{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: LIDL в България и другите чужди магазини  (Прочетена 25231 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« -: Декември 15, 2010, 23:09:38 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте мили майчета!
след отварянето на тази нова верига магазини започнах да разсъждавам за нашата икономика и за нашите действия! ето какво става - идват чужди инвеститори , с чуждите произведени стоки,ние се хвърляме да купуваме, подпомагаме чуждото производство,огромната печалба отива в чужбина,на фона на малкото създадени работни места!в същото време нашите малки магазинчета се борят за оборот,българското произвадство фалира или остава в кредити!НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ЧЕ В БЪЛГАРСКИТЕ ЗЕМИ НЯМА ГМО!!! ЗАЩО КУПУВАМЕ ЧУЖДИТЕ ЕВТИНИ БОКЛУЦИ С ГМО! ЗАЩОТО В ТЕЗИ СОЦИАЛНИ МАГАЗИНИ СЕ ПРЕДЛАГАТ СТОКИ НА НИСКИ ЦЕНИ С НИСКО КАЧЕСТВО ИЛИ В ДОБРИЯ СЛУЧАЙ - В СРОК НА ГОДНОСТ НО НЕ ОСОБЕНО ПРЕСНИ!подобни магазини функционират на следния принцип- както казах това са социални магазини - в чужбина има първокласни магазини,стоките са първоначално там , като мине 1/4 от срока им за годност , Те се пренасочват към тези магазини!а стоките които се правят специално за тях са от 2-ро качество- за масовия потребител!
отиваме с мъжа ми за първи път и накупихме куп нетолкова нужни неща,но защото са на ниска цена!платихме 49лв и се оказа че нищо съществено за ядене не сме взели,след това минахме през кварталния супер.
ПРИЗОВАВАМ ВАС, избягвайте пазаруванета в този род магазини , нека подпомагаме нашето , а и то е СВОБОДНО ОТ ГМО ! САМО ТОВА Е НАЧИНА ДА СТАНЕМ ПО-СИЛНИ ИКОНОМИЧЕСКИ!
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #1 -: Декември 16, 2010, 06:15:10 »
Раздели ТемаНагоре

Мила,няма как да убедиш някой да отиде да купи олио от 2.50-3.00 лв. при положение,че в Лидл-а е 1.49 лв.
С доход 300 лв.заплата никой не мисли за ГМО-та  Smiley
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Декември 16, 2010, 09:47:41 »
Раздели ТемаНагоре

Мила,няма как да убедиш някой да отиде да купи олио от 2.50-3.00 лв. при положение,че в Лидл-а е 1.49 лв.
С доход 300 лв.заплата никой не мисли за ГМО-та  Smiley
Напълно съм съгласна,аз също пазарувам от големите вериги.Бих казала че народа няма пари,затова не гледа има ли гмо или не,важното е да има какво да се сложи на масата.
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Декември 16, 2010, 10:00:55 »
Раздели ТемаНагоре

Имаме 3-4 големи магазина и си ходя само там в близките магазини не стъпвам.ЕЙ ХОРА КРИЗА Е  Cheesy .В крайна сметка всеки си решава.
Активен

valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Декември 16, 2010, 10:59:23 »
Раздели ТемаНагоре

Избирайте когато можете българското! нека имаме икономика,нека не се оставяме да ни командват силните чуждестранни икономики! аз например ходя в била но купувам предимно лютенице,маслини ,препарати на промоция,български варива почти няма, идват от канада,опаковат се тук! ориза ,лещата! а в кварталния магазин има български! млеката и соковете са по-евтини,захарните изделия също...не апелирам да не се купува от чуждите вериги,А КОГАТО МОЖЕМ ДА ИЗБИРАМЕ БЪЛГАРСКОТО,естествено че в Lidl  има сирена и шоколади които ние не правим и си заслужава,но има и български неща които са си на съвсем редовна цена! давам пример с едно масло което е от асеновград - ами в Лидл е с 10 ст отгоре! купиш едно евтино а другото на редовна цена! грижа ме е за страната ни защото можем ние да я оправим.хвърлям си разделно боклука дори и от един бонбон !в къщи имаме голямо потребление и за 2 дни разделното ми е един голям чувал ! малките домакинства също могат да си правят труда!всичко си е за нашата страна!годишно сигурно се събират тонове с отпадъци за рециклиране само от един жилищен блок! - същото е и с парите които заминават навън като печалба от такива магазини и стоки!
едно време корекомите са били на същия принцип! - българите се връщат с пари спечелени навън а чужденците си ги взимат ОБРАТНО!- защо да забогатява нашата страна!
имате ли на идея колко български пари годишно излизат от страната ни!? МИЛИОНИ МИЛИОНИ!
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #5 -: Декември 16, 2010, 11:03:19 »
Раздели ТемаНагоре

Избирайте когато можете българското! нека имаме икономика,нека не се оставяме да ни командват силните чуждестранни икономики! аз например ходя в била но купувам предимно лютенице,маслини ,препарати на промоция,български варива почти няма, идват от канада,опаковат се тук! ориза ,лещата! а в кварталния магазин има български! млеката и соковете са по-евтини,захарните изделия също...не апелирам да не се купува от чуждите вериги,А КОГАТО МОЖЕМ ДА ИЗБИРАМЕ БЪЛГАРСКОТО,естествено че в Lidl  има сирена и шоколади които ние не правим и си заслужава,но има и български неща които са си на съвсем редовна цена! давам пример с едно масло което е от асеновград - ами в Лидл е с 10 ст отгоре! купиш едно евтино а другото на редовна цена! грижа ме е за страната ни защото можем ние да я оправим.хвърлям си разделно боклука дори и от един бонбон !в къщи имаме голямо потребление и за 2 дни разделното ми е един голям чувал ! малките домакинства също могат да си правят труда!всичко си е за нашата страна!годишно сигурно се събират тонове с отпадъци за рециклиране само от един жилищен блок! - същото е и с парите които заминават навън като печалба от такива магазини и стоки!
едно време корекомите са били на същия принцип! - българите се връщат с пари спечелени навън а чужденците си ги взимат ОБРАТНО!- защо да забогатява нашата страна!
имате ли на идея колко български пари годишно излизат от страната ни!? МИЛИОНИ МИЛИОНИ!
Права си за икономиката ни,но българските стоки са доста по-скъпи спрямо българските заплати или по-точно,не са скъпи,ами доходите не позволяват...пак всичко опира до ''мъни-мъни-мъни...'' Cheesy
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
taniaisie
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 559


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Декември 16, 2010, 11:10:32 »
Раздели ТемаНагоре

Избирайте когато можете българското! нека имаме икономика,нека не се оставяме да ни командват силните чуждестранни икономики! аз например ходя в била но купувам предимно лютенице,маслини ,препарати на промоция,български варива почти няма, идват от канада,опаковат се тук! ориза ,лещата! а в кварталния магазин има български! млеката и соковете са по-евтини,захарните изделия също...не апелирам да не се купува от чуждите вериги,А КОГАТО МОЖЕМ ДА ИЗБИРАМЕ БЪЛГАРСКОТО,естествено че в Lidl  има сирена и шоколади които ние не правим и си заслужава,но има и български неща които са си на съвсем редовна цена! давам пример с едно масло което е от асеновград - ами в Лидл е с 10 ст отгоре! купиш едно евтино а другото на редовна цена! грижа ме е за страната ни защото можем ние да я оправим.хвърлям си разделно боклука дори и от един бонбон !в къщи имаме голямо потребление и за 2 дни разделното ми е един голям чувал ! малките домакинства също могат да си правят труда!всичко си е за нашата страна!годишно сигурно се събират тонове с отпадъци за рециклиране само от един жилищен блок! - същото е и с парите които заминават навън като печалба от такива магазини и стоки!
едно време корекомите са били на същия принцип! - българите се връщат с пари спечелени навън а чужденците си ги взимат ОБРАТНО!- защо да забогатява нашата страна!
имате ли на идея колко български пари годишно излизат от страната ни!? МИЛИОНИ МИЛИОНИ!
Май не си много запозната с политиката на Лидл,а и др.големи магазини.Специално за Лидл-огромна част от стоките им са български.Не говоря къде са пакетирани,а с какъв произход са...
Обаче и от комшийския двор да са доматите,няма да ги взема за 3 лв,а в магазина да са 1,50 лв.Освен,ако не са на прИмоция с ракийка... Cheesy Cheesy Cheesy
Активен

Изчаквам 12 часа след записа и вие давате ред на следващия!
След като си изпатих от "коректни" купувалки,първо изпращате записа,с включени пощенски,и след това получавате закупеното.Благодаря!
Клиент,с повече от една обява,потвърдена за закупуване на ЛС,е с предимство.
Заявил "покупка" е с предимство пред заявил "проба"!
tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Декември 16, 2010, 11:33:17 »
Раздели ТемаНагоре

Аз не разделям боклука си в къщи по единственната причина че и да го направя то като дойде колата за боклука си го стоварва на едно място всичко,така че какъв ми е бил смисъла на труда след като накрая всичко си отива на едно място.
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!
nmomchilova
Горда мама на двама
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 687


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Декември 16, 2010, 11:37:19 »
Раздели ТемаНагоре

Такааа,да се включа и аз WinkПазарувам предимно от КАуфланд,1-защото ми е съвсем под носа;2-има всичко,което търся и не се налага да обикалям магазините в целия град;3-бих казала,че цените са сносни.Относно ЛИДЛ,тук в Бг не съм влизала още,но от чужбина съм си пазарувала доста.Ами те убиват с цени ShockedТака,че ако и в Ямбол отворят скоро-там съм.Вярно е,че  стези вериги магазини,се скапва икономиката ни,понеже почти всичко е внос,но пък и аз броя парите в джоба и тогава тръгвам на пазар.Е не подценявам и кварталните магазинчета,и там се записавам с покупки,но не така активно Smiley
Активен

emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Декември 16, 2010, 11:48:15 »
Раздели ТемаНагоре

А кварталните магазинчета от кои магазини зареждат Huh? От МЕТРО, Кауфланд и т.н.
Относно подкрепата на българската икономика - когато направят така, че производителите да могат да продават директно и започнат да слагат месо в каймата и мляко в млякото ще купувам българското.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
nmomchilova
Горда мама на двама
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 687


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Декември 16, 2010, 11:52:27 »
Раздели ТемаНагоре

Ами нашия квартален си зарежда от официалните фирми производители WinkСигурна съм в това,понеже всеки ден виждам фирмените им бусове.И брат ми е един от зареждащите ги,а той разнася само БГ произведения Smiley
Активен

emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Декември 16, 2010, 11:55:03 »
Раздели ТемаНагоре

Ами нашия квартален си зарежда от официалните фирми производители WinkСигурна съм в това,понеже всеки ден виждам фирмените им бусове.И брат ми е един от зареждащите ги,а той разнася само БГ произведения Smiley
В нашият пък зареждат от МЕТРО. И защо да плащам отгоре, като така или иначе пазарувам 2 пъти в месеца. Ама както си трябва. Зареждам шкафове, килер и фризер. От кварталните само хляб взимам Smiley
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Декември 16, 2010, 12:00:00 »
Раздели ТемаНагоре

И при нас повечето зареждат предимно от МЕТРО,затова от тях купувам единственно хляб или мляко,за всичко останало ходя до Карфур,Кауфланд или Пени.
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!
nmomchilova
Горда мама на двама
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 687


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Декември 16, 2010, 12:05:41 »
Раздели ТемаНагоре

Ами значи това си е политика на собственика,и той губи в такъв случай Wink
Активен

plamcho
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 109


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Декември 16, 2010, 12:07:56 »
Раздели ТемаНагоре

Мила,няма как да убедиш някой да отиде да купи олио от 2.50-3.00 лв. при положение,че в Лидл-а е 1.49 лв.
С доход 300 лв.заплата никой не мисли за ГМО-та  Smiley
Напълно съм съгласна,аз също пазарувам от големите вериги.Бих казала че народа няма пари,затова не гледа има ли гмо или не,важното е да има какво да се сложи на масата.
абсолютно съм съгласна.А пък и аз посетих магазин LIDL скоро -напълно съм разочарована, това не е магазин, а битак, ако мога така да се изразя, повече няма да отида, купих си олио и хляб, а това можеше да го взема от кварталния магазин- предпочитам магазин Кауфланд има доста разнообразие и все нещо на по-ниска цена.Макар да знам , че двата вида магазини са били една фирма и са се разделили по късно като организация, но не като управа- собствениците са едни и същи.
Активен


Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: