{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: desi13  (Прочетена 5948 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
qnica85
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 176


Поканени потребители: 0

Профил
« -: Май 21, 2010, 21:07:27 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте, искам да споделя за една некоректна мама във форума desi13
Случката е следната:
Обявата на майката гласеше: "Чисто ново комплектче за момче за 12лв. с пощенските", хареса ми комплекта и писах на майката. Тя беше много отзивчива и още на другият ден ми го пусна по пощата. Изненадата беше като си вземах колета, защото не ми искаха 12 лв. а 16лв. :evil: Не съм за 4 лв. но нали разбирате,че като пише че поема пощенските значи е така.След това и писах съобщение а тя ми отговори,че станало недоразумение и че наистина поемала пощенските но не и наложеният пакет?Huh??Ами да ми беше казала, тогава за 16лв. въобще нямаше да си помисля и да го купя това комплектче. а и както се изрази дамата,комплекта бил марков на "маккейс " а най интересното е,че на етикета на тениската никъде не пише,че е на "маккейс" а пише произведено в България, само на панталонките има етикет "маккейс" и друг на който пише Произведено в Турция :mrgreen: Вие си направете изводите Cheesy
Искам да помоля всички,които поставят обяви да бъдат коректни и да си казват всички услови за изпращане на покупките.
Благодаря на администраторите за хубавият сайт!!!
« Последна редакция: Май 21, 2010, 21:20:16 от administrator » Активен

1.Коректна съм, моля бъдете и вие!
2.Съгласна съм на размяна!
3.За стоки над 15лв. изисквам предварително плащане!
4.Винаги поставям оценки!
Sweet
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 236


сладка

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Май 22, 2010, 18:07:05 »
Раздели ТемаНагоре

Ето затова не обичам наложения платеж...
Защото продавача рискува купувача да се откаже и после трябва да плати пощенските в двете посоки, а купувача пък рискува, защото за да си вземе пратката трябва първо да плати и не се знае като отвори колета какво ще има вътре...

Единствено наложения платеж при частните куриерски фирми позволява отварянето на пратката преди плащането...
Активен

Случва се да се забавя със запис или пакет - ако желаете спешно да получите записа/пакета ми кажете! КОРЕКТНА съм!
Не приемам връщане, заради неправилна преценка на купувача! Мерете внимателно, ако нещо не ви е ясно, питайте!
Не приемам пратки с наложен платеж! Изпращам и получавам като МПП!
desislava69
desislava69 = desi13
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1262


ЧЕТЕТЕ ПОДПИСА!!!

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #2 -: Юли 27, 2010, 18:34:17 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте, искам да споделя за една некоректна мама във форума desi13
Случката е следната:
Обявата на майката гласеше: "Чисто ново комплектче за момче за 12лв. с пощенските", хареса ми комплекта и писах на майката. Тя беше много отзивчива и още на другият ден ми го пусна по пощата. Изненадата беше като си вземах колета, защото не ми искаха 12 лв. а 16лв. :evil: Не съм за 4 лв. но нали разбирате,че като пише че поема пощенските значи е така.След това и писах съобщение а тя ми отговори,че станало недоразумение и че наистина поемала пощенските но не и наложеният пакетHuh???Ами да ми беше казала, тогава за 16лв. въобще нямаше да си помисля и да го купя това комплектче. а и както се изрази дамата,комплекта бил марков на "маккейс " а най интересното е,че на етикета на тениската никъде не пише,че е на "маккейс" а пише произведено в България, само на панталонките има етикет "маккейс" и друг на който пише Произведено в Турция :mrgreen: Вие си направете изводите Cheesy
Искам да помоля всички,които поставят обяви да бъдат коректни и да си казват всички услови за изпращане на покупките.
Благодаря на администраторите за хубавият сайт!!!
за да бъдем коректни, аз ще напиша и моята гледна точка:
комплекта "маккейс" е купен така (както го продадох) от бабата за чрд на синът ми (но се оказа малък). за съжаление махнаха форумските съобщ.- там ми бе писала и дала адреса си, там се бяхме и разбрали(уж...). питах я изрично с наложен ли иска или с предварителен запис. тя сама си поиска наложен -да било сигурно и за двете страни. писах изрично че наложения не го поемам, каза че няма проблем...
чак днес - 27.07.10г. qnica85  (http://www.bgdomakinq.com/member.php?uid=707&ppaction=readfeed) се сети да ме оцени"негативно" затова й върнах жеста, покупката бе направена преди около 3 месеца (в началото на сайта)...
мила, желая ти успех в сайта Smiley  и като съвет: по-точно се разбирай с хората, прави разлика между пощ. р-ди и нал.пл.

пп. бях се регнала desi13, но си го промених на desislava69 \както съм в друг сайт, където се знаем с повечето съфорумки и тук вече). там имам близо 400" + "оценки( в профила имам линк към тях), сами си правете извод... Smiley




« Последна редакция: Юли 27, 2010, 18:36:55 от desislava69 » Активен

Rokita
Таня
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Коректна съм, винаги се надявам на същото отсреща!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Юли 27, 2010, 21:49:20 »
Раздели ТемаНагоре

Е, това ако не е изненада за мене! Просто не мога и няма да го повярвам и се смятам длъжна да защитя това мамче/любимият ми купувач/ с две ръце!
Повярвайте ми, става въпрос за супер коректна и отзивчива жена - как един път не мрънка, не ми забави паричките,не иска отстъпки или нещо такова! Продала съм й мнооооооооого неща, пазарува от мене вече 2 години/и от други сайтове/ и грам, ама грам проблем не съм имала с нея!
А относно случая, вината, според мен, е и в двете страни, повярвайте ми,  единствено в липсата на контакт, доуточняването, обсъждането. Аз затова винаги повтарям поръчката пред купувача/така се прави и по бизнес правилата, защото с това се и занимавам/, казва се общата сума, казват се при покупката условията за пращане, за плащане, ама всичко до милиметърче се уточнява, и така как да имате проблеми после. И аз да съм на нейно място, и аз не бих платила наложен пратеж, та то това е безумие, хайде, да поемеш обикновени пощенски как да е, но чак пък наложен. Имах подобен случай и се ядосах не на нещо друго, ами на това, че тънко ме изиграха/ може и неволно/, бях поела пощенските, но купувачът като ми писа адреса, писал срещу поискване, а това оскъпява. Стана ми малко гадно, но го преглътнах!Но чак пък да си помислиш, че някой би поел наложен платеж!!!!!!!!!!! Не знам ! Само мога да защитя тази мама и да кажа на всички да не си съставят грешно мнение за някого само от мнението на един човек или от една
случка! Нека се научим да мислим и да бъдем хора!

Това е то мене! Лека вечер!
« Последна редакция: Юли 27, 2010, 22:04:23 от Rokita » Активен

1.Изпращам като МПП веднага!
2.Пощенски за сметка на получателя!
3.Изключително коректна съм, очаквам същото!
4.Пазя ред колкото е необходимо!
5.Приемам плащане със запис/банка/ПИБ;ДСК/!
6.Не разменям!
7.Коректна съм, винаги се надявам на същото от ответната страна!
qnica85
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 176


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Юли 29, 2010, 22:53:56 »
Раздели ТемаНагоре

Не искам да споря, както обясних и в лично съобщение на desislava69 още щом получих пакета и и поставих негативна оценка, оня ден се сетих за нея и проверих оценките и и останах изненадана, че ми няма негативната оценка и затовя я поставих пак. И аз съжалявам ,че махнаха форумските съобщения, защото там можех да докажа, че никъде не е писала, че не поема наложеният платеж в обявата пишеше,че поема пощенските, но не беше уточнено кои пощенски. Ако знаех,че комплекта уж на "маккейс"  ще ми излезе за 16лв. нямаше въобще да се вържа на обявата и.... Както и да е явно цялата грешка се дължи на едно голямо недоразумение и неуточнение от двете страни.
Още веднъж пожелавам успех на desislava69 и и пожелавам още 400+
Активен

1.Коректна съм, моля бъдете и вие!
2.Съгласна съм на размяна!
3.За стоки над 15лв. изисквам предварително плащане!
4.Винаги поставям оценки!
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #5 -: Юли 30, 2010, 00:45:19 »
Раздели ТемаНагоре

Така , да направим малко разяснения
Първо: Не са махнати хорумните съобщения , а бързите чат съобщения , за чието премахване имаше предупреждение с тема във форума , и ако не се лъжа, на ЛС до всички потребители.
Второ: Конкретно към desislava69/desi13 , писала ли си или не си писала в обявата че поемаш пощенските?
Трето: Моля този който в момента притежава въпросния комплект , да предостави снимки , както цялосно на комплекта , така и на етикетите!
Четвърто: Искам да бъде предоставена информация от къде за къде е патувал комплекта , като МПП или като колет е пратен и колко е ориантировъчния му грамаж?

Пращам ЛС и до двете потребителки с цел да отговорят възможно най-скоро в темата!
Активен

qnica85
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 176


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Юли 30, 2010, 08:24:23 »
Раздели ТемаНагоре

Така, комплектчето е в мен и тази сутрин го снимах:





Коплекта пътуваше от София до Павликени, за това колко му е бил грамажа може само desislava69 аз само мога да поясня, че в обявата пишеше 12лв. с пощенските а като отидох в пощата дадох 16лв.
не искам да създаваме конфликти и да продължаваме да разнищтваме темата, както писах получи се неприятна ситуация.

Активен

1.Коректна съм, моля бъдете и вие!
2.Съгласна съм на размяна!
3.За стоки над 15лв. изисквам предварително плащане!
4.Винаги поставям оценки!
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #7 -: Юли 30, 2010, 09:53:31 »
Раздели ТемаНагоре

Грамажа го виждам че е не повече от 100-200 грама повтарям оставащите въпроси
Конкретно към desislava69/desi13 , писала ли си или не си писала в обявата че поемаш пощенските?
Като МПП или като колет е пратен ?

П.С. От снимките кристално си личи че комплекта не е оригинален , а е окомплектован подходящи панталонки и подходяща блуза!
Активен

desislava69
desislava69 = desi13
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1262


ЧЕТЕТЕ ПОДПИСА!!!

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #8 -: Юли 30, 2010, 10:22:09 »
Раздели ТемаНагоре

Не искам да споря, както обясних и в лично съобщение на desislava69 още щом получих пакета и и поставих негативна оценка, оня ден се сетих за нея и проверих оценките и и останах изненадана, че ми няма негативната оценка и затовя я поставих пак. И аз съжалявам ,че махнаха форумските съобщения, защото там можех да докажа, че никъде не е писала, че не поема наложеният платеж в обявата пишеше,че поема пощенските, но не беше уточнено кои пощенски. Ако знаех,че комплекта уж на "маккейс"  ще ми излезе за 16лв. нямаше въобще да се вържа на обявата и.... Както и да е явно цялата грешка се дължи на едно голямо недоразумение и неуточнение от двете страни.
Още веднъж пожелавам успех на desislava69 и и пожелавам още 400+

съгласна съм с qnica85 че е едно голямо недоразумение и неуточнение от двете страни- уточнихме го на лс Smiley
аз също й пожелавам успех в сайта...

 The_Black_Angel, грамажа не го помня - беше отдавна и съм изхвърлила бележката, но със сигурност бе пуснат като мпп.
да, писала съм в обявата че поемам пощенските, но не съм споменавала  че поемам и наложеният платеж...
комплекта е закупен от един магазин от бабата, бе ни малък и направо го снимах. не съм обърнала внимание на етикета на тениската. грешката е моя и по този повод смятам че е разумно въпросните 4лв. разлика в парите, да ги пусна на qnica85. мисля че така е коректно. пиша й на лс
Активен

The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #9 -: Юли 30, 2010, 10:48:41 »
Раздели ТемаНагоре

Така , сега , искам да отбележа следното , дори и да си поема дамата само наложния , то той е 0,60 лива а не 4 , това е едно , второ , след като комплекта всъщност не е комплект , би следвало , да осмислиш цената
Като цяло картинката е такава
12 лева е комплекта , в тази цена влизат и пощенските но не и наложния
Наложния е 0,60 лева , тоест би трябвало да си го пуснала с наложен за 12,60 а не за 16
Но като сложим и това че комплекта не е комплект а за просто съчетаващи се блуза и панталонки , то според мен цената му не е правилно да е такава. Моята позиция е че ако искаш наистина да се реваншираш за объркването което си създала , то трябва да върнеш на жената поне 6 лева , а най добре 8 лева , така бих постъпила аз , но аз давам само мнение по този въпрос , преценката си остава за вас.
Относно оценките , Яница има право да постави негативна оценка по своя преценка , Десислава НЯМА право да поставя негативна или неутрална оценка , или да постави положителна или да не поставя никакаква!
Активен

qnica85
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 176


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Юли 30, 2010, 11:44:35 »
Раздели ТемаНагоре

Благодаря за разбирането и намесата на модератора The_Black_Angel . Ние с Десислава се разбрахме, като големи и цивилизовани хора и се надявам от тук нататък да не стават такива недоразумения!
Активен

1.Коректна съм, моля бъдете и вие!
2.Съгласна съм на размяна!
3.За стоки над 15лв. изисквам предварително плащане!
4.Винаги поставям оценки!
Rokita
Таня
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Коректна съм, винаги се надявам на същото отсреща!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Юли 30, 2010, 18:31:45 »
Раздели ТемаНагоре

БРАВО - СЕГА ВЛИЗАМ И ВИЖДАМ, ЧЕ СТЕ СЕ РАЗБРАЛИ И РЕШИЛИ ПРОБЛЕМА!
ХОРА, КОНТАКТУВАЙТЕ И ОБСЪЖДАЙТЕ!
Има много вярна приказка, че и най-добрите семейства се развалят, заради твърдоглавието на двойката да споделя и обменя мнения!
Мисля, че двете страни, с коректната помощ на трета - Ангелчето, ще направят така, че повече това да не се повтаря. нека всички си вземем поука от случая!
Хубава вечер на всички! Приятен уикенд! Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
« Последна редакция: Юли 30, 2010, 18:37:48 от Rokita » Активен

1.Изпращам като МПП веднага!
2.Пощенски за сметка на получателя!
3.Изключително коректна съм, очаквам същото!
4.Пазя ред колкото е необходимо!
5.Приемам плащане със запис/банка/ПИБ;ДСК/!
6.Не разменям!
7.Коректна съм, винаги се надявам на същото от ответната страна!
rossiza
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Август 01, 2010, 22:02:20 »
Раздели ТемаНагоре

Не искам да се намесвам кой е прав в случая и кой не, само да отбележа, че разликата между МП и наложен платеж не е 60 ст. За да се изпрати нещо с наложен платеж то трябва да се прати като колет, от тук вече цената е мин.2,50 + таксата за наложения платеж+ таксата за обявената сума - няма начин да излезе по-малко от 3,80 - 4 лв . А същото нещо пратено като МП би било между 1,30 - 1,60. Така че когато в обява се пише че се поемат пощенските или избирате приблицителна цена за пощенски разходи, може би трябва да се уточнява какъв тип изпращане, за да няма недоразумения
Активен
Rokita
Таня
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Коректна съм, винаги се надявам на същото отсреща!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Август 01, 2010, 22:08:52 »
Раздели ТемаНагоре

Права си - точно така е!
Активен

1.Изпращам като МПП веднага!
2.Пощенски за сметка на получателя!
3.Изключително коректна съм, очаквам същото!
4.Пазя ред колкото е необходимо!
5.Приемам плащане със запис/банка/ПИБ;ДСК/!
6.Не разменям!
7.Коректна съм, винаги се надявам на същото от ответната страна!
qnica85
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 176


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Август 02, 2010, 16:31:47 »
Раздели ТемаНагоре

За да приключим вече с тази тема искам да споделя,че днес си получих въпросните 8лв. от Десислава. Надявам се по-вече да не стават такива недоразумения.
Лек и приятен ден на всички!!!
Активен

1.Коректна съм, моля бъдете и вие!
2.Съгласна съм на размяна!
3.За стоки над 15лв. изисквам предварително плащане!
4.Винаги поставям оценки!


Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: