{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: какви са тия ясли?  (Прочетена 10453 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #15 -: Януари 04, 2011, 20:03:27 »
Раздели ТемаНагоре


ти проверили въпроса с частните, ако тръгне на 3г. и ходи до 5г. ще се понапънете две години с таткото за таксата, а и ако нямате друго дете ще ви е още по лесно, а и за детето ще е по добре от това да си стои в къщи. Ние правим така, не ни е лесно, обаче децата са добре и аз съм спокойна.
В момента сме на зор с яслата Smiley Проверила съм и частните, както ясли, така и градини. Сондирала съм хиляди мнения и в никакъв случай не смятам, че частните са по-добри Smiley Ще си останат като алтернатива.
Дано нещата ми се подредят така, че България да не чуе нито за мен, нито за детето ми Smiley
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #16 -: Януари 06, 2011, 23:15:22 »
Раздели ТемаНагоре

  Само да поясня, че има ясли (малко, но ги има ! ), където не се нулират молбите на 31 декември , а си продължава редът и през новата година и по този начин този меко казано, цирк, не се състои. Това зависи от директорката - тя решава. В яслата, където ние си чакаме реда, аз точно по този въпрос се учудих и попитах ама през новата година няма ли пак да подавам молба и директорката ми каза - в моята ясла такива циркове да идват да снимат телевизии и т.н. няма - аз така съм решила, няма стара - нова година, редът си продължава. И според мен така е редно и цивилизовано ! Евала на жената !  Wink
   Ако някой се интересува - яслата е в Западен парк.  Smiley

Това мнение е много подвеждащо, защото т.нар. "текущо записване" - което е на пръв поглед редно и цивилизовано - крие огромният и реален риск никога да не ти дойде реда! Там никога не знаеш как точно става пре-класирането, та твоят номер е все далече! При яслите с текущо записване трябва сигурно докато си още бременна да подадеш. Но нали уж трябва да представиш акт за раждане?!?
Аз подадох когато малката беше на 5 месеца. В този ред, който си продължава и тази година, сега съм номер 180 за тазгодишния прием. Приемат 35 деца. Това са някакви абсурди, по-големи от опашките! Говоря за яслата в Хиподрума.

Даже мисля да го разнищя този случай, като ми остане време... Как така се случва:
Майката подала молба септември 2009, когато бебето й карало третия месец,
Не й дошъл реда септември 2010, когато то е  1,3 год,
За следващата година то ще е на над две години и ДОРИ и да му дойде реда, което - както казала директорката - не е сигурно.... то ще отпадне защото е голямо.
Та щом това дете не го приемат в две поредни години, кого приемат тогава?!?!
Нас също във въпросната ясла няма да ни приемат нито тази, нито догодина..
emi9 също доколкото разбрах е чакаща точно с такъв "текущ прием" и въпреки че е подава веднага след раждането, пак не й е дошъл заветният ред!

Затова аз си отвисях пред друга ясла с опашки в студа - бяхме заедно с etkagogo  Wink - знам черно на бяло кой номер съм, кой и защо е пред мен! И съответно имам реални надежди детето ми да тръгне на ясла от септември.

Затова считам, че е редно да се НУЛИРАТ молбите от година за година. Все пак детето искаш да тръгне ТАЗИ година, откъде накъде в началото на 2011 ще кандидатстваш за прием септември 2011 ИЛИ септември 2012... така обезсмисляш кандидатите следващ набор? Не ми се струва никак цивилизовано това.

« Последна редакция: Януари 06, 2011, 23:50:59 от Barbarona » Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #17 -: Януари 10, 2011, 10:39:10 »
Раздели ТемаНагоре

Барбарона - правилно си разбрала. Кофти е, че в ИСОДГ не са включени голям брой от яслите. Фандъковата уж обеща, че и това ще стане. Кога - не е ясно.
Аз страдам и от друга гледна точка. Живея в центъра - там ясли няма, няма и да има. Но ако детето ми не посещава ясла, шансът за градина става минимален.
Ако си с връзки, ама здрави и дебели - места в яслите бол Smiley
Ето една статия, която ме накара да се засмея - само това ми остана да се надсмивам на ситуацията. Догодина предлагам боят с топки  Cheesy
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/redakcionni_komentari/2011/01/07/1021520_divoto_zove/
Моля прочетете и коментарите под статията. С някои от тях съм толкова съгласна, че направо нямам думи.

В този ред на мисли : Писна ми да ме дискриминират в моят роден град. То не бе паркиране, данъци, ясли и т.н.
Преместете столицата другаде.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #18 -: Януари 10, 2011, 10:52:11 »
Раздели ТемаНагоре

Да споделя и аз.Аз не съм от София и се радвам,че не съм,защото току що се връщам от яслата и пуснах Молба за моята дъщеря.Значи днес е 10.01.2011г. и на 1.03.2011г. живот и здраве е в яслата.Добре,че няма голям наплив в нашия град т.с. има,но в яслите и градините на центъра,а тези който са в кварталите няма наплив.Средно в група има между 15-20 деца,който предимно са от нашия квартал.
Активен

emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #19 -: Януари 10, 2011, 10:54:41 »
Раздели ТемаНагоре

Да споделя и аз.Аз не съм от София и се радвам,че не съм,защото току що се връщам от яслата и пуснах Молба за моята дъщеря.Значи днес е 10.01.2011г. и на 1.03.2011г. живот и здраве е в яслата.Добре,че няма голям наплив в нашия град т.с. има,но в яслите и градините на центъра,а тези който са в кварталите няма наплив.Средно в група има между 15-20 деца,който предимно са от нашия квартал.

Велкова - блазя ти Smiley Бърза адаптация и най-вече здраве
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #20 -: Януари 10, 2011, 10:57:39 »
Раздели ТемаНагоре

Да споделя и аз.Аз не съм от София и се радвам,че не съм,защото току що се връщам от яслата и пуснах Молба за моята дъщеря.Значи днес е 10.01.2011г. и на 1.03.2011г. живот и здраве е в яслата.Добре,че няма голям наплив в нашия град т.с. има,но в яслите и градините на центъра,а тези който са в кварталите няма наплив.Средно в група има между 15-20 деца,който предимно са от нашия квартал.

Велкова - блазя ти Smiley Бърза адаптация и най-вече здраве
Мерси Kiss Kiss Kiss
Дано,защото баткото ни е на 5г. и чак тази година спря да плаче и като го видяха сега в яслата лелките и госпожите "АААААААА,Вики как си спря ли вече да плачеш" Embarrassed Embarrassed Embarrassed
Активен



Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: