{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: LIDL в България и другите чужди магазини  (Прочетена 25235 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #30 -: Декември 17, 2010, 08:25:58 »
Раздели ТемаНагоре

При нас няма такива големи магазини,но има Плюс и Пени.Вече рядко ходя там тъй като нещата,които съм купувала всъщност не бяха кой знае с какво качество.Купувам от близкия магазин точно определени български кашкавал,сирене,месни "Стара планина",кисело мляко по БДС и др.Предпочитам българското,вярвам на новите стандарти.Колкото до шоколади,вафли,безалкохолни,плодови млека,това е забранено вкъщи.Доста пари се задържаха от както не купувам такива вредни неща.Имаше мнение за "Стара планина",че било бъкано от соя-ако 0,01% е много соя....За толкова няма да го мисля.Направете сравнение между "На баба" по БДС и друго на "На баба"ще видите,че има разлика и във вида и във вкуса.Имали сме животни и мога да направя сравнение.Дори понякога да е по-скъпо предпочитам да купувам по-рядко но да е българско и от марките,които са ме спечелили.В крайна сметка евтините некачествени храни ни отвеждат при чичо Доктор и ако не сме ги дали за добра храна,ще си дадем парите на него EmbarrassedГледам реклами на Лидъл-вафли,консерви за жълти стотинки,е трябва до си луд за да повярваш,че ядеш качествена храна.А и какъв смисъл има изобщо да купуваме вафли това ли е най-важната храна за децата ни?Huh?  
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #31 -: Декември 17, 2010, 08:30:03 »
Раздели ТемаНагоре

При нас няма такива големи магазини,но има Плюс и Пени.Вече рядко ходя там тъй като нещата,които съм купувала всъщност не бяха кой знае с какво качество.Купувам от близкия магазин точно определени български кашкавал,сирене,месни "Стара планина",кисело мляко по БДС и др.Предпочитам българското,вярвам на новите стандарти.Колкото до шоколади,вафли,безалкохолни,плодови млека,това е забранено вкъщи.Доста пари се задържаха от както не купувам такива вредни неща.Имаше мнение за "Стара планина",че било бъкано от соя-ако 0,01% е много соя....За толкова няма да го мисля.Направете сравнение между "На баба" по БДС и друго на "На баба"ще видите,че има разлика и във вида и във вкуса.Имали сме животни и мога да направя сравнение.Дори понякога да е по-скъпо предпочитам да купувам по-рядко но да е българско и от марките,които са ме спечелили.В крайна сметка евтините некачествени храни ни отвеждат при чичо Доктор и ако не сме ги дали за добра храна,ще си дадем парите на него EmbarrassedГледам реклами на Лидъл-вафли,консерви за жълти стотинки,е трябва до си луд за да повярваш,че ядеш качествена храна.А и какъв смисъл има изобщо да купуваме вафли това ли е най-важната храна за децата ни?Huh?  
До някъде съм съгласна с теб,но и до някъде не толкова.Значи ако купувам кисело мляко на дъщеря си по БДС майчинството от 240лв. няма да ми стигне само за мляко,защото на ден ми яде/пие/ по 10бр. млека + закуска,обяд и вечеря/супи и т.н./ .
Активен

данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #32 -: Декември 17, 2010, 08:39:17 »
Раздели ТемаНагоре

Не знам как е при вас,но при нас цената и на двете млека е почти еднаква разлика от 5-10ст.Искаш да кажеш,че малката изяжда 4кг мляко на ден???
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #33 -: Декември 17, 2010, 08:48:32 »
Раздели ТемаНагоре

Не знам как е при вас,но при нас цената и на двете млека е почти еднаква разлика от 5-10ст.Искаш да кажеш,че малката изяжда 4кг мляко на ден???
Ами чесно да ти кажа разликата е около 0,50-0,60лв.Ами и мойта като сметнеш,че са 400гр. млеката и тя пие по 10бр. на ден и тя пие толкова.Значи в магазина до нас млякото не по БДС варира между 0,60-0,70лв.,а същото мляко от Пени го купувам на 0,37-,039лв.,а ако е в промоция съм го купувала и много по на долу като цена.Явно цените  и на тези магазини са различни на всякъде.За разлика от 5-10ст. няма да се замисля ама в случая.......
Активен

Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #34 -: Декември 17, 2010, 09:25:43 »
Раздели ТемаНагоре

в Билата ходя само на прИмоций Cheesy,за сега фаворити са ми Пени и Лидл,Кауфланда също,но ми е далечко и пропускам,само ако ми е на път
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #35 -: Декември 17, 2010, 09:27:20 »
Раздели ТемаНагоре

в Билата ходя само на прИмоций Cheesy,за сега фаворити са ми Пени и Лидл,Кауфланда също,но ми е далечко и пропускам,само ако ми е на път
УФФФФФФФФ абе много го хвалят тоя Кауфланд,ама ние си нямаме уж щяхме ама.........
Ходила съм в Плевен и ми хареса
Активен

sweets
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 106


И там съм sweets....

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #36 -: Декември 18, 2010, 23:28:00 »
Раздели ТемаНагоре


[/quote]
Ами чесно да ти кажа разликата е около 0,50-0,60лв.Ами и мойта като сметнеш,че са 400гр. млеката и тя пие по 10бр. на ден и тя пие толкова.Значи в магазина до нас млякото не по БДС варира между 0,60-0,70лв.,а същото мляко от Пени го купувам на 0,37-,039лв.,а ако е в промоция съм го купувала и много по на долу като цена.Явно цените  и на тези магазини са различни на всякъде.За разлика от 5-10ст. няма да се замисля ама в случая.......
[/quote]
И аз съм изумена Shocked Как така 10 млека на ден??? Че тя постоянно със шишето ли стои? Верно, че отдавна съм имала малко дете, ама все нещичко си спомням. И това "мляко" за 0.37-0.39 лв, ама вие наистина ли мислите, че това е мляко.... на тази цена не е възможно. Lips Sealed
Активен

Предимство за тези, които си изберат повече от едно нещо.
За суми над 20 лв, нови потребители и потребители с отрицателни оценки ще помоля за предварително плащане.
Приемам плащане по банка, пощ. запис или паричен превод чрез Еконт /най-удобен и евтин/, ето банковата ми сметка:IBAN BG06UNCR 7630 1078 5520 56
СКЛОННА СЪМ ДА ДОГОВАРЯМЕ ЦЕНИ И ПРАЩАМ ЗА ПРОБА!
Моля, не забравяйте пощенските! Smiley
Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #37 -: Декември 18, 2010, 23:33:41 »
Раздели ТемаНагоре

Не съм ви чела основно,но схванах тематиката.Лидъла е пълна простотия.Кауфланд е по-добре.
............
За  българското е ясно,ама типично по български-джобовете ми са празни  Cheesy
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
Tedi007
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 304


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #38 -: Декември 19, 2010, 14:29:01 »
Раздели ТемаНагоре

А кварталните магазинчета от кои магазини зареждат Huh? От МЕТРО, Кауфланд и т.н.
Относно подкрепата на българската икономика - когато направят така, че производителите да могат да продават директно и започнат да слагат месо в каймата и мляко в млякото ще купувам българското.

Това е самата истина!Браво ,Еми !!!

Относно Лидъл - магазина ми прилича на огромна конюшня.Въобще не ми хареса!
Пазарувам в Кауфланд ,защото ми е най-близо . Cheesy
В Метро мразя да ходя ,защото винаги купувам излишни неща- това 2 лв.,другото 3 лв. и накрая сметката  Shocked Shocked Shocked.
Активен

taniaisie
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 559


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #39 -: Декември 19, 2010, 14:34:53 »
Раздели ТемаНагоре

В Бургас си имаме  Метро, Кауфланд, Карфур,Билла,Плюс, и по-малките от веригата на СВА.
В Метро е трудно,трябва да пазаруваш на едро.
Плюс вече издъхват.
Карфур...бива.
Кауфланд за мен е №1.
Билла....ако знаете как се работи и се съхранява стоката на Деликатеси и "прясното" месо...ще повръщате,докато ви  се вземе акъла.Печени пилета,замразени преди 3 месеца,салати ,правени с продукти с изтекъл срок,прясно месо,замразено преди седмици...Зная го със сигурност.
За другите големи не знам,но за Билла...
Активен

Изчаквам 12 часа след записа и вие давате ред на следващия!
След като си изпатих от "коректни" купувалки,първо изпращате записа,с включени пощенски,и след това получавате закупеното.Благодаря!
Клиент,с повече от една обява,потвърдена за закупуване на ЛС,е с предимство.
Заявил "покупка" е с предимство пред заявил "проба"!
Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #40 -: Декември 19, 2010, 16:00:48 »
Раздели ТемаНагоре

За Метро-200лв не ми мърдат....Плюс го купуват Лидъла,Фантастико-същото като Била,но надуха цените много
Остава си Кауфланд
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
malcho
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 373

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #41 -: Декември 19, 2010, 19:56:29 »
Раздели ТемаНагоре

В кварталния магазин купувам само хляб. Нещата са същите като в другите, но цените.... Кола - навсякъде 1.70, там 2.50. Еми няма какво да правя там. Същото е и за млека и меса. Месата седят на витрината едни и същи по седмица и накрая аз да ги купя?!! В големите магазини оборотът е голям и съответно и нещата са пресни в повечето случаи. Ще ме извинявате за млеката, но мляко за 20 ст. няма нищо млечно в него. Може да няма пари, но какво консумираа детето ме интересува. Имаше по-горе мнение като моето. Вафли, шоколади и т.н. се консумират в редки случаи. Детето си яде плодове, почна ли да готвя не мога да опазя морковите. Ми по-добре това да яде отколкото вафли. Да не говорим за зрънчо които ги продавали с играчка разбрах. Ми аз и купувам веднъж в месеца списание с играчка. Хем се радва на играчката, хем четем и се учим от списанието Smiley Пък и се учи да чака и да се радва на играчката като я получи, а не всеки ден нов боклук в къщи Smiley
Активен

За съжаление поради среща с некоректни потребители, моля за предварително плащане на по-големите от 10 лв. суми. Надявам се, че оценките ми тук и там, ще ви покажат каква личност съм Smiley оценките ми в продавалника: http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=50525&profile_type=feedback
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #42 -: Декември 19, 2010, 20:04:23 »
Раздели ТемаНагоре


Ами чесно да ти кажа разликата е около 0,50-0,60лв.Ами и мойта като сметнеш,че са 400гр. млеката и тя пие по 10бр. на ден и тя пие толкова.Значи в магазина до нас млякото не по БДС варира между 0,60-0,70лв.,а същото мляко от Пени го купувам на 0,37-,039лв.,а ако е в промоция съм го купувала и много по на долу като цена.Явно цените  и на тези магазини са различни на всякъде.За разлика от 5-10ст. няма да се замисля ама в случая.......
[/quote]
И аз съм изумена Shocked Как така 10 млека на ден??? Че тя постоянно със шишето ли стои? Верно, че отдавна съм имала малко дете, ама все нещичко си спомням. И това "мляко" за 0.37-0.39 лв, ама вие наистина ли мислите, че това е мляко.... на тази цена не е възможно. Lips Sealed
[/quote]
Ами не стой постоянно със шишето,защото си похапва и доста други неща + закуска,обед и вечеря,но винаги си дояжда с мляко.Незнам дали е редно да споменавам марки,но примерно едно на баба в магазина до нас е 1лв.,а там е максимум 0,60лв.Ние не пием точно него де но ви давам пример,аз незнам дали има въобще истинско мляко на нашия пазар.
Активен

amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #43 -: Декември 19, 2010, 21:21:51 »
Раздели ТемаНагоре

И аз се изумих от количеството мляко на ден  Shocked
Активен
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #44 -: Декември 19, 2010, 23:40:45 »
Раздели ТемаНагоре

Знаете ли, и в нашия град има едно дете което от годинка си попийва 10 млека!!! това се равнява да погълнеш половината от теглото си само на мляко на ден....плюс останалата храна!
 качествената храна си е друга работа!може веднъж на ден да ям но всичко да е най-доброто!и с детето ми е така!от Била взимам яйца от свободни кокошки където 10 бр са 4.49лв и така количеството заменям с качество,макар и по-малко!
яйцата за които споменах са от кокошки гледани на открито!всички други кокошки не са виждали светлина!витамини и хормони им дават допълнително а най-същественото - СПИРАТ ИМ СВЕТЛИНАТА 3 ПЪТИ ДНЕВНО ЗА ДА ПОМИСЛЯТ ЧЕ Е НОЩ И КОГАТО ПУСНАТ ЛАМПИТЕ ТЕ СНАСЯТ !ТАКА В ДЕНОНОЩИЕТО ТЕЗИ СЪЗДАНИЯ СНАСЯТ ПО 3 ЯЙЦА! КАКВО ПОЛЕЗНО СЪДЪРЖАТ -ПРЕЦЕНЕТЕ ВИЕ!да не говорим че това им скъсява живота... и така по-добре 1 истинско яйце отколкото 3 които нямат нищо естествено,... а после защо не сме здрави!...същото е с млечните неща с месата! а и ново проучване казва,че ние хората вече така еволюираме че е достатъчно 2 пъти на ден да ядем ! вие колко пъти на ден ядете?така че не се притеснявайте за количеството а наблегнете на качеството за храната на децата а и за вашата! шоколада е много ценен ако се хапва по 1-2 парчета на ден ,това са въглехидрати-знаете че това е храната за мозъка, не случайно има диета само с шоколад и то по 1 2 на ден!
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: