{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 ... 13 14 [15] 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Случки в пощата - споделете, разкажете  (Прочетена 63876 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ivelinajk
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 28


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #210 -: Март 11, 2011, 18:09:13 »
Раздели ТемаНагоре

Ааааа, това беше яко!
Преди няколко странички прочетох, че в някои пощи продават мартеници и прочие, а при нас продават тоалетна хартия и носни кърпички на колетно гише!  (grin4) То от тях освен да се наа.. от смях или да те разплачат с простотия, че да ти потрябват санитарни материали, друго няма какво да се очаква.  (dew4) (dew5) (dew6)
Активен

sweets
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 106


И там съм sweets....

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #211 -: Март 11, 2011, 22:34:40 »
Раздели ТемаНагоре

"Ми незнам точно какво са таксували,но аз направих следното:поисках пакет/плик или там каквото трябва и показах какво ще пускам"
Пликът са ти таксували. Обикновено си опаковаме нещата вкъщи с подръчни материали. Затова и някои потребители са писали в подписа си: "Не плащам опаковки" - това имат предвид Wink
Активен

Предимство за тези, които си изберат повече от едно нещо.
За суми над 20 лв, нови потребители и потребители с отрицателни оценки ще помоля за предварително плащане.
Приемам плащане по банка, пощ. запис или паричен превод чрез Еконт /най-удобен и евтин/, ето банковата ми сметка:IBAN BG06UNCR 7630 1078 5520 56
СКЛОННА СЪМ ДА ДОГОВАРЯМЕ ЦЕНИ И ПРАЩАМ ЗА ПРОБА!
Моля, не забравяйте пощенските! Smiley
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #212 -: Март 12, 2011, 11:22:21 »
Раздели ТемаНагоре

Забавна история. Cheesy
ZORI_135, и на мен пакетите, които са опаковани с табак, винаги ми пристигат съдрани. Вярно, че тази хартия е тъничка, но според мен и пощаджийките й помагат да се прокъсне, че да надникнат вътре. Huh? Wink
ivka1986, много би ми било интересно да разкажеш някоя от тези истории, чувала съм неща, но чак пък толкова шокиращи да са... Roll Eyes
aneliq38, с предимство означава бърза пратка, ако не се лъжа. Пристига по-бързо и съответно се заплаща допълнително. А някой знае ли дали наистина доставят до адрес от бг пощи? Roll Eyes Има го в ценоразписа за цена на км, но ми се струва странно...
ivelinajk, на колетното гише в Плевен продават тоалетна хартия, шампоани, евтини одеколони, паста за зъби, сапуни, чорапи, нощници, халати, хавлии за къпане. Shocked Shocked Има и доста други неща, все едно си в някой забутан селски магазин с евтини стоки, много е зле. Lips Sealed
Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #213 -: Март 12, 2011, 16:54:20 »
Раздели ТемаНагоре

Конкретен въпрос за телеграфен запис:
Известието (принтираната дълга бележка) носи дата 9 март и час 7:23.
Интересува ме кога е пуснато.
Изпращачката ми е писала на 8 март сутринта в 11 часа , че вече е бил изпратен.
В пощата не можаха да ми уточнят кога точно е пуснат, едната служителка ми каза че експресните записи пристигат за 10 мин, другата за 1 час.
Разликата не е толкова голяма, и в двата случая излиза, че записът не е пуснат на 8 март преди 11 часа нали така?!

п.п. Да не се чудите защо издребнявам, става въпрос за сделка, която аз на 6 март отказах на ЛС. Не получих никакъв отговор два дни, след това на 8-ми март в 11 часа потребителката ми пише: "Съжалявам, ще трябва да ми изпратиш артикула, защото аз вече съм ти пратила записа, нямах интернет и не съм прочела, че се отказваш. Ето ти адреса ми ...."
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #214 -: Март 12, 2011, 18:44:08 »
Раздели ТемаНагоре

Конкретен въпрос за телеграфен запис:
Известието (принтираната дълга бележка) носи дата 9 март и час 7:23.
Интересува ме кога е пуснато.
Изпращачката ми е писала на 8 март сутринта в 11 часа , че вече е бил изпратен.
В пощата не можаха да ми уточнят кога точно е пуснат, едната служителка ми каза че експресните записи пристигат за 10 мин, другата за 1 час.
Разликата не е толкова голяма, и в двата случая излиза, че записът не е пуснат на 8 март преди 11 часа нали така?!

п.п. Да не се чудите защо издребнявам, става въпрос за сделка, която аз на 6 март отказах на ЛС. Не получих никакъв отговор два дни, след това на 8-ми март в 11 часа потребителката ми пише: "Съжалявам, ще трябва да ми изпратиш артикула, защото аз вече съм ти пратила записа, нямах интернет и не съм прочела, че се отказваш. Ето ти адреса ми ...."

И аз така го разбирам. Пуснат е на 9-ти Smiley Нали затова му се казва телеграфен, за да пристига веднага. Барбарона аз се научих да ги "лекувам" нашите пощаджийки - винаги има управител в салона, ходи питай него.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #215 -: Март 14, 2011, 23:22:57 »
Раздели ТемаНагоре

Известията за телеграфен запис се носят три дни след изпращаането му. Причината е, че понеже е телеграфен, се очаква, че ще знаеш за него и само ако минат три дни и не си го потърсила, тогава ти носят поканата.
Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 
Dalila12
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 77


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #216 -: Март 16, 2011, 22:09:37 »
Раздели ТемаНагоре

И на мен се случи. Днес си взех пакет, който виждам че  е скъсан от едната страна, като изчоплено и после там сложен печата на нашата поща. Аз реагирах, дойде някаква контрольорка и на въпроса ми нямат ли формуляри за рекламации за доставката - те ми казват не. Което ми се струва  като :ако мине номера. Но така се ядосах на тяхното спокойствие и опита им да ме убедят че е нещо нормално, че ако още веднъж ми се случи няма да им се размине жалбата. Сигурно трябваше още сега, но щерката беше с мен и щяхме  да се забавим много.
Значи ако не беше МПП и си го бяха харесали, нямаше да си го получа.
« Последна редакция: Март 16, 2011, 22:11:26 от Dalila12 » Активен

При интерес към моя обява след запис в нея, моля пишете на лични.
Пощенските са за купувача, освен ако не сме се уточнили друго!
Предпочитам изпращането и получаването на пакетите да става като МПП!
Не приемам пратки с наложен платеж, без предварителна уговорка!
Разчитам на взаимна коректност и добра комуникация.
Пиша оценки, надявам се и вие да не забравяте.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #217 -: Март 16, 2011, 22:13:39 »
Раздели ТемаНагоре

Отивам онзи ден и си давам пакетите на гишето. Тръгва да ги обработва мацката, аз си блея някъде и в един момент ужасена се сещам, че съм забравила да кажа вълшебната дума препоръчан. Пък дамата ми се усмихва и казва, че и без това така ги е пуснала Smiley
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Mishkova
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 896


Живей както можеш, ако не можеш както искаш!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #218 -: Март 18, 2011, 01:42:56 »
Раздели ТемаНагоре

Аз съм нова тук и не съм в час с пощи,такси и т.н.Е пускам аз едно пакетче и тя (пощенската работничка) си говори нещо под носа,проверява си там нейните неща,мери,смята такси,само ме попита препоръчано ли да е и аз без много много да мисля казвам да,като ми се стори по-сигурно....Смята жената,събира там някакви числа и ми казва 2,46.Аз като не съм в час си плащам като кумица Cheesy.Какво се оказва накрая?Прецакали ме.....Разбрах го от мацката,за която беше пакета.Тя ми казва,че за няма и 2 лева ботуши е пуснала,а моята пратка съдържа нещо доста по-леко....Аз се извиних на мацката тук,за скъпите пощенски и сега вече ще знам какво и как да пускам!А колкото до това,че те знаят кой какво пуска съм 100% сигурна.Така една позната бачкаше в поща и какви неща ми е разказвала,направо не ми се иска да им ползвам услугите!Поздрави!
Най-вероятно са ти таксували и "С предимство" макар че не знам точно какво е предимството. Има малък препоръчан пакет за страната с/без предимство.
Еееееее,слънце,ми те това е!!!Ти си купила и плик,ако е бил и от тези с балончетата,със сигурност,щом е жълт,са ти таксували и него-0.50/0.70лв ,+ таксата за доставка -ето ти ги 2.50 лв.Но това не са пощенските,които ти дължи купувача-опаковката по принцип си е твоя грижа-ако искаш си купи от пощата,ако икаш-ползвай подръчни материали -така е прието,че купувача дефакто плаща таксата ти по изпращането,не и опаковката...затова и момичето с право се е очудило!!!Нищо де,за следващия път щ знаеш!!! Wink


Ми незнам точно какво са таксували,но аз направих следното:поисках пакет/плик или там каквото трябва и показах какво ще пускам,тя попита за тук ли е или за чужбина,аз и какзх,че е за тук.Подаде ми един жълт хартиен плик,какъвто сте виждали сигурна съм,и това беше. Lips SealedНезнам,може би видя,че не съм наясно какво ми трябва и ....знам ли...Днес пуснах едно пакетче,което нямаше и  50грама пък ми взеха 1.28.А сега погледнах на разписката,която имам за първия пуснат от мен пакет пише тегло 0.255грама....................Явно имам още мнооооого да уча за тези неща Cheesy
Активен

1.Изпращам и получавам с пощенска пратка с наложен платеж по Еконт!!!
2.Връщам стока с неописани дефекти и състояние,несъответсващо на описаното в обявата!
3.Не желая размяна!
evata
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 405


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #219 -: Април 07, 2011, 17:53:12 »
Раздели ТемаНагоре

Да разкажа днешната тъпа случка и аз  Lips Sealed Отивам да пускам пакетче и запис. Леле такива намръщени и не им се работещи лелки не съм виждала. Буквално 10 мин вися и чакам да си вдигне главата да ми подаде бланка за запис, а тя знае за какво съм,защото редовно съм там.  Леле като ме почна "Аз не знам кви са тия мижави преводи дето правите, омръзнало ми е от такива и куп глупости" Аз бях на гишето за пратките, а една приятелка се редеше за записите да не чакам и на двете места, та не реагирах ама останах ей така  Shocked. Приятелката ми я сложи на място де каза и че минимум на пращане няма както и максимум и те за това си удържат такса и това и било работата. Лел онази като почна еми да аз глава не мога да вдигна, а някои и на пазар си ходят и за кафе време си имат даже ( визираше нас двете) Ауу направо онемях. та това им е работата бе  какво искат. Изпопритесних се ама обяснение не и дадох кво и защо пускам.
Активен

НЕ ПЛАЩАМ ОПАКОВКИ!!!
Пращам и получавам МП по пощата, наложен връщам ако е без уговорка-
Ползвам Мама-БГ Еконт, но само ОФИС-ОФИС
От тук на сетне връщам всичко с премълчани дефекти или пуснато Врата-Врата без моето съгласие без дори да си правя труда да ги получа!
Когато пратите пакета, моля ПИШЕТЕ ЕДНО ЛС. Аз винаги пиша, така не се притеснявам или спирам да търся нещо, което ми е спешно!
МНОГО ВИ МОЛЯ  искам да знам точното състояние на покупката, нямам време за огледи без покупки. Омръзна ми да получавам отлични неща видимо носени
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #220 -: Април 07, 2011, 18:07:34 »
Раздели ТемаНагоре

Да разкажа днешната тъпа случка и аз  Lips Sealed Отивам да пускам пакетче и запис. Леле такива намръщени и не им се работещи лелки не съм виждала. Буквално 10 мин вися и чакам да си вдигне главата да ми подаде бланка за запис, а тя знае за какво съм,защото редовно съм там.  Леле като ме почна "Аз не знам кви са тия мижави преводи дето правите, омръзнало ми е от такива и куп глупости" Аз бях на гишето за пратките, а една приятелка се редеше за записите да не чакам и на двете места, та не реагирах ама останах ей така  Shocked. Приятелката ми я сложи на място де каза и че минимум на пращане няма както и максимум и те за това си удържат такса и това и било работата. Лел онази като почна еми да аз глава не мога да вдигна, а някои и на пазар си ходят и за кафе време си имат даже ( визираше нас двете) Ауу направо онемях. та това им е работата бе  какво искат. Изпопритесних се ама обяснение не и дадох кво и защо пускам.
Хих колко си кротка Lips Sealedмен ме посрещат с усмивка и ме изпращат с ''хубав ден''Да ходи да чисти някъде л..... за 50 лв.на месец почасово  Cheesyи да си ги харчи със здраве по кафета и разходки Wink
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
rusamapaumna
Мис "Луд умора няма" 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1969


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #221 -: Април 08, 2011, 11:02:02 »
Раздели ТемаНагоре

Поли,и мен ме носят на рьце у нашата поща-егати кефа като ме види ЛЕНЧЕТО Cheesyблагодарение на мен са я задьржали на работа-по принцип основна дейност в селските пощи е да раздават пенции-рядко вестници и да се плащат сметките ток-вода-телефон/стац./та даже вьртят пощальонките-една работи,друга отива в неплатен отпуск и така...но нашата поща е рекордьор в областта-по уползотворено време и приходи е на нивото на централната градска поща-Радомир-правете сметка...и си мисляя-регисатрирана сьм ноември,сега е априлза няма 6 месеца сьм пуснала и получила над 150 пакета,сьответно поне на 2/3 записи,което значи 150 пакета за 100-110 работни дни Winkта никой не иска да дойде да обслужва нашата поща,защото имало"много работа"демек с мен де Winkа когато дойде пощата сутрин,тя се намира на идеалния центьр между 5 магазина,кафета и крьчми+административните сгради,когато слезе шофьора с чувала не казват вече"пощата иде"а дядо коледа пак иде Cheesy Cheesy Cheesyдемек знае се че сьдьржанието на чувала в 90%от дните е изцяло за мен,като изключиме че светнах племенницата ми-розичката-25 на този сайт и вече милата има 5-6 покупки оттук Winkта така-не пиша бележки,рядко пиша аз бланките за записи,разписват ме на получените записи с всички мои данни,научени наизуст егн и номер лична карта,носят ми колетите в едно заведение,като по пьтя ги прегледат и опипат хубаво поне две-три приятелки,и после срещам завистливи погледчета на магазинерки,сектретарки и секви други .....арки-яяяяяя,ти пак с ново,а?!а сега кво чакаме друго??и зяпат у колата на пощата кат гарги вьрху сиренце...та сайта милички и в частност аз сме мноооого известни в нашето населено местенце с 500 човека,от които 300 млади,ма непредприемчиви Cheesy
Активен

нЕма начин да нЕма начин!!!

http://kaprizen.com/?cat=14&img=1922726
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #222 -: Април 17, 2011, 11:43:09 »
Раздели ТемаНагоре

Руса, браво, в повечето села преобладава възрастно население, да не кажа, че младите са кът.
Да ви попитам - взимат ли ви такса 1,50 лв, когато получавате пратки, идващи извън ЕС? Roll Eyes
Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 
evrovioleta
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Поканени потребители: 2

Профил
« Отговор #223 -: Април 27, 2011, 09:47:17 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте,след всичко което прочетох за Български пощи и всичко което ми се случи на мен,подемам инициативата да обявим мирен протест към тях,вероятно ще е добре  и в публичното пространство да излезе наяве какъв дял заемат нашите пратки и записи  и ако ги лишим от тях, колко служители ще бъдат съкратени?Обмислям тези възможности и да се договорят добри цени от куриерските служби за клиенти на сайта.Предложението ми е да пишем на пакетите си нещо от рода "протестирам срещу лошото отношение  и неписаните правила които ни пробутвате".Нека всеки от вас даде предложения , а и модераторите да си кажат думата.
Не съм съгласна с това че в центр. поща в Пловдив без тяхна опаковка не приемат пакети  а в кварталната няма проблем , и  да слушам  оплаквания че ние с тези мижави записчета за по 3 лв. сме ги подлудявали!Край на това,ще си търся правата до последно- не стига че е криза а те работят,тогава без нас ще им намалее още повече дейността,какво ще правят,дават ли си сметка!
Активен

1.Пощенските за сметка на купувача освен ако няма друга уговорка.Изчаквайте да съобщя колко са платени и не бързайте да предвиждате сами.
2.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
3.Изключително коректна съм ,очаквам същото и от вас..Ако имате други намерения сме дотук...
4.Според ситуацията мога да поискам и предварително плащане
5.Получава първия дал адрес .Давам предимство на живеещите в Пловдив
6.Не изпращам за проба,ще меря два пъти
desitka2008
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 250


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #224 -: Април 30, 2011, 22:42:07 »
Раздели ТемаНагоре

Вчера изпратих една чанта като МПП..на бележката пише 860 гр. Както и да го смятам по таблиците на БГПощи..не ми излиза 2.88 лв,та рекох да попитам - нормална ли е тази цена?! До сега не ми се е случвало да ми вземат такава цифра за пакет под 1 кг. ?!
Чаках два пъти на опашка,нали всичко живо се е юрнало да плаща данъци .. и попаднах на една адски мудна служителка,която като я видя на смяна и предпочитам да се върна. Женицата е много смотана и нагла,но за сметка на това обича да се гаври с опашката. Когато е на работа,ВИНАГИ кантара е обърнат така,че клиента да не вижда!!! Нямах сили да се карам вчера,а и останалите жени винаги се стараят много,обаче тази..направо ме вбесява!
Активен


Страници: 1 ... 13 14 [15] 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: