{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КОЙ СЛУША ПРАВЕДНА МУЗИКА?  (Прочетена 17768 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
sweets
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 106


И там съм sweets....

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #30 -: Декември 23, 2010, 16:25:12 »
Раздели ТемаНагоре

Ееех, че хубава темичка, бравос Барбарона!
Аз малко трудно мога да се нарека метъл-фен, но определено си падам по твърдото звучене.
Към гореизброените мога да добавя Blind Guardian и Dream Theatre.
Слушам и алтеранатив - Coldplay, Radiohead, Faith No More едно време бях голям фен на Pearl Jam, Nirvana, Alice in Chains, Pink Floyd. Сега пък залитам към ню-уейв, пънк, готик. А най-любими са ми Massive Attack и Dead Can Dance, ама за тях май друга тема трябва да отварям  Cheesy
 (music8)

Ами, ако отвориш нова тема, и там ще се впиша, то като че ли и аз залитам повече по алтернативните истории и пънка, но пак съм си към твърдото звучене  Cheesy
Активен

Предимство за тези, които си изберат повече от едно нещо.
За суми над 20 лв, нови потребители и потребители с отрицателни оценки ще помоля за предварително плащане.
Приемам плащане по банка, пощ. запис или паричен превод чрез Еконт /най-удобен и евтин/, ето банковата ми сметка:IBAN BG06UNCR 7630 1078 5520 56
СКЛОННА СЪМ ДА ДОГОВАРЯМЕ ЦЕНИ И ПРАЩАМ ЗА ПРОБА!
Моля, не забравяйте пощенските! Smiley
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #31 -: Декември 23, 2010, 18:13:49 »
Раздели ТемаНагоре

едно време бях голям фен на Pearl Jam, Nirvana, Alice in Chains

тез групи се опитаха да убият метъла, но времето уби тях  Wink Tongue
последните и аз ги харесвам, макар че новият черен вокал предизвиква расиста в мен...
какво слушаш като "готик"?
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
abba
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 108


abba=фея на змея! Четете подписът ми!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #32 -: Декември 23, 2010, 19:11:40 »
Раздели ТемаНагоре

Айде и аз в кюпа!  (music1) (music4)
Metallica - http://www.youtube.com/watch?v=0T31qXmeupA
Deep Purple - http://www.youtube.com/watch?v=TscvpdGjLrw
Whitesnake - http://www.youtube.com/watch?v=GOJk0HW_hJw
Judas Priest
Faith No More - http://www.youtube.com/watch?v=TPuSJeVOw7I
Red Hot Chili Peppers
KISS - http://vbox7.com/play:17d8c4ff&al=1&vid=1197123
Rammstein
Guns N` Roses - http://www.youtube.com/watch?v=rw5gSgZFqfI&feature=related
Skid Row
Soundgarden
Black Sabbath
Ozzy Osbourne
Billy Idol
Steelheart - http://vbox7.com/play:2ca83b05
Radiohead
HIM
Linkin Park
Marilin Manson
TOTO
................................ и т.н. Добро прасе съм!  Cheesy
Приложените линкове са за да се види и чуе /от непросветените/, че тази музика може и да е мелодична, дори нежна.
Относно децата - моето още от корема се въртеше /куфееше/ на такава музика!!! Искам да отбележа, че не съм слушала нарочно, за да го "закърмя" с рок музика. Установих го случайно в един магазин, по радиото бяха пуснали  Red Hot Chili Peppers. После като се  (pasch7) заспиваше на рок балади само! Особено на гласовете на Дейвид Ковърдейл и Майк Патън. Приятелите ни много са се чудили как е възможно без възпитаване да има предпочитание към конкретна музика. И то още в корема на майката. Според мен - кръвта вода не става!  Аз и таткото. (love7) Моите родители също, но те са фенове на Ролинг Стонс, АС/ДС, Мерилиън, Тото ... старото поколение.
Активен

НП само след уговорка. Не предплащам!
При предложения за размяна-аз съм 176см., р-р L-XL, обувки №38.
С момче на 9г.; ръст 153см.; обувки №37-38
Моля, не ми пращайте дрехи от II употреба - имам алергия към препаратите, с които ги третират. Изхвърлям ги директно! Мислете преди да ми ги изпратите. Ако си ги искате обратно, поемете си пощенските!
Не предлагам вещи, които самата аз не бих купила!
Честна и търпелива съм, но не злоупотребявайте!
Записаните в две и повече обяви са с предимство.
twinkle
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 45


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #33 -: Декември 23, 2010, 19:21:36 »
Раздели ТемаНагоре

едно време бях голям фен на Pearl Jam, Nirvana, Alice in Chains

тез групи се опитаха да убият метъла, но времето уби тях  Wink Tongue

 Cheesy хахаха - съгласна съм. На мен това ми беше бунтарско-романтичния ученически период така да се каже  Smiley

какво слушаш като "готик"?
 

Харесвам Anathema, Sisters of Mercy, Nightwish, The Cure (ако може да се причисли към готика...), абе май все по-стари неща  Wink Аа, и наскоро открих Ophelia's Dream.
Като цяло не слушам много често, но определено ми допада като стил. Ама аз какво ли слушам напоследък, де .....
« Последна редакция: Декември 23, 2010, 22:22:55 от twinkle » Активен

Предпочитам предварително плащане, освен ако не сме се разбрали друго - пощенски запис, Еконт запис, банков превод.
Моля, потвърдете с ЛС след като се запишете в моя обява!
Получавам и изпращам като МПП.
Приятно пазаруване!
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #34 -: Декември 23, 2010, 22:35:53 »
Раздели ТемаНагоре

Айде и аз в кюпа!  (music1) (music4)
....... и т.н. Добро прасе съм!  Cheesy

охоооооооооооо, тук има мат`риал (super1)
грух-грух  Cheesy
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #35 -: Декември 23, 2010, 22:37:09 »
Раздели ТемаНагоре

Харесвам Anathema, Sisters of Mercy, Nightwish, The Cure (ако може да се причисли към готика...), абе май все по-стари неща  Wink Аа, и наскоро открих Ophelia's Dream.
ясно. като изключим найтуиш, общо взето по-чалнати работи  Cool
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
twinkle
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 45


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #36 -: Декември 23, 2010, 22:56:34 »
Раздели ТемаНагоре

ясно. като изключим найтуиш, общо взето по-чалнати работи  Cool

 Cheesy Ами да, аз все по чалнатото си падам.
В таз връзка нещо класическо, ретро и много любимо - поздравче:
http://www.youtube.com/watch?v=BiZmkuMvJR4
Активен

Предпочитам предварително плащане, освен ако не сме се разбрали друго - пощенски запис, Еконт запис, банков превод.
Моля, потвърдете с ЛС след като се запишете в моя обява!
Получавам и изпращам като МПП.
Приятно пазаруване!
rado84
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 455


София

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #37 -: Декември 27, 2010, 08:41:58 »
Раздели ТемаНагоре

Ето още "чалнато" според някои, но според мен много яка песничка:
http://www.youtube.com/watch?v=8iEQKqKsAKI
Активен

The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #38 -: Декември 27, 2010, 10:55:01 »
Раздели ТемаНагоре

Леле леле Радо ама ти наистина си мнооооого агресивен човек май ,
Първо мъж ми не ме е карал да спра да ги слушам , просто не му е приятно той да ги слуша , тоест когато сме заедно се придържаме към правене на неща които и за двамани са приятни ,
Второ дори и да ме беше карал , не бих му набила шута , както ти се изрази , защото в една връзка трябва да се правят компромиси , и да се намери баланс между единия и другия участник в тази връзка и докато не го осъзнаеш надали ще успееш да създадеш сериозна връзка и семейство
Трето , твърдо зная че такива ритми и музика не са за детските уши или по точно за детската психика , тъй къто дори да оставим на страна текстовете които са подчертано агресивни самия инструментал не е така хармоничен а е по тежък хаотичен с много високи и рязко сменящи се височини , дори и пеейки за герои и любов , инструментала почти винаги е такъв , а дори и в някой от тези песни има видимо подчертана агресия , а дори и като оставим всичко това настрана , аз такава музика винаги слушам на МАКС , а е научно доказано че високите децибели водят до увреждане на вътрешното ухо и вестибуларния апарат излагайки се често на много силен звук.
Четвърто Аз чалга не слушам , има някой приятни за мен като текст и ритми парчета , но до там се изчерпват нещата , на щерка ми и пускам детски песнички , класическа музика , сега около празниците някой класически коледни парчета , БГ изпълнители като Д2 Миро Каризма Диана експрес Щурците Сигнал и т.н. в този дух , главно обаче наблягам на една компилация Relaxing Natural Sounds което е микс от природни звуци , дъжд , вода , птици , жаби , гръмотевици и т.н. и класическа музика или просто инструментал флейта , пиано , цигулка , вилончело и т.н.

Сега  Барбарано , аз за жалост никога не съм имала възможност , пък и желланието ми никога не е било явно силно , защото ако имаш желание ще намериш начин , така че на мен привързаността се изчерпва до това да си ги слушам когато ми е кеф , ходила са на два концерта и на двата защото ми подариха билети ,   първия беше  концерта на МЕТАЛИКА , а втория тази година двудневния , за този , почти бях на косъм да си продам билета , тъй като с тия пари бих могла да взема много по нужни неща на детето , но мъж ми ми каза , "Абе мило иди , нали толкова ги харесваш , втори път надали ще ти се отвори възможност" послушах го и отидох , макар че наистина изживяването беше УАУУУУУ  , то аз лично никога не бих потрошила 150 лева за да ида на конценрт .
Относнослушането на музика по време на бременност , много е вредно за самото дете е стресиращо да слуша силна музика , тъй като чуването е единственото сетиво което има докато е в корема на мама , то е изключително силно заради липсата на останалите , освен това нека не забравяме че е в балон с течност и и вибрациите от силната музика действат стресиращо , заради басове и т.н. Не казвам че не трябва да се слуша , но според мен трябва да се избягва.

Отностно филма казва се Великата тайна на водата има го в kolibka.com udujf r l http://zamunda.net/details.php?id=135009&hit=1
От колибката директно се сваля , без регистрация , а от замундата си е торент , доста любопитен филм е и аз силно го препоръчвам .
Активен

rado84
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 455


София

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #39 -: Декември 27, 2010, 12:09:49 »
Раздели ТемаНагоре

защото в една връзка трябва да се правят компромиси
Щом другият се опитва да ти налага какво да слушаш (говоря по принцип, не за твоя случай конкретно) очевидно той не иска да прави компромиси и следователно не си длъжна да правиш такива. Компромиси трябва да правят и двамата. Но със забавлението и с това, което те кара да се чувстваш добре компромиси не трябва да се правят.
Аз имах подобен случай и изкарахме точно една седмица заедно. Опитваше се да ми налага всякакви забрани, но като стигна и до музиката ми, директно й теглих една по майчина линия.
Активен

The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #40 -: Декември 27, 2010, 12:29:50 »
Раздели ТемаНагоре

защото в една връзка трябва да се правят компромиси
Щом другият се опитва да ти налага какво да слушаш (говоря по принцип, не за твоя случай конкретно) очевидно той не иска да прави компромиси и следователно не си длъжна да правиш такива. Компромиси трябва да правят и двамата. Но със забавлението и с това, което те кара да се чувстваш добре компромиси не трябва да се правят.
Аз имах подобен случай и изкарахме точно една седмица заедно. Опитваше се да ми налага всякакви забрани, но като стигна и до музиката ми, директно й теглих една по майчина линия.

Естествено че компромисите трябва да са от двете страни , аз примерно твърдо съм му забранила да се състезава , защото ме е страх че може да катастрофира , той е цар на колата , но ако нещо изкочи отпред няма да има какво толкова да направи , също така съм му забранила да се збива и да кара пил , мъжът ми е пристрастен към състезанията с кола / мотор , но не го прави , и двамата правим компромиси , въпреки че той пове , не за друго ами защото аз съм много близо до съвършенството , това в кръга на шегата разбира се , просто аз самостоятелно без да ме кара , прекъснах с правенето на нещата които смятам не са му приятни ,   аз много го усещам , той мен не чак толкова , ама то ние жените сме трудни за разбиране де , по сложно сме устроени
Активен

abba
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 108


abba=фея на змея! Четете подписът ми!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #41 -: Декември 27, 2010, 15:24:42 »
Раздели ТемаНагоре

...Относнослушането на музика по време на бременност , много е вредно за самото дете е стресиращо да слуша силна музика , тъй като чуването е единственото сетиво което има докато е в корема на мама , то е изключително силно заради липсата на останалите , освен това нека не забравяме че е в балон с течност и и вибрациите от силната музика действат стресиращо , заради басове и т.н. Не казвам че не трябва да се слуша , но според мен трябва да се избягва.
...

Понеже само аз съм дала пример с бременността си, се чуствам длъжна да поясня, че никъде не съм написала "силна музика". Написала съм само думата "музика". Smiley По принцип не слушам силно музика, радио или ТВ, на концерти, клубове и дискотеки ходя с памуци в ушите, защото имам много чуствителни мембрани и всякакви силни звуци ми причиняват главоболие с повръщане. Sad Най-вече алармите и клаксоните на автомобилите.!
За това какво чува бебето, докато е в корема на мама, може да поспоря с теб. Wink Заради моите свръхчуствителни уши, докато бях бременна се интересувах доста по въпроса, поради опасения, че сина ми може да ги наследи от мен. Исках да знам как мога да го предпазя докато е още в мен.
 Замисли се, когато си под вода, ти какво чуваш? Почти нищо!  Smiley Същото е и с бебетата. Те чуват постоянния звук от сърцето на майката и нейния глас, които допълнително заглушават външните звуци. До бебето достигат само най-високите, като микрофония и аларми. Доказано е, че най-стресиращо за бебето е високия глас на майката - викове, крясъци, защото с ритъма на сърцето, образуването на киселини, газове и т.н е свикнало.
Затова майки, ако искате детето ви да чуе някаква музика - пуснете я малко по-силно. Е, няма да я чуе "с вашите уши", но като ритъм ще я долови.
Ако искате да е спокойно и да не го стресирате - не викайте, не крещете.  Wink
Лека и спокойна бременност на всички настоящи и бъдещи майки!  Smiley
Активен

НП само след уговорка. Не предплащам!
При предложения за размяна-аз съм 176см., р-р L-XL, обувки №38.
С момче на 9г.; ръст 153см.; обувки №37-38
Моля, не ми пращайте дрехи от II употреба - имам алергия към препаратите, с които ги третират. Изхвърлям ги директно! Мислете преди да ми ги изпратите. Ако си ги искате обратно, поемете си пощенските!
Не предлагам вещи, които самата аз не бих купила!
Честна и търпелива съм, но не злоупотребявайте!
Записаните в две и повече обяви са с предимство.
r_petrova
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 14

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #42 -: Януари 31, 2011, 20:07:22 »
Раздели ТемаНагоре

Бройте ме и мен в отбора на слушащите праведна музика.
Слушам: Dimmu Borgir, Amon Amarth, Ensiferum, Turisas, Korpiklaani, Mortemia, Primal Fear, Sabaton, Saxon, HammerFall и др. Няма да ги изброявам всички, доста са, а и не се ограничавам до определени групи. В общи линии се въртя около пауър, дет, мелодет и малко готик метъл.
Разбира се слушам и класиките - AC/DC, Helloween, Metallica, Manowar и др.
Мъжът ми не слуша чак толкова хард, по-скоро клони към рока, ама най-вече към баладите. Cheesy
Обаче поне не ми пречи да си слушам "ръмжащите", както обича да ги нарича. Синът ми и той си е метълче (то какво ли да научи от майка си, де) влачим си се заедно по концерти и т.н.
Хайде сега едно поздравче с нещо особено любимо: Kamelot - March of Mephisto и наздраве  (cheers2)
Активен
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #43 -: Февруари 28, 2011, 21:52:15 »
Раздели ТемаНагоре

Боже...няколко пъти я виждам тази тема за ПРАВЕДНАТА музика и се чудя Barbarona как може да слуша църковна музика, та влязох да видя Smiley)))

Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: