{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Некоректно описание  (Прочетена 7644 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bebelinka
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 131

Поканени потребители: 0

Профил
« -: Януари 07, 2011, 16:05:08 »
Раздели ТемаНагоре

Ситуацията:Харесвам пoловер на Дисни(обявата е вече изтрита) от Dama pika,чета внимателно описанието и дадените размери, решавам,че за мен е О.К!Състоянието на пoловера е отбелязано,като мн.добро.Забележитса единствено липсата на едно декоративно копче отпред,за което аз се съгласявам.На 20ти декември въросният пoловер е изпратен,а аз получавам Л.С с което потребителката ме моли да изпратя парите веднага или най-късно на следващият ден понеже наближават празници и тя ще отсъства.Няма проблем,и преди съм го правила!Хора сме, двете страни трябва да са доволни.На 23ти пристига пакета и удома го отварям-изумлението ми беше голямо.Половера е на топченца,немалко,доста поносен,разтеглен.За мен това състояние няма как да е мн.добро.Дори дрехите които подарявам,тук и на познати със сигурност не изглеждат така.Понеже не съм конфликтна личност и все пак са празници,реших да изчакам.В началото на годината с мацката започваме да водим диалог,като аз я моля да си приеме въпросния ,,хубав''пoловер и да ми изпрати парите като си удържи пощенските.Да,но тя започва да ми обяснява,че той бил носен,но не 2-3 пъти,а повечко;настоятелно  ме  моли да съм го дадяла на нейна приятелка да ми го мине с машинка за пилинг и да ми го върне;била съм мн.претенциозна и явно сме били с различни критерии за добро и мн.добро състояние.
 Накрая не успяхме да стигнем до консенсус и бях посъветвана да поискам и др.мнение и това на модератор!

     P.SИзвинявам се предварително за дългия пост,навярно даже и досаден!
« Последна редакция: Януари 07, 2011, 16:11:53 от bebelinka » Активен

Не ми изпращайте боклуци!
Предварително заплащам единствено нови неща с етикет!
Всичко друго първо виждам и после плащам!
Размени правя!
Игнорирам по лична преценка!
dacetoooooooo
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 6310


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Януари 07, 2011, 16:28:14 »
Раздели ТемаНагоре

Цитат
че той бил носен,но не 2-3 пъти,а повечко
според мен само заради тези думи,имаш абсолютното право да си поискаш парите обратно.Прави ми впечатление,че напоследък всеки слага съст. Мн.добро или Отлично на видимо вехти неща.Ако си пазиш,л.с-тата ,пиши направо на модератор.Те най-добре ще те посъветват.
Активен

Strawberry shortcake
Strawberry shortcake
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1208


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Януари 07, 2011, 16:29:47 »
Раздели ТемаНагоре

Ситуацията:Харесвам пoловер на Дисни(обявата е вече изтрита) от Dama pika,чета внимателно описанието и дадените размери, решавам,че за мен е О.К!Състоянието на пoловера е отбелязано,като мн.добро.Забележитса единствено липсата на едно декоративно копче отпред,за което аз се съгласявам.На 20ти декември въросният пoловер е изпратен,а аз получавам Л.С с което потребителката ме моли да изпратя парите веднага или най-късно на следващият ден понеже наближават празници и тя ще отсъства.Няма проблем,и преди съм го правила!Хора сме, двете страни трябва да са доволни.На 23ти пристига пакета и удома го отварям-изумлението ми беше голямо.Половера е на топченца,немалко,доста поносен,разтеглен.За мен това състояние няма как да е мн.добро.Дори дрехите които подарявам,тук и на познати със сигурност не изглеждат така.Понеже не съм конфликтна личност и все пак са празници,реших да изчакам.В началото на годината с мацката започваме да водим диалог,като аз я моля да си приеме въпросния ,,хубав''пoловер и да ми изпрати парите като си удържи пощенските.Да,но тя започва да ми обяснява,че той бил носен,но не 2-3 пъти,а повечко;настоятелно  ме  моли да съм го дадяла на нейна приятелка да ми го мине с машинка за пилинг и да ми го върне;била съм мн.претенциозна и явно сме били с различни критерии за добро и мн.добро състояние.
 Накрая не успяхме да стигнем до консенсус и бях посъветвана да поискам и др.мнение и това на модератор!

     P.SИзвинявам се предварително за дългия пост,навярно даже и досаден!

Ами половера,доколкото разбирам е при вас все още,направете снимки да видим какво му е състоянието(след като е изтрита обавата).Без снимки трудно някой,ще изкаже мнение  Smiley
Активен

Пазя ред 6 часа,след заявен интерес и на л.с.Пращам като МПП.За суми над 15 лв.предварително плащане.Предпочитам плащането и изпращането да бъде в един ден! Получа ли дреха неотговаряща на описанието връщам веднага,не ми пращайте боклуци.Меря точно ,мерете и вие!Закупилите повече от една обява ВИНАГИ са с предимство!Запазвам си правото да игнорирам потребители по свое усмотрение!Поставям оценка,ако не съм ви оценила,по добре не питайте,защо!!!

          
Dama pika
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 138


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Януари 07, 2011, 16:59:57 »
Раздели ТемаНагоре

Извинете, как решихте, че е изтрита обявата ...??!  Wink Момичета, не се доверявайте сляпо на разказаното, само на пръв прочит видях 2-3 откровени лъжи, за какво говорим повече. На никого не съм се МОЛИЛА, аз също си пазя личните, и мога да го докажа. Да, предложих вариант да се мине с машинка за пилинг с ясното съзнание, че след 1-2 пранета пак ще има заваляно - просто това е дреха от плетиво, няма как. Топчета по дрехата няма - просто си личи, че е носена, това е.
И аз нямам нищо против да видя снимки. Smiley
Активен

Не ми пращайте линкове за гласуване - докладвам на модератор !!!!!
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #4 -: Януари 07, 2011, 17:03:34 »
Раздели ТемаНагоре

Извинете, как решихте, че е изтрита обявата ...??!  Wink Момичета, не се доверявайте сляпо на разказаното, само на пръв прочит видях 2-3 откровени лъжи, за какво говорим повече. На никого не съм се МОЛИЛА, аз също си пазя личните, и мога да го докажа. Да, предложих вариант да се мине с машинка за пилинг с ясното съзнание, че след 1-2 пранета пак ще има заваляно - просто това е дреха от плетиво, няма как. Топчета по дрехата няма - просто си личи, че е носена, това е.
И аз нямам нищо против да видя снимки. Smiley
И аз нямам нищо против ти да поставиш линк към въпросната обява  Smiley
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
Dama pika
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 138


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Януари 07, 2011, 17:05:53 »
Раздели ТемаНагоре

О, мислех, че я виждате, ето я прословутата "изтрита" обява - http://www.bgdomakinq.com/showproduct.php?product=97605&cat=50  Smiley
Активен

Не ми пращайте линкове за гласуване - докладвам на модератор !!!!!
Strawberry shortcake
Strawberry shortcake
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1208


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Януари 07, 2011, 17:21:01 »
Раздели ТемаНагоре

О, мислех, че я виждате, ето я прословутата "изтрита" обява - http://www.bgdomakinq.com/showproduct.php?product=97605&cat=50  Smiley

На първата снимка,най долу на половерчето където е розовия кант,ясно си личи ,че има заваляно,така е при плетените дрешки.Иначе аз не виждам други видими забележки.Истината че всеки има свой критерии за състоянието на дрехите,някой са по критични други не.
Активен

Пазя ред 6 часа,след заявен интерес и на л.с.Пращам като МПП.За суми над 15 лв.предварително плащане.Предпочитам плащането и изпращането да бъде в един ден! Получа ли дреха неотговаряща на описанието връщам веднага,не ми пращайте боклуци.Меря точно ,мерете и вие!Закупилите повече от една обява ВИНАГИ са с предимство!Запазвам си правото да игнорирам потребители по свое усмотрение!Поставям оценка,ако не съм ви оценила,по добре не питайте,защо!!!

          
Dama pika
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 138


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Януари 07, 2011, 17:27:56 »
Раздели ТемаНагоре

Ситуацията:Харесвам пoловер на Дисни(обявата е вече изтрита) от Dama pika,чета внимателно описанието и дадените размери, решавам,че за мен е О.К!Състоянието на пoловера е отбелязано,като мн.добро.Забележитса единствено липсата на едно декоративно копче отпред,за което аз се съгласявам.На 20ти декември въросният пoловер е изпратен,а аз получавам Л.С с което потребителката ме моли да изпратя парите веднага или най-късно на следващият ден понеже наближават празници и тя ще отсъства.Няма проблем,и преди съм го правила!Хора сме, двете страни трябва да са доволни.На 23ти пристига пакета и удома го отварям-изумлението ми беше голямо.Половера е на топченца,немалко,доста поносен,разтеглен.За мен това състояние няма как да е мн.добро.Дори дрехите които подарявам,тук и на познати със сигурност не изглеждат така.Понеже не съм конфликтна личност и все пак са празници,реших да изчакам.В началото на годината с мацката започваме да водим диалог,като аз я моля да си приеме въпросния ,,хубав''пoловер и да ми изпрати парите като си удържи пощенските.Да,но тя започва да ми обяснява,че той бил носен,но не 2-3 пъти,а повечко;настоятелно  ме  моли да съм го дадяла на нейна приятелка да ми го мине с машинка за пилинг и да ми го върне;била съм мн.претенциозна и явно сме били с различни критерии за добро и мн.добро състояние.
 Накрая не успяхме да стигнем до консенсус и бях посъветвана да поискам и др.мнение и това на модератор!

     P.SИзвинявам се предварително за дългия пост,навярно даже и досаден!

    Така, сега да поясня и аз. Отбелязаното в червено изобщо не отговаря на истината - нито ми е предлагано да си удържа пощенските, нито пък съм държала на предв. плащане. Още като се уговаряхме предния ден преди да го изпратя я помолих ако не е проблем, да ми ги пусне в близките дни (с цел до края на седмицата да ги взема, не друго). Знаете, наскоро поради предоверяването ми тук си чаках парите за една количка един месец и то след намесата на модератор. Та, не съм изискала да ми ги пусне на всяка цена, ако беше казала няма да ходя до пощата или нещо подобно, пак щях да го пратя.
    Да, има леко заваляно и не по самия пуловер, а само по розовия кант по края - виждате на снимките. За мен това е нормална следа от употреба и както се видя в една тема наскоро, не само аз смятам така. Да се твърди, че умишлено съм го скрила с цел да "прецакам" някого, както бях обвинена, е просто смешно. Да не говорим, че поех и пощенските в тези 8 лв, както се изпазари потребителката, но това услужливо е пропуснато в историята.  Cheesy
   Преди време и аз бях пуснала тема със снимки за едни дънки, които купих оттук - носени, преносени с протрити скъсани крачоли и джобове, пак в мн добро състояние за 12 лв. Тогава модераторите се изказаха, че това били нормални следи от употреба и нямам право на рекламация. Дори оценка не поставих.
   Така че - да - критериите на хората са различни, затова има лс и комуникация, задавайте въпроси, мерете, преценявайте. Но преди покупката, а не "след".  Lips Sealed
« Последна редакция: Януари 07, 2011, 17:30:57 от Dama pika » Активен

Не ми пращайте линкове за гласуване - докладвам на модератор !!!!!
eternity
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 319


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Януари 07, 2011, 17:44:53 »
Раздели ТемаНагоре

не съм имала контакт с нито една от двете потребителки, но според мен дрешката напълно си отговаря на категорията.
Активен

Коректна съм. Очаквам същото.
Уважавам добрата комуникация.
Уведомявайте ме за Вашите решения, дори и да се отказвате.
След запис в обява, моля пишете с адрес на ЛС. Изчаквам до 48 часа, след което ще считам, че се отказвате.
Поставям оценки, поставяйте и Вие.
Уточнения само на ЛС.
Пощенските се поемат от купувача, ако не е уговорено друго.

Това е моят рейтинг в detski-filmi.eu:
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=66832&profile_type=feedback

долният линк не е вирус. помагате на сина ми в една онлайн игра
http://s1.bg.battle-knight.com/index.php?loc=hire&ref=MzU3NDA1
tony1166
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 259


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Януари 07, 2011, 17:49:59 »
Раздели ТемаНагоре

Според мен за цена 6 лв.( щом продавача е поел пощенските), не може да се очаква дреха в перфектно състояние. Най-малко цената щеше да е тройно по-висока. На снимката се вижда "забележката", ако може да се нарече такава нормалното захабяване дори и при едно пране на плетена дреха. За мен състоянието е "много добро".
« Последна редакция: Януари 07, 2011, 19:07:31 от tony1166 » Активен

При "запис" очаквам потвърждение на ЛС.
Предимство имат купуващите повече артикули.
Пощенските са за сметка на купувача.
За суми над 10 лв.- предварително плащане.

skype: tony_1166
Sky_Angel
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 809


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Януари 07, 2011, 17:52:00 »
Раздели ТемаНагоре

и според мен това си е дрешка в мн добро състояние, с нормални следи от употреба.
контактувала съм и с двете и от двете съм доволна, но сега не смятам да заемам страна, изказвам си мнението обективно погледнато в/у снимките от обявата.
Активен

1. Предпочитам банк. превод или телегр. запис: BG79BPBI79371017154101- ПОЩ. БАНКА- Теодора Добрева
2. Предимство за искащите повече от 1 обява!
3. Не плащам предварително! Коректна съм, и не се бавя!
4. Пращам/получaвам като МПП,без НП!
5. Приемам рекламации само при пропуснати неописани дефекти!
6. Чакам макс. 2 часа първия записан, после давам на който пише адрес на ЛС!
7. Пиша отриц. оценки за спестени пощ.р-ди!
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #11 -: Януари 07, 2011, 19:27:45 »
Раздели ТемаНагоре

Контактувала съм само с обвиняващата страна,но в случая не виждам проблем с обявата...
3. Много добро
За стоки от текстил /дрехи, бельо, спални комплекти и др./: ползвани, с дребни забележки, лека промяна в цвета вследствие на пране/третиране и др. За обувки: Носени, с дребни забележки, по подметката си личи, че са носени, капачето на тока е леко заваляно, възможно е да има много леки драски, но почти незабележими, завалване на вътрешната подплата и др. За други стоки/играчки, техника и др./ : Леки драскотини , липсващи лепенки , дребни пукнатини и др.

Аз също съм продала подобен дамски пуловер и това са нормални следи от употреба,при плетивата трябва да е ново,за да няма топченца,заваляно или нещо подобно.
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
barbini
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 136


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Януари 07, 2011, 21:22:47 »
Раздели ТемаНагоре

И според мен пуловерчето си е в много добро състояние !
Дори на снимките в обявата от близък план  не виждам никакви точенца и т.н.
И за 6 лв си е направо перфектна.
Активен
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #13 -: Януари 07, 2011, 21:24:11 »
Раздели ТемаНагоре

Аз също все още чакам отговор от една потребителка за не точно подадени размери,но уви такъв няма.Ще почакам още малко и ще дам оценка.
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Януари 07, 2011, 22:40:40 »
Раздели ТемаНагоре

Аз също все още чакам отговор от една потребителка за не точно подадени размери,но уви такъв няма.Ще почакам още малко и ще дам оценка.

Аз имах такъв случай, потребителката предложи да ми възстанови сумата, но не и пощенските, и аз се отказах да връщам при това положение. И оценка не поставих, защото е приела връщане, а аз не съм се възползвала, следователно нямам право да поставя неутрална оценка по правилата на сайта.
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави


Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: