{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бумът на Хепатит А в Стара Загора  (Прочетена 7780 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ROSIDINKOVA
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 781


Радвай се на живота,а не на неговия смисьл!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #15 -: Януари 08, 2011, 16:04:31 »
Раздели ТемаНагоре

Така е както казваш,всеки си познава гарджето. Cheesy Моята кашля и то ларенгитна кашлица.Имаме си лекарства и ги пием.А и все пак е на 15 год. Не е нещо спешно ,че да ходя и тьрся лекари в сьбота.Доверявам се само на нашата,която си я познава от бебе. Wink Иначе и аз сьм бьзла  Tongue и то голяма.
Активен

Всички заслужаваме да бьдем щастливи!
zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #16 -: Януари 08, 2011, 16:12:22 »
Раздели ТемаНагоре

Е да вероятно като е по-голямо детенцето е по друго - е да тя майката си е майка винаги я е страх,те старите хора са го казали " И кучката да не става майка". Тя моята майка навремето все ми казваше " Ще станеш един ден майка и ще разбереш". Сега след толкова много години разбирам какво е имала в предвид. Та когато е по-голямо детенцето ,не че пак не е страшно ,но е по-друго поне може да си каже какво го боли или какво чувства. А моето на 1,10месеца беше- едно парче месо още-нито може да си каже само реве докато в един момент спря и да реве,отпусна се и ни звук ни картина. Само се унася и спи постояннно- ей казвам ви акъла ми се изкара. Като ни приеха в болницата като заспа там 18 часа изобщо не се събуди-какъвто ужас изживях.................... То май оттогава нещо се чалнах с моите депресиии...
Сега си умирам от страх да не се разболее,как ще му давам лекарства и такива работи си мисля само-казвам ви ,че се чалнах.....
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год
Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #17 -: Януари 08, 2011, 20:53:14 »
Раздели ТемаНагоре

Така е както казваш,всеки си познава гарджето. Cheesy Моята кашля и то ларенгитна кашлица.Имаме си лекарства и ги пием.А и все пак е на 15 год. Не е нещо спешно ,че да ходя и тьрся лекари в сьбота.Доверявам се само на нашата,която си я познава от бебе. Wink Иначе и аз сьм бьзла  Tongue и то голяма.
Специално за хепаита вече в Стара Загора в повечето аптеки има тест лентички. 4лв струва кутията. може спокойно да си вземете и да не се притеснявате. Аз днеска така направих
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #18 -: Януари 09, 2011, 16:22:15 »
Раздели ТемаНагоре

e,mai4eta parite sa izkliu4itelno lesen na4in za predavane na bolestta! za minuti mogat da smenqt nqkolko sobstvenika! miite si racete i po4istvaite portmoneto si !
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
s0n1a
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 226


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #19 -: Януари 24, 2011, 21:42:31 »
Раздели ТемаНагоре

Ваксината за хепатит А не е в имунизационния календар.Направили сме си вкъщи доброволно по собствена инициатива.Преди доста години племенничката ми се разболя от хепатит А в детската градина.Тя беше единственото дете разболяло се.Вкъщи също никой не се разболя нито в оня момент познавахме болни с тази диагноза.Като обявят епидемия какво мислите че ще се случи.Кой може да ви контролира дали често си миете ръцете или не.Това не е вирус,който витае във въздуха,че да се затворим у дома.Преди две-три години имаше при нас в ромската махала такъв бум и отшумя.Хепатит А винаги е имало и ще има,но не всеки знае,че има ваксина.Ние си сложихме комбинирана за А и Б.Слагат се три пъти в рамките на шест месеца.Цената  е около 50-52лв.Какво стана със свинския грип голяма еуфория и истерия и за да ни угодят накупиха набързо ваксини и после какво така си останаха.Понякога журналистите доста нажежават обстановката излишно.Да не мислите,че от грип сега не умират хора.Всички доста увредени пациенти са рискови.Така е и с хепатит А.Онези,които го преболедуват изграждат имунитет за цял живот.Поне имаме възможност да избираме-като ми дават сирене без ръкавица да го откажа,да не купувам неопакован хляб,който е пипан от доста ръце и т.н. и най вече неколкократно да ги измиваме с сапун и на течаща вода.Да учим и децата на добра хигиена.И периодично да се изследваме.
Това не е вярно от хепатит А може да се разболее и човек който вече е боледувал!!!!!!! Относно ваксините ваксината за хепатит Б е включително и за ХА!!!
Активен



Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: