми каза ,че не е актьорите ,а артисти,но това не означава ,че пак диктовката е подходяща за дете първи клас.Не мисля ,че е редно то сега да ги пращаме по кръчмите
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 18:44:20 от Nikovat » Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА


Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: