{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бумът на Хепатит А в Стара Загора  (Прочетена 7782 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« -: Януари 03, 2011, 19:41:50 »
Раздели ТемаНагоре

Не знам дали сте чули вече (днеска всички новини го обявиха официално) ,но е нещо страшно тук в Стара Загора.Цифрата ,която съобщават е 150 ,а истината е че в отделенията на болницата са много повече.Приемат единствено спешни случай (брат ми е с пневмония от 10 дни и го върнаха от болницата,по-добре в къщи да си стои).Опровергаха и "слуха",че водата е заразена,но аз знам от няколко човека ,че именно там е проблема. Много се пазете.Пускам темата за да сме възможно най-внимателни и да пазим добра хигиена.
Сега със страх къпя детето,уж в бойлера се преварява водата ,ама пусти му страх. Купила съм 30литра минерална вода.Мием ръцете и всичката храна с нея. Ох дано отминава бързо ,че е нещо страшно. На консултация не мога да я заведа ,че нашата лекарка не иска да рискува и ваксина няма да ни сложат докато не мине.
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
ROSIDINKOVA
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 781


Радвай се на живота,а не на неговия смисьл!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Януари 04, 2011, 12:09:32 »
Раздели ТемаНагоре

Дали е от водата Huh? Ужас Lips Sealed
Активен

Всички заслужаваме да бьдем щастливи!
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #2 -: Януари 04, 2011, 13:56:00 »
Раздели ТемаНагоре

Дали е от водата Huh? Ужас Lips Sealed

Това е болестта на "мръсните ръце". Ако някой живее в региона му препоръчвам да спазва по-висока степан на хегиена. По-често да се мият ръцете най-вече. Аз съм карал жълтеница в 4 клас и ви уверявам, че е гадничко Sad
Активен

Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Януари 04, 2011, 14:44:38 »
Раздели ТемаНагоре

Дали е от водата Huh? Ужас Lips Sealed
Не се знае от какво е или поне не казват. Днеска говорих и с една докторка,която каза ,че водата е просто замърсена а хепатита не е от там. Като се има предвид ,че инкубационния му период е повечко време е доста трудно да се знае от къде е.
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
dacetoooooooo
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 6310


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Януари 04, 2011, 16:10:33 »
Раздели ТемаНагоре

Цитат
Не се знае от какво е или поне не казват. Днеска говорих и с една докторка,която каза ,че водата е просто замърсена а хепатита не е от там. Като се има предвид ,че инкубационния му период е повечко време е доста трудно да се знае от къде е. [/quote
Мила,половината рода са лекари и вчера това дискутираха.Не е възможно да е от водата.По скоро причината е,че явно някой ,който работи с много хора(лекар,готвач,кондуктор и т.н. ) е предал на повечко хора заразата и от там от човек на човек се разпространява.А като се има напредвид,че е зима и всеки киха и кашля и бактериите си хвърчат на воля.Успокой се,като всяко чудо и това ще отмине. Kiss
Активен

Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Януари 04, 2011, 21:12:32 »
Раздели ТемаНагоре

Цитат
Не се знае от какво е или поне не казват. Днеска говорих и с една докторка,която каза ,че водата е просто замърсена а хепатита не е от там. Като се има предвид ,че инкубационния му период е повечко време е доста трудно да се знае от къде е. [/quote
Мила,половината рода са лекари и вчера това дискутираха.Не е възможно да е от водата.По скоро причината е,че явно някой ,който работи с много хора(лекар,готвач,кондуктор и т.н. ) е предал на повечко хора заразата и от там от човек на човек се разпространява.А като се има напредвид,че е зима и всеки киха и кашля и бактериите си хвърчат на воля.Успокой се,като всяко чудо и това ще отмине. Kiss
знам,ама таткото ни е в контакт с много хора и ме е страх доста за малката. 20 % от заболелите работят в Теца. Може и от там да е тръгнало
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #6 -: Януари 06, 2011, 08:26:34 »
Раздели ТемаНагоре

Вчера чух по БНТ репортерка да казва,че хепатита бил причинен не от вирус,а от бактерия (dew7).Добрата лична хигиена е в основата на предпазването от този вид хепатит.Не ви ли се е случвало както си пишете да захапете химикала просто несъзнателно?Ако същия този химикал е бил в ръцете на ваш колега,който се разболява вероятността да се разболеете е голяма.Да си признаем-не си мием ръцете след пипането на разни предмети,пътуването в автобуса,попълването на документи по разни администрации...Всички вкъщи сме ваксинирани и сме спокойни.Разбира се миенето на ръце е важно не само за хепатита.
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Януари 06, 2011, 21:31:44 »
Раздели ТемаНагоре

Вчера чух по БНТ репортерка да казва,че хепатита бил причинен не от вирус,а от бактерия (dew7).Добрата лична хигиена е в основата на предпазването от този вид хепатит.Не ви ли се е случвало както си пишете да захапете химикала просто несъзнателно?Ако същия този химикал е бил в ръцете на ваш колега,който се разболява вероятността да се разболеете е голяма.Да си признаем-не си мием ръцете след пипането на разни предмети,пътуването в автобуса,попълването на документи по разни администрации...Всички вкъщи сме ваксинирани и сме спокойни.Разбира се миенето на ръце е важно не само за хепатита.
Мила страшното е ,че не е само въпрос на собствена хигиена. Днеска върнах сиренето в магазина на една продавачка. Знаете парите какъв носител са на болести ,без да се измие или да сложи ръкавица хвана сиренето за да ми одреже бучка. Аз я попитах "Г-жо според Вас с този бум на Хепатит в града,бих ли рискувала да дам това сирене на детето си ,след като дори ръцете си не измихте "
Същото е с хляба ,особенно не нарязания и не опакован заводски хляб. докато стигне до малките магазинчета минава през толкова ръце. Е и хляба ли да мием ? Днеска малката ми е болна ,за щастие е само настинка (малкия дявол ,само на имунноподсилващи лекарства сме ),но като отидохме в болницата видях колко много болни има.На ден се приемат над 30 човека ,изписани има по 10-тина.Вече има и доста дечица болни от градините. Никой не се нагърбва с тежестта и отговорността да обяви епедемия.Може би защото няма достатъчно ваксини. (те едва за персоналите по болниците осигуриха и то не за всички работещи). Поне децата можем да предпазим ,но никой нищо не прави. Каквото й да правя в случая ,колкото и да ни е добра хигиената на семейството ,ако е писано ще се разболеем,защото реалните факти и бройки са доста повече от съобщаваното.
Ето и цитат на директора на болницата
""Не знам вече какво да кажа. Аз мисля, че е епидемия, епидемиолозите казват, че не е епидемия. "...""Тепърва се очаква апогеят на заболяването. По-добре то да остане само в 2-3 региона и да не стане масово, защото ще всее паника у населението"
Дано ония горе се събудят и да направят каквото трябва и поне децата ни да се ваксинират.Днес ходих и до хей за тест лентички (личната ме прати сега като сме болни да съм сигурна) ,но нямаше.
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #8 -: Януари 07, 2011, 09:42:21 »
Раздели ТемаНагоре

Ваксината за хепатит А не е в имунизационния календар.Направили сме си вкъщи доброволно по собствена инициатива.Преди доста години племенничката ми се разболя от хепатит А в детската градина.Тя беше единственото дете разболяло се.Вкъщи също никой не се разболя нито в оня момент познавахме болни с тази диагноза.Като обявят епидемия какво мислите че ще се случи.Кой може да ви контролира дали често си миете ръцете или не.Това не е вирус,който витае във въздуха,че да се затворим у дома.Преди две-три години имаше при нас в ромската махала такъв бум и отшумя.Хепатит А винаги е имало и ще има,но не всеки знае,че има ваксина.Ние си сложихме комбинирана за А и Б.Слагат се три пъти в рамките на шест месеца.Цената  е около 50-52лв.Какво стана със свинския грип голяма еуфория и истерия и за да ни угодят накупиха набързо ваксини и после какво така си останаха.Понякога журналистите доста нажежават обстановката излишно.Да не мислите,че от грип сега не умират хора.Всички доста увредени пациенти са рискови.Така е и с хепатит А.Онези,които го преболедуват изграждат имунитет за цял живот.Поне имаме възможност да избираме-като ми дават сирене без ръкавица да го откажа,да не купувам неопакован хляб,който е пипан от доста ръце и т.н. и най вече неколкократно да ги измиваме с сапун и на течаща вода.Да учим и децата на добра хигиена.И периодично да се изследваме.
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Януари 07, 2011, 11:25:25 »
Раздели ТемаНагоре

Така е мога да откажа сиренето и хляба ,но въпроса е друг,че при нас не става дума за единични случай ,а за масово заразяване,което не се знае от къде е.Т.е може да е дори от вакумирани храни,може да е от безалкохолни напитки и не става въпрос за лична хигиена. над 400 болни има регистрирани и се очакват поне още толкова.Така е вируса не витае във въздуха,но не се знае и къде е. Както се беше казало,че източника е питейната вода на града (надявам се да не е вярно ,понеже тогава броя на заболелите ще е в пъти повече) дори с добра лична хигиена как щяхме да се предпазим ? Дори да искам да си направя ваксина в момента няма по аптеките,дори не мога да пусна изледвания на малката понеже няма тест лентички (добре ,че поне всички налични са отишли по градините и училищата).Лично аз предпочитам варианта да разпространят ваксини и така да си стоят ,отколкото да нямам избор дали да ваксинирам семейството си. Знам ще отшуми и тук ,но след като се разбере от къде идва заразата. След Теца понеже процента на заболелите е малък ,се насочиха към магазин Лидл,понеже доста заболели са пазарували от там (мисля ,че взеха проби от някой храни).
Най-малкото ,което ще се направи ако се обяви епидемия е да държи хората възможно най-внимателни,ще се осигури допълнителни помещения за болните и болницата ще си върши адекватно работата без да се налага да връща пациенти ,защото всички отделения са заети.Само директора на болницата си казва всичко както е ,но медиите в случая твърдят ,че думите му са пресилени и че не е страшно.Ето и още един цитата ,които описва добре ситуацията "Да, хепатит А е болест на мръсните ръце, но е тръшнал доктори и сестри, банкери, финансисти, елитни футболисти, чужденци, които живеят постоянно в Стара Загора"
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
denismami
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 640

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Януари 08, 2011, 09:36:17 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте и аз съм притеснена дъщеря ми вчера вдигна 39.1 и не я свалих под 38 до сутринта и при наличието на хепатит които започва като настинка съм ужасеноа да не е това
Тя не боледува от няколко години 2 настинки да е изкарала а сега точно като има хепатит е болна следя орината днес беше мътна не знам какви др симптоми има освен и температурата като знак за възпаление
не ми се мисли щем не щем май ще ходим до лич.лекар а там като знам колко народ има и без хепатит дано се разминем нали са все пак ваксинирани някъде бях чула че децата до 7 май не се разболяват от хепатит ама  Roll Eyes сигурно и направленията са им привършили като знам хората как бягат да се изслудват ако има някакава заплаха  Sad
Активен

Ценя точноста.Не пращам за проба.Не плащам предварително на хора с по малко от моите оценки или без такива !
Пощата е за купувача. Стока неотговаряща на описанието не плащам и не връщам.
Давам на 1 вия дал адрес на ЛС
http://www.facebook.com/pages/%D0%9F%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F/247052752043675
Плетива и декоративни украшения-разгледайте!
zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Януари 08, 2011, 10:04:47 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте и аз съм притеснена дъщеря ми вчера вдигна 39.1 и не я свалих под 38 до сутринта и при наличието на хепатит които започва като настинка съм ужасеноа да не е това
Тя не боледува от няколко години 2 настинки да е изкарала а сега точно като има хепатит е болна следя орината днес беше мътна не знам какви др симптоми има освен и температурата като знак за възпаление
не ми се мисли щем не щем май ще ходим до лич.лекар а там като знам колко народ има и без хепатит дано се разминем нали са все пак ваксинирани някъде бях чула че децата до 7 май не се разболяват от хепатит ама  Roll Eyes сигурно и направленията са им привършили като знам хората как бягат да се изслудват ако има някакава заплаха  Sad
[/quote
  Урината мила започва първо да става оранжева като морков-по-късно става като бира и накрая става черна като кока кола. Друг симтом е повръщане и непоносимост към миризми-дори и най-обикновенните. Незнам колко е голямо детенцето ти,но вероятно за миризмите няма как да ти обясни.
Пусни му кръвни изследвания ако много  се притесняваш или просто урина дайте за изследване , но мисля че просто се паникьосаха хората. Исега всяка МАЙКА при най-малкото нещо влиза в страшен филм- което си е нормално разбира се. Но не е задължителна температурата-вероятно си карате грип-но пусти страх майчин.....
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год
denismami
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 640

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Януари 08, 2011, 10:39:01 »
Раздели ТемаНагоре

 Wink
Мерси Зори дано и щом казваш че цвета на орината е др -морковен по спокойна съм пр е по мътна заради настинката илекарствата макар все с хомеопатия да се оправям снощи при 39 и данох ефералган инъче само с беладона се оправям и за болка и за температурата и инфлуцит при начало на настинка просто спрях да и съсипвам организъма с др лекарства и по бързо и минава и са билкови а инъче е на 7 и полувина
Активен

Ценя точноста.Не пращам за проба.Не плащам предварително на хора с по малко от моите оценки или без такива !
Пощата е за купувача. Стока неотговаряща на описанието не плащам и не връщам.
Давам на 1 вия дал адрес на ЛС
http://www.facebook.com/pages/%D0%9F%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F/247052752043675
Плетива и декоративни украшения-разгледайте!
ROSIDINKOVA
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 781


Радвай се на живота,а не на неговия смисьл!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Януари 08, 2011, 12:01:13 »
Раздели ТемаНагоре

Моята щерка и тя снощи цяла вечер кашля Undecided То беше голямо бухане Huh? но и направих компресче и спря.Ще видя днес как е Roll Eyes Но ме притесни друго,на врата и има малко топче на лимфните вьзли Huh? Дали е от настинката Huh? В понеделник ще се ходи на лекар.
« Последна редакция: Януари 08, 2011, 12:03:15 от ROSIDINKOVA » Активен

Всички заслужаваме да бьдем щастливи!
zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Януари 08, 2011, 15:41:24 »
Раздели ТемаНагоре

Да ви кажа честно аз съм много шашава-за най-малкото и бягам при нашата лекарка. Да си го види тя и да каже. Пък и всяка майка си знае гарджето-моят син примерно от зъби не ми е вдигал температура и вдигне ли 37,1 въпреки ,че не я смятат някои лекари даже за темп,но аз си знам,че е болен и хич не чакам. Последният път ей така стана от следобеден сън закашля се 1 2 пъти-и аз веднага звъня на нашата лекарка. Каза ми тя да отида да купя един нищо и никакъв сироп от мащерка и да започна да давам за всеки случай. На другата сутрин ми вдигна 37,4 ,а до вечерта беше с 39,5 и нямаше сваляне. Давам 15 капки хексалгин и след няма и час пак 39,5. Започна да повръща всичко и на следващият ден се озовахме в болница с обезводняване на системи , вирусна пневмония и филма да е пълен и с налепи по сливиците. Ей така от нищото за ден и половина ми се тръшна . Така ,че аз си знам човечето и хич и не чакам.
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год


Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: