{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Не пуша вече!  (Прочетена 26580 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Dalila_D
Деси
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 82


Поканени потребители: 0

Профил
« -: Ноември 21, 2010, 18:39:36 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте!
Много бих желала да споделя с вас за едно от най-добрите решения в живота ми, а именно това че отказах цигарите!
Вече близо 3 месеца съм горд непушач!
Истината е там че прочетох книгата на Алън Кар - "Не пуша вече" и след това си казах - до тук бях.
Не мога да ви опиша какво щастие е за мен факта, че съм скъсала с най-големия си порок.
Имам много повече енергия, не се задъхвам докато кача стълбите до 3-тия етаж, дрехите и косата ми миришат на хубаво, сутринта нямам този ужасен вкус в устата си, храната е много по-вкусна Smiley
Горещо препоръчвам тази книга за справяне с този проблем - всеки като я прочете ще открие нещо за себе си, за което до сега не си е давал сметка.
Но искам да предупредя за едно нещо - ако категорично не сте взели решението за отказа от цигарите, книгата едва ли ще ви помогне особено. При мен помогна това че скоро смятаме със съпруга ми да си имаме бебе, а тогава така или иначе ще трябва да спра да пуша. Затова реших да се откажа по-отрано.

Надявам се че съм била полезна с моята история!
Успех на всички, които са решили да откажат цигарите!
Активен

Коректна съм - моля, бъдете и вие!
Пощенските разходи са за сметка на купувача.
Изпращам на първата писала ми лично съобщение.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Ноември 21, 2010, 18:45:11 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте!
Много бих желала да споделя с вас за едно от най-добрите решения в живота ми, а именно това че отказах цигарите!
Вече близо 3 месеца съм горд непушач!
Истината е там че прочетох книгата на Алън Кар - "Не пуша вече" и след това си казах - до тук бях.
Не мога да ви опиша какво щастие е за мен факта, че съм скъсала с най-големия си порок.
Имам много повече енергия, не се задъхвам докато кача стълбите до 3-тия етаж, дрехите и косата ми миришат на хубаво, сутринта нямам този ужасен вкус в устата си, храната е много по-вкусна Smiley
Горещо препоръчвам тази книга за справяне с този проблем - всеки като я прочете ще открие нещо за себе си, за което до сега не си е давал сметка.
Но искам да предупредя за едно нещо - ако категорично не сте взели решението за отказа от цигарите, книгата едва ли ще ви помогне особено. При мен помогна това че скоро смятаме със съпруга ми да си имаме бебе, а тогава така или иначе ще трябва да спра да пуша. Затова реших да се откажа по-отрано.

Надявам се че съм била полезна с моята история!
Успех на всички, които са решили да откажат цигарите!
(gesture7) (gesture7) Аз се опитвам, но все не ми достига воля Sad
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #2 -: Ноември 21, 2010, 19:04:29 »
Раздели ТемаНагоре

Поздравления Dalila_D и дано никога повече не ги започнеш;)

Ето и моята история:)
Пушех около 13-14 години.През последните години много! Стигала съм и до 2 кутии на ден и в интерес на истината много обичах да пуша, бях пробвала 1-2 пъти да ги спра, но реших, че не мога, че ми харесва и че не искам да ги спирам.
Това докато не разбрах, че съм бременна.Последваха още 3-4 цигари и край.Просто не можех да си позволя и да си представя да гълтам отрови, докато в мен расте живот.Хубавото беше, че моя мъж от солидарност и за да нямам дразнители около себе си ги спря заедно с мен:) И така ... вече почти 6 години не сме палили цигара.Веднъж пуших наргиле с приятели и веднъж си дръпнах от електронната цигара на майка ми за да видя какво е и това ми е цялото пушене за тези 6 години.Определено смятам, че съм се "излекувала" от тази зависимост и съм много горда:)

И честно сега само като се сетя как всяка вечер, когато седнех пред компютъра започвах да ги паля една след друга и след това в същата стая лягахме да спим и ми се повдига ...
От както ги спряхме вкъщи не се пуши, гостите излизат на терасата и в интерес на истината станахме много чувствителни на тема миризми:) Когато сме били на място, където се пуши, приберем ли си вкъщи имам чувството, че чак бельото ни мирише на цигари.
Активен
Dalila_D
Деси
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 82


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Ноември 21, 2010, 19:51:42 »
Раздели ТемаНагоре

Благодаря за пожеланието, amber!
И аз като се замисля - преди нямах търпение да отида някъде на кафе, само и само да запаля цигара. Макар че бях пушач, вкъщи не се пушеше и затова при всеки удобен момент излизах навън за да запаля по една отрова.
Преди не ми правеше впечатление че от мен се носи "неустоим" аромат на цигарен дим, а сега когато съм в заведение никак не ми е приятно другите да "парфюмират" дрехите и косата ми на цигари.
За съжаление съпругът ми е пушач и ми е доста неприятно като запали като сме в колата. Лошото е там, че решението да спре цигарите трябва да си е лично негово, а не продиктувано от мрънкане и постоянни лекции.
Активен

Коректна съм - моля, бъдете и вие!
Пощенските разходи са за сметка на купувача.
Изпращам на първата писала ми лично съобщение.
sweets
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 106


И там съм sweets....

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Ноември 22, 2010, 10:03:53 »
Раздели ТемаНагоре

БРАВО, МОМИЧЕТА!!!
Това е наистина голямо постижение и повод за самочувствие.
Аз съм непушач от 3 години. Без книги и без хапчета - само с инат.  Tongue  Не беше лесно, но не беше и трудно, нужно е само едно нещо - МОТИВАЦИЯ. Пушила съм около 10 години по половин кутия на ден. Истина е това за ароматите, нямате представа сега колко е вкусна храната и как ухае.
Съпругът ми също ги отказа заедно с мене, за подкрепа. Вкъщи вече мирише съвсем по друг начин. А нашите приятели-пушачи сами започнаха да излизат на терасата за да пушат.
Успех на всички, които са взели това решение - заслужава си!!! Cheesy
Активен

Предимство за тези, които си изберат повече от едно нещо.
За суми над 20 лв, нови потребители и потребители с отрицателни оценки ще помоля за предварително плащане.
Приемам плащане по банка, пощ. запис или паричен превод чрез Еконт /най-удобен и евтин/, ето банковата ми сметка:IBAN BG06UNCR 7630 1078 5520 56
СКЛОННА СЪМ ДА ДОГОВАРЯМЕ ЦЕНИ И ПРАЩАМ ЗА ПРОБА!
Моля, не забравяйте пощенските! Smiley
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2010, 10:35:30 »
Раздели ТемаНагоре


това ми е слабото място...даже в момента докато пиша поста цигарата е между пръстите ми...купих си електронна цигара,пуших я 10 дни,спря да работи и пак хванах цигарите,това за миризмите го усетих за тези 10 дни,сутрин се чувствах по-свежа,гадната миризма на цигари през деня я нямаше,само вечер когато мъжа ми се прибере и запали.
Искам да ги спра и то много,пуша ги вече от...17 години,кой ги измисли тези цигари та ме е яд на него Lips Sealed
Усещала съм се на моменти,че ако не запаля ще избия домочадието в къщи,нервнича като наркоман,не знам какъв ще е тоя стимул дето трябва да имам, за да се откажа от тези боклуци Sad
С електронната цигара е същата работа,задоволява ми никотиновия глад,ако не я пуша все едно ми е взел някой цигарите Sad
Детето ми си е направо пасивен пушач и това ме побърква...
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
denica.staneva
дъщеря ми е моят живот
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1546


четете подписът ми!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Ноември 22, 2010, 14:29:42 »
Раздели ТемаНагоре

аз съм в период на отказване,но пак запалвам по някоя и др цигара на ден, мног искам да ги спра Sad
Активен

изисквам предварително плащане!!!аман от тарикати!!!
      
idi2009
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 54


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Декември 07, 2010, 17:31:48 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте!
Много бих желала да споделя с вас за едно от най-добрите решения в живота ми, а именно това че отказах цигарите!
Вече близо 3 месеца съм горд непушач!
Истината е там че прочетох книгата на Алън Кар - "Не пуша вече" и след това си казах - до тук бях.
Не мога да ви опиша какво щастие е за мен факта, че съм скъсала с най-големия си порок.
Имам много повече енергия, не се задъхвам докато кача стълбите до 3-тия етаж, дрехите и косата ми миришат на хубаво, сутринта нямам този ужасен вкус в устата си, храната е много по-вкусна Smiley
Горещо препоръчвам тази книга за справяне с този проблем - всеки като я прочете ще открие нещо за себе си, за което до сега не си е давал сметка.
Но искам да предупредя за едно нещо - ако категорично не сте взели решението за отказа от цигарите, книгата едва ли ще ви помогне особено. При мен помогна това че скоро смятаме със съпруга ми да си имаме бебе, а тогава така или иначе ще трябва да спра да пуша. Затова реших да се откажа по-отрано.

Надявам се че съм била полезна с моята история!
Успех на всички, които са решили да откажат цигарите!

Най-добре оползотворените 5лв .
И на мен тази книга " Не пуша вече" на Алън Кар ми помогна много.Вече не пуша от 5 години и все едно никога не съм била пушач,така се чувствам.(пуших 10години по 1-2 кутии на ден)
Препоръчала съм я на много хора.
Важното е всеки да вземе решението за себе си,че иска да ги спре.Без вътрешното желание и УБЕЖДЕНИЕ,не става....!!!А за....книгата....тя просто ти помага да вземеш решението !!!
Успех !
Активен

Държа на коректността и честността !
Подхождам винаги добронамерено и съвестно към всеки ! Ценя времето ви,не губете  и вие..... моето!Уважавам,когато отсрещната страна знае какво иска!
Личната ми преценка е водеща,чета коментарите и поставям такива след сделка!
При сериозен интерес, моля оставете лично съобщение!
Уважавам грамотната комуникация на български език.
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Декември 08, 2010, 08:47:45 »
Раздели ТемаНагоре

А вярно ли е твърдението,че след като спреш да пушиш се качват килца или ме мятат тук по върбите мен.
Активен

sweets
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 106


И там съм sweets....

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Декември 08, 2010, 10:00:38 »
Раздели ТемаНагоре

А вярно ли е твърдението,че след като спреш да пушиш се качват килца или ме мятат тук по върбите мен.

Когато човек се отказва от едно удоволствие, съвсем нормално е да го замени с друго. Някои започват да хрупат разни боклуци в замяна на предишните боклуци-цигарите. Лично аз много внимавах, успях да си наложа да не заместя цигарите с бонбони и солети и следях внимателно какво точно ям. Дъвчех много дъвки и до днес продължавам. Не съм качила нито грам - вече три години. Само да отбележа, че не пазя диети, ям всичко в нормални граници и дори пийвам алкохол. Когато човек има изградени лоши хранителни навици, не отказването от цигарите е виновно за това той да напълнее.
Но колкото и някой да си мисли, че не е зависим от цигарите, в момента в който ги откаже тотално, разбира, че организмът му започва да работи по друг начин. В много случаи човек напълнява, но според мен това е, защото не е помогнал на организма си да влезе в ритъм с новите условия.
Та моето мнение е: НЕ Е ВЯРНО. Всичко зависи от теб!
Активен

Предимство за тези, които си изберат повече от едно нещо.
За суми над 20 лв, нови потребители и потребители с отрицателни оценки ще помоля за предварително плащане.
Приемам плащане по банка, пощ. запис или паричен превод чрез Еконт /най-удобен и евтин/, ето банковата ми сметка:IBAN BG06UNCR 7630 1078 5520 56
СКЛОННА СЪМ ДА ДОГОВАРЯМЕ ЦЕНИ И ПРАЩАМ ЗА ПРОБА!
Моля, не забравяйте пощенските! Smiley
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Декември 08, 2010, 10:10:44 »
Раздели ТемаНагоре

А някой пробвал ли се е с никотинови лепенки ?
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
idi2009
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 54


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Декември 08, 2010, 10:31:04 »
Раздели ТемаНагоре

Според мен всякакви видове никотинови дъвки,лепенки и подобни са равносилни на навика да пушиш.
Организма няма нужда от тях както няма нужда и от тъпченето с вафли,бонбонки ,чипсове,семки,и т.н.
Необходимо е малко съзнателно разбиране на вредата и НЕнуждата.
Просто трябва да си наложите!
Не е толково трудно,ако наистина го желаете!!!
Успех и знайте,че никога не е късно да го направите,заради вас самите!!
Активен

Държа на коректността и честността !
Подхождам винаги добронамерено и съвестно към всеки ! Ценя времето ви,не губете  и вие..... моето!Уважавам,когато отсрещната страна знае какво иска!
Личната ми преценка е водеща,чета коментарите и поставям такива след сделка!
При сериозен интерес, моля оставете лично съобщение!
Уважавам грамотната комуникация на български език.


Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: