{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: АЛАМИНУТ  (Прочетена 6948 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« -: Февруари 03, 2011, 13:47:27 »
Раздели ТемаНагоре

Подбудена от друга тема , отварям тази в която да споделим експресни рецепти отнемащи не повече от двайсетина трийсе минути за направа
ето и моето копи-пейст от тамата родила тази

яма по лесно от почти яйцата ми по панагюрски
Пускаш котлона , слагаш тигана , сипвай олио/зехтин/маргарин кой каквото желае
докато се топли олиото счупваш яйцата в една купичка , аз лично им отделам жалтъците в чинийка , защото обичам да са ми на едно място , да са много рохки и да не са спукани. Отново по желание може леко да разбиеш белтъците с виличка за да се разнесат по равномерно в тигана.
Тигана е загрял изсипвам белтъците / и желтъците ако искаш , аз лично изчаквам да побелее и леко да стегне белтъка/
Докато тигана готви , в една чиния слагам колкото ми е мерак кисело мляко / препоръчвам висок процент 4,5 , поне мен така ми харесва че е по гъсто/
Сега отивам и слагам жълтъците , още 2-3 минути и е готово , вадя с шпатула , така че да не го разкъсам и изспоспукам , слагам директно в чинията с кисело мляко , отгоре по желание се поръсва с подправки / червен , черен , бял пипер , сол , Вълшебен вкус, кой как иска/ аз ги обичам натюр само със сол
отнема няма и 10 минути , струва няма и 2 лева

Мързелива пица на филия
Пускаш парти грила да загрява / може и на фурна, ама става по бавно или на микровеле ама не става толкова вкусно/
Върху филията намазваш с разтворено едно към едно доматено пюре с вода и чубрица вътре , така че да попие / аз обичам да ми е много кашкаво и слагам обилно/ , отгоре слагаш каквото ти сърце копнее или квото има/ кренвирш , шунка, колбас , луканка , кисели краставички , консервирани гъби/ аз най често слагам само нещо меснато , отгоре настъргваш кашкавал много леко го ступваш и отново с лъжицата поливаш с доматеното пюре / феновете на подправките могат да сложат и черен , червен, бял пипер , както и още  чубрица / , правиш така 3 филии които са ти една партида и ги блъсваш в грила , докато се пекът правиш следващата
Отново бързо / е в зависимост от голичеството/ и що годе ефтинко ядене

Бързи филийки на парти грил
Тези не съм се пробвала да ги правя по друг начин ,
върху филията мажеш с магарин , в една купа разбиваш яйца и добавяш сирене / може само да го начупиш за да стои на грашки или да го бжътнеш с пасатор за да се маже гладко/ , по желание подправки после печеш в парти грила до златисто , вадиш и ядеш

Още по бърза филийка за замазване на положението
Ситно нарядваш домати на кубчета / не по големи от 1х1 см/ слагаш им зехтин и чубрица , варху филията слагаш слой от бъркоча , може да се яде и така натюр/ вкусно е колкото и да е странно , даже е засищащо/ или да се стръгне кашкавал отгоре / препоръчвам малко колкото да има/ по желание подправки и пак в партито грил за две три минутки колкото кашкавала да се разтопи и хам- хум

Следващата Рецептата е взета от отчаян мъж с нервна бременна съпруга , когото го е било страх да попита каквото и да било като се прибере
НААААЙ- мързеливото ядене на планетата
Взимаш един поднос , отрязваш си колкото хляб ти се яде , в една паница слагаш маьонеза , в друга изсипваш кетчуп , взимаш кремвирши колкото ти се ядът , и сядаш топваш кремверша в едното откъсваш хляб и топваш в другото  и АМ, то в стомаха ти пак ще изглежда на сандвич
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 13:52:26 от The_Black_Angel » Активен

Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Февруари 03, 2011, 16:52:14 »
Раздели ТемаНагоре

Следващата Рецептата е взета от отчаян мъж с нервна бременна съпруга , когото го е било страх да попита каквото и да било като се прибере
НААААЙ- мързеливото ядене на планетата
Взимаш един поднос , отрязваш си колкото хляб ти се яде , в една паница слагаш маьонеза , в друга изсипваш кетчуп , взимаш кремвирши колкото ти се ядът , и сядаш топваш кремверша в едното откъсваш хляб и топваш в другото  и АМ, то в стомаха ти пак ще изглежда на сандвич
аххахах това ми е редовния номер Tongue Tongue Tongue Tongue
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
sisinka
sIss
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Юни 29, 2011, 10:13:00 »
Раздели ТемаНагоре

Готино е това с кренвиршите трябва да го пробвам  Wink

Моята тайна е .... купувам 10 кюфтета и 10 кебапчета от магазина топля ги в микровълновата.
Преди това си правя невероятен сос поднасям ги и който е гладен едва ли ще намира косури Smiley

Соса е :
100мл. олио
1 яйце
малко сол и лимонтузо (може 1 ч.л сок от лимон)
1-2 обезкостени маслини
чесън на прах или ситно нарязани скилидки (каквото имате) на вкус
и го мятъм с пасатора докато стане сос (гъст според вкуса)
ако ви се стори много гъст може да добавите 1 2 с.л кисело мляко


Друг сос с който замазвам положението е
1/2 кофичка кисело мляко
1/2 кофичка майпнеза (аз си я разбивам в нас : яйцето олиото солта и лимонтозото от горния сос)
3-4 сл. кетчуп
1-2 сл горчица (според вкуса)
всичко се разбива добре и се сервира с кюфтета, скари абе въобще където и да го добавите няма да сбъркате


Активен

Две малки дечица - момче и момиче плачат.Някой ги попитал: -Защо и двамата плачете ?
-Момичето казало: Куклата ми е счупена. -Ами ти защо плачеш ? -Момчето се обърнало и отговорило: Защото моята кукла плаче. ♥
beatrix
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Ноември 03, 2011, 11:28:36 »
Раздели ТемаНагоре

Мой любим и здравословен аламинут е - настъргвам пресни моркови, слагам сладка царевица и майонеза+ подправки по вкус
Тамън за есен-зима нещо свежичко и бързичко(и евтинко)
Активен

Всякакви рецепти и статии за здравословно хранене и диети www.gotvene.eu
Всички изгодни оферти www.selektoroferti.com
mima11
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1271


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Септември 09, 2015, 21:20:21 »
Раздели ТемаНагоре

Какво мислите за омлет? Обичате ли?
Активен



Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: