{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВРЪЩАНЕ НА РАБОТА СЛЕД 1та ГОДИНКА  (Прочетена 26698 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
poliloli
Павлина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 201


Тези две слънца са моето съществуване

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« -: Януари 03, 2011, 15:20:54 »
Раздели ТемаНагоре

зДРАВЕЙТЕ МИЛИ МАМИ ПУСКАМ ТЕМАТА ЗАЩОТО С ТЕЗИ НЕПРЕКЪСНАТИ ПРОМЕНИ В ЗАКОНИТЕ МАЛКО НЕ СЪМ НАЯСНО С НЕЩАТА ПИТАХ ДВЕ МАМИ НО ВСЯКА ОТ ТЯХ МИ КАЗА РАЗЛИЧНО ТА БИХ ИСКАЛА  И ТУК ДА СЪБЕРА МАЛКО ИНФОРМАЦИЯ.ЕТО И ТЕМАТА април месец малкият ще навърши годинка и малко след това мисля да се върна на работа та интересуваме какво и какви документи трябва да приготвя за да направя така че да мога да си взимам 50% от майчинството до навършването на 2г на малкия ще съм ви благодарна ако всеки който сее сблъскал с тази ситуация ми пише за да знам какво точно да направя Благодаря на всички който ще се включите предварително Smiley
Активен

Точна и коректна съм,надявам се на същото,моля чете внимателно както обявата така и ЛС,зада не се получават грешки.Слагам оценки слагайте и вие.Пощенските са за сметка на купувача освен ако не се уговорим за друго. 
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Януари 03, 2011, 15:26:38 »
Раздели ТемаНагоре

Аз лично уведомих работодателя,че желая да се върна след 1г. на работа и нищо друго не съм правила всичко той си свърши и получавах 50% от майчинството до навършване на 2г. на детето ми.Това мога да кажа по темата.
Активен

poliloli
Павлина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 201


Тези две слънца са моето съществуване

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #2 -: Януари 03, 2011, 15:45:34 »
Раздели ТемаНагоре

а детенцето беше ли на детска ясла или някой го гледаше питам ви не задруго на мен ми казоха че всичко трябвало в 3дневен срок да стане тоест детето на ясла на следващият ден да подам документите и на другият съм на работа а в този случай дали си и важи да си пусна отпуската която ми се е полагала за първата година  Smiley
Активен

Точна и коректна съм,надявам се на същото,моля чете внимателно както обявата така и ЛС,зада не се получават грешки.Слагам оценки слагайте и вие.Пощенските са за сметка на купувача освен ако не се уговорим за друго. 
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Януари 03, 2011, 15:48:54 »
Раздели ТемаНагоре

Не,не е бил на ясла гледаха го родителите ми.
Активен

gdlina32
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 323


моите слънца

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Януари 03, 2011, 15:55:38 »
Раздели ТемаНагоре

Аз се върнах на работа , когато малкият стана на 9 м.До навършването та 1 г, не съм получавала майчински/ от 9 м-до 1г/, а само работната си заплата.След навършването на 1г, започнах да получавам 120 лв майчински.Всички необходими зокументи са ми попълвати от работодателя, не съм се занимавала с нищо.Малкият го приеха на ясла и тръгна от 15.09.2010 г.Ако питаш дали ще ти спрат и тези 120 лв за това ,че детето ходи на ядла-отговорът е не, не ги спират, но ако ходиш на работа.Ако е на ясла и не си на работа не знам как е.
Активен

Пощенските са за сметка на получателя.Връщам стоки не отговарящи на описанието.Не купувам и не продавам захабени дрехи.Не приемам връщане- гледайте и мерете!!!
ВРЕМЕТО МИ Е ЦЕННО, НЕ МИ ГО ГУБЕТЕ!!!
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Януари 03, 2011, 16:02:52 »
Раздели ТемаНагоре

Ако не работиш и детето ти е на ясла а ти си в къщи също трябва да уведомиш в НОИ,защото после ще връщаш пари с лихви.
Активен

skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #6 -: Януари 03, 2011, 18:41:31 »
Раздели ТемаНагоре

а детенцето беше ли на детска ясла или някой го гледаше питам ви не задруго на мен ми казоха че всичко трябвало в 3дневен срок да стане тоест детето на ясла на следващият ден да подам документите и на другият съм на работа а в този случай дали си и важи да си пусна отпуската която ми се е полагала за първата година  Smiley
Аз пък знам,че ако дадеш детето на ясла нямаш право на никакво майчинство
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
poli23
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 454


Нека бъдем коректни!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Януари 03, 2011, 19:53:16 »
Раздели ТемаНагоре

а детенцето беше ли на детска ясла или някой го гледаше питам ви не задруго на мен ми казоха че всичко трябвало в 3дневен срок да стане тоест детето на ясла на следващият ден да подам документите и на другият съм на работа а в този случай дали си и важи да си пусна отпуската която ми се е полагала за първата година  Smiley
Аз пък знам,че ако дадеш детето на ясла нямаш право на никакво майчинство
Точно така skoki81. Получаваш 50% от майчинството във втората година, само ако детето ти НЕ посещава детско заведение.Лично съм питала в НОИ.
Активен

Коректна съм и очаквам същото!
За две обяви с предимство!
Вече изисквам предварително плащане, омръзна ми от некоректни потребители!
Моля, дайте ми един глас тук, не се изисква регистрация.Благодаря ви! Моята рецепта е- Пай с праскови Smiley))
http://fino-bg.com/show_recipes/view/135/
hithit
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 5


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Януари 03, 2011, 22:27:48 »
Раздели ТемаНагоре

Най добре се обадете в Нои.Така всеки може да каже различни неща и само да се объркате.В страницата на Нои има телефони за справка.
Активен

Пращам на първия дал адрес на л.с.
Коректна съм и очаквам същото и от вас.

Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Януари 03, 2011, 22:55:59 »
Раздели ТемаНагоре

а детенцето беше ли на детска ясла или някой го гледаше питам ви не задруго на мен ми казоха че всичко трябвало в 3дневен срок да стане тоест детето на ясла на следващият ден да подам документите и на другият съм на работа а в този случай дали си и важи да си пусна отпуската която ми се е полагала за първата година  Smiley
Аз пък знам,че ако дадеш детето на ясла нямаш право на никакво майчинство
Точно така skoki81. Получаваш 50% от майчинството във втората година, само ако детето ти НЕ посещава детско заведение.Лично съм питала в НОИ.
Това изобщо не е вярно. 50% от майчинството се получава, ако си се върнал на работа, независимо дали детето е на детско заведение или не. Не се получава само ако детето е настанено в детско заведение на " пълна държавна издръжка". Ще го потърся в закона и ще го постна. С първото ми дете получавах 50 % до навършване на 2 години, като той от 1г тръгна на ясла. Сега пак горе- долу ме чака същото  Wink
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
poliloli
Павлина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 201


Тези две слънца са моето съществуване

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #10 -: Януари 03, 2011, 23:05:48 »
Раздели ТемаНагоре

лагодаря ви на всички които сте писали по темата но ето това ми беше мисълта че аз също ми казаха че ако се върна на работа а детето е на ясла ще си получавам 50% от майчинството но нали пък после по новините имаше нещо за  връщане на пари а и тук в Ямбол като попиташ нещо в НОИ те ти се облещтват и толкова затова пуснах темата то е ясно че ще има различни ситуации макар да не би трябвало нали сме една държава и законът е един за всички а как се получава за едни едно за други друго а аз мисля да се върна на работа и детето да го дам на ясла живот и здраве
Активен

Точна и коректна съм,надявам се на същото,моля чете внимателно както обявата така и ЛС,зада не се получават грешки.Слагам оценки слагайте и вие.Пощенските са за сметка на купувача освен ако не се уговорим за друго. 
Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Януари 04, 2011, 08:00:17 »
Раздели ТемаНагоре

poliloli връщат се парите, когато не си се върнала на работа, а детето ти е на ясла, през което време ти си получаваш майчинството  Wink
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Януари 04, 2011, 08:20:21 »
Раздели ТемаНагоре

а детенцето беше ли на детска ясла или някой го гледаше питам ви не задруго на мен ми казоха че всичко трябвало в 3дневен срок да стане тоест детето на ясла на следващият ден да подам документите и на другият съм на работа а в този случай дали си и важи да си пусна отпуската която ми се е полагала за първата година  Smiley
Аз пък знам,че ако дадеш детето на ясла нямаш право на никакво майчинство
Точно така skoki81. Получаваш 50% от майчинството във втората година, само ако детето ти НЕ посещава детско заведение.Лично съм питала в НОИ.
А от кога е това,че детето е на ясла и ти на работа и не получаваш 50% майчинство?Huh?
Даже в момента имам 2 комшийки,който са се върнали на работа след 1г. на детето и си получават 50% от 240лв. демек 120лв.
Активен

skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #13 -: Януари 07, 2011, 00:12:54 »
Раздели ТемаНагоре

лагодаря ви на всички които сте писали по темата но ето това ми беше мисълта че аз също ми казаха че ако се върна на работа а детето е на ясла ще си получавам 50% от майчинството но нали пък после по новините имаше нещо за  връщане на пари а и тук в Ямбол като попиташ нещо в НОИ те ти се облещтват и толкова затова пуснах темата то е ясно че ще има различни ситуации макар да не би трябвало нали сме една държава и законът е един за всички а как се получава за едни едно за други друго а аз мисля да се върна на работа и детето да го дам на ясла живот и здраве
А бре ти бъди мила в НОИ пърхай с мигли там на тия свраки да ти обеснят ,че и тук при нас са едни дзверове та напълно те разбирам защо не искаш да ходиш ама направи се малко на маймуна и само на ум си ги псувай пък си настоявай да ти обеснят на какво имаш право и на какво не ,че като чета темата нищо не ми е ясно  Undecided
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
poli23
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 454


Нека бъдем коректни!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Януари 07, 2011, 10:30:45 »
Раздели ТемаНагоре

Ако не работиш и детето ти е на ясла а ти си в къщи също трябва да уведомиш в НОИ,защото после ще връщаш пари с лихви.
velkova_1914 е права. poliloli и аз съм от Ямбол и в НОИ така ми обясниха, че ако работиш и детето ти посещава детско заведение, няма да получиш 50-те%. Но ако го гледа  баба, дядо, майка.... -ДА. Но при всяко положение,при започване на работа се уведомява НОИ.
 
Активен

Коректна съм и очаквам същото!
За две обяви с предимство!
Вече изисквам предварително плащане, омръзна ми от некоректни потребители!
Моля, дайте ми един глас тук, не се изисква регистрация.Благодаря ви! Моята рецепта е- Пай с праскови Smiley))
http://fino-bg.com/show_recipes/view/135/


Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: