{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ ЗА ПРОМЯНА НА ИМУНИЗАЦИОННИТЕ ПРАКТИКИ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ  (Прочетена 34307 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #30 -: Декември 03, 2010, 13:20:54 »
Раздели ТемаНагоре

Лично аз не познавам нито едно.За себе си мога да кажа,че подкрепям правенето на ваксини.
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #31 -: Декември 03, 2010, 15:05:31 »
Раздели ТемаНагоре

Мили майки,четете ли листовките на антибиотиците,които давате на децата си???Да ги оставяме с червени гърла само защото има един ферман странични ефекти?Huh?Да не ваксинираш детето си с ваксина против хепатит Б като си мислиш,че няма къде да се зарази?Huh?Ваксината има ефект горе-долу 5г.Детето ви никога ли няма да отиде на зъболекар например?Или искате в един прекрасен ден да чуете от 25 годишния си син,че е с цироза,защото незнайно кога преди доста години незнайно къде се е заразил,тъй като майка му е била много компетентна и си е мислила, че детето и не се нуждае от ваксина.Това да не е грип.Познавам такава жена.Но не несъгласието и по отношение на ваксините са причина,просто преди 92г.не е имало ваксинации.Моят син е на 17г. и миналата година отново му сложих комбинирана ваксина за хепатит А и Б.И като се има в предвид,че хапатит Б е почти нелечим,а лечението на година излиза около 40 000лв....


Стига бе мила Хепатит Б се лекува-както писах в по-горният си пост мен ме заразиха с Хепатит Б при раждането-лежах 1 месец в болница и слава богу сега съм добре. Хепатит Ц почти не се лекува и за да обясня по -подробно временно се лекува или разболяваш се лекуват те да речем месец и кръвните ти показатели горе долу се нормализират. Но примерно след година хоп пак се пожълтява-или сиреч става хроничен,което почти в 50-60% от случаите води до цироза. Затова е и толкова опасен. И при Хепатит Б има случаи на преминаване на хроничен,но са много редки-около 10-20%,което разбира се в никакъв случай не го прави безобиден. Минах по този трънлив път-не по моя вина ,а по вина на някой който просто не беше си свършил работата,но това е друга тема.
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год
EvaJ
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 146


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #32 -: Декември 03, 2010, 15:58:59 »
Раздели ТемаНагоре

.Пфуууууу,язък...тъкмо мислех да си допълня поста и го изтрих...то може и по-добре да е така...,че можеше да възникне спор.Smiley
« Последна редакция: Декември 03, 2010, 16:08:19 от Неграмотна » Активен

mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #33 -: Декември 03, 2010, 19:40:09 »
Раздели ТемаНагоре

.Пфуууууу,язък...тъкмо мислех да си допълня поста и го изтрих...то може и по-добре да е така...,че можеше да възникне спор.Smiley
ЯЯяяяяяяя........я го напиши, че стана интересно  Shocked Между другото имаш страшен НИК - харесва ми  Tongue
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
EvaJ
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 146


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #34 -: Декември 03, 2010, 23:37:16 »
Раздели ТемаНагоре

 (cheers3)Ааааааа,не може така...аз и да го напиша няма да променя мисленето и убежденията на потребителките ,а само ще създам напрежение.
Активен

данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #35 -: Декември 04, 2010, 21:05:39 »
Раздели ТемаНагоре

В спора се ражда истината.zorniza,най-вероятно си била с остър хепатит Б.Сега много се надявам, че тестването след приключване на лечението ти да е показало отрицателен.А случайно ,ако не са ти правили си направи.За да не обяснявам надълго и на широко и да обсебвам темата ще ви дам малко информация.
http://www.hepasist.org/
Ако случайно имате възможност да решавате дали да ваксинирате детето си и решите да не го правите и то заболее от някоя от болестите срещу които се правят ваксини,ще потърсите ли лекарска помощ?
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #36 -: Декември 05, 2010, 10:53:32 »
Раздели ТемаНагоре

(cheers3)Ааааааа,не може така...аз и да го напиша няма да променя мисленето и убежденията на потребителките ,а само ще създам напрежение.
О, напротив! Никога не се знае - и сам войнът е войн  Cheesy Любопитна съм, но не достатъчно, за да продължа да настоявам   да си изкажеш мнението. Ако искаш сподели, ако не - недей  Kiss
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #37 -: Декември 15, 2010, 22:54:39 »
Раздели ТемаНагоре

Мили майки,четете ли листовките на антибиотиците,които давате на децата си???Да ги оставяме с червени гърла само защото има един ферман странични ефекти?Huh?Да не ваксинираш детето си с ваксина против хепатит Б като си мислиш,че няма къде да се зарази?Huh?Ваксината има ефект горе-долу 5г.Детето ви никога ли няма да отиде на зъболекар например?Или искате в един прекрасен ден да чуете от 25 годишния си син,че е с цироза,защото незнайно кога преди доста години незнайно къде се е заразил,тъй като майка му е била много компетентна и си е мислила, че детето и не се нуждае от ваксина.Това да не е грип.Познавам такава жена.Но не несъгласието и по отношение на ваксините са причина,просто преди 92г.не е имало ваксинации.Моят син е на 17г. и миналата година отново му сложих комбинирана ваксина за хепатит А и Б.И като се има в предвид,че хапатит Б е почти нелечим,а лечението на година излиза около 40 000лв....
ТУК СТАВА ВЪПРОС НЕ ЗА ОТРИЧАНЕ НА ВАКСИНИТЕ , А ДА НЕ СЕ СЛАГА НЯКОЯ КОЯТО Е НА ПРАКТИКА ИЗЛИШНА!ПРИ НАС НАПРИМЕР БЕ ИЗЛИШНА ЗА ХЕПАТИТ Б.ТЪЙ КАТО ТЯ СЕ СЛАГА АКО СЛУЧАЙНО МАЙКАТА СЕ ЗАРАЗИ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ ИЛИ В РОДИЛНОТО (КОЕТО Е МНОГО АМА МНОГО РЯДКО,СЪЧУВСТВАМ НА ТАЗИ МАМА НА КОЯТО И СЕ Е СЛУЧИЛО, МАКАР ДЕТЕТО ДА Е ИЗВАДИЛО КЪСМЕТ С ВАКСИНАТА)!НА СЛУЧАЙ КАТО НЕЙНИЯ ЗА ПЪРВИ ПЪТ ПОПАДАМ,НО ЩЕ Е БЕЗУМНО ДА НИ ЗАДЪЛЖАТ ДОКАТО СМЕ БРЕМЕННИ ДА СЕ ВАКСИНИРАМЕ! някъде дори казват че ваксините навреждат на повече деца отколкото е щяло да бъдат болни ако не са ваксинирани!
а и нещо друго - много сериозно твърдение но смятам че има доза истина!
тук в интернет прочетах листовката на пентаксим , в коментарите една мама казва че след последната пентаксим детето и придобива аутизъм - ей така като гръм от ясно небе!казва че детето и било нормално а изведнъж -аутизъм!въпроса и веше към администратора - възможно ли е да е от ваксината а отговора беше - категорично не! дацент папазова от БАН която идва при Гала в на кафе казва че аутизма е в следствие на ваксините които парализирват нервни центрове!А ВСЕ ПАК ЖЕНАТА Е ДОЦЕНТ ПО НЕВРОЛОГИЯ!
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nmomchilova
Горда мама на двама
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 687


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #38 -: Декември 16, 2010, 12:09:45 »
Раздели ТемаНагоре

НАпълно съм съгласна с последното изказаване.На моя позната детенцето съвсем до скоро си беше едно нормално дете,но в последствие от 1 от ваксините придоби аутизъм SadИ сега вярвайте ми умирам и аз от страх,че на нас ни предстоят още много ваксини Huh?
Активен

valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #39 -: Декември 16, 2010, 23:16:17 »
Раздели ТемаНагоре

НАпълно съм съгласна с последното изказаване.На моя позната детенцето съвсем до скоро си беше едно нормално дете,но в последствие от 1 от ваксините придоби аутизъм SadИ сега вярвайте ми умирам и аз от страх,че на нас ни предстоят още много ваксини Huh?
коя от ваксините?? казват че най-опасните са 5-валентните или просто комбинираните! най-опасното в тях не са бацилите а формалдехида,алуминия и другите помощни в-ва! че те се слагат в отровата за мишки!- те са опасни за човека дори в най-малки количества! а относно това -детето да понесе добре ваксините е от изключително значение да е здраво и да е хранено с качествена,витаминозна и много рознообразна храна!сега през зимата може да давате следното сокче - моркови и червено салатно цвекло микс! с този сок детето ако има дори анемия ще се оправи!
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
emi_9eni
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 318


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #40 -: Декември 24, 2010, 15:01:28 »
Раздели ТемаНагоре

бунтувам се ЗАЩОТО ДЕТЕТО МИ Е ВЕГЕТАРИАНЧЕ И Е ИЗЛОЖЕНО НО ПОТЕНЦИАЛНА ОПАСНОСТ ! а и не е само това .... здравето е личен проблем или приоритет ,както искате го наречете! нека всеки сам решава за себе си

Първо да пиша за кое не съм съгласна и после за кое съм Smiley
Не ми се струва правилно детето ти да е вегетарианче- не те осъждам, може би има причина. Но има майки които поради собствени убеждения лишават децата си от разнообразното хранене, което е от най-голямо значение за израстването на един организъм.
Аз например съм отгледана с месо от животните на село и зеленчуци пак от там. Като дете майка ми ме е изхранвала с пържоли и бахур  Cheesy , за което съм и благодарна, защото смея да твърдя, че имам доста здрав организъм и имунна система. Но друг е въпроса, че като пораснах няколко години дори бях вегетарианка, а сега вече хапвам месо , но мнооого рядко, защото просто не го обичам. Но това си е личен мой избор.
Децата обикновено не обичат и зеленчуци - но това значи ли че трябва да не им ги даваме, щото ги плюят и нещат да ги ядат? Така беше писала ти по-нагоре че прави детето ти с месото. Та мое мнение си е - не се обиждай. По тоя повод имам пък приятелка с две прекрасни дъщери. Тя им е казала, че докато не станат на 18 години няма да им пробие ушите. После те да си решават сами и да се надупчат където искат, ако искат и перо в гъза да си забучат. Като носят отговорност сами за себе си, могат да си решат.

Съгласна съм донякъде с мнението ти за ваксините обаче. Разбира се не мисля, че има еднозначен и правилен отговор. За мен варианта е по-скоро да има повече информираност и да дават повече публичност за тези имунизации. Някои наистина са излизшни. Ми например аз ходих на задължителната имунизация против тетанус на 25години. Е 300 пъти съжалявах и като стана на 35 (тогава е следващата задължителна) няма да отида. Цяла седмица ме боля ръката, поду се - трицепса ми стана като на 110 кг мъж, едвам я движех, не можех да спа, плаках от болка една вечер, щото от нея не можах да заспа до сутринта. И за какво по-точно си я направих? Като още на следващата седмица да се бях убола на ръждясал пирон и пак щяха да ми сложат таз ваксина. Така е и с някои ваксини за бебетата. Наистина има странични ефекти, които колкото и да се редки - струва ли си питам аз? И кой решава чий живот е по-важен? На хилядите бебета , на които им понася ваксината или на едното бебе което получава увреждания за цял живот?!?
Активен

Правете случайни добрини и безсмислено красиви неща!
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #41 -: Декември 24, 2010, 23:15:13 »
Раздели ТемаНагоре

emi ,
pri4inata poradi koqto ne davam meso e parvo 4e deteto plue, a i vtoro ,4e jivotnite se tap4at s antibiotici i hormoni.davaha predavane kak na 9 mese4no bebe mu rasteli gardi i sa otkrili svrah hormoni v kravta...tova e potresavashto! mnoogo rqdko davam ako ot nqkade ima meso ot nqkoe selo- domashno,ina4e qica i mlqko i sirene davam ot nai-skapite na pazara.
a otnosno vaksinite....:
edni edinstveni hora darjat zdraveopazvaneto v sveta i trqbva da se igrae po tqhnata svirka - poqsnqvam: puskat naro4no bolesti ot opasni po-opasni i posle davat vaksina(koqto obiknovenno e ot 60lv do 160 za broika), ako otkazvame vaksinaciq se puska pak zarazata i taka! vsi4ko e edin jestok zagovor! ot dalgo vreme tarsq otgovori na tezi ne6ta i sam potresena kakvo namiram.ako otkajem da se vaksinirame 6te ni pritisnat po drug na4in!!! moje bi EDINSTVENOTO NE6TO ZA KOETO MOJEM DA SE BORIM  E DA IMA PREDVARITELNI TESTOVE ZA PONOSIMOST ! TRQBVA DA E TAKA! ZNAETE LI KAKVO PISHE V LISTOVKITE NA VAKSINITE - 4E MOJE DA SE PRI4INI 6OK koito da dovede do smart za 3 minuti ! kazva se ANAFILAKTI4EN SHOK! ako organizma ne ponqsa dadeno ve6testvo prosto se umira zashtoto vaksinata ne se priema ot ustata a napravo 4rez kravta - otiva v tqloto,mozaka !AKO NQKOI MOJE DA SADEISTVA DA SE IZGOTVI TAKAVA PODPISKA,NEKA MI PISHE NA LS!
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zizi78
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 369


kiss kiss kiss

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #42 -: Декември 24, 2010, 23:29:45 »
Раздели ТемаНагоре

мила нали имаше подписка, какво стана изчезна ли?
Активен


ОБИЧАЙТЕ СЕ И БЪДЕТЕ ДОБРИ.

предпочитам еконт, наложен платеж п.п. до 3лв.
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #43 -: Декември 25, 2010, 22:54:39 »
Раздели ТемаНагоре

Ne e iz4eznala - sabira se ,no ima 2000 glasa a trqbvat 500 000 za da vlezne v parlamenta, li4no az se samnqvam 4e 6te se saberat,masata ot hora ne sa budni i smqtat 4e ima koi da misli vmesto tqh no ne e taka! A TRQBVA NE6TO DA SE NAPRAVI ! KAKVO - DA STOIM I DA GLEDAME I DA CAKAME S EZIK ! PREDI vreme edin ba6ta izlezna po 2-3 televizii i govori 4e ne e zaglasen da se vaksinira deteto mu , no nikoi ni6to ne kaza, dori zapo4naha plateni reportaji ZA vaksinite to4no sled perioda v koito toi se qvqvashe po povinite kato sam voin !
6TOM E MASOVO VAKSINIRANETO I 6TOM IMA PORAZENI DECA, SMQTAM 4E E POVE4E OT ZADALJITELNO DA SE PRAVQT TESTOVE ZA PONOSIMOST!!! 4E DORI V EDNA BOQ ZA KOSA IMA INSTRUKCII ZA TEST ZA PONOSIMOST !
PONQKOGA JIVOTA E PALEN S ABSURDI !
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
EvaJ
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 146


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #44 -: Декември 26, 2010, 10:16:31 »
Раздели ТемаНагоре

Валенси,не само,че не е буден,ами тъне в невежество българина и това едва ли някога ще се промени.В момента можем да откажем поставянето на ваксина подписвайки декларация,че носим пълната отговорност,но истината е,че първо никой не може да ти гарантира,че в един етап без знанието на родителя ваксина няма да бъде поставена,а освен това и не приемат деца в ясли,градини и училища,ако нямат имунизация.Единствения начин е да си намерим доктор,който да е съгласен да впише направена имунизация и толкова.Разбира се срещу определена сума.
Имаше изказване и за вегетарианството...и тук пълно невежество, и само цитиране на крилати фрази...е,аз съм и детето ми също е вегетарианче и проблеми нямаме никакви,в детската градина тя не е единствена,има и други деца,едното дори е веганче.Най-любимо ми е:"Че какво ядеш като не хапваш месо?"Изобщо не си правя труда да отговарям.
Така,че мила ми Валенси...и аз бях идеалист преди време,но вече разбрах,че трябва да се спасяваме поединично! Cheesy
Активен



Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: