{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Случки в пощата - споделете, разкажете  (Прочетена 65103 пъти)
0 Членове и 3 Гости преглежда(т) тази тема.
tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #30 -: Ноември 05, 2010, 16:35:54 »
Раздели ТемаНагоре

аз за тези от колетното не мога да се оплача чак толкова,дори са приятни,но отношението на касиерките и пощальонката ме вбесява!
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!
Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #31 -: Ноември 05, 2010, 20:40:18 »
Раздели ТемаНагоре

аз за тези от колетното не мога да се оплача чак толкова,дори са приятни,но отношението на касиерките и пощальонката ме вбесява!

При нас са 4 жени. 2 са на касите при компютрите(едната от която е шефката)те са много приятни,но другите 2 дето приемат и дават колети и т.н са ужасни,та и те са си пощальонки,затова и през повечето време на деня не ги намирам.За това май ще ползвам Еконта аз,само да го отворят Tongue
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #32 -: Ноември 05, 2010, 21:13:11 »
Раздели ТемаНагоре

Дааам и аз имам случка в пощата преди около 2 месеца.Очаквах едни обувки барелинки от едно мамче,дойде ми известие за едно друго пакетче и отивам аз да си го взема и мацката там ми казва,че имам още едно,казах си...ааа това са барелинките и подписах се там,взех си пакетите и се прибрах да ги оставя,че имах друго излизане с детето.Набързо отворих пакета с обувките и какво да видя,едни ама страшни обувки на фирма Clarks  Shocked,та аз очаквах обувки за 8 лв.?!!
Хванах пакета да видя адреса и чета аз,същото име като моето,само фамилията различна ,но пак първата буква съвпада с моята Cheesy Cheesy
Викам ясноооо,обърквацията е станала от мацката в пощата,понеже тя ми знае името по инерция вече Cheesy и хванала пакета с името Павлинка Cheesy Cheesy Cheesy
Обаче аз нямах време да се връщам до пощата,оставих обувките в нас и се замотах 2 дни по задачки някакви и забравих за обувките,мъжа ми ми звъни на пожар,аз не си бях в къщи пак и ми казва идвай си бързо,охраната на пощата те търси Shocked Shocked Shocked
Ужас,прибирам се в къщи и на портата седи човечеца посърнал и ме пита:''Ти ли си Павлинка еди коя си?''
Казах ''да'' и веднага влязох вътре за обувките,та ме изпотиха тея прословути обувки,а какъв скандал е ставало в пощата със самата получателка на която е пакета.... Sad
Като отидох с пакета,същата служителка която ми беше дала пакета,като ме видя и се ухили до уши и ми вика:''ти не видя ли,че не е за теб?'',пък аз я попитах:''а ти чепка ли като ми го даде?'',абе смях сега ,ама тогава тази женица беше побеляла направо...
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #33 -: Ноември 05, 2010, 21:16:55 »
Раздели ТемаНагоре

Дааам и аз имам случка в пощата преди около 2 месеца.Очаквах едни обувки барелинки от едно мамче,дойде ми известие за едно друго пакетче и отивам аз да си го взема и мацката там ми казва,че имам още едно,казах си...ааа това са барелинките и подписах се там,взех си пакетите и се прибрах да ги оставя,че имах друго излизане с детето.Набързо отворих пакета с обувките и какво да видя,едни ама страшни обувки на фирма Clarks  Shocked,та аз очаквах обувки за 8 лв.?!!
Хванах пакета да видя адреса и чета аз,същото име като моето,само фамилията различна ,но пак първата буква съвпада с моята Cheesy Cheesy
Викам ясноооо,обърквацията е станала от мацката в пощата,понеже тя ми знае името по инерция вече Cheesy и хванала пакета с името Павлинка Cheesy Cheesy Cheesy
Обаче аз нямах време да се връщам до пощата,оставих обувките в нас и се замотах 2 дни по задачки някакви и забравих за обувките,мъжа ми ми звъни на пожар,аз не си бях в къщи пак и ми казва идвай си бързо,охраната на пощата те търси Shocked Shocked Shocked
Ужас,прибирам се в къщи и на портата седи човечеца посърнал и ме пита:''Ти ли си Павлинка еди коя си?''
Казах ''да'' и веднага влязох вътре за обувките,та ме изпотиха тея прословути обувки,а какъв скандал е ставало в пощата със самата получателка на която е пакета.... Sad
Като отидох с пакета,същата служителка която ми беше дала пакета,като ме видя и се ухили до уши и ми вика:''ти не видя ли,че не е за теб?'',пък аз я попитах:''а ти чепка ли като ми го даде?'',абе смях сега ,ама тогава тази женица беше побеляла направо...
Ако бях аз да съм го занесла на тази жена на адреса  Tongue
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
dacetoooooooo
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 6310


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #34 -: Ноември 05, 2010, 21:30:48 »
Раздели ТемаНагоре

Цитат
Дааам и аз имам случка в пощата преди около 2 месеца.Очаквах едни обувки барелинки от едно мамче,дойде ми известие за едно друго пакетче и отивам аз да си го взема и мацката там ми казва,че имам още едно,казах си...ааа това са барелинките и подписах се там,взех си пакетите и се прибрах да ги оставя,че имах друго излизане с детето.Набързо отворих пакета с обувките и какво да видя,едни ама страшни обувки на фирма Clarks  Shocked,та аз очаквах обувки за 8 лв.?!!
Хванах пакета да видя адреса и чета аз,същото име като моето,само фамилията различна ,но пак първата буква съвпада с моята Cheesy Cheesy
Викам ясноооо,обърквацията е станала от мацката в пощата,понеже тя ми знае името по инерция вече Cheesy и хванала пакета с името Павлинка Cheesy Cheesy Cheesy
Обаче аз нямах време да се връщам до пощата,оставих обувките в нас и се замотах 2 дни по задачки някакви и забравих за обувките,мъжа ми ми звъни на пожар,аз не си бях в къщи пак и ми казва идвай си бързо,охраната на пощата те търси Shocked Shocked Shocked
Ужас,прибирам се в къщи и на портата седи човечеца посърнал и ме пита:''Ти ли си Павлинка еди коя си?''
Казах ''да'' и веднага влязох вътре за обувките,та ме изпотиха тея прословути обувки,а какъв скандал е ставало в пощата със самата получателка на която е пакета.... Sad
Като отидох с пакета,същата служителка която ми беше дала пакета,като ме видя и се ухили до уши и ми вика:''ти не видя ли,че не е за теб?'',пък аз я попитах:''а ти чепка ли като ми го даде?'',абе смях сега ,ама тогава тази женица беше побеляла направо...
И на ме се случи миналият месец нещо подобно.Отивам в пощата да получа запис за 25лв,но си бях забравила бележката в къщи.Казвам на касиерката,а те ме пита за името.И в един момент се обръща и вика "Кви 25 лв,тук пише 353лв" и аз шаш!Накарах я да провери и се оказа,че има запис за жена със сходно на моето име,ама оназ заспа  не гледа нито ЕГН, нито нищо.
Активен

Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #35 -: Ноември 05, 2010, 22:46:03 »
Раздели ТемаНагоре

Дааам и аз имам случка в пощата преди около 2 месеца.Очаквах едни обувки барелинки от едно мамче,дойде ми известие за едно друго пакетче и отивам аз да си го взема и мацката там ми казва,че имам още едно,казах си...ааа това са барелинките и подписах се там,взех си пакетите и се прибрах да ги оставя,че имах друго излизане с детето.Набързо отворих пакета с обувките и какво да видя,едни ама страшни обувки на фирма Clarks  Shocked,та аз очаквах обувки за 8 лв.?!!
Хванах пакета да видя адреса и чета аз,същото име като моето,само фамилията различна ,но пак първата буква съвпада с моята Cheesy Cheesy
Викам ясноооо,обърквацията е станала от мацката в пощата,понеже тя ми знае името по инерция вече Cheesy и хванала пакета с името Павлинка Cheesy Cheesy Cheesy
Обаче аз нямах време да се връщам до пощата,оставих обувките в нас и се замотах 2 дни по задачки някакви и забравих за обувките,мъжа ми ми звъни на пожар,аз не си бях в къщи пак и ми казва идвай си бързо,охраната на пощата те търси Shocked Shocked Shocked
Ужас,прибирам се в къщи и на портата седи човечеца посърнал и ме пита:''Ти ли си Павлинка еди коя си?''
Казах ''да'' и веднага влязох вътре за обувките,та ме изпотиха тея прословути обувки,а какъв скандал е ставало в пощата със самата получателка на която е пакета.... Sad
Като отидох с пакета,същата служителка която ми беше дала пакета,като ме видя и се ухили до уши и ми вика:''ти не видя ли,че не е за теб?'',пък аз я попитах:''а ти чепка ли като ми го даде?'',абе смях сега ,ама тогава тази женица беше побеляла направо...
Ако бях аз да съм го занесла на тази жена на адреса  Tongue
Е ще го занесеш,ако имаш време,а аз тогава тичах по друг квартал за едни простотий и въобще не ми беше това до главата...
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
borislav
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 759

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #36 -: Ноември 05, 2010, 23:20:39 »
Раздели ТемаНагоре

Аз немога да се оплача ,моето свеки работи там и аз като отида,се чувствам у дома си,никакви проблеми нямам,там са 4 жени-1 все седи без работа като ида и докато се оправя с палети,записи тя зема малкия и го занимава през това време,но преди няколко месеца имаше една -тя се пенсионира вече,олееееееееееееее тя беше ужас,като ме видеше с 4/5 пакетчета и направо и прилушаваше,ама аз какво да направя тя затова е там
Активен

КОРЕКТНА СЪМ-ОЧАКВАМ СЪЩОТО
Спазвам ред 3 часа,после давам напред
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #37 -: Ноември 06, 2010, 12:31:53 »
Раздели ТемаНагоре

Много странно работно време Shocked . При нас в малкия град ако занесеш пакета след 11:15 ч. и ти го пускат чак на следващия ден. Huh? А в Плевен трябва да се пусне до 13:30 иначе пак тръгва на другия ден.
Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 
doublemama
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 238


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #38 -: Ноември 06, 2010, 14:10:36 »
Раздели ТемаНагоре

аз за тези от колетното не мога да се оплача чак толкова,дори са приятни,но отношението на касиерките и пощальонката ме вбесява!

При нас са 4 жени. 2 са на касите при компютрите(едната от която е шефката)те са много приятни,но другите 2 дето приемат и дават колети и т.н са ужасни,та и те са си пощальонки,затова и през повечето време на деня не ги намирам.За това май ще ползвам Еконта аз,само да го отворят Tongue

При нас пък има два салона.В единия взимаш или пращаш записи,плащаш тоци-моци и подобни,а в другия-колетния,работят 4 жени.Двете изобщо нямам представа какви ги вършат там,а другите две се занимават с приемане и взимане на пратките.Проблема обаче е,че след 16ч. аз поне винаги съм виждала само една жена да се занимава с пратките.Точно тогава опашките се вият до вратата и познайте тая женица на кой свят се намира..... Huh?
Мацки,я ми каже от къде мога да намеря такава хартия, каквато опаковат в пощите..По принцип задължително ли е да ползвам такава хартия или може и друга...Досега все съм получавала пакети със същата хартия и затова си помислих,че може би е задължително..А аз толкова искам да опаковам в шаренка,свежарска хартия на цветенца..например Cheesy Да се ухили до ушите човек,като си види пакетчето Wink
« Последна редакция: Ноември 06, 2010, 14:12:45 от doublemama » Активен


Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #39 -: Ноември 06, 2010, 14:19:19 »
Раздели ТемаНагоре

аз за тези от колетното не мога да се оплача чак толкова,дори са приятни,но отношението на касиерките и пощальонката ме вбесява!

При нас са 4 жени. 2 са на касите при компютрите(едната от която е шефката)те са много приятни,но другите 2 дето приемат и дават колети и т.н са ужасни,та и те са си пощальонки,затова и през повечето време на деня не ги намирам.За това май ще ползвам Еконта аз,само да го отворят Tongue

При нас пък има два салона.В единия взимаш или пращаш записи,плащаш тоци-моци и подобни,а в другия-колетния,работят 4 жени.Двете изобщо нямам представа какви ги вършат там,а другите две се занимават с приемане и взимане на пратките.Проблема обаче е,че след 16ч. аз поне винаги съм виждала само една жена да се занимава с пратките.Точно тогава опашките се вият до вратата и познайте тая женица на кой свят се намира..... Huh?
Мацки,я ми каже от къде мога да намеря такава хартия, каквато опаковат в пощите..По принцип задължително ли е да ползвам такава хартия или може и друга...Досега все съм получавала пакети със същата хартия и затова си помислих,че може би е задължително..А аз толкова искам да опаковам в шаренка,свежарска хартия на цветенца..например Cheesy Да се ухили до ушите човек,като си види пакетчето Wink
Ох и аз съм пробвала ама искат да е един цвят,неможело да е шарено Huh?,върнаха ме няколко пъти,може само черно,бяло.....абе един цвят да е Tongue
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #40 -: Ноември 06, 2010, 18:01:42 »
Раздели ТемаНагоре

Ох и аз съм пробвала ама искат да е един цвят,неможело да е шарено Huh?,върнаха ме няколко пъти,може само черно,бяло.....абе един цвят да е Tongue
На мен онзи ден една много готина мама ми прати пакетче в нежно розов цвят, направо се размазах от кеф! Cheesy Беше много красиво опаковано, каза, че листовете са български от някаква книжарница АБВ. Обаче аз не ги знам...
Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #41 -: Ноември 06, 2010, 19:19:25 »
Раздели ТемаНагоре

Май май , аз съм единствената дето си дрогарува с пощаджийките , всичките са ми много свесни и като се преместя мога да кажа че ми липсват , винаги като вляза започвам с "Как сте дами ?" или "Здравейте милички" , като имам пакетчета веднага отиват да ми ги донесат , много са мили и учтиви , поне към мен де , малко ми се дразнят на измислени пакетчета , ама аз съм им казала излишни пари нямам , имало е един два случея дето са били кисели , ама като им отвърнеш мило , омекват , и не са се заяждали никога с мен , веднъж даже ми се случи отивам към пощата , събота  , ама закъснях и те тамън слагат катинара , беше 14,10 , еми ако щете вярвайте , ама жената отключи и ми даде пакетите , много ми стана приятно , не знам , явно съм единичен случай.
А относно работното време , при нас са от 7 до 19 на две смени от по 6 часа всяка . Събота е само една смяна от 8 до 14 , поне така мисля де.
Активен

Жени
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 27


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #42 -: Ноември 20, 2010, 23:54:44 »
Раздели ТемаНагоре

И аз мога да се похваля с нашите пощаджийки. Познават ме, работят бързо, а жената която идва да ми носи пакетчетата вкъщи е страшно мила, винаги ми казва "иди да си вземеш записа, има време" или пък "днес е станало еди си какво, иди утре".  По едно време бяха взели една по-възрастна госпожа, много беше мудна горката и неориентирана, ама я махнаха. Никой не си и помисля да отваря пакети, никога не са ми пристигали скъсани или надрани пакети.
Веднъж обаче отивам в централна поща Варна, ще пускам едно малко пакетче прилежно опаковано в саморъчно изработено пликче, отвътре подплатено с онези балончета. Обаче така се случи че в този момент обучаваха нова служителка на гишето и като видяха пакетчето веднга: " Не можем да го приемем така, трябва да си купите стандартен плик с балончета". И аз какво да кажа ... заради обучаващия се човек ми държат тон. Но преди това никога не са ме връщали, въпреки че пак се е случвало да мрънкат.
Активен
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #43 -: Ноември 21, 2010, 07:51:15 »
Раздели ТемаНагоре

аз пък редовно бъзикам една мацка в пощата Cheesy Cheesy Cheesy,мрънка ми чат-пат,че пакета не е опакован в кутия,а в плик,като отида с кутия от вратата и казвам,че днес и е твърдо Cheesy,друг път,меко (laugh3),подхилква се и взима пакетите Tongue
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
Mishkova
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 896


Живей както можеш, ако не можеш както искаш!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #44 -: Ноември 21, 2010, 09:58:11 »
Раздели ТемаНагоре

Уф,да споделя малко неволи с бг пощи и аз ,те само от последната седмица стигат за роман да се напише,ама както и да е...Та става въпрос за нашия квартален пощенски клон -в него са две отделни помещения ,едното колетно,другото-гише записи /пенсии ,от тези клонове е,в които не се работи с компютри ,а всичко е ръчно....Когато пращам повече от 2 пакетчета,ми искат опис(в 2 екземпляра)с адресите на получателите ,и моя адрес най-отдолу съответно!!!Пиши,ако си нямаш работа !!!!Ще ми повярвате ли,че като студентка не съм писала толкова много ...и за капак един от дните ,натоварена с 5,6 пакетчета ,описани ,разбира се,в 2 екземпляра,на листи от тетрадка,какъв шок беше   Shocked ,когато ме върнаха да правя нови описи,защото видите ли-шефката ги искала на карирани листи голям формат  Shocked Shocked Shocked,казах им,че нямам книжарница у нас,та да им предлагам различни варианти според отделните им желания!!!Не стига,че вършиш тяхната работа,ами и куп претенции... Lips Sealed
Последния случай,който ме вбеси тотално,е  с една служителка(пред пенсия е жената ),безобразно некадърна и  мудна ,която на няколко пъти ми отказва да ми даде  и пакети ,и записи,само защото "нищо не са й дали"пощальоните...без дазнае,че съм разговаряла вече с някоя от тях и те са ме посъветвали да намина през пощата,за да си взема нещата.понякога е така с дни,ако се случи тя на работа...А сега по незнайни причини са ги оставили да работят по сами,и то и на двете гишета(в двете зали),и аз като един "магнит за неприятности"попадам все на въпросната персона!!!Отивам в събота да пускам записи,има 5 пенсионера ,които чакат за пенсии,изчаквам си естествено реда,момента ,в който се добирам до гишето,влизат други две баби,и познайте-вниманието е насочено към тях,все едно мен ме няма.....че като побеснях ,че като викнах!!!! А те как стоят нещата-всички тези баби са извикани от служителката на дата,предходна на определената им за получаване на пенсия,за което хората от благодарност оставя по 5 лв(така им е наредено да правят),че коя съм аз,с моите 0.30/0.50 лв бакшиш,че да ми се обърне внимание и да ме обслужат?!!!Ама си й го казах-пред всички присъстващи!!!!Съответно ме отпратиха със всичките пратки за понеделник-на кой му пука,че някой ме чака и мен да изпратя пакет или да платя дадено нещо!!!Просто нямам думи,хора!!!А това е само една много мъничка част от всички нелепости,случвали ми се тук все по вина на тази служителка!!!А,да,телеграфен запис ,пуснат от мен доВарна -9000 ,жената го изпраща на Варна 90009 ?!-това след нашия скандал-момичето ходи цяла седмица да го издирва от клон в клон !!!Ама още малко ще потрая аз,пък да видите ....!!!!Хубав ден и извинявайте,ако съм ви досадила с писаниците си-просто имах нужда да споделя!!! Wink
Активен

1.Изпращам и получавам с пощенска пратка с наложен платеж по Еконт!!!
2.Връщам стока с неописани дефекти и състояние,несъответсващо на описаното в обявата!
3.Не желая размяна!


Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: