{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: От любов към децата  (Прочетена 6102 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« -: Декември 02, 2010, 15:59:18 »
Раздели ТемаНагоре

За лошите навици на децата ни сме виновни ние като родители.Не съм била добрия пример за сина си и сега виждам колко му е трудно да промени начина на хранене.Какво разрешавате на децата си?Кока кола,Киндер,чипс,кроки,натурални сокове,кетчуп,майонеза,пържени картофи,Данончета плодови,пица,хамбургер,слагаме захар в млякото или му добавяме порядъчно количество Нескуйк.И всичко това защото си мислим,че ги правим щастливи като им угаждаме с любимите храни.Просто създаваме бъдещите клиенти на здравната ни система.Аз забраних тези храни вкъщи-направете го и вие.
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Декември 02, 2010, 16:25:20 »
Раздели ТемаНагоре

Напълно подкрепям всичко,което си написала мила.Много често съм била критикувана от майките в парковете с думите " Абе що се излагаш ,дай му на детето виж всички си вземат то да гледа ли"
Да за в момента ще гледа-защото аз така съм решила докато мога да контролирам избора на храна.
Думи от сорта "Той е момченце ще му стане нещо" не ми влияят,защото е момченце да ,но на 1 г. и 10 месеца примерно и според мен не е проблем това ,че гледа. Казвам му обикновенно,че мама ще му даде любимата му ябълка или праскова. И щом детето се задоволява с предложеният му плод-значи тактиката е успешна. По този начин му спестявам тези ИЗКЛЮЧИТЕЛНО вредни храни и апелирам всички майчета да ги спрат. Просто отворете сайта " ОТРОВА " И ЧЕТЕТЕ КОСИТЕ ЩЕ ВИ СЕ ИЗПРАВЯТ. Там пише какво съдържат любимите на децата от най-ранна възраст царевички " Зайо Байо " примерно.
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #2 -: Декември 02, 2010, 20:34:52 »
Раздели ТемаНагоре

Много се радвам,че има такива майки,които се стараят да не създадат вредни навици у децата си още от самото начало.Като се обръщам назад до голяма степен дължа сегашното си състояние на моята баба,която много обичам.Оставяше ме на масата докато не си изям всичкото ядене в чинията.Мисля,че човек трябва да се храни тогава когато му се яде,а не да робува на часове за хранене.Това насилване у децата мисля,че не е добро.Затлъстяването при децата всяка година се увеличава като процент.Рано или късно те ще заболеят от гръбначни изкривявания,гастрити,запек,диабет,високо кръвно,проблеми със сърцето.Аз не искам това да се случва с моят син и подкрепям желанието му да тренира футбол.
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
tobito
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 163


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Декември 02, 2010, 20:47:48 »
Раздели ТемаНагоре

Браво за темата (flower2)
И аз като вас споделям ,напълно това което сте написали.Имам син на 1г и 11 месеца.Мамин сладък откри солетите на 1г и 6 месеца- бяхме на море и там деца много - майки също и всяка носи и предлага Shocked и естествено моето като невиждало- не ,че е гладно а му е интересно.У дома не се пият натурални  сокове ,кола и подобни и естествено и той не пие - правя му чай мисля че му е достатъчно+ пресен сок от моркови или портокал.
За сега се развива нормално - здрав е якичък Wink и щастлив.Ясно ми е ,че когато порастне ще започне да си иска ,но до тогава е това което предлагам .
Ето ви и снимка:
Активен
zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Декември 03, 2010, 00:59:38 »
Раздели ТемаНагоре

tobito - да ти е жив и здрав малкият мъж Kiss Чудесно си изглежда детенцето-те някои майчета не могат да разберат,че мъниците не заслабват като не ядат царевични пръчици...........
Или пък им се чудя на някои като кажат " Оф мойто днес изобщо не искаше да обядва"--- Ма как да обядва детето,като ти си му изсипала отпред в количката 1 пакет Слънчо примерно в 10,30часа и то до 11,30,че и до 12,00часа не спира да ги яде-Е КАК ДА ОБЯДВА ТОВА ДЕТЕ Shocked
Много ясно ,че няма да иска да яде.
Абе всеки както го разбира-аз мисля,че от моите разбирания детето ми просто само ще спечели. Живот и здраве като тръгне на училище и по лафките-тогава вече ми е ясно ,че няма да мога да контролирам какво яде. Но сега мога и го правя Wink
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #5 -: Декември 03, 2010, 10:00:34 »
Раздели ТемаНагоре

Детенцето в количката няма как да знае какъв е вкуса на Зрънчо,ако някой възрастен не му е дал.Спомням си преди много години,когато моят син беше на 10м. и аз реших да му слагам в млякото по една бисквитка "Закуска".Познайте-за един месец качи един килограм Huh?Веднага махнах бисквитката.Това е при положение,че той ядеше и друга храна,а не само мляко.Всичко беше наред докато в ежедневието не се включи баба му.Налагаше се да го оставям на нея когато бях на работа и се започна с пържените картофи.Те и до ден днешен са негово основно меню,защото не мога да я убедя,че му вреди.Тя му пържи картофи,аз му разрешавах кола,той си купуваше чипс,хамбургери изобщо ужас.Когато го родих го гледах по книгата на Бенджамин Спок и всичко което е написано за бебетата и децата е точно така.Казват,че не може по книга тъй като детето те учело не е вярно.Във всеки един момент знаех какво иска.Толкова ми е било спокойно,че избродирах един гоблен.Нямаше нужда свекърва ми да се включва в отглеждането.Искам да кажа на всички млади майки-не насилвайте децата си да изяждат всичко ,ако не им се яде.Не им отвличайте вниманието от храната само и само да отварят устички.Четете етикетите и махнете храните,които съдържат захар и много сол.Дори в солетите има захар.И най-важното е личния пример.Ако вкъщи се стремим да се храним правилно ще бъде по лесно да научим децата да не посягат към вредните храни.Вкуса към храната се изгражда с години.Ние се пристрастяваме и затова като възрастни след това страдаме и постоянно се подлагаме на диети.Защото някога в далечното минало нашите "грижовни" родители и баби са давали мило и драго да си изяждаме попарката с чай, сиренце,масалце и порядъчно количество захар.Казват че шоколада бил полезен в малки количества.А дайте на детето си едно Киндерче в което шоколада да си стои,но да липсва захарта-няма да му хареса със сигурност,но онези които търсят печалба знаят как да ни накарат да купуваме и ние го правим за съжаление.Забелязали ли сте как изглеждат менютата на Макдоналдс  наличието на играчки за награда само и само да ги искат децата.А онези плодови"Данон" по четири броя....Колко пари давате за четири лъжици подсладено мляко и доста пластмаса...Да взема да спра с писането че се поувлякох,но като знам колко ми е трудно с килограмите които нося на гърба си ми се иска децата да не стигат до тук.
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
ROSIDINKOVA
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 781


Радвай се на живота,а не на неговия смисьл!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Декември 07, 2010, 21:09:13 »
Раздели ТемаНагоре

И какьв е смисьла,че не сте му давали това и онова,след като трьгне на училище и започне да купува тези ,забранени храни?Ще си навакса двойно.И аз на мойта дьщеря и забранявам да си купува чипс,ноооо тя си купува,прияждало и се,другите ядяли еее,няма оправия.
Активен

Всички заслужаваме да бьдем щастливи!
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #7 -: Декември 07, 2010, 22:33:41 »
Раздели ТемаНагоре

В едно от нашите училища на малките ученици не им разрешават да напускат училището без учител в учебно време.На родителите е препоръчано да не дават на децата пари.Закуската и обяда са осигурени от училището.Всичко останало е от "любов към децата".Моя позната беше в САЩ и там роди второто си дете.Каката беше на около 5г. и ходеше там в детска градина.Незнайно как но въпреки говорните различия не е имала проблем в общуването с другите деца.Всяко дете е носило храна по преценка на родителя в кутия и това е било нещо съвсем нормално.Какво пречи това да се случва и при нас?Ами не го искаме достатъчно и все си намираме оправдания с другите.Не мисля,че с караници и забрани ще постигаме много.
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Декември 08, 2010, 00:04:01 »
Раздели ТемаНагоре

В едно от нашите училища на малките ученици не им разрешават да напускат училището без учител в учебно време.На родителите е препоръчано да не дават на децата пари.Закуската и обяда са осигурени от училището.Всичко останало е от "любов към децата".Моя позната беше в САЩ и там роди второто си дете.Каката беше на около 5г. и ходеше там в детска градина.Незнайно как но въпреки говорните различия не е имала проблем в общуването с другите деца.Всяко дете е носило храна по преценка на родителя в кутия и това е било нещо съвсем нормално.Какво пречи това да се случва и при нас?Ами не го искаме достатъчно и все си намираме оправдания с другите.Не мисля,че с караници и забрани ще постигаме много.


Мисля,че сме мнооогооо далеч това да се случи. На мен ми е ясно ,че още тръгвайки на училище ще тръгнат и вредните храни-просто апелирам тези храни да не са от първите ,които самите вие имайки контрол предлагате на детето си.
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год
Galina Lovecheva
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 345


Горда мама на двама!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Декември 08, 2010, 08:41:46 »
Раздели ТемаНагоре

В едно от нашите училища на малките ученици не им разрешават да напускат училището без учител в учебно време.На родителите е препоръчано да не дават на децата пари.Закуската и обяда са осигурени от училището.Всичко останало е от "любов към децата".Моя позната беше в САЩ и там роди второто си дете.Каката беше на около 5г. и ходеше там в детска градина.Незнайно как но въпреки говорните различия не е имала проблем в общуването с другите деца.Всяко дете е носило храна по преценка на родителя в кутия и това е било нещо съвсем нормално.Какво пречи това да се случва и при нас?Ами не го искаме достатъчно и все си намираме оправдания с другите.Не мисля,че с караници и забрани ще постигаме много.

И при нас е така и това е едно от малкото предимства на малкия град. Детето няма право да напуска училище само, закуска и обед са осигурени.
Единствено може да си купи чай или мляко от апарата. Други изкушения няма Tongue
Активен


анимационные картинки

Връщам,ако не отговаря на описанието.
За нови и непознати за мен потребители искам предварително плащане.
Не приемам НП без уговорка.
ВИНАГИ ПОСТАВЯМ ОЦЕНКИ.


*оценки*

(\__/) Това е Зайо. Копирайте го в
(='.'=) подписа си, за да му помогнем да
('')_('') превземе света.
ROSIDINKOVA
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 781


Радвай се на живота,а не на неговия смисьл!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Декември 08, 2010, 13:36:32 »
Раздели ТемаНагоре

Да,но моята е 8клас Wink и някак си не вьрви с кутийка за храна да ходи на училище. Cheesy А и това за което говорите е до 3 клас. WinkПьк и те вече зеленчуците и плодовете,не са това ,което бяха.Ако щете и месото.Пьлни с нетрати и пестициди.Ами вьздуха,който дишаме.Всичко е отрова! Huh? Huh?
Активен

Всички заслужаваме да бьдем щастливи!
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #11 -: Декември 08, 2010, 16:15:15 »
Раздели ТемаНагоре

Е по тази логика не бива да се притесняваме,че ще пушат,пият....Не казвам,че с магическа пръчка могат да се променят нещата,но инициативата трябва да идва най-вече от нас като родители.Какво пречи и в другите училища да се изработи правилник,който да предпазва децата поне в училищно време?
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
ROSIDINKOVA
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 781


Радвай се на живота,а не на неговия смисьл!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Декември 09, 2010, 13:20:40 »
Раздели ТемаНагоре

Дани,тя инициативата откьм родители я има,но откьм деца хич я няма. Wink Cheesy Cheesy
Активен

Всички заслужаваме да бьдем щастливи!
sweets
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 106


И там съм sweets....

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Декември 09, 2010, 14:11:51 »
Раздели ТемаНагоре

Дани,тя инициативата откьм родители я има,но откьм деца хич я няма. Wink Cheesy Cheesy

Роси, и моят син е на 13 г. и разбирам за какво говориш. Но това изобщо не значи, че майките на малките деца трябва да се откажат, само защото като пораснат така или иначе ще ядат "вредности". Разбира се, докато всичко беше под моя контрол и аз съм давала прасковка вместо шоколад и морковче вместо зрънчо Cheesy  Много е важно постоянно да се обяснява на по-големите деца какво точно ядат. И не е проблем, ако от време на време си купуват от тези боклуци /ти също си купуваш предполагам, както и аз/, но нека това не е основното, с което се хранят. А за да се получи така, че да не е основното, с което се хранят, вкусът им трябва да се възпитава още докато са малки, както и културата им на хранене /в случая не говоря за обноски - салфетка, нож и вилица, а за това какво, кога и по колко да яде/. Няма как да разбере едно дете, че прасковата е вкусна, ако постоянно му позволяваш да яде шоколад. В интерес на истината, когато за първия рожден ден на сина ми се опитах с пръстче да му дам от тортата /все пак това беше неговата торта, първата/, той я изплю с отвращение. Не че след години не започна да си хапва с удоволствие, но явно тортата не е нещо толкова вкусно, колкото се опитват да ни втълпят рекламите на производителите.

Да,но моята е 8клас Wink и някак си не вьрви с кутийка за храна да ходи на училище. Cheesy А и това за което говорите е до 3 клас. WinkПьк и те вече зеленчуците и плодовете,не са това ,което бяха.Ако щете и месото.Пьлни с нетрати и пестициди.Ами вьздуха,който дишаме.Всичко е отрова! Huh? Huh?

Аз пък му правя сандвичи всеки ден, но с хубави продукти, не като тези по лавките. Понякога ги връща недокоснати, но ми остава успокоението, че поне веднъж-два пъти в седмицата да яде храна, която аз съм приготвила, пак е нещо. ПО-ДОБРЕ ПОЛОВИН НЕЩО, ОТКОЛКОТО ЦЯЛО НИЩО! Wink
Активен

Предимство за тези, които си изберат повече от едно нещо.
За суми над 20 лв, нови потребители и потребители с отрицателни оценки ще помоля за предварително плащане.
Приемам плащане по банка, пощ. запис или паричен превод чрез Еконт /най-удобен и евтин/, ето банковата ми сметка:IBAN BG06UNCR 7630 1078 5520 56
СКЛОННА СЪМ ДА ДОГОВАРЯМЕ ЦЕНИ И ПРАЩАМ ЗА ПРОБА!
Моля, не забравяйте пощенските! Smiley
ROSIDINKOVA
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 781


Радвай се на живота,а не на неговия смисьл!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Декември 10, 2010, 13:27:40 »
Раздели ТемаНагоре

Така е миличка,но в този пубертет имаме доста ядове.Промени се коренно и храната ми е най-малкия проблем в момента. Huh? Huh? Huh?
Активен

Всички заслужаваме да бьдем щастливи!


Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: