{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Минималната работна заплата стана 270 а майчинството си остава 240  (Прочетена 2861 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
s0n1a
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 226


Поканени потребители: 0

Профил
« -: Октомври 19, 2011, 11:02:12 »
Раздели ТемаНагоре

Що за парадокс ?! САмо аз ли смятам че не е нормално. Вие как мислите?
 Днес си проверявам чрез пук в сайта на нои дали са превели парите и пише 240 лв , аз очаквах 270  Cheesy Явно не съм слушала внимателно когато са го казали по новините  Cheesy Чудя се тогава с вдигането на МРЗ, но не и на бюджетните и също така не и в частния сектор - там нещата са трегични и скоро едва ли ще има промяна  , какво всъщност са вдигнали ?!
Активен

delia
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 183


delia от Продавалник-а

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Октомври 19, 2011, 11:16:39 »
Раздели ТемаНагоре

Всъщност майчинството не е обвързано с МРЗ и се решава по някакви нормативни документи година за година. До сега е имало няколко пъти случаи,  когато е било под МРЗ.
Аз също преди години бях "засегната", когато МРЗ стана 220 лв, а майчинството си остана 200лв
Активен

Предимство за русенци и купувачите на повече от една обява. Не изпращам "до поискване" нито пари, нито покупки. Наложен платеж само след предварителна уговорка.
Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Октомври 19, 2011, 15:18:08 »
Раздели ТемаНагоре

Всъщност майчинството не е обвързано с МРЗ и се решава по някакви нормативни документи година за година. До сега е имало няколко пъти случаи,  когато е било под МРЗ.
Аз също преди години бях "засегната", когато МРЗ стана 220 лв, а майчинството си остана 200лв

Ей това е нашата държавичка . Значи според тях работещ човек не може да живее с по-малко от 270лв ,а майка с дете може с 240 .Майчинството даже трябва да е двойно на МРЗ ,защото с тези пари се издържат 2-ма души. То в тая наша мила България всичко е парадокс. Детски 35лв -такса за ясла за градина над 50лв ,учебници по 100лв ..... И лошото е като се вдигна сега народа на протести го обърнаха на етнически скандали и никой не отрази реалните искания на протестите след Катуница. А едни от тях бяха именно това ...Няма да се оправим никога,защото с очите си видях как манипулираха медиите и хората и никой не застана да реши реално проблемите и да каже ,абе да в България системата ни е сбъркана ще работим за по-добър живот.
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #3 -: Октомври 20, 2011, 05:50:42 »
Раздели ТемаНагоре

Това е безумие. Всичко върви нагоре, а приходите в семейството са същите. Народа обеднява и то сериозно за съжаление. Дано ББ погледне другата година нещата под малко по-различен ъгъл.
Активен

s0n1a
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 226


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Ноември 03, 2011, 12:29:15 »
Раздели ТемаНагоре


Какво ви става хора ? Никой ли не се вълнува от случващото се в страната ни ? Търсих подписка дали има създадена за приравняване на майчинството с МРЗ, но безуспешно.  Попаднах на теми из нета от сорта " как може да е 240 лв " и се изумявам колко недоволни има, но никой не желае да протестираме срещу тази несправедливост.
Активен

mima11
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1271


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Ноември 23, 2015, 11:22:31 »
Раздели ТемаНагоре

Toва с майчинството само в България го има, направо е ужас, как предполагат, че може да се гледа едно дете с тези пари, те само парите за памперсите му са повече, ами ядене, дрехи ...
Активен



Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: