{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Рецепти за риба на 6-ти декември "НИКУЛДЕН"  (Прочетена 4586 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ROSIDINKOVA
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 781


Радвай се на живота,а не на неговия смисьл!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #15 -: Декември 07, 2010, 13:43:34 »
Раздели ТемаНагоре

Някой няма ли да сложи снимки,аз хич не обичам шаран,ама на вид стават Tongue
И аз не обичам.Аз съм от Бургас и всяка рибка е добре дошла у дома,но шаран....никога.Много кокали и често мирише на блато.
Аааааааа,Танче ,недей така Cheesy Я,си вземи мандренски шаран,да видиш колко е вкусен.Нито е мазен,нито мирише на блато.Просто е уникален! Wink Wink Kiss
Активен

Всички заслужаваме да бьдем щастливи!
Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #16 -: Декември 07, 2010, 16:14:55 »
Раздели ТемаНагоре

И аз преди да родя мразех риба,ама в един момент бременна сама исках да ми купуват.Шаран най-хубаво съм правила на барбекю на дървени въглища и снощи за пръв път пълних. Около 2кг шаран намазан отвътре и отвънка с олио ,черен червен пипер и сол (по вкус). Задуших лук на полумесеци,моркови на кръгчета. След омекване се добавят маслинки,кисели краставички ,гъби ,орехи ,дафинов лист,бахарче (пак по желание,зависи колко ароматно го искате) и 100 грама бяло винце. Пълним шаранчето ,зашиваме и за около 30 минутки във фурната (загрята до 250 градуса) завитос фолио се пече. Ако ви остане плънка я оставете в тавата . За красота  през 2,3 см направих прорезчета и сложих лимонови резенчета имитиращи големи люспи,а върху плънката доматки на кръгчета и накрая настъргано кашкавалче. Има и снимки, ама нещо ми е прецакан компютъра или фотоапарата и не мога да ги качвам
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #17 -: Декември 07, 2010, 17:04:13 »
Раздели ТемаНагоре

И аз преди да родя мразех риба,ама в един момент бременна сама исках да ми купуват.Шаран най-хубаво съм правила на барбекю на дървени въглища и снощи за пръв път пълних. Около 2кг шаран намазан отвътре и отвънка с олио ,черен червен пипер и сол (по вкус). Задуших лук на полумесеци,моркови на кръгчета. След омекване се добавят маслинки,кисели краставички ,гъби ,орехи ,дафинов лист,бахарче (пак по желание,зависи колко ароматно го искате) и 100 грама бяло винце. Пълним шаранчето ,зашиваме и за около 30 минутки във фурната (загрята до 250 градуса) завитос фолио се пече. Ако ви остане плънка я оставете в тавата . За красота  през 2,3 см направих прорезчета и сложих лимонови резенчета имитиращи големи люспи,а върху плънката доматки на кръгчета и накрая настъргано кашкавалче. Има и снимки, ама нещо ми е прецакан компютъра или фотоапарата и не мога да ги качвам
ами като се оправят качи да видим  Wink
Активен



Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: