{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: какви са тия ясли?  (Прочетена 10452 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
eternity
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 319


Поканени потребители: 0

Профил
« -: Януари 04, 2011, 07:02:25 »
Раздели ТемаНагоре

вече втора вечер по БТВ дават репортажи за опашки от чакащи родители и роднини да подават заявления за прием на деца в софийски ясли. списъци, проверки (денонощни) на всеки час, истерии, премръзнали възрастни и деца, и т.н. аз ли нещо не съм в час или още има такива детски заведения, които не приемат чрез единната система за кандидатстване в интернет? тази година не взеха дъщеря ми в яслата при елекстронното класиране, а сега се чудя дали и аз трябваше да се подредя на една такава опашка и да подам заявлението директно при директора? споделете при вас как е?
Активен

Коректна съм. Очаквам същото.
Уважавам добрата комуникация.
Уведомявайте ме за Вашите решения, дори и да се отказвате.
След запис в обява, моля пишете с адрес на ЛС. Изчаквам до 48 часа, след което ще считам, че се отказвате.
Поставям оценки, поставяйте и Вие.
Уточнения само на ЛС.
Пощенските се поемат от купувача, ако не е уговорено друго.

Това е моят рейтинг в detski-filmi.eu:
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=66832&profile_type=feedback

долният линк не е вирус. помагате на сина ми в една онлайн игра
http://s1.bg.battle-knight.com/index.php?loc=hire&ref=MzU3NDA1
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Януари 04, 2011, 08:12:27 »
Раздели ТемаНагоре

вече втора вечер по БТВ дават репортажи за опашки от чакащи родители и роднини да подават заявления за прием на деца в софийски ясли. списъци, проверки (денонощни) на всеки час, истерии, премръзнали възрастни и деца, и т.н. аз ли нещо не съм в час или още има такива детски заведения, които не приемат чрез единната система за кандидатстване в интернет? тази година не взеха дъщеря ми в яслата при елекстронното класиране, а сега се чудя дали и аз трябваше да се подредя на една такава опашка и да подам заявлението директно при директора? споделете при вас как е?
били обяснила как се гласува за детенцето ти аз нищо не направих  Embarrassed
Активен

eternity
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 319


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Януари 04, 2011, 08:31:07 »
Раздели ТемаНагоре

били обяснила как се гласува за детенцето ти аз нищо не направих  Embarrassed
мила, това не е игра за гласуване Smiley
играе на една онлайн игра с вампири и върколаци и като се натисне линка и ти изпише, че си ухапан, дава злато на героя му. Smiley
Активен

Коректна съм. Очаквам същото.
Уважавам добрата комуникация.
Уведомявайте ме за Вашите решения, дори и да се отказвате.
След запис в обява, моля пишете с адрес на ЛС. Изчаквам до 48 часа, след което ще считам, че се отказвате.
Поставям оценки, поставяйте и Вие.
Уточнения само на ЛС.
Пощенските се поемат от купувача, ако не е уговорено друго.

Това е моят рейтинг в detski-filmi.eu:
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=66832&profile_type=feedback

долният линк не е вирус. помагате на сина ми в една онлайн игра
http://s1.bg.battle-knight.com/index.php?loc=hire&ref=MzU3NDA1
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Януари 04, 2011, 08:33:48 »
Раздели ТемаНагоре

били обяснила как се гласува за детенцето ти аз нищо не направих  Embarrassed
мила, това не е игра за гласуване Smiley
играе на една онлайн игра с вампири и върколаци и като се натисне линка и ти изпише, че си ухапан, дава злато на героя му. Smiley
Да бе вярно така ми пише одеве ме е охапало исега пише вече бяхте охапани.През колко време може да ме хапе.Помогни и на мен моля те в подписа ми е.
Активен

eternity
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 319


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Януари 04, 2011, 08:50:52 »
Раздели ТемаНагоре

ами не знам през колко време може да се хапе, опитай утре пак, тъкмо ще знам и аз. Поли-Лиамо ме светна какво съобщение е изписало, че от нашето аЙПи не можем сами да се хапем Smiley гласувах и аз за твоето детенце Smiley

доста се отклонихме от темата за яслите Smiley
Активен

Коректна съм. Очаквам същото.
Уважавам добрата комуникация.
Уведомявайте ме за Вашите решения, дори и да се отказвате.
След запис в обява, моля пишете с адрес на ЛС. Изчаквам до 48 часа, след което ще считам, че се отказвате.
Поставям оценки, поставяйте и Вие.
Уточнения само на ЛС.
Пощенските се поемат от купувача, ако не е уговорено друго.

Това е моят рейтинг в detski-filmi.eu:
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=66832&profile_type=feedback

долният линк не е вирус. помагате на сина ми в една онлайн игра
http://s1.bg.battle-knight.com/index.php?loc=hire&ref=MzU3NDA1
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Януари 04, 2011, 08:57:17 »
Раздели ТемаНагоре

Ок спираме до тук.
Лично моето мнение е,че не трябва да се допуска такова нещо как може да висят хората по цели дни и нощи за да запишат децата си на ясла  Lips Sealed
Тук при нас в моя гр.Ловеч лично аз не съм имала проблем записах големия 3-4 месеца предварително и като наближи отидох само да кажа от коя дата съм решила да го пусна и те ми казаха за изследвания и какво да има в раничката.Сега дъщеря ми живот и здраве ще я пусна на 01.03.2011г. и като ходих декември месец да питам ми казаха през януари да отида да си подам документите.Така стоят нещата тук. Wink
Активен

eternity
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 319


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Януари 04, 2011, 09:23:21 »
Раздели ТемаНагоре

уточнявам за мамите извън София: от 3 или 4 години в София съществува система за електронно кандидатстване и класиране на децата за яслите и детските градини. ето в този сайт се кандидатства и тук излизат списъците на класираните и некласираните деца и свободните места:
http://kg.sofia.bg/?page=home
и изведнъж в 2 поредни вечер по БТВ новините пускат репортажи, които показват подаване на документи в СОФИЙКА ЯСЛА по стария начин - опашки, изнервени и премръзнали родители, нещо, което е парадокс, при положение, че това не би трябвало да го има от минимум 3 години. преди малко пакчетох в изнформационната система за обслужване и никъде не видях да е премахната, дори напротив има календар, за събитията през 2011г и датата за първо класиране (електронно) за новата учебна година е края на април!?!
затова и питам: какви са тия ясли, в които се кандидатства по стария начин?
Активен

Коректна съм. Очаквам същото.
Уважавам добрата комуникация.
Уведомявайте ме за Вашите решения, дори и да се отказвате.
След запис в обява, моля пишете с адрес на ЛС. Изчаквам до 48 часа, след което ще считам, че се отказвате.
Поставям оценки, поставяйте и Вие.
Уточнения само на ЛС.
Пощенските се поемат от купувача, ако не е уговорено друго.

Това е моят рейтинг в detski-filmi.eu:
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=66832&profile_type=feedback

долният линк не е вирус. помагате на сина ми в една онлайн игра
http://s1.bg.battle-knight.com/index.php?loc=hire&ref=MzU3NDA1
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #7 -: Януари 04, 2011, 09:31:15 »
Раздели ТемаНагоре

Малииии и мен ме хапна един вампир  Cheesy Cheesy Cheesy
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
etkagogo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 149


В КЪЩИ НЕ СЕ ПУШИ И НЯМАМ ДОМАШЕН ЛЮБИМЕЦ!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Януари 04, 2011, 14:23:01 »
Раздели ТемаНагоре

Включвам се в темата, защото съм една от тези майки, които са висяли пред яслите да запишат децата си. През електронната система може да се кандидатства само в ОДЗ или ЦДГ. Съществуват ясли които са под шапката на Министерство на здравеопазването и те не са в системата. За тях документи се подават в първия работен ден на януари и приема се извършва по реда на подаване на документите - обикновено приемат между 25 - 30 деца.
И за мен беше истински кошмар да вися цяла нощ и да си пазя реда, но при толкова много деца в столицата невиждам друг начин да се класирам - имам по-голям син, който посещава ДГ, няма кой да гледа малкия и след като ми свърши майчинството се налага да се върна на работа.
В началото си мислех да отида към 4 - 4.30ч сутринта да чакам, но предния ден се разходих да видя каква е обстановката и устнанових, че вече има чакащи и списък. Към 16.00 часа на 02.01. се записах под номер 23 - представете си кога се е записъл първия. Добре че живея наблизо, та не беше проблем да отскачам до вкъщи. В крайна сметка към 8.00 часа на 03.01. приключи сагата и подадох документите. След това развитие на нещата се почуствах истински европеец  Sad.
А в системата също съм регистрирана, но там съм с 8.1 точки и съм към стотен номер на едното место - шансове нямам.
Яслата, за която споменах е 21 Бон-бон в кв. Иван Вазов.
А ето линк с яслите в София, които не са в системата - http://roditeli.bg/%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%8F%D1%81%D0%BB%D0%B8-%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/
« Последна редакция: Януари 04, 2011, 14:25:32 от etkagogo » Активен

Коректна съм и очаквам същото от вас.
Пазя ред 12 часа, не подсещам. При сериозен интерес след "запис" пишете лични.
Проба, наложен платеж, куриер - с предварителна уговорка.
Изпращам и получавам като МПП.
Пощенските са за сметка на купувача, освен ако не съм посочила друго.
Връщам стоки неотговарящи на описанието.
Винаги поставям оценки!
eternity
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 319


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Януари 04, 2011, 14:58:03 »
Раздели ТемаНагоре

изобщо нямах представа, че съществуват други ясли, извън тези към Столична община, затова се и изненадах толкова. от предоставения списък видях, че тези в моята община не са в него. на etkagogo пожелавам мръзненето да даде положителен резултат и да ви вземат. аз ще чакам класиране за първа група през пролетта. добре че имам да ползвам близо половин година натрупан платен отпуск след майчинството, та мога да гледам детето, лятото ще ги заточа на село при баба и дядо, заедно с баткото Smiley
Активен

Коректна съм. Очаквам същото.
Уважавам добрата комуникация.
Уведомявайте ме за Вашите решения, дори и да се отказвате.
След запис в обява, моля пишете с адрес на ЛС. Изчаквам до 48 часа, след което ще считам, че се отказвате.
Поставям оценки, поставяйте и Вие.
Уточнения само на ЛС.
Пощенските се поемат от купувача, ако не е уговорено друго.

Това е моят рейтинг в detski-filmi.eu:
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=66832&profile_type=feedback

долният линк не е вирус. помагате на сина ми в една онлайн игра
http://s1.bg.battle-knight.com/index.php?loc=hire&ref=MzU3NDA1
Dama pika
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 138


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Януари 04, 2011, 15:00:31 »
Раздели ТемаНагоре

   Само да поясня, че има ясли (малко, но ги има ! ), където не се нулират молбите на 31 декември , а си продължава редът и през новата година и по този начин този меко казано, цирк, не се състои. Това зависи от директорката - тя решава. В яслата, където ние си чакаме реда, аз точно по този въпрос се учудих и попитах ама през новата година няма ли пак да подавам молба и директорката ми каза - в моята ясла такива циркове да идват да снимат телевизии и т.н. няма - аз така съм решила, няма стара - нова година, редът си продължава. И според мен така е редно и цивилизовано ! Евала на жената !  Wink
   Ако някой се интересува - яслата е в Западен парк.  Smiley
Активен

Не ми пращайте линкове за гласуване - докладвам на модератор !!!!!
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Януари 04, 2011, 15:03:41 »
Раздели ТемаНагоре

Аз не съм от София и по-добре да Ви кажа имам позната,която от сега си е записала детето на ясла и там не се губели молбите,а детето и е на 6месеца ще го пуска на 2г. чак какво е това...................за да пази ред.
Активен

zizi78
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 369


kiss kiss kiss

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Януари 04, 2011, 17:59:40 »
Раздели ТемаНагоре

това с върколака беше яко и мене ме захапа (evil11) (hungy)

а за държавните детски заведения не желая да коментирам просто, защото не мога да кажа нищо добро( говоря за софийските)
Активен


ОБИЧАЙТЕ СЕ И БЪДЕТЕ ДОБРИ.

предпочитам еконт, наложен платеж п.п. до 3лв.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Януари 04, 2011, 18:22:30 »
Раздели ТемаНагоре

Е как няма да са пълни циркове с яслите, като всичко живо се изсипа в Софето Sad Нови сгради не се строят, старите са реституирани (моята градина в момента е бар ), съответно места няма. А и имам (не)щастието да съм родена и да живея в центъра на центъра на София Sad
Александър го записах в момента, в който взех акта за раждане (имах така нужното ми ЕГН ). Ще чакам, ще чакам и май ще си го гледам. За да имам шанс да се възползвам от системата детето ми трябва да е без един родител, с неизвестен баща или инвалид с близнак и да живея в Люлин или Кремиковци. Е не, мерси !
« Последна редакция: Януари 04, 2011, 18:54:19 от emi9 » Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
zizi78
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 369


kiss kiss kiss

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Януари 04, 2011, 19:24:10 »
Раздели ТемаНагоре

Е как няма да са пълни циркове с яслите, като всичко живо се изсипа в Софето Sad Нови сгради не се строят, старите са реституирани (моята градина в момента е бар ), съответно места няма. А и имам (не)щастието да съм родена и да живея в центъра на центъра на София Sad
Александър го записах в момента, в който взех акта за раждане (имах така нужното ми ЕГН ). Ще чакам, ще чакам и май ще си го гледам. За да имам шанс да се възползвам от системата детето ми трябва да е без един родител, с неизвестен баща или инвалид с близнак и да живея в Люлин или Кремиковци. Е не, мерси !

ти проверили въпроса с частните, ако тръгне на 3г. и ходи до 5г. ще се понапънете две години с таткото за таксата, а и ако нямате друго дете ще ви е още по лесно, а и за детето ще е по добре от това да си стои в къщи. Ние правим така, не ни е лесно, обаче децата са добре и аз съм спокойна.
Активен


ОБИЧАЙТЕ СЕ И БЪДЕТЕ ДОБРИ.

предпочитам еконт, наложен платеж п.п. до 3лв.


Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: