{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: МАМИ,КАЖЕТЕ КОГА И КАК ЗАХРАНИХТЕ ДЕЦАТА СИ!  (Прочетена 7168 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« -: Ноември 05, 2010, 01:40:19 »
Раздели ТемаНагоре

СЛАГАМ ТАЗИ ТЕМА,ПОНЕЖЕ СЪМ ЗАБРАВИЛА КАК СЕ ЗАХРАНВА БЕБЕ В СМИСЪЛ АЗ ВЕЧЕ СЪМ ГО ЗАХРАНИЛА С ПЮРЕТАТА И СОКЧЕТА,НО ИДВА РЕД И НА ЖЪЛТЪКА А ПОСЛЕ И С ДРУГИ НЕЩА?НИЕ СМЕ НА 5М.. (baby3)
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!
doublemama
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 238


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2010, 07:57:34 »
Раздели ТемаНагоре

Аз не съм спазвала разните му таблици и схеми за захранване на детето.Дори първото нещо след кърмата и впоследствие АМ, беше не сокче или плодово пюре,а картофено пюре.Сок не давах,защото едното ми бебе беше до 4 месец с колики,та се притеснявах да не го раздразни допълнително.Плодовите пюрета пък хич не ги искаха в началото,затова се принудих да започна с картофено в 4 месец.
Давах си им по мъничко ,лека полека и постепенно от всичко,което знаех,че може да се дава на дете под годинка.На 8 месеца вече ядяха всичко (без мед и ядки,разбираемо защо).Никога не съм се водила по схеми,просто наблюдавах децата и следях дали няма да има алергична реакция след дадена храна.Единствения проблем,който имахме беше силно подсечено дупе след хапване на свинско пюре някъде към 7 месец.Тогава просто изчаках още малко и 2 месеца по-късно вече нямахме проблеми.Вече ядат почти всичко,което ядем и ние (на година и 9 мес. са).Само гъби още не давам,но и аз незнам защо...Шоколад също не позволявам,защото децата и без това са ми хипер енергични и хич не спят..
А конкретно за жълтъка-аз знам,че се дава в началото по четвъртинка,после по половинка и накрая цял жълтък,но и това не спазих.Понеже преди млечната кухня предимно аз готвих на децата,в пюрето (двойно количество) им слагах направо един жълтък и смесвах с всичко останало.
При всички деца е различно.
В интернет все ще намериш схема на захранване,ако държиш да захранваш както си е редно..
Успех и да ти е живо и здраво детенцето Kiss
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 08:01:23 от doublemama » Активен


tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2010, 08:56:11 »
Раздели ТемаНагоре

АМИ АЗ НЕ ДЪРЖА ДА ГО ХРАНЯ ПО СХЕМА,ПРОСТО ИСКАХ ДА ЗНАМ ЗА ЖЪЛТЪКА ПОНЕЖЕ СЕ ОПИТАХ ДА МУ ДАМ МАЛКО,НО ТОЙ СЕ НАМУСИ И ПОВЪРНА...А ТОВА ЗА КАРТОФЕНОТО ПЮРЕ Е ИДЕЯ НЕ СЪМ СЕ СЕТИЛА ДА ГО НАПРАВЯ.
ДОСТА СЕ РОВИХ В НЕТА НО ПОВЕЧЕТО ПИШАТ КАК Е НАЙ-ДОБРЕ ДА Е НА КЪРМА И ДА НЕ СЕ БЪРЗАЛО С ЗАХРАНАНЕТО,АМИ АЗ НЯМАХ КЪРМА С ВТОРОТО И ЗАТОВА ГО ЗАХРАНИХ ОЩЕ В 2МЕСЕЦ.
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2010, 10:46:24 »
Раздели ТемаНагоре

АМИ АЗ НЕ ДЪРЖА ДА ГО ХРАНЯ ПО СХЕМА,ПРОСТО ИСКАХ ДА ЗНАМ ЗА ЖЪЛТЪКА ПОНЕЖЕ СЕ ОПИТАХ ДА МУ ДАМ МАЛКО,НО ТОЙ СЕ НАМУСИ И ПОВЪРНА...А ТОВА ЗА КАРТОФЕНОТО ПЮРЕ Е ИДЕЯ НЕ СЪМ СЕ СЕТИЛА ДА ГО НАПРАВЯ.
ДОСТА СЕ РОВИХ В НЕТА НО ПОВЕЧЕТО ПИШАТ КАК Е НАЙ-ДОБРЕ ДА Е НА КЪРМА И ДА НЕ СЕ БЪРЗАЛО С ЗАХРАНАНЕТО,АМИ АЗ НЯМАХ КЪРМА С ВТОРОТО И ЗАТОВА ГО ЗАХРАНИХ ОЩЕ В 2МЕСЕЦ.
И аз нямах кърма. Започнах го в 3-ти месец с пюрета.Редувах ги с АМ. А жълтъка или по-точно половин жълтък му го давах с попарата.Не се е мусил, ама и пък не е злояд. Пробвай през седмица, две - детето ще си покаже кога е готово Wink
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2010, 12:03:24 »
Раздели ТемаНагоре

БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА СЪВЕТИТЕ!
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Ноември 05, 2010, 13:01:19 »
Раздели ТемаНагоре

tonikrisi, първо да те помоля да пишеш с малки букви, защото така трудно се чете. Smiley
По темата - колкото мами да попиташ, толкова различни съвети ще получиш и още повече ще се объркаш. Затова е най-добре да следваш един източник на информация и да си караш по неговите схеми - така всичко ще си дойде на мястото и в правилното време. Аз лично си карам по една книга и дори да имам много мляко, си захранвам както си пише. Причината - млякото е незаменимо по качество и състав, но нарастващият организъм си има своите изисквания и към други храни, така че не може само на мляко да се кара до годинка. Tongue За жълтъка също ще те посъветват различно, повечето казват да се отлага за по-късно, но то съдържа желязо, а натрупаното в организма през бременността желязо започва да се изчерпва през петия месец и е необходимо да се набави допълнително. Аз започнах да давам жълтък на 4м. и половина така: сваряваш яйцето 15 мин., за да се втвърди много хубаво (яйцата само от кокошки!, пресни и по възможност да са домашни), разрязваш и отделяш една четвъртинка. С лъжичка я прекарваш през цедка, за да стане на много ситни топченца и после я смесваш с пюрето. Първият месец все така по четвъртинка и през ден. Като се смеси в пюрето, вкусът не е толкова натрапчив и детето по-лесно ще го приеме, няма да го повръща. Аз скоро след жълтъка захраних и с кашичка, и с кисел, но все пак оставяй промеждутъци при захранването, за да може детето да свикне към новостите. Wink
Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 
tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2010, 14:50:56 »
Раздели ТемаНагоре

благодаря ти мила rainkissed_girl ,аз наистина имах нужда от тез съвети и ще направя това с жълтъка в пюрето!
благодаря и на другите мами които се отзоваха на темата,настина ми бяхте много полезни в решението как да му дам жълтък! Kiss Kiss Kiss
Мисля,че няма какво друго да се пише по тази тема и можем да я считаме за закрита!!!!
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!


Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: