{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво мислите?  (Прочетена 4015 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kokonata
Пристрастенааааааааа......
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 791


Поканени потребители: 0

Профил
« -: Май 20, 2010, 12:12:57 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте.Извинявам се,че ще ви отнема от времето,но искам да ви попитам нещо.Много от нас имат деца на възраст от 2 до 6 годишна възраст и посещават детско заведение,било ясла,било детска градина.Много често ми се случва като карам малкия да виждам и чувам едни кашлици от всякъде и други симптоми на болести,но децата са там.Е това не го разбирам.Нямам си на идея как може да се допускат болни и ти видимо болни деца в градината.Ние много боледуваме,ама като казвам много означава много.Тази година беше кошмарна за нас.И мисля че всичко идва от там.За първа година боледува толкова много.Защо го има това в България?Може би държавата ни е такава?Някои казват ами какво да правят родителите,като са на работа...Да възможно е и да са прави до някъде,но аз не искам моето дете да страда..Може би говоря така,защото сега съм в къщи и не работя и мога да се грижа за него когато се разболее,но си мисля че дори и да работя оак не бих го закарала болен,защото по този начин ще направя някоя друга майка и дете нещастни,защото аз като малкия е болен се чувствам много нещастна и се отчайвам много.Други казват : Където са се разболяли , там да ги лекуват...
и т.н
Вие какво мислите по въпроса?
Не искам да обидя никой,и се извинявам ако някой се почувства обиден
Лек и спорен ден
Активен

Пазя ред 6 часа!
Коректна съм,очаквам същото и от вас!
Не изпращам боклуци и не приемам такива!
Ходя до пощата всеки ден!
Получавам и изпращм като МПП по БГ пощи!
Предпочитам плащане с пощенски запис по Бг пощи!
За две обяви поемам пощенските!
За суми над 15лв. предварително плащане!
И за непознати потребители пак,предварително плащане!
ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!
И най-вече обичам сина си!!!
ЩЕ ОТСЪСТВАМ до 06.03.2011год.
[img]
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #1 -: Май 20, 2010, 13:56:43 »
Раздели ТемаНагоре

Мила причините са няколко , и в повечето случаи са всички на куп
Причина първа - Небрежни родители , хора които просто не обръщат внимание , а може би не искат , и им е по лесно да лиснат хремавото хлапе на учителките
Причина две - Родители които просто нямат избор , самотна майка , с кофти работа от която няма шанс да си вземе почивка , няма какво да направи води детето на ясла/градина
Причина Трета - Има една теория , а и аз до някъде съм съгласна с нея , но не мисля че трябва да се практикува водеки детето на градина / ясла , когато детето се разболее , да прекарва възможно най-много време навън , да не се затваря вкъщи , увито дв одиала , на безброй хапове , защото това намалява личната имунна защита и детето става много крехко от към тия неща , аз моята може цяла седмица да не сме излизали , но разсополяви ли ми се , марш навън , цял ден да ни духа и грее , ден два и на третия е пушка , за година и два месеца , нито веднъж не е пила друго освен сироп за температура при растене на зъбки , такъв случей из моя квартал няма , всяка майка която съм срещала , като е ставало дума , чак така с недоверие , се едно я лъжа "Ама как така не се е разболявала , не може" , не е да не се е разболявала , просто имунната и система се изгради много силна , като беше бебе , понеже тя е март , аз в къщи съм с дълъг ракав и дълъг панталон , тя по чорапи и боди с къс ръкав , завивка не признава , винаги е спала отвита , не е зиморничева , на студ много държи , цялата рода , чак ме е нападала , с думи Ти как може така , небрежно , детето ще го простудиш , ааааа ууууу , ама аз си знаех моето , и сега жъна плодовете на успеха , да чукам на дърво , малката е по здрава от мен , аз тая зима три пъти стигах до антибиотик , баща и веднъж , всички лепнахме един страшен вирус с повръщане разтройство и температура , аз го изкарах за седмица , като труп в кревата или тоалетната , баща и за  дни , а малката една нощ беше всичко , само разтройство и то не тежко имаше  дена , до де се изчисти , и пак и аз и баща и на хапове , имуно стимуланти и т.н. , на малката веднъж панадол , и малко брашнто в млякото  , не е проблем честото заразяване , въпроса е как се отразява на самото дете
Активен

Sky_Angel
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 809


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Май 21, 2010, 07:37:42 »
Раздели ТемаНагоре

И моята щерка до 1.6г не знаеше какво е лекарство освен капките за зъбките... Smiley
Но на 1.6г я пуснах на ясла и се почна. Една седмица там, 2 вкъщи. Нарочно я пуснах 6м по-рано, че да може да свикне и да мога като се разболее да си я гледам.
Като направи 2г, аз тръгнах на работа... и правихме кви ли не гимнастики за да има кой да я гледа като е болна.
Свекърва ми, майка ми, мъжа ми, чак девер ми сме ангажирвали да стои с нея вкъщи докато аз или мъжа ми се върнем от работа... Но болна мн рядко съм я пускала... Сега се сещам, че ми се е случвало ако сутрин със ставането за градината забележа, че кашля или е сополива и вече е късно да предупредя на работа... съм я пускала на ясла. :Smiley
Сега, вече 3та година не работа и веднага щом усетя, че почва да се разболява си я гледам вкъщи...
Но и аз смятам, че навън по-бързо се излекуват децата... разбира се, ако нямат Т... че мойта има ли Т е пълен парцал и ще ми заляга по асфалта от умора... :Smiley
Сега вече е на 5г и почти 5м без да се разболее, ама сега ми е болна... и то защото ни издебна и отиде на кафе с чичо си. там пила газирано и резултата е налице. всичките й болести почват от гърлото... Цяла зима ходи гола и боса из вкъщи, но не настина... а сега от 3-4 глътки фанта и я преряза и е сополива, гърлото червено и за капак разтройство. От 2дни пие антибиотик- ЦЕК и вече е по-добре. Smiley
Просто трябва да мине време, че детето да натрупа имунитет. В яслата и градината ще е засипано от бацили и ще привикне с времето да не реагира на всеки вирус. ;D
Активен

1. Предпочитам банк. превод или телегр. запис: BG79BPBI79371017154101- ПОЩ. БАНКА- Теодора Добрева
2. Предимство за искащите повече от 1 обява!
3. Не плащам предварително! Коректна съм, и не се бавя!
4. Пращам/получaвам като МПП,без НП!
5. Приемам рекламации само при пропуснати неописани дефекти!
6. Чакам макс. 2 часа първия записан, после давам на който пише адрес на ЛС!
7. Пиша отриц. оценки за спестени пощ.р-ди!
rumi_n_m
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Май 21, 2010, 08:41:08 »
Раздели ТемаНагоре

Дъщеря ми я пратих на градина на 3г и се започна едно пиене на антибиотици , а не беше боледувала до тогава.
Синът ми го записах в Двореца на децата и за цяла година не е боледувал нито веднъж, но там не се допускат болни деца. На входа като ги водиме първо преминават медицински преглед и ги проверяват за въшки и след това ги пускат. Преподавателите са страхотни, работят много спокойно с децата, но проблема е, че няма пари и базата е трагедия...
Трябва и в детските градини да се престане с тази практика да се приемат болни деца, но това е - на никой не му пука ! Sad
Активен
mmagy
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 238


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Май 21, 2010, 14:12:30 »
Раздели ТемаНагоре

Щерката е на 5 и още не е пила АБ и е имала хрема 4 пъти досега и си е стояла у дома с мен докато мине.На лято беше слънчасала но докато се светнем че за това става въпрос тя отпаднала и тлее цялата я водим на спешен кабинат и педиатъра с кочана рецепти веднага след като я прегледА и пита към кой АБ е алергична? и аз му казвам "Незнам". А той баз да си поеме дъх ми изчете беседа колко съм безотговорна да не запомня толкова вАжно нещо.....от това зависело живота на детето ми.......та докато си поемаше дъх вдигнах ръка като в 3 клас и му взех думата че тя просто не е боледувала и му пожелах приятно дежурство и повече отговорни родители!
А в нашата ясла където ходише щерката бяха 2 гр. по 16 деца и на вратата ги посрещаше м. сестра и при съмнение за неразположение на детето прави преглед още преди да си тръгне родителя!Миша тръгна на 1,3г на ясла и не е боледувала.....след 3м ще видим как ще е синът ми!
Активен

Пазя ред 6-8 часа!
Пошенските са за Ваша сметка освен ако нямаме др. уговорка!
Пращам САМО след получен запис или банков превод!


Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: