{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: какво ме дразни в ежедневието  (Прочетена 6576 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
rado84
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 455


София

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #15 -: Декември 11, 2010, 15:53:35 »
Раздели ТемаНагоре

Много ме подразни как се аргументира Симеон Дянков защо няма да има коледни добавки за пенсионерите- защото в Европа и в САЩ /най-вече/ хората не знаели какво е това коледни надбавки.
Все бях чувала цинизми, но това ме погнуси- нали не е необходомо да обяснявам защо.
Възпитан човек съм, но когато го чух по радиото /пътувах в момента/ първо се разпсувах- не предполагах, че знам толкова каруцарски, а после се разплаках.
Добра Коледа за всички ни!
Благодаря, че ме прочетохте, имах потребност да го споделя.

Какво му дреме на него? Нали му плащаме 3-те хиляди лева заплата, пък народът кучета го яли. Тоя явно отдавна не е ял бой.
Ако може дай няк'ъв линк (може и на лични) да видя къде са го писали това, че аз имам да му напиша отговор по въпроса.
Активен

velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #16 -: Декември 11, 2010, 15:56:44 »
Раздели ТемаНагоре

Много ме подразни как се аргументира Симеон Дянков защо няма да има коледни добавки за пенсионерите- защото в Европа и в САЩ /най-вече/ хората не знаели какво е това коледни надбавки.
Все бях чувала цинизми, но това ме погнуси- нали не е необходомо да обяснявам защо.
Възпитан човек съм, но когато го чух по радиото /пътувах в момента/ първо се разпсувах- не предполагах, че знам толкова каруцарски, а после се разплаках.
Добра Коледа за всички ни!
Благодаря, че ме прочетохте, имах потребност да го споделя.

Това ми напомня на изказването на Бойко Борисов,когато имаше протести на майки за детските надбавки и журналистите го потърсиха за коментар и той каза така-"А КЪДЕ БЯХА ТЕЗИ МАЙКИ,КОГАТО СТРОЯХА ЦАНКОВ КАМЪК".Защо винаги се сравняваме с другите държави за всичко,а не и за заплати,пенсий и т.н. Huh? Huh? Huh?
Активен

evkata
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #17 -: Декември 11, 2010, 19:09:06 »
Раздели ТемаНагоре

Много ме подразни как се аргументира Симеон Дянков защо няма да има коледни добавки за пенсионерите- защото в Европа и в САЩ /най-вече/ хората не знаели какво е това коледни надбавки.
Все бях чувала цинизми, но това ме погнуси- нали не е необходомо да обяснявам защо.
Възпитан човек съм, но когато го чух по радиото /пътувах в момента/ първо се разпсувах- не предполагах, че знам толкова каруцарски, а после се разплаках.
Добра Коледа за всички ни!
Благодаря, че ме прочетохте, имах потребност да го споделя.

Какво му дреме на него? Нали му плащаме 3-те хиляди лева заплата, пък народът кучета го яли. Тоя явно отдавна не е ял бой.
Ако може дай няк'ъв линк (може и на лични) да видя къде са го писали това, че аз имам да му напиша отговор по въпроса.

Това е първият, който хванах с Гугъл:
http://www.chernomore.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=10420:2010-12-09-13-43-14&catid=59:2009-03-18-08-37-12
Активен

nmomchilova
Горда мама на двама
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 687


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #18 -: Декември 11, 2010, 19:26:00 »
Раздели ТемаНагоре

Много ме подразни как се аргументира Симеон Дянков защо няма да има коледни добавки за пенсионерите- защото в Европа и в САЩ /най-вече/ хората не знаели какво е това коледни надбавки.
Все бях чувала цинизми, но това ме погнуси- нали не е необходомо да обяснявам защо.
Възпитан човек съм, но когато го чух по радиото /пътувах в момента/ първо се разпсувах- не предполагах, че знам толкова каруцарски, а после се разплаках.
Добра Коледа за всички ни!
Благодаря, че ме прочетохте, имах потребност да го споделя.

Това министърче много взе да си позволява вече,ама няма и кой да го спре,за съжаление!И аз се чудя сега от следващия месец какво ще правя с 240 лв майчинство за близнаци Sad Знам,че не съм единствена,но това ми тежи много.Нали искаха да има раждаемост?И какво правят,за да подкрепят майките с деца???
Активен

velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #19 -: Декември 11, 2010, 20:57:08 »
Раздели ТемаНагоре

Много ме подразни как се аргументира Симеон Дянков защо няма да има коледни добавки за пенсионерите- защото в Европа и в САЩ /най-вече/ хората не знаели какво е това коледни надбавки.
Все бях чувала цинизми, но това ме погнуси- нали не е необходомо да обяснявам защо.
Възпитан човек съм, но когато го чух по радиото /пътувах в момента/ първо се разпсувах- не предполагах, че знам толкова каруцарски, а после се разплаках.
Добра Коледа за всички ни!
Благодаря, че ме прочетохте, имах потребност да го споделя.

Това министърче много взе да си позволява вече,ама няма и кой да го спре,за съжаление!И аз се чудя сега от следващия месец какво ще правя с 240 лв майчинство за близнаци Sad Знам,че не съм единствена,но това ми тежи много.Нали искаха да има раждаемост?И какво правят,за да подкрепят майките с деца???
Ами за наше съжаление нищо..........Понеже съм си в къщи почти постоянно и гледам всяка сутрин сутрешния блок по БТВ ми направи впечатление,че много дами при обажданията си сутрин задават въпроса,ЗАЩО САМО ЗА ПЕНСИОНЕРИТЕ СЕ МИСЛИ,А ЗА ДЕЦАТА?Не,че нямат нужда от помощи и пенсионерите,но  според мен имат и децата.А според ВАС как е?Познавам много мами с близнаци и тия 240лв. не стигат за едно дете та камоли за две..................
Активен

nmomchilova
Горда мама на двама
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 687


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #20 -: Декември 11, 2010, 22:04:24 »
Раздели ТемаНагоре

Вярно е това,че май държавата мисли първо за пенсионерите,а после за децата Sad Разбира се и аз много ги съжалявам бедните възрастни хорица,ама пък да помислят малко и за това колко разходи има едно бебе!Особено както в последно време много майки нямат кърма,трябва и мляко да се купува Huh?Честно казано,добре че имам близки,които помагат с дрешки,а и чрез този сайт спестявам доста парички.А тя нашата политика отива.......по дяволите! Lips Sealed
Активен

sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #21 -: Декември 11, 2010, 22:09:13 »
Раздели ТемаНагоре

Дразни ме една служителка в нашата поща.Не ,че е лоша жена напротив ,обаче е тооооолкова туткава че нямам думи Huh? Запис изпращам за 10 минути (предварително съм си го написала в къщи) ,МПП също...
Вчера аз си чакам тя да ми оправи един пакет ,а тя милата си говори 2 часа по телефона...
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
AVANA
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 356


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #22 -: Декември 11, 2010, 22:10:41 »
Раздели ТемаНагоре

Незнам защо така говорите?
Вие в чужбина познати нямате ли?
Там никой не дава 2 години майчинство, нито пък толкова много право на платени болнични
Наща държава си мисли за децата! Друг е въпроса, че не мисли за родителите на децата
Не може да има заплати 300 лв и хората да гледат 2 деца с такива заплати
Представете си и двамата съпрузи взимат по 300 лв и имат две деца
Общо с детските 670 лв - как ще изкарат месеца
А ако и двамата вадят сигурни 3000 на месец мислите ли че ще се притесняват дали са взели 35-то лева или не
Активен
nmomchilova
Горда мама на двама
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 687


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #23 -: Декември 11, 2010, 22:25:21 »
Раздели ТемаНагоре

Незнам защо така говорите?
Вие в чужбина познати нямате ли?
Там никой не дава 2 години майчинство, нито пък толкова много право на платени болнични
Наща държава си мисли за децата! Друг е въпроса, че не мисли за родителите на децата
Не може да има заплати 300 лв и хората да гледат 2 деца с такива заплати
Представете си и двамата съпрузи взимат по 300 лв и имат две деца
Общо с детските 670 лв - как ще изкарат месеца
А ако и двамата вадят сигурни 3000 на месец мислите ли че ще се притесняват дали са взели 35-то лева или не

Мила,повечето ми роднини живеят в чужбина и съм наясно как е там с майчинството.Братовчедка ми в Чехия взима 3 г майчинство.Другата е в Гърция,там майчинството е само няколко месеца,но при раждане държавата отпуска 2500 евро.В Германия забравих как е.Но има нещо друго.Тук държавата не прави нищо за майките с по 2 деца и затова повечето са без работа.Почти навсякъде вече работното време е на смени,а няма кой да гледа децата,докато си на работа.В големите градове може да е по-лесно,но не и в моя град
Активен

velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #24 -: Декември 12, 2010, 16:41:38 »
Раздели ТемаНагоре

Незнам защо така говорите?
Вие в чужбина познати нямате ли?
Там никой не дава 2 години майчинство, нито пък толкова много право на платени болнични
Наща държава си мисли за децата! Друг е въпроса, че не мисли за родителите на децата
Не може да има заплати 300 лв и хората да гледат 2 деца с такива заплати
Представете си и двамата съпрузи взимат по 300 лв и имат две деца
Общо с детските 670 лв - как ще изкарат месеца
А ако и двамата вадят сигурни 3000 на месец мислите ли че ще се притесняват дали са взели 35-то лева или не

В Испания също майчинството е 3 месеца.Получават еднократна помощ от 2500 евро и след това на работа,ама знаеш ли колко им е яслата на месец там?Горе долу 1/2 от една нормална заплата.Защо повечето БГ си идват тук да раждат и след това си заминават пак там...........Много хора познавам такива не само в Испания.
Активен

The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #25 -: Декември 13, 2010, 01:21:53 »
Раздели ТемаНагоре

Леле леле леле  доживях да чуя че нашата страна е ГРИЖЛИВА , боже ,
В сащ помощите  за безработни маки - които се водят социално слаби са напълно достатъчни за сметките и храна
В турция , макар и аз да не съм фен на доста техни неща , само за това че си жена получаваш 100 евро / обърнете ги в техни/
Няма страна в евросъюза която да е на толко лошо дередже от към майчинство , деца и пенсионери , и заплати като нашата , ако има , изкарайте ми доводите и аз ще се съглася , но като цяло , в Германия взимат по 2000 и нагоре заплата , цигарите са им 5 евро , хляба е 1 евро , тук вземаш 400-500 лева , цигарите са ти 5 лева , хляба ти е лев и нещо
Активен

nmomchilova
Горда мама на двама
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 687


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #26 -: Декември 13, 2010, 01:35:47 »
Раздели ТемаНагоре

 (gesture7)Една мама да ме подрепи! (danke2)
Активен

nmomchilova
Горда мама на двама
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 687


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #27 -: Декември 13, 2010, 12:13:04 »
Раздели ТемаНагоре

Олеее,някой гледа ли новините днес?
Активен

Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #28 -: Декември 13, 2010, 12:15:03 »
Раздели ТемаНагоре

какво е станало???
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #29 -: Декември 13, 2010, 13:02:16 »
Раздели ТемаНагоре

Леле леле леле  доживях да чуя че нашата страна е ГРИЖЛИВА , боже ,
В сащ помощите  за безработни маки - които се водят социално слаби са напълно достатъчни за сметките и храна
В турция , макар и аз да не съм фен на доста техни неща , само за това че си жена получаваш 100 евро / обърнете ги в техни/
Няма страна в евросъюза която да е на толко лошо дередже от към майчинство , деца и пенсионери , и заплати като нашата , ако има , изкарайте ми доводите и аз ще се съглася , но като цяло , в Германия взимат по 2000 и нагоре заплата , цигарите са им 5 евро , хляба е 1 евро , тук вземаш 400-500 лева , цигарите са ти 5 лева , хляба ти е лев и нещо
А  такива като мен дето взимат по-малко  от минималната,когато съм на работа(в момента съм по майчинство) какво да кажат.Веднага ще кажете не е вярно не може да взимаш,да ама аз Ви го казвам,че е така и седя и мълза само,защото съм с две деца и 200,200 ама пак са си нещо. Huh?Ако взимах 400-500лв.Малеееееееее  Cheesy
Активен



Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: