{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: LIDL в България и другите чужди магазини  (Прочетена 25233 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #15 -: Декември 16, 2010, 12:15:09 »
Раздели ТемаНагоре

Мила,няма как да убедиш някой да отиде да купи олио от 2.50-3.00 лв. при положение,че в Лидл-а е 1.49 лв.
С доход 300 лв.заплата никой не мисли за ГМО-та  Smiley
Напълно съм съгласна,аз също пазарувам от големите вериги.Бих казала че народа няма пари,затова не гледа има ли гмо или не,важното е да има какво да се сложи на масата.
абсолютно съм съгласна.А пък и аз посетих магазин LIDL скоро -напълно съм разочарована, това не е магазин, а битак, ако мога така да се изразя, повече няма да отида, купих си олио и хляб, а това можеше да го взема от кварталния магазин- предпочитам магазин Кауфланд има доста разнообразие и все нещо на по-ниска цена.Макар да знам , че двата вида магазини са били една фирма и са се разделили по късно като организация, но не като управа- собствениците са едни и същи.
Принципно Лидл е друг тип магазин. И в Европа е така. Продават предимно собствени марки на отбрани продукти. Аз съм доволна - намерих кафето, което майка носеше и е доста добро. Има доста видове кашкавал и любимото мляко на дребният Smiley
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
plamcho
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 109


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #16 -: Декември 16, 2010, 12:24:59 »
Раздели ТемаНагоре

ами искам да кажа, че може да има евтини стоки, но не са качествени, напр. отидох с позната да видя едни якета и гащеризони за ски,-на брошурата пишеше непромокаеми и др. хубави неща за стоката , а като ги видяхме , те тънки и плата за нишо не става
Активен
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #17 -: Декември 16, 2010, 13:21:06 »
Раздели ТемаНагоре

За мен от много отдавна българското не е нито по-ефтино, нито по-качествено.
Специално за храните вече направо ме е страх да купувам произведено в България.
Активен
emi_9eni
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 318


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #18 -: Декември 16, 2010, 13:22:50 »
Раздели ТемаНагоре

Мила,няма как да убедиш някой да отиде да купи олио от 2.50-3.00 лв. при положение,че в Лидл-а е 1.49 лв.
С доход 300 лв.заплата никой не мисли за ГМО-та  Smiley
Напълно съм съгласна,аз също пазарувам от големите вериги.Бих казала че народа няма пари,затова не гледа има ли гмо или не,важното е да има какво да се сложи на масата.
абсолютно съм съгласна.А пък и аз посетих магазин LIDL скоро -напълно съм разочарована, това не е магазин, а битак, ако мога така да се изразя, повече няма да отида, купих си олио и хляб, а това можеше да го взема от кварталния магазин- предпочитам магазин Кауфланд има доста разнообразие и все нещо на по-ниска цена.Макар да знам , че двата вида магазини са били една фирма и са се разделили по късно като организация, но не като управа- собствениците са едни и същи.

Вчера посетих за пръв път български Лидл. Пазарувала съм в германия и там е един от най-мизерните магазини - затова и тук изглежда по абсолютно същия начин. Не мисля че има кой знае какво което си заслужава да се набутам втори път в тая мизерия. Може да има някоя и друга вафла или шоколад и това е всичко което е на по-ниска цена. Като изключим и сирената им де - за гауда примирам Smiley
Но това е - цените им са почти като в германия,еквивалентни на еврото, само дето там заплатата им е минимум 1500-2000 ЕВРО, а тук 200 ЛЕВА.
Не мисля че са направили кой знае колко добра инвестиция с тоз Лидл Smiley
Активен

Правете случайни добрини и безсмислено красиви неща!
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #19 -: Декември 16, 2010, 13:23:18 »
Раздели ТемаНагоре

Специално за храните вече направо ме е страх да купувам произведено в България.

Дойдохме си на думата
Активен

amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #20 -: Декември 16, 2010, 13:31:16 »
Раздели ТемаНагоре

Аз съм фенка на Карфур:)
От както го откриха във Варна пазарим само от там.През седмицата си имам лист залепен на хладилника и там си записвам всяко едно нещо, което свърши или е на привършване.Събота отиваме и си пазарим за следващата седмица.
От кварталния магазин купувам само най-необходимото или ако нещо свърши а ми е много необходимо.Магазинчето ни е малко, няма голям избор, дават ти каквото има, рядко дават касова бележка, така че не знаеш кое колкос трува ...не мерси!
А в Карфур винаги има някакви готини промоции и намаления, включително и  на дрехи и обувки:)
Активен
taniaisie
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 559


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #21 -: Декември 16, 2010, 13:52:09 »
Раздели ТемаНагоре

Аз съм фенка на Карфур:)
От както го откриха във Варна пазарим само от там.През седмицата си имам лист залепен на хладилника и там си записвам всяко едно нещо, което свърши или е на привършване.Събота отиваме и си пазарим за следващата седмица.
От кварталния магазин купувам само най-необходимото или ако нещо свърши а ми е много необходимо.Магазинчето ни е малко, няма голям избор, дават ти каквото има, рядко дават касова бележка, така че не знаеш кое колкос трува ...не мерси!
А в Карфур винаги има някакви готини промоции и намаления, включително и  на дрехи и обувки:)
При мен е същото,само че за Кауфланд.Предпочитам го пред Карфур!
Активен

Изчаквам 12 часа след записа и вие давате ред на следващия!
След като си изпатих от "коректни" купувалки,първо изпращате записа,с включени пощенски,и след това получавате закупеното.Благодаря!
Клиент,с повече от една обява,потвърдена за закупуване на ЛС,е с предимство.
Заявил "покупка" е с предимство пред заявил "проба"!
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #22 -: Декември 16, 2010, 14:08:00 »
Раздели ТемаНагоре

Кауфланд го предпочитам единствено за плодовете и зеленчуците.Иначе не ме кефи.А дрехите и обувките им са пълна скръб.
Активен
Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #23 -: Декември 16, 2010, 15:10:32 »
Раздели ТемаНагоре

Кауфланд го предпочитам единствено за плодовете и зеленчуците.Иначе не ме кефи.А дрехите и обувките им са пълна скръб.

Аз също съм на принципа 1-2 пъти месечно да наблъскам количките и да не се занимавам всеки ден с покупки. Но като цяло съм разочарована от всички големи вериги. Метро евтино е да ,но не можеш да си вземеш нужното ти количество,защото всичко е по бройка. Кауфланд поне в Стара Загора няма кой знае какво .Само памперси и кърпи на малката взимам от там иначе другото е жива скръб. В лидл не съм ходила ,но отзивите са ми достатъчни.Баба ходи и я накарах от любопитство да купи 1кг банани,ама какво да ви говоря те зелени ,зелени... Да не говорим ,че като влеезнем с мъжа в един такъв магазин и освен това което ми трябва купвам и един куп други неща.
Та понеже имам приятел който има склад за плод и зеленчук ,а и той самия зарежда Кауфланд и Билла всичко си пазаря от него. Винаги знам произход и качество.Веднъж месечно мъжа ми ходи в складовете купува кашон пил. бутчета,кашон крилца.Ходи в месарски магазин купува се кайма и свинско,на което кг е с 2-3 лв по-евтино от големите магазини.
Препаратите също така.Може да ходя на 3-4 места за отделните неща,но нали за това имаме коли.
Лидл наистина е евтин ,но както се спомена горе за Германия.
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
taniaisie
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 559


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #24 -: Декември 16, 2010, 17:08:15 »
Раздели ТемаНагоре

Кауфланд го предпочитам единствено за плодовете и зеленчуците.Иначе не ме кефи.А дрехите и обувките им са пълна скръб.

Рядко,но имам страхотни находки в Кауфланд.Последното беше несесер за училище на баткото,пълен с всичко необходимо,за 1,24 лв.Преди това,страхотни чорапи,но не боклуци,а качествени,мисля на Фазан,за 0,49 лв.
Активен

Изчаквам 12 часа след записа и вие давате ред на следващия!
След като си изпатих от "коректни" купувалки,първо изпращате записа,с включени пощенски,и след това получавате закупеното.Благодаря!
Клиент,с повече от една обява,потвърдена за закупуване на ЛС,е с предимство.
Заявил "покупка" е с предимство пред заявил "проба"!
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #25 -: Декември 16, 2010, 23:11:05 »
Раздели ТемаНагоре

лично аз съм разочарована от Лидл,както вече казах - заслужават си шоколадите и сирената! ако имам повод и ми трябват такива неща може и да отида,но иначе - не! органите които следят храните сега много затегнаха положението , така че според мен може да се доверим на българското! а и нашите почви са по-чисти от чуждестранните - има куп причини да изберем нашенското! Smiley
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #26 -: Декември 16, 2010, 23:26:56 »
Раздели ТемаНагоре

Е как точно го затегнаха положението? !Като примерно изловиха, че големи фирми продължават да си бухат соята в продукти Стара планина, глобиха ги (даже не съм сигурна, че са ги глобили) и после разрешиха соя в продуктите Стара планина?!
Активен
nmomchilova
Горда мама на двама
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 687


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #27 -: Декември 17, 2010, 00:42:52 »
Раздели ТемаНагоре

Е как точно го затегнаха положението? !Като примерно изловиха, че големи фирми продължават да си бухат соята в продукти Стара планина, глобиха ги (даже не съм сигурна, че са ги глобили) и после разрешиха соя в продуктите Стара планина?!
Всичко е прах в очитееееее Wink
Активен

ROSIDINKOVA
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 781


Радвай се на живота,а не на неговия смисьл!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #28 -: Декември 17, 2010, 01:26:52 »
Раздели ТемаНагоре

Аз сьщо обичам да пазарувам от Карфур И Била.Даже повечко се отбивам в билата. Wink
Активен

Всички заслужаваме да бьдем щастливи!
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #29 -: Декември 17, 2010, 08:20:17 »
Раздели ТемаНагоре

Аз сьщо обичам да пазарувам от Карфур И Била.Даже повечко се отбивам в билата. Wink
ЕЕЕЕЕЕЕЕ,билла не и там поне тук при нас е страшно скъпо.Аз съм ходила 3-4 пъти в ЛИДЛ,но всеки ден сме в ПЕНИ МАРКЕТ.Иска ми се веднъж седмично да ходим,но няма как за малката мляко  ако купя за цяла седмица и хладилника е фул и поради тази причина сме всеки ден.Сега като е студено мъжо ходи,но преди с малката всяка сутрин по-хладното сме там.
Активен



Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: