{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2 3 ... 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ ЗА ПРОМЯНА НА ИМУНИЗАЦИОННИТЕ ПРАКТИКИ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ  (Прочетена 34302 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« -: Ноември 26, 2010, 23:37:06 »
Раздели ТемаНагоре

Моля, дайте гласа си ваксините да станат САМО ПРЕПОРАЧИТЕЛНИ,а не както са в момента задължителни! това е грубо нарушаване на личния избор!в момента ако детето ти няма ваксина ти спират децките,от догодина няма да приемат в градината деца които са не имунизирани!някой дава ли ни информация относно евентуални лоши последствия след поставянето?!не! е ,аз ще Ви кажа ,че в други държави има фонд за обезщетение на пострадали от ваксини (останали инвалиди в колички или с изкривена физика или поражение на нервната система) ! как мислите -има ли цена живота на детето Ви,което сте създали и отглеждате с цялата си любов!???ако Вие не искате ваксина а закона Ви притиска,не дай си боже стане нещо , кой ще ви върне здравето,щастието!никой не говори на темата ,като си мисли че си има хора за тази работа,но ние трябва да сме будни!НЕКА ВАКСИНИТЕ СА САМО ПРЕПОРЪЧИТЕЛНИ - НЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ !!!! ДАЙТЕ ГЛАСА СИ- нека има информация за болестите,нека ваксините се предлагат но не и да ни задължават със закон !

http://svobodenizbor.bg/bg/content/гражданска-петиция-за-промяна-на-имунизационните-практики-в-република-българия
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2010, 23:42:13 »
Раздели ТемаНагоре

не се отваря целия линк, но когато отворите страницата натискате "ваксините информиран избор" , после "подкрепа на петицията" и наи-отдолу попалвате  !
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2010, 09:20:08 »
Раздели ТемаНагоре

Аз съм ТВЪРДО ЗА ваксините ! Нека си останат задължителни !
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Ноември 27, 2010, 10:20:55 »
Раздели ТемаНагоре

И аз съм на мнение,че ваксините трябва да си останат задължителни!!!
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Ноември 27, 2010, 10:52:01 »
Раздели ТемаНагоре

Вие смятате така,но има хора които смятат че се нарушават техните права , аз също смятам така! не може някой да ме задължава с закон когато има риск за детето ми или мен самата! въпрос е на здравна култура, личен избар и т.н. ! да не говорим че има деца вегетариянчета -като моето , и ваксината може да не му понесе ,поради евентуално различие от другите децки организми! все едно някой да ме задължи да му давам всеки ден месо! това е моя избор и за това смятам , че не трябва да ме задължават! нека пак да има ваксини за всички както си беше до преди 6 месеца! искането ни е само да не са задължителни , ние не ги отричаме!!!!
защо ще ми спират парите Huh? аз се грижа за детето си, лекувам го с хомеопатични средства - защо няма закон който да задължава да го лекувам с медикаменти??!
може би трябва да са задължителни за рисковите групи - роми,бедни прослойки. ВАКСИНАТА ЗА ХЕПАТИТ Б при бебета може да е пожелателна , дете няма как да се зарази с тази болест освен по кръвен път ако по време на бременноста си жената се зарази - ТОВА Е ПРИЧИНАТА ПОРАДИ КОЯТО СЕ СЛАГА ТАЗИ ВАКСИНА! процента на заразените по този начин деца е минимален ! хората който са сигурни в себе си няма защо да слагат подобна ваксина! тя може да е нужна когато детето е вече полово активно! другите ваксини са въпрос на лична преценка!
не е добре да се натоварва излишно организма!
благодаря за отделеното време!  Smiley
« Последна редакция: Ноември 27, 2010, 11:02:23 от valency11 » Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Ноември 27, 2010, 11:12:15 »
Раздели ТемаНагоре

Вие смятате така,но има хора които смятат че се нарушават техните права , аз също смятам така! не може някой да ме задължава с закон когато има риск за детето ми или мен самата! въпрос е на здравна култура, личен избар и т.н. ! да не говорим че има деца вегетариянчета -като моето , и ваксината може да не му понесе ,поради евентуално различие от другите децки организми! все едно някой да ме задължи да му давам всеки ден месо! това е моя избор и за това смятам , че не трябва да ме задължават! нека пак да има ваксини за всички както си беше до преди 6 месеца! искането ни е само да не са задължителни , ние не ги отричаме!!!!
защо ще ми спират парите Huh? аз се грижа за детето си, лекувам го с хомеопатични средства - защо няма закон който да задължава да го лекувам с медикаменти??!
може би трябва да са задължителни за рисковите групи - роми,бедни прослойки. ВАКСИНАТА ЗА ХЕПАТИТ Б при бебета може да е пожелателна , дете няма как да се зарази с тази болест освен по кръвен път ако по време на бременноста си жената се зарази - ТОВА Е ПРИЧИНАТА ПОРАДИ КОЯТО СЕ СЛАГА ТАЗИ ВАКСИНА! процента на заразените по този начин деца е минимален ! хората който са сигурни в себе си няма защо да слагат подобна ваксина! тя може да е нужна когато детето е вече полово активно! другите ваксини са въпрос на лична преценка!
не е добре да се натоварва излишно организма!
благодаря за отделеното време!  Smiley
Именно заради ромите тези ваксини са задължителни. И  не може за тях да са, пък за другите - не. Дискриминация е Smiley
Това е то да живееш в социална и солидарна държава. Може и да не ти харесва, но си длъжен да живееш по тези правила.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Ноември 27, 2010, 13:31:40 »
Раздели ТемаНагоре

Аз също съм "За" ваксините. Голяма част от смъртоносните заболяванията са изчезнали благодарение на тях. Моето мнение е, че чрез ваксинирането се предотвратяват повече вредни последици, отколкото без тях. Какво ще стане ако масово не се ваксинират децата и отново се възродят заболявания като коклюш, дифтерия и други. Наскоро имаше доста случаи на морбили сред циганите. Беше станала епидемия и то близо до нас. По- добре е с ваксинации  Wink
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Ноември 27, 2010, 13:37:02 »
Раздели ТемаНагоре

С двете си ръце съм "ЗА" ваксините.То е ясно защо няма смисъл да се повтаряме. Wink
Активен

milenna
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 276


http://nagradite.net/milenna - Моля дайте точка

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Ноември 27, 2010, 14:28:21 »
Раздели ТемаНагоре

И аз съм твърдо ЗА ваксинити! Не оелая детето ми като го пратя на градина и да има там неваксинирани деца и да сеят разни болести от които е могло да се предпазят! В такъв случай моите права и правата на детето ми са нарушени! Не мога да разбера защо се дърпате толкова от тея ваксини, не смятам, че са измислени с лоша цел?!
Активен


http://www.clixsense.com/?4000032
Изпращане/плащане едновременно
Предпочитам парите по банкова сметка в ОББ или ПИБ - безплатно е внасянето в офис на банката. Може да се разберем и за друг вариант! Имам малко дете и нямам възможност да излизам всеки ден!
Ако има повече желаещи да купят, с предимство са плащащите по банков път, независимо от реда на запис
Не приемам връщане!
Не изпращам за проба!
От нови потребители и такива с отрицателни оценки  - предварително плащане!
Коректна съм и очаквам същото и от вас!
zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Ноември 27, 2010, 14:45:30 »
Раздели ТемаНагоре

Вие смятате така,но има хора които смятат че се нарушават техните права , аз също смятам така! не може някой да ме задължава с закон когато има риск за детето ми или мен самата! въпрос е на здравна култура, личен избар и т.н. ! да не говорим че има деца вегетариянчета -като моето , и ваксината може да не му понесе ,поради евентуално различие от другите децки организми! все едно някой да ме задължи да му давам всеки ден месо! това е моя избор и за това смятам , че не трябва да ме задължават! нека пак да има ваксини за всички както си беше до преди 6 месеца! искането ни е само да не са задължителни , ние не ги отричаме!!!!
защо ще ми спират парите Huh? аз се грижа за детето си, лекувам го с хомеопатични средства - защо няма закон който да задължава да го лекувам с медикаменти??!
може би трябва да са задължителни за рисковите групи - роми,бедни прослойки. ВАКСИНАТА ЗА ХЕПАТИТ Б при бебета може да е пожелателна , дете няма как да се зарази с тази болест освен по кръвен път ако по време на бременноста си жената се зарази - ТОВА Е ПРИЧИНАТА ПОРАДИ КОЯТО СЕ СЛАГА ТАЗИ ВАКСИНА! процента на заразените по този начин деца е минимален ! хората който са сигурни в себе си няма защо да слагат подобна ваксина! тя може да е нужна когато детето е вече полово активно! другите ваксини са въпрос на лична преценка!
не е добре да се натоварва излишно организма!
благодаря за отделеното време!  Smiley


МЕН ЛИЧНО ПРИ РАЖДАНЕТО МЕ ЗАРАЗИХА С ХЕПАТИТ Б-цяло чудо е ,че на сина ми му се размина-може би благодарение на въпросната ваксина,която се слага веднага при раждането. Недей да си мислиш мила,че е толкова трудно да се заразиш-изобщо не знаеш откъде ще ти дойде.
Аз също съм твърдо ЗА ваксините да са задължителни.
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Ноември 27, 2010, 16:29:14 »
Раздели ТемаНагоре

вариант е , ако се насърчава ваксинацията и получаваш някакви пари например от държавата, но да те задържават... а ако детето се парализира? има бум на аутизъм в последните 2 години, някои източници твърдят че именно новете 5 -валентни ваксини парализират неврони! майчета, темата е дълга може мноого да се спори, но и деца ваксинирани карат и шарка и какво ли още ни.ваксинираната ми сестра изкара шарка например! според някои изследвания именно добрата хигиена е фактор!защо в Хаити и влизкия исток има холера?- болест смятала се за изчезнала?-заради лошите битови условия!
НЕ ИСКАМНИКОЙ ДА УБЕЖДАВАМ, НЕКА ТЕЗИ КОИТО СПОДЕЛЯТ МНЕНИЕТО ДА ДАДАТ ГЛАСА СИ !
Благодаря! Wink
« Последна редакция: Ноември 27, 2010, 16:30:58 от valency11 » Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Ноември 27, 2010, 16:36:31 »
Раздели ТемаНагоре

вариант е , ако се насърчава ваксинацията и получаваш някакви пари например от държаватарно да те задържават... а ако детето се парализира? има бум на аутизъм в последните 2 години, някои източници твърдят че именно новете 5 -валентни ваксини парализират неврони! майчета, темата е дълга може мноого да се спори, но и деца ваксинирани карат и шарка и какво ли още ни.ваксинираната ми сестра изкара шарка например! според някои изследвания именно добрата хигиена е фактор!защо в Хаити и влизкия исток има холера?- болест смятала се за изчезнала?-заради лошите битови условия!
НЕ ИСКАМНИКОЙ ДА УБЕЖДАВАМ, НЕКА ТЕЗИ КОИТО СПОДЕЛЯТ МНЕНИЕТО ДА ДАДАТ ГЛАСА СИ !
Благодаря! Wink
5-валентните ваксини не се слагат задължително - до колкото знам. Никога не съм купувала и слагала на децата си такива. Доста са скъпи пък и с какво са повече от другите? Законодателните органи са определили каква ваксина и на каква възраст да се поставя.
,,,,,," има бум на аутизъм в последните 2 години, някои източници твърдят че именно новете 5 -валентни ваксини парализират неврони! "......
Това, което човек сам си направи, друг неможе да му го направи. Моля, не си правете експерименти с децата, утре може да излязат 10-валентни ваксини... Huh?
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Ноември 27, 2010, 16:41:29 »
Раздели ТемаНагоре

вариант е , ако се насърчава ваксинацията и получаваш някакви пари например от държавата, но да те задържават... а ако детето се парализира? има бум на аутизъм в последните 2 години, някои източници твърдят че именно новете 5 -валентни ваксини парализират неврони! майчета, темата е дълга може мноого да се спори, но и деца ваксинирани карат и шарка и какво ли още ни.ваксинираната ми сестра изкара шарка например! според някои изследвания именно добрата хигиена е фактор!защо в Хаити и влизкия исток има холера?- болест смятала се за изчезнала?-заради лошите битови условия!
НЕ ИСКАМНИКОЙ ДА УБЕЖДАВАМ, НЕКА ТЕЗИ КОИТО СПОДЕЛЯТ МНЕНИЕТО ДА ДАДАТ ГЛАСА СИ !
Благодаря! Wink

Вероятно са малко случаите на заразени подобно на мен- Но не са много и случаите на парализирани деца от ваксина. Аз също знам за такъв случай на засегнато от ваксина дете,но според мен зависи и от този който я слага. Явно има значение как ще се сложи. В аптеките има пречистени ваксини,които вярно са скъпи,но са по-хубави-е те специално са въпрос на личен избор,на осведоменост и разбира се са и до възможности. Темата наистина и широко спектърна и по-нея има какво да се каже много има и за какво да се спори,но аз не мисля че си права. Да в страните с примитивен живот и лоша хигиена има такива болести като Дезинтерия и Холера,но повярвай във всички страни има подобни квартали- ГЕТА-идентични както са при нас Циганските. Идеята според мен за задължителните ваксини е друга-ти мила в момента си на друго мнение ,но ако помислиш малко...Незная въпрос на мнение е.
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Ноември 27, 2010, 16:42:25 »
Раздели ТемаНагоре

в америка са 9-валентни и ве4е има спе4елено дело сре6ту америка (sadebnata borba se wodila 8 godini za dete koeto 5 4asa sled waksinata se vlo6ava i razviva autizam)
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Ноември 27, 2010, 16:48:52 »
Раздели ТемаНагоре

леля ми живее в австралия и ми прати материал в който пише че когато започнали в австралия ваксините всяко второ аборигенче починало(първите ваксинации на населението) - оказва се че поради липса но витамин С ваксината не се усвоила и в последствие настапила смърт ! бунтувам се ЗАЩОТО ДЕТЕТО МИ Е ВЕГЕТАРИАНЧЕ И Е ИЗЛОЖЕНО НО ПОТЕНЦИАЛНА ОПАСНОСТ ! а и не е само това .... здравето е личен проблем или приоритет ,както искате го наречете! нека всеки сам решава за себе си
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Страници: [1] 2 3 ... 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: