{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема-неутрална оценка  (Прочетена 3702 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
macarena
Гост
« -: Декември 03, 2010, 09:16:18 »
Раздели ТемаНагоре

Аз искам да пусна тема за неутралната оценка.Какво се слу4ва.Зна4и попадам на продавалка-Sladak_grah
Купивам си от нея бели боти за 15лв.като ме уверява 4е са в отли4но сьстояние.Когато го полу4авам веднага ги плащам в пощата за да небавя пари4ките на жената.Оба4е у дома като извадих ботите неме питайте в какво сьстояние бяха токовете.Пиша на дамата,а тя ми отговаря 4е за тези пари няма как даса като нови.След като и казвам 4е ще поставя неутрална оценка тя ми казва 4еси знае правата и 4е ще постави сьщото за да си вьрне жеста.В последствие решаваме да подминем слу4аят тьй като тя била нов потребител и така нито една страна не поставя оценка.Следващият слу4ай на който попадам при mamanateo-копувам от нея дьнки слим,като ги плащам предварително.когато плу4авам дьнките се оказа 4е на едното коляно са доста изтьркани и скьсани.Пиша на пподавалката 4есьм много разо4арована и 4е ще поставя неутрална оценка и обяснявам защо.Г-жата. ,твьрди 4ене са скьсани  и се разбираме да ги вьрна ,но дане поставям оценка.преди да купя дьнките сьщо питам имат ли забележки,като ми казват от отсрещната страна 4е нямат.Сега о4аквам дами вьрне записьт и пощенските.При други продавалки си правим уговорки за покупко продажба и още щом си разменим адресите защо 4овек трябва дасе 4увства задьлжен да вземе нещо щом са в приодна уто4няване и като се слу4и нещо да се откаже веднага отсрещната дама има право да постави неутрална оценка и ако реша да напиша сьщо неутрална оценка незадаси вьрна жеста,а за да изкажа моята гледна то4ка продавалката ме предупреждава 4е ще бьда санкционирана.Така описвам мойте слу4ай и питам как така едни поставят оценки ,а аз нямам право да поставя защото ще бьда санкционирана защото дамата е побьрзала да пише на админ в сайта.И как като поставя неутрална оценка на потребител той веднага има право даси вьрне.Трябва ли да пишем за вси4ко и за всеки на админ преди да поставим неутрална оценка?-зада няма право отсрещната страна дани отговори сьс сьщото.

Активен
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #1 -: Декември 03, 2010, 09:43:33 »
Раздели ТемаНагоре

Само давам съвет,като получа пакет,не изпращам веднага парите преди да съм видяла какво получавам,а в пощата с толкова народ вътре не ми е приятно да вадя и всеки да гледа какво вадя,прибирам се в къщи и разопаковам,пиша на дадения продавач,че всичко е ок и на следващия ден пускам паричките(все пак няма да се връщам по 100 пъти до пощата)
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #2 -: Декември 03, 2010, 10:06:11 »
Раздели ТемаНагоре

Неутрална оценка има право да постави неудовлетворения от продажбата/размяната човек , пир размяна няма как да се докаже че някой е доволин нидоволен , но ако получател чиито пари са платени без закъснение не може да поставя неутрална оценка , за такива случаи пишете в темата с Линк Препратка към оценките ви , и линк препратка към ответния човек , както и обяснение на случея / кой кокво взел , кога го взел , кога платил , колко платил/ , и такива оценки ще бодат премахвани а , тези които са ги поставили санкционирани , така че съвет към поставилите неправомерно такива оценки , оправете ги преди да съмго видяла
Активен

emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Декември 03, 2010, 10:44:53 »
Раздели ТемаНагоре

Явно си е до човек. И ние с една мама разменихме адреси, но без да искам счупих нещото, което трябваше да пратя. Обясних и. Извиних се и толкова. Не е имало драми.
По въпроса за неутралните аз го разбирам така. Давам прост пример :
Получавам нещо, но например състоянието на нещото не е било описано правилно или комуникацията е куцала - ами бих поставила неутрална, но честно казано избягвам. Пък и винаги може да се разберете просто да не си поставяте оценки Smiley
Отрицателна бих писала само ако нищото не ми се плати / прати Smiley
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #4 -: Декември 03, 2010, 10:51:13 »
Раздели ТемаНагоре

Така ето правилата по които се процедира за неутрални оценки
При размяна на адреси било то при покупка или размяна , ако един от двамата се отменте , то другия има право по своя преценка да постави неутрална оценка , тъй като се предполага че той се е ангажирал с опаковане , приготвяне , дори може да е отказал на друг евентуален купувач , смятайки нещото за вече обещано
Няма право да поставя неутрална/отрицателна оценка човек който е получил сумата за дадено нещо
Няма право да поставя неутралнаотрицателна оценка , човек който е получил нещо от което е останал разочарован , но му е било предложено да обърнат покупката размяната , а той самия е отказал
Няма право да поставя Неутрална или отрицателна оценка, човек чиито неща са върнати , с основателна причина / не отговарят на описанието/ , да поставя Неутрална или отрицателна оценка
Така ако при теб има случай който е в разрез с тези правила , моля както съм казала в погорния си пост , да бъде предоставена нужната информация тук в тази тема , и екипа ще се погрижи за нещата
Активен

black_ice
Черно ледче
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 782


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Декември 23, 2010, 00:56:50 »
Раздели ТемаНагоре

Аз също си мислех да поставя неутрална оценка на една потребителка. Бях пуснала за подаряване едни дънки, като предварително отбелязах в обявата, че моля да се поемат пощенските. Разменихме си адресите, пуснах дънките, но след това ни вопъл, ни стон. Писах л.с. с въпрос дали ги е получила, но нямаше отговор. Факт е, че потребителката не е влизала от тогава, вероятно няма и да влезе. Не ме разбирайте погрешно, не съм за два лева, но за мен това е много некоректно. Исках да направя добро, а вместо това се оказах измамена.  Lips Sealed
Активен
slamcho_r
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 197


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Декември 23, 2010, 08:24:00 »
Раздели ТемаНагоре

Аз също си мислех да поставя неутрална оценка на една потребителка. Бях пуснала за подаряване едни дънки, като предварително отбелязах в обявата, че моля да се поемат пощенските. Разменихме си адресите, пуснах дънките, но след това ни вопъл, ни стон. Писах л.с. с въпрос дали ги е получила, но нямаше отговор. Факт е, че потребителката не е влизала от тогава, вероятно няма и да влезе. Не ме разбирайте погрешно, не съм за два лева, но за мен това е много некоректно. Исках да направя добро, а вместо това се оказах измамена.  Lips Sealed
И аз си мислех точно такова нещо преди малко. Но изчаквам още няколко дена да минат. Подарих две пижамки, но съм сигурна, че мамите ще се обадят. Населените им места са по-малки и може би по-бавно ще им пристигнат нещата. Подарено, подарено, ама...всеки да си поеме своето.
Активен

Коректна и добронамерена съм, очаквам същото и от отсрещната страна.
При интерес към моя обява , след запис и сериозни намерения очаквам ЛС и адрес,давам предимство на първият, който го направи.
 Описвам подробно размери и състояние.
 Поставям оценки,правете го и вие.
slamcho_r
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 197


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Декември 23, 2010, 12:10:30 »
Раздели ТемаНагоре

Бях права- всичко е наред при мен! Cheesy
Активен

Коректна и добронамерена съм, очаквам същото и от отсрещната страна.
При интерес към моя обява , след запис и сериозни намерения очаквам ЛС и адрес,давам предимство на първият, който го направи.
 Описвам подробно размери и състояние.
 Поставям оценки,правете го и вие.
Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Януари 10, 2011, 12:00:08 »
Раздели ТемаНагоре

Така ето правилата по които се процедира за неутрални оценки
При размяна на адреси било то при покупка или размяна , ако един от двамата се отменте , то другия има право по своя преценка да постави неутрална оценка , тъй като се предполага че той се е ангажирал с опаковане , приготвяне , дори може да е отказал на друг евентуален купувач , смятайки нещото за вече обещано
Няма право да поставя неутрална/отрицателна оценка човек който е получил сумата за дадено нещо
Няма право да поставя неутралнаотрицателна оценка , човек който е получил нещо от което е останал разочарован , но му е било предложено да обърнат покупката размяната , а той самия е отказал
Няма право да поставя Неутрална или отрицателна оценка, човек чиито неща са върнати , с основателна причина / не отговарят на описанието/ , да поставя Неутрална или отрицателна оценка
Така ако при теб има случай който е в разрез с тези правила , моля както съм казала в погорния си пост , да бъде предоставена нужната информация тук в тази тема , и екипа ще се погрижи за нещата
та аз имам огромно желание да поставя оценка на една дама. 3 месеца ме мотае за две стоки. дала съм й адреси,все ги праща и все неизпратени стоят. момичето ги поръчва от чуждестранни сайтове и тук ги продава ( за мен не е от значение дали печели,защото цената им ме устройва) ,ама 3 месеца чакане и въртене,поне да беше писала ,че нищо няма да ми прати,а то само двусмислени отговори. Мога ли да поставя в случая оценка
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА


Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: