{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хайде на ринга!Какво още желаете при финала на сделка?Наръчник на начинаещия  (Прочетена 8909 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« -: Август 02, 2010, 15:19:58 »
Раздели ТемаНагоре

Нека в тази тема обсъдим прключването на дадена сделка-покупка или продажба.
Какво точно ви дразни в отсрещната страна?Какво искате да се подобри в потребителите?

Тъй като аз създавам темата,ще отговоря първа.
1.По-добра комуникация-при забавяне но отсрещната страна,при финансово затруднение,ремонти и т.н.
2.Когато се предплаща,обикновено никой не споменава пощенските разходи
3.Когато си се записал и помолил за 2-3 часа размисъл,да те прецакат
4.Когато състоянието не отговаря на написаното в обявата
5.Когато дадено нещо се връща,без да е обсъден подобен вариант
......
Вие сте!Аз ще допълвам после.
Нека темата не се превръща в спорове!Надявам се да се превърне в наръчник на начинаещите  Smiley
« Последна редакция: Август 02, 2010, 15:24:30 от Не съм ... » Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Август 02, 2010, 17:30:25 »
Раздели ТемаНагоре

Пак аз  ;D !
~Дразни ме страшно много, че хората забравят да пишат, когато си получат " нещото " пък ти си чакай.....да не говорим, че.........
~ забравят да поставят оценки  Sad На мен специално много ми помагат, винаги ги гледам преди да контактувам с някой, а понякога дори са решаващи!  Винаги и задължително поставям оценка най-малко заради себе си. Така знам с кого вече съм общувала и какви са ми впечатленията.
~ Мнооооооого ме дразни това, че в последно време получавам все повече неща които са меко казано "заваляни" на топчета, а това не е отразено в обявите като забележка  >Sad Може би всеки който е попадал на такава дреха знае, че неможе да се носи навън.
       До сега не съм връщала нищо, но от този момент започвам да го правя! Писна ми да пълня гардероба с дрехи, които не стават за нищо!  >Sad >Sad >Sad
« Последна редакция: Август 02, 2010, 17:33:50 от mimoza7710 » Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
bionic
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 33


William third

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Август 02, 2010, 18:13:13 »
Раздели ТемаНагоре

Мен ме дразнят същите неща като Мимоза Kiss
Писнало ми е да се изписвам и накрая да няма отговор.
А за оценките още по-зле, пишат ми, че поставят оценка, ама тази оценка все не е поставена, е как 1 минута нямат време.
А относно състоянието на дрешките, аман... зарекла съм се повече дрехи, които са ползвани или "обличани веднъж" да не купувам.

Потребителка със 100 и няколко оценки искаше размяна (последната която направих, други едва ли ще има) за моя обява, в която има точни размери на нещото, което продавам, пращам го, тя ми праща блуза, която беше носена уж веднъж, а като пристигна при мен си личеше, че е носена доста пъти, цялата в топчета Shocked и на всичкото отгоре "дамата" ми пише, че си представяла нещото, което и пратих по-голямо, писах и че е имало размери и да е гледала на време, не посмя да ми отговори, защото явно се досети, че с още едно такова ЛС и ще си получи съответната оценка, заради "новата" блузка.
Активен

Не спазвам ред в обявите си и не подсещам на ЛС, ако имате сериозен интерес ми пишете ЛС.
Отговарям на всякакви въпроси, не ме мързи да снимам и измервам допълнително, ако се налага.
Държа на добрата комуникация.
Изпращам като МПП по БГ пощи или с наложен платеж по Еконт
Изисквам предварително плащане за всички потребители - по Еконт
С предимство са желаещите повече от 1 обява!
Оценките ми от другия сайт на лични.
bi_bi_to
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 314


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Август 04, 2010, 09:39:05 »
Раздели ТемаНагоре

Същите неща ме дразнят.
Също така ме дразни, когато има потребители, които са си направили труда да си пусна 3,4 стр. с обяви, а когато им зададеш въпрос дори не си правят труда да ти отговорят или не ти отговарят на зададеният въпрос, а си отговарят така, както на тях им е изгодно.
Например: Питам за едни ботуши каква кожа са и ако може дълж.на стелката, след няколко дни ми се отговаря " Botu6ite sa kafjaviq mn sa gotini"  Shocked . Или пък питам дали се дели лота и въпросната стока има ли забележки, а ми се отговаря само " Да, деля ги-7 лв." .
Много от продавачките скриват дефектите и премълчават за тях, после се сърдят, като им върнеш "мноУ готината дрешка".
Дразни ме също, че когато изпратя запис, някой дори не си правят труда да те уведомят за това. А за оценките да не говоря. Аз значи мога да се обяснявам, като ученичка, да давам отчет кога съм пуснала парите (стоката), кога съм ги получила, да поставя оценка и едва ли не да се моля и на мен да ми се постави, а те дори труда си да направят да драснат 1 ред.
Активен

Точна и коректна съм и очаквам същото от Вас.
Изпращам по пощата, като МПП. Плащане чрез пощ.запис или по банков път.
Поставям оценки, моля правете го и вие Smiley .
Оценките ми от друг сайт http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=58540
Фло
Глобален Модератор
Потребители
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 11272


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Август 06, 2010, 15:31:36 »
Раздели ТемаНагоре

1.МЪЛЧАНИЕТО след продажба или покупка
2. Записване в обява ей така просто за спорта

и не само..
« Последна редакция: Август 10, 2010, 17:14:44 от galathea » Активен

Нищо на света не заслужава и пет минути тъга!

viv_f
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 630


Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Август 28, 2010, 18:53:10 »
Раздели ТемаНагоре

Мен ме дразнят същите неща,явно е всеобщ проблем,който няма как да изкореним от някои хора!!!!!!
Написала съм"НЕ ЖЕЛАЯ РАЗМЯНА" и от долу ми пишат "а размяна?" , ами как да отговоря!
Или се записват за някоя обява,казват ми утре ще ти кажа,след което няма отговор няколко дни,абе...какво да изброявам,знаете как стоят нещата!
Активен

Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!Ходя само веднъж седмично до пощата,с изключения ако съм свободна!
Mishkova
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 896


Живей както можеш, ако не можеш както искаш!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Август 28, 2010, 23:58:40 »
Раздели ТемаНагоре

Да,това с размяната определено е много дразнещо!!!Написано е ясно и точно -НЕ ЖЕЛАЯ РАЗМЯНА!!!І-има ли смисъл от допълнително "оспамване "на обявата и от безсмислени коментари?И след отказ от твоя страна да получиш още един коментар:"Ама ако все пак размислиш за размяна....."-е ,досадно е,повярвайте!!!
Дразнещо е също ,когато те помолят за размяна,ок,съгласиш се,и когато посочиш избраната от теб дреха(вещ),в един момент тя не е за размяна-е нали в крайна сметка сами предлагат да разменяме?Това не го разбирам ,но какво да се прави-разисквано е стотици пъти,оправия НЯМА!!!
Активен

1.Изпращам и получавам с пощенска пратка с наложен платеж по Еконт!!!
2.Връщам стока с неописани дефекти и състояние,несъответсващо на описаното в обявата!
3.Не желая размяна!
Cheesecake
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 368


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Август 29, 2010, 12:36:00 »
Раздели ТемаНагоре

Мен както тук,така и в П..........-а ме дразнят едни и същи неща:
*написала бях,че пропускам ред по собствено усмотрение,след което се записва някой нов,с 0 оценки и 0 коментара,преценявам,че нямам доверие и пускам на следващия,след което се почват скандали..
*пиша когато пусна нещо,а никой не си прави труда да отвърне,като го получи
*поставям оценки,а на мен ми се отвръща рядко със същото-само ако си поискам.Имам си тетрадка в която записвам продадените ми неща откакто съм регистрирана там и тук,наброяват вече 80,а имам едва 30-тина оценки в съседство.При все че всички тези продажби завършваха отлично,можех да имам сумати положителни оценки,затова вече си искам..
*пощенските да излязат примерно 1,48 и да ми се изпрати точно 1,48  Shocked Е,вярно че никой не е длъжен да пуска отгоре,но с тези издребнявания на стотинки ми бъркат в здравето.Нито аз ще забогатея с тези 2ст,нито някой ще обеднее,но се ядосвам като почнат да ми броят по 1 и 2ст. в пощата да ми дават.То си е срамно-пуснали са ти запис за 20 лв. примерно и ти дават и жълти стотинки.
*да ми се каже,че някой има възможност по-рядко да влиза и да изчакам няколко дни,след което се првръщат в седмици..и нито мога да продам дрехата,защото незнам пуснат ли е запис(кой да ти каже),нито получавам някаква информация какво става..
*когато изисквам предварителен запис да помоля да се включат пощенските,а като дойде няма никакви пощенски добавени.После ми е неудобно да искам нов запис да ми се изпраща за някакви си лев и нещо,два,но пък побеснявам.
Активен



НЕ поемам пощенски,освен ако не съм отбелязала!
Моля за глас  http://nagradite.net/estrella Smiley
viv_f
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 630


Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Август 29, 2010, 20:18:02 »
Раздели ТемаНагоре

Мен както тук,така и в П..........-а ме дразнят едни и същи неща:
*написала бях,че пропускам ред по собствено усмотрение,след което се записва някой нов,с 0 оценки и 0 коментара,преценявам,че нямам доверие и пускам на следващия,след което се почват скандали..
*пиша когато пусна нещо,а никой не си прави труда да отвърне,като го получи
*поставям оценки,а на мен ми се отвръща рядко със същото-само ако си поискам.Имам си тетрадка в която записвам продадените ми неща откакто съм регистрирана там и тук,наброяват вече 80,а имам едва 30-тина оценки в съседство.При все че всички тези продажби завършваха отлично,можех да имам сумати положителни оценки,затова вече си искам..
*пощенските да излязат примерно 1,48 и да ми се изпрати точно 1,48  Shocked Е,вярно че никой не е длъжен да пуска отгоре,но с тези издребнявания на стотинки ми бъркат в здравето.Нито аз ще забогатея с тези 2ст,нито някой ще обеднее,но се ядосвам като почнат да ми броят по 1 и 2ст. в пощата да ми дават.То си е срамно-пуснали са ти запис за 20 лв. примерно и ти дават и жълти стотинки.
*да ми се каже,че някой има възможност по-рядко да влиза и да изчакам няколко дни,след което се првръщат в седмици..и нито мога да продам дрехата,защото незнам пуснат ли е запис(кой да ти каже),нито получавам някаква информация какво става..


*когато изисквам предварителен запис да помоля да се включат пощенските,а като дойде няма никакви пощенски добавени.После ми е неудобно да искам нов запис да ми се изпраща за някакви си лев и нещо,два,но пък побеснявам.
МНого добре казано!
Активен

Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!Ходя само веднъж седмично до пощата,с изключения ако съм свободна!
Mishkova
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 896


Живей както можеш, ако не можеш както искаш!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Август 29, 2010, 22:37:50 »
Раздели ТемаНагоре

О,да,и относно оценките -ще ми повярвате ли,че в другия сайт съм поставила над 700 оценки,а имам съответно  малко над 400 !!!Адски много ме дразнят потребители,които "просят"оценки,и то в повечето случай  предварително,а такива съответно от тях така и не получаваш!!! (pother4) .Не мога да проумея,как при изпращането на дадена дреха(вещ) от мен,получават я ,доволни са,засипват те със суперлативи,спестяват ти оценката,но същевременно не забравят да  "подсетят"-"Мила,нали ще ми поставиш оценка,важно ми е?"-при все ,че записа от ответната страна още не получен от мен,това едно на ръка,но и след като самия ти поставиш,това същото лице,просещо си оценка,да не ти постави на теб?Как така не пропускаме да "изпросиме"за себе си,а самите ние не поставяме съответната ,при все ,че сме останали доволни...Както и да е,това са супер  дребнави неща за мен,ако искат...Никога няма да тръгна да подсещам или да си прося оценки....Въпрос на принципи-нищо лично!!

Както и липсата на комуникация-това е едно от основните неща!!!Но както писах в по-горен пост-Оправия нема!!!!!І И тук,както и навсякъде другаде,си има потребители и потребители!!!А е нужно толкова малко-едно изречение,като знак на внимание към теб,малко повече човешко отношение!!!
Активен

1.Изпращам и получавам с пощенска пратка с наложен платеж по Еконт!!!
2.Връщам стока с неописани дефекти и състояние,несъответсващо на описаното в обявата!
3.Не желая размяна!
bankova87
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1263


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Август 30, 2010, 22:12:48 »
Раздели ТемаНагоре

И мен ме дразнят същите неща!Много пъти съм получавала стоки,които не отговарят на описанието,но си мълча в повечето случаи и си ги плащам!Имала съм 2 случая да върна.от който единия бях пратила парите предварително,за уж отлично състояние на телефон,а той беше в добро...Но да не се задълбочавам повече...След 2-3седмици си получих парите обратно!
Но това с оценките е много жалко наистина,защото на мен също ми се налага да си прося....И е супер тъпо,но нали затова се поставят,за да се види какъв е потребителя!На мен лично много ми помагат оценките!
Активен

При сериозен интерес пишете на ЛС!Не пращам и не получавам с наложен платеж!
Приемам размяна!
Пиша оценки,правете го и вие!
margotooo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 125


Лудетина

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Септември 10, 2010, 08:16:41 »
Раздели ТемаНагоре

Аз пък много се дразня от следното
-когато пишеше ли пишеш на лс и няма отговор,въпреки че в подписа пише"пишете на лс".
-вече се чудя дали да разменям-имам няколко прекрасни размени,но всичко останало-нося в къщи,просто не става за на улицата,освен това,последния път пратих обувки,които ми казаха че са пристигнали счупени  Shocked,въпреки че бяха в кутия,предложих да върна парите или съответно стоката от размяната,като ми върнат обувките,но казаха че са ги изхвърлили директно  Undecided,аз казах ,че поне е можело да ми пратят снимка,а майчето ми предложи да и върна половината сума.След  размисъл-отказах,кой нормален човек получава нещо което е за боклука и го изхвърля без да го снима и покаже т.н.След 2 месеца каква беще изненадата ми,като ги видях тук-пуснати за продажба с 3 лв.горноца  Shocked
 Huh?,не ми се говори за обяснението което получих.....просто :БЪДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ!
-когато някой не пише ссъс седмици дали е получил пакета,а после започват едни оправдания.....които нямат логично обяснение.....
Иначе имам прекрасни познанства и тук и в П.
Активен

Изпращам и получавам като МПП
Коректна съм,би било чудесно ако и вие сте!
Държа на оценките.
Обичам да разменям,стига да има нещо подходящо за нас!
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=56230
Sweet
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 236


сладка

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Септември 16, 2010, 13:13:17 »
Раздели ТемаНагоре

Най-много ме дразни липсата на комуникация. Записва се някой в моя обява, започват едни въпроси на лс, кое за колко и т.н. и в един момент отсрещната страна млъква... нито казва:"Ще ги взема", нито казва:"Отказвам се." В такъв случай игнорирам потребителя като несериозен и давам на следващия, който желае да купи нещото.

Активен

Случва се да се забавя със запис или пакет - ако желаете спешно да получите записа/пакета ми кажете! КОРЕКТНА съм!
Не приемам връщане, заради неправилна преценка на купувача! Мерете внимателно, ако нещо не ви е ясно, питайте!
Не приемам пратки с наложен платеж! Изпращам и получавам като МПП!
Cheesecake
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 368


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Септември 17, 2010, 23:45:39 »
Раздели ТемаНагоре

margotooo,ама това е направо потресаващо,мисля,че би трябвало да се знае за този потребител..що за човек Shocked

Исках само да допълня нещо към предишния си пост,което само тук го срещнах!Започват да се пазарят за цената,правя 2-3лв.отстъпка и накрая "Добре,но ако поемеш и пощенските".Е казвам ви повдига ми се за някакви 1-2лв... Lips Sealed Първо,че никой не е длъжен да прави отстъпка,затова се слага цена все пак,и второ,поне като намаля цената да не нахалстват още.На такива накрая дори не отговарям.
Активен



НЕ поемам пощенски,освен ако не съм отбелязала!
Моля за глас  http://nagradite.net/estrella Smiley
viv_f
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 630


Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Септември 18, 2010, 15:28:27 »
Раздели ТемаНагоре

Най-много ме дразни липсата на комуникация. Записва се някой в моя обява, започват едни въпроси на лс, кое за колко и т.н. и в един момент отсрещната страна млъква... нито казва:"Ще ги взема", нито казва:"Отказвам се." В такъв случай игнорирам потребителя като несериозен и давам на следващия, който желае да купи нещото.


Тука си много права,аз днес имах подобен случай,ако ми кажат ще ги изакам и 2 дена,няма проблем,но запис и след това мълчание....,а гледам че човекът е влизал в сайта същия ден но  отговор няма,да не говорим че има и др записали се.Много хора слагат запис и след това край,не ги интересува нищо...Вече много почнах да се изнервям и мисля да си изтрия вс. обяви и само да купувам като имам нужда от нещо!
Активен

Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!Ходя само веднъж седмично до пощата,с изключения ако съм свободна!


Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: