{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Изпитани бабини рецепти при деца  (Прочетена 54456 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« -: Ноември 16, 2010, 17:49:00 »
Раздели ТемаНагоре

Ще ви помоля за такива рецепти понеже малката е от два дена с някаква страшна настинка и кашлица.Пием какви ли не неща но за сега ефект никакъв Sad Не иска да яде  и заспива само върху мен в стойка полу изправена понеже има много сополи и се дави като е легнала.Останъх без душа от умора  Huh?
За деца под една годинка .
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
rivalka
Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!!!!!
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 686


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Ноември 16, 2010, 18:17:37 »
Раздели ТемаНагоре

Аз медът много уважам, във всякакви комбинаций, с лимон,чесън,зехтин синап.....и т.н. Ама нещо имаше за малките бебоци и медът, ама не помня вече- мойте голями станаха. А, вчера и слушах при Гала при пневмония, на гърдите и гърбът мед  се маже и отгоре вестник, да стане като сандвич, и поне една нощ да се преспи- медът изсмуквал всичко
Активен

САМО С: предварително заплащане, вноска в ДСК или запис. Изчаквам само след уговорка на лични. При повече закупени обяви- коментар на цените.
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #2 -: Ноември 16, 2010, 18:20:04 »
Раздели ТемаНагоре

Аз медът много уважам, във всякакви комбинаций, с лимон,чесън,зехтин синап.....и т.н. Ама нещо имаше за малките бебоци и медът, ама не помня вече- мойте голями станаха. А, вчера и слушах при Гала при пневмония, на гърдите и гърбът мед  се маже и отгоре вестник, да стане като сандвич, и поне една нощ да се преспи- медът изсмуквал всичко
За меда четох че не се дава на деца под 1 година аз точно това четох одеве защото исках нещо да я подсилва ама не ставало  Sad
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #3 -: Ноември 16, 2010, 18:21:19 »
Раздели ТемаНагоре

А те гърдите и са чисти ама тия хомеопатии дет са ни изписали май нищо не правят  Sad
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Ноември 16, 2010, 20:14:43 »
Раздели ТемаНагоре

аз на големият ми син му слагах мед на гърдите и вестник и го държах най-много 1ч като беше бебе,защото ако е с чувствителна кожа може да му се зачерви.
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Ноември 16, 2010, 20:41:41 »
Раздели ТемаНагоре

Ох и ние сме така. Болни.
Скокче, синапени компреси и разтривки с оцет. Но не знам дали става за толкова малко дете.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
EvaG
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 209


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Ноември 16, 2010, 20:44:58 »
Раздели ТемаНагоре

Има доста рецепти за кашлица...:Една черна ряпа се издълбава така, че да стане като кладенче,но малко. Напълва се с мед (2-3 с.л.) или захар и се оставя няколко часа, докато се напълни със сок. Приема се по една чаена лъжичка няколко пъти дневно

 Сваряват се 1 картоф, 1 глава кромид лук и ябълка в литър вода, докато водата остане наполовина. дава се на детето три пъти на ден по чаена лъжичка.


Сок от кромид 100 гр., сок от един лимон и мед(кафява захар).
Смесва се за да получим по-течно разтворче и се дава по няколко пъти на ден. 1-2 супени лъжици, 5-6 пъти на ден.

2 дюли се срязват на четири(без да се махат семките и кората),10 ореха чукнати с черупките,1 голяма глава лук с обелките.
Всичко това се сварява,като стане хладко се прецежда,добавя се мед на вкус и се пие когато се сетите през деня по 2-3 глътки.

Накълцайте глава лук и покрийте с мед(захар). Оставете да престои една нощ. Вземайте от сока по една супена лъжица на всеки 2 часа.

Компрес с мед над сърцето  и гърба сащо е ефикасно.
Компрес 1 - Памучен парцал,от стара памучна фланелка или кърпичка, се отрязва по формата на гърдите,без сърцето да се обхваща- този парцал се потапя в ракия и добре се изцежда; отгоре се маже с течен мед- истински, от пазара взет или от специализиран магазин ( добре е да кажете,че е за болно дете,за да не ви дадат някакъв боклук ); залепя се върху гърдичките на детето,отгоре вестник, а  отгоре върху всичко това  - вълнен  шал.Слага се при лягане и се маха чак сутринта, като стане детето. Ако се е изцапало бельото или пижамката,  много лесно пада медът- само  накиснете дрешките  и той се разтваря.
Компрес 2 - Aмбалажна хартия се надупчва все едно с вилица; навсякъде да има малки дупчици; пак орязана по формата на гърдичките, без да се обхваща сърцето. Намазва се с мед; лепи се  върху гърдите на детето;отгоре се  слагаш по-тесен потник – отново се слага преди лягане и се маха сутринта.
Активен

При интерес пишете на лични!Давам на 1я завършил сделката.
бАНКОВА СМЕТКА№ BG02STSA93000008079281  банка ДСК,или запис,както ви е удобно
Изпращам след ПРЕДВАРИТЕЛЕН ЗАПИС!(превод)Ценя КОМУНИКАЦИЯТА между продавач/купувач!

http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=63041&paction=readfeed
http://vbox7.com/play:b6e44d33
http://www.youtube.com/watch?v=GhKJ9ig7I1cp
http://www.youtube.com/watch?v=lJYVh0-IQoE&feature=player_embedded
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #7 -: Ноември 16, 2010, 21:27:12 »
Раздели ТемаНагоре

Имам домашен мед ще взема утре да я намажа пък да видим  Smiley
Мерси на всички и нека ,кой каквото знае да записва тук  (flower2)
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
krissie
веган - суровояд
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 52


там преди сто лета...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Ноември 17, 2010, 12:59:54 »
Раздели ТемаНагоре

кашлица
Хрян с лимон - чисти слуз , малката го приема без проблем той хряна почти не се усеща повече е киселият вкус ... настъргва се хряна и се изцежда лимон колкото да покрие хряна ... три пъти поне по лъжичка преди ядене

черна ряпа се разрязва на две части и се издълбава кладенче - в него се сипва пшо малко фруктова захар / или мед / и се пие преди ядене пак

При стомашни болки се вари морков няколко минути и се пие водата / може с малко фруктова или кафява захар /

« Последна редакция: Ноември 17, 2010, 13:02:57 от krissie » Активен
mi_ma
мимчето
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 361


над мене греят две слънца,това са моите деца

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Ноември 17, 2010, 14:26:13 »
Раздели ТемаНагоре

скоки идеално средство за хрема е клеевата тенктура.прави се разтворче и се капе в нослето.аз съм го прилагала и на мен и на сина ми от бебе.за един два дни му минава хремата.мисля ,че при вас кашлицата идва от сополките.ако се преборите с тях и кашлицата ще изчезне.хремата е особенно неприятна при бебчетата.
ето една извадка от доктор Михайлов /който аз много уважавам/за хрема
Или най- обикновена чешмяна вода 1 чаша, в която разтваряме 1 равна чаена лъж. морска сол. Предозиране е невъзможно и може да се накапва от приготвения разтвор и през половин час по 3- 4 капки във всяка ноздра. Може да се използват и маслените рзтвори на витамин А (ретинол). Накапват се не по- често от на 2 часа по 1- 2 капки във всяка ноздра. Добре е двата вида апликации да се съчетават и редуват посменно. Странични ефекти няма. Препоръката може да се прилага от нулева възраст.
ето и за кашлица
Вижте домашните средства за кашлица:
СИРОП ЗА КАШЛИЦА: 250 г бира, 100 г небет шекер (мед, фруктоза), 1 лимон- добре измит, смлян или настърган скорите (без семките) се варят 30 мин. на водна баня.Прецежда се. Взема се по 1 суп. лъж. през 15, 30 ,60 мин....., в зависимост от силата на кашлицата.
ЧАЙ- 2-3 ореха, счукани и варени счелурките, примерно в 400 г вода. Сваля се от котлона, добавят се 1 чаена лъж. босилек и 1 чаена лъж. индрише. Още 10 минути запарка. Подслажда се с небет шекер.
КРОМИД ЛУК ( настърган ) и мед в отношение 1 : 2. Взема се 5 - 10 Х дневно по 1 чаена лъж. при суха кашлица.
дано съм била полезна
Активен

1.пощенските за сметка на КУПУВАЧА 2.ВЕЧЕ плащане предварително 3.въщам стока неотговаряща на описанието 4.BG94BPBI79231098205001 пощенска банка 5.давам на първия дал адрес на лс 6.имам 245 ++++++ в Пр-ка 
http://smajliki.ru/smilie-743654535.html
mi_ma
мимчето
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 361


над мене греят две слънца,това са моите деца

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Ноември 17, 2010, 14:31:18 »
Раздели ТемаНагоре

ето още нещо за хрема
лайка- 1 супена лъжица + мед 1 чаена лъжица + вода 100 г. Вари се докато остане наполовина. Прецежда се, изстиква се през марля или тензух- 5- 6 пъти по 3- 4 капки. При водниста хрема и запушен нос.
Активен

1.пощенските за сметка на КУПУВАЧА 2.ВЕЧЕ плащане предварително 3.въщам стока неотговаряща на описанието 4.BG94BPBI79231098205001 пощенска банка 5.давам на първия дал адрес на лс 6.имам 245 ++++++ в Пр-ка 
http://smajliki.ru/smilie-743654535.html
denica.staneva
дъщеря ми е моят живот
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1546


четете подписът ми!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Ноември 18, 2010, 21:11:41 »
Раздели ТемаНагоре

Сваряват се 1 картоф, 1 глава кромид лук и ябълка в литър вода, докато водата остане наполовина. дава се на детето три пъти на ден по чаена лъжичка.

изпробвах го снощи го сварих на малката и е много готино.мирише на ябълка и изобщо няма гаден вкус,ХАРЕСА МИ  Kiss.Скоки можеш да го ползваш за малкия бебо  Wink
Активен

изисквам предварително плащане!!!аман от тарикати!!!
      
kokonata
Пристрастенааааааааа......
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 791


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Ноември 18, 2010, 22:23:15 »
Раздели ТемаНагоре

Сега да ви кажа и аз.
Мила за кашлица единственото,което ни помага и ни е помагало е компрес от извара...
Вземаш тензухче,изцеждаш добре изварата.Оставяш я да се затопли на стайна температура.
Вземш друго тензухче и я разстилаш на дебелина около 1 см и дължина колкото от едната до другата сливица.Трябва да бъде плътен слоя.
Тензухчето ти да е с големина колкото една носна кърпа(от едно време кърпите,даже малко по-голямо).
Като го разтелиш го завиваш да стане като пакетче от ванилия.От едната страна,после от другата и т.н
Слагаш го на гърлото от единичната страна.Слагаш найлонче или домакинско фолия(затопля) и отгоре слагаш вълнено шалче.
Така може да стои 8 часа.Махаш и слагаш друго.Много помага.Не знам как действа,но действа.
Лекували сме гнойни ангини,ангини,зачервено гърло,кашлица и др.
Хайде пробвай и пиши.
И бързо оздравяване Kiss
Активен

Пазя ред 6 часа!
Коректна съм,очаквам същото и от вас!
Не изпращам боклуци и не приемам такива!
Ходя до пощата всеки ден!
Получавам и изпращм като МПП по БГ пощи!
Предпочитам плащане с пощенски запис по Бг пощи!
За две обяви поемам пощенските!
За суми над 15лв. предварително плащане!
И за непознати потребители пак,предварително плащане!
ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!
И най-вече обичам сина си!!!
ЩЕ ОТСЪСТВАМ до 06.03.2011год.
[img]
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #13 -: Ноември 19, 2010, 15:44:46 »
Раздели ТемаНагоре

 (flowers05) за всички ви Smiley
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Ноември 19, 2010, 15:52:31 »
Раздели ТемаНагоре

За кашлица давам това: издълбавам една черна ряпа (да стане, като купичка), намазвам стените и с мед и я оставям да престои една нощ. Сутринта купичката е пълна със сироп, който давам да пие малката. Маха всякакви секрети от дробчетата.

Принципно меда се препоръчва след 2г възраст, понеже може да се развие алергия.
« Последна редакция: Ноември 19, 2010, 16:05:00 от Shu-shi » Активен



Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: