{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 ... 14 15 [16]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Случки в пощата - споделете, разкажете  (Прочетена 63801 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #225 -: Май 01, 2011, 06:22:06 »
Раздели ТемаНагоре

Вчера изпратих една чанта като МПП..на бележката пише 860 гр. Както и да го смятам по таблиците на БГПощи..не ми излиза 2.88 лв,та рекох да попитам - нормална ли е тази цена?! До сега не ми се е случвало да ми вземат такава цифра за пакет под 1 кг. ?!
Чаках два пъти на опашка,нали всичко живо се е юрнало да плаща данъци .. и попаднах на една адски мудна служителка,която като я видя на смяна и предпочитам да се върна. Женицата е много смотана и нагла,но за сметка на това обича да се гаври с опашката. Когато е на работа,ВИНАГИ кантара е обърнат така,че клиента да не вижда!!! Нямах сили да се карам вчера,а и останалите жени винаги се стараят много,обаче тази..направо ме вбесява!
Та това е цена за колет Shocked,даже колет с тегло 2.300 ми е излизал 2.60 лв. Roll Eyes
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
evrovioleta
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Поканени потребители: 2

Профил
« Отговор #226 -: Май 01, 2011, 08:04:48 »
Раздели ТемаНагоре

Хайде,смятайте какъв дял от пратките и записите  са на сайтовете за продажби .Ако спрем да изпращаме при тях защото някоя куриерска служба ни прави добри цени, КОЛКО СЛУЖИТЕЛИ НА БЪЛГАРСКСИ ПОЩИ ЩЕ ТРЯБВА ДА БЪДАТ СЪКРАТЕНИ?Huh??
Това не е задача от висша математика,така че следващия път като ми се озъбят директно отивам да си пусна жалба до който се сетя,защото един като хвръкне заради "мижав запис" от който му се формира заплатата,другите може би ще се сетят за какво става дума!
Активен

1.Пощенските за сметка на купувача освен ако няма друга уговорка.Изчаквайте да съобщя колко са платени и не бързайте да предвиждате сами.
2.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
3.Изключително коректна съм ,очаквам същото и от вас..Ако имате други намерения сме дотук...
4.Според ситуацията мога да поискам и предварително плащане
5.Получава първия дал адрес .Давам предимство на живеещите в Пловдив
6.Не изпращам за проба,ще меря два пъти
desitka2008
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 250


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #227 -: Май 01, 2011, 17:55:20 »
Раздели ТемаНагоре

Вчера изпратих една чанта като МПП..на бележката пише 860 гр. Както и да го смятам по таблиците на БГПощи..не ми излиза 2.88 лв,та рекох да попитам - нормална ли е тази цена?! До сега не ми се е случвало да ми вземат такава цифра за пакет под 1 кг. ?!
Чаках два пъти на опашка,нали всичко живо се е юрнало да плаща данъци .. и попаднах на една адски мудна служителка,която като я видя на смяна и предпочитам да се върна. Женицата е много смотана и нагла,но за сметка на това обича да се гаври с опашката. Когато е на работа,ВИНАГИ кантара е обърнат така,че клиента да не вижда!!! Нямах сили да се карам вчера,а и останалите жени винаги се стараят много,обаче тази..направо ме вбесява!
Та това е цена за колет Shocked,даже колет с тегло 2.300 ми е излизал 2.60 лв. Roll Eyes

И аз така си мисля. И смятам утре да отида с бележката и да се покарам малко в Пощата.Щото най-мразя някой да се опитва да ме лъже на дребно,все едно ме има за олигофрен. Разбирам въпросната служителка да ме вижда за пръв път и да се пробва,но аз съм редовна тяхна клиентка,останалите още като ме видат на входа и вече ми приготвят пакета,но тази..направо си плаче за уволнение -просто е ужасно неприятна личност!
Имаше късмет,че имаше зверска опашка от изнервени хора,иначе щях да я побъркам!
Активен
ivka1986
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 148


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #228 -: Май 02, 2011, 11:20:08 »
Раздели ТемаНагоре

Сутринта дадох една рокля,която не е повече от 300грама на едно момче да я пусне.Еми идва той и ми казва,че си е купил плик,както му казах от книжарницата за 0.15 лв и е сложил роклята в него.Бях написала на лист да го пусне като малък пакет.Казах му от мое име да го пусне.Взели му 2.49 Shocked Shocked Shocked,като и бележка не са му дали.Е нормално ли е?И сега незнам какво ще правя.
Активен
ivka1986
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 148


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #229 -: Май 02, 2011, 14:01:33 »
Раздели ТемаНагоре

Сутринта дадох една рокля,която не е повече от 300грама на едно момче да я пусне.Еми идва той и ми казва,че си е купил плик,както му казах от книжарницата за 0.15 лв и е сложил роклята в него.Бях написала на лист да го пусне като малък пакет.Казах му от мое име да го пусне.Взели му 2.49 Shocked Shocked Shocked,като и бележка не са му дали.Е нормално ли е?И сега незнам какво ще правя.




А ето и какво стана после:


Ма чайте да чуете какво станааааа...
Озлобях и от Друган та на Радомир в пощата.Отивам аз първо на колетно гише и питам за пакета-ми не е пускан такъв пакет ми казват.Тая там разправя,че сега била застъпила и не е на ясно.Ок,казвам и питам къде могат да ми дадът отговор за пакета и тя гън-мън при шефката ме праща с един от охраната;)-немой да ги избия,не че не съм способна.....ама отивам аз и Шефката там вика ми ето тук са разписките и такъв пакет не бил пускан....Аз осфирепях тотално...А и ми викат да доведа момчето.Ок,от Радомир та у нас,взех детето и момчето и ай пак в пощата.И със самото пристигане веднага ми бутат в ръцете разписка-и викам ама как така ми давате разписка,като твърдяхте,че такъв пакет не е пускан?!Те като мишки се изпокриха и това та там.
Активен
desitka2008
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 250


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #230 -: Май 11, 2011, 18:57:03 »
Раздели ТемаНагоре

Забравих да напиша развръзката на моята история  Cheesy Отидох да си пусна ново пакетче и на гишето беше едно симпатично момиче,което винаги е много услужливо..оправяме си нещата и аз питам " Нали няма някакви промени в ценоразписа ви?",при което тя кима отрицателно и аз питам защо тогава са ми взели толкова много пари за пакет под 1 кг. Давам й бележката да види и на нея й стана сконфузно,още повече,че онази злобарката стоеше отстрани и слухареше,а аз я посочих като казах ясно,че тя ми е взела парите. Девойчето извади 1 лв и ми го върна,като каза,че сигурно погрешка ми е чукнато за обратна разписка такса. Само дето дори и да е чукнато,аз такава не съм получила,пък и никога не искам такива опции.
Прибрах си левчето и казах " Разбирам да съм случаен човек и ако мине номера,но да ме виждате толкова често тук и всички ми носите пакетите без дори да ме питате за име и адрес..и да ме правите на луда,нямаше как да го преглътна".Тя се извини..чак ми стана неудобно и на мен...
Така че - питайте на място ако сумата ви се стори висока.
Активен
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #231 -: Юни 08, 2011, 20:09:06 »
Раздели ТемаНагоре

Разказвам от името на голямата ми дъщеря:
Отивам днес в пощата /Централна поща - Пловдив/ ,пускам безпроблемно 3те записа и се оглеждам за гише за МПП ,но намирам само "Други услуги".Решавам да попитам дали тук се пускат колети ,а служителка адски троснато ми отговаря ,че се пускат в другото крило и как можело да съм толкова невежа.
Хвана я още по-голям яд понеже и пожелах "Лек ден" с усмивка и отидох при колетното.
Там друга лелка ме огледа от глава до пети след което ми каза ,че не мога да пусна колета.Трябвало да го разопаковам пред нея ,да и покажа съдържанието и да го опаковам в техен плик на цена 50ст.
Ядосана от преди това и казах "Да добреее /Жорето от "Пълна лудница"/ ,така като ме гледате ще изращам бомба нали?"И започнах да си прибирам колета ,а онази се провиква след мен "Добре момиче изчакай ще го пуснем ,ама да знаеш ,че не е позволено попринцип".
Таа това ми каза щерката.

Писнаха ми с техните номерца на дребно!!!!
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
evrovioleta
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Поканени потребители: 2

Профил
« Отговор #232 -: Юни 08, 2011, 20:57:44 »
Раздели ТемаНагоре

Разказвам от името на голямата ми дъщеря:
Отивам днес в пощата /Централна поща - Пловдив/ ,пускам безпроблемно 3те записа и се оглеждам за гише за МПП ,но намирам само "Други услуги".Решавам да попитам дали тук се пускат колети ,а служителка адски троснато ми отговаря ,че се пускат в другото крило и как можело да съм толкова невежа.
Хвана я още по-голям яд понеже и пожелах "Лек ден" с усмивка и отидох при колетното.
Там друга лелка ме огледа от глава до пети след което ми каза ,че не мога да пусна колета.Трябвало да го разопаковам пред нея ,да и покажа съдържанието и да го опаковам в техен плик на цена 50ст.
Ядосана от преди това и казах "Да добреее /Жорето от "Пълна лудница"/ ,така като ме гледате ще изращам бомба нали?"И започнах да си прибирам колета ,а онази се провиква след мен "Добре момиче изчакай ще го пуснем ,ама да знаеш ,че не е позволено попринцип".
Таа това ми каза щерката.

Писнаха ми с техните номерца на дребно!!!!

В Ц.поща Пловдив нямам никакъв шанс с моя опаковка!То са физиономии, то е викане ,то е мрънкане-къде ще сложи печата , как ще го сложи,задължително трябвало с техните пликове...Някой ден и те ще ми дойдат на ред като се ядосам,ще ги питам коя от тях иска да си ходи да седна на нейното място...

Активен

1.Пощенските за сметка на купувача освен ако няма друга уговорка.Изчаквайте да съобщя колко са платени и не бързайте да предвиждате сами.
2.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
3.Изключително коректна съм ,очаквам същото и от вас..Ако имате други намерения сме дотук...
4.Според ситуацията мога да поискам и предварително плащане
5.Получава първия дал адрес .Давам предимство на живеещите в Пловдив
6.Не изпращам за проба,ще меря два пъти
ivka1986
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 148


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #233 -: Юни 08, 2011, 21:14:40 »
Раздели ТемаНагоре

Аз имах един проблемен пакет,по горе съм описала случая.Ми след много ходене по мъките вчера накарах пощаджийката от село  да се обади и да пита наистина ли имам върнат пакет.От градската поща отговарят,че няма,а днес ми кликва и аз разбрах,че имам пратка,в действителност чакам такава и слизам да си я взема - е какво да видя-върнатата пратка,която уж нямаше такава,пристига...Как и какво е станало никой не разбра....

А кажете това нормално ли е? Roll Eyes
Активен
rusamapaumna
Мис "Луд умора няма" 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1969


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #234 -: Юни 08, 2011, 21:22:57 »
Раздели ТемаНагоре

сега аз пьк да кажа-една мацка-зари,казва се лазариНА,пращам и запис до монтана преди ...15 дена поне...пощальонката ни/приятелка ми е/забравила да сложи някво клеймо,оттам и се обадили-колежке,защо е без клеймо?тя-извинила се че е забравила-те-ами пусни телеграма Shockedза потвьрждение-тя-ми телеграмите от 10 години не сьществуват като цяло,ще пусна писмо...така..пуснала потвьрдително писмо за датата на пращане,момичето отива за записа-сьвпада едреса,има три имена,но писано не ЛАЗАРИНА,а ЛАЗАРИНКА,само зарад тая буква не и дават записа.тук аз хващам нашата пощальонка,пише второ писмо-потвьрждение за името,праща го,трябва да е било там преди поне няколко дена,сега момичето ми казва-не ми го дават,отричат да има писмо,вашата пощальонка не си е свьршила работата-а тя го пусна пред мен с дневната поща/някога си/сега кво да правиме?трябва да ми вьрнат записа тия дни като неоткрит човек и ще трябва да се набутам пак да и го пускам,и то ще е телеграфно,защото ме е срам от момичето вече!!
Активен

нЕма начин да нЕма начин!!!

http://kaprizen.com/?cat=14&img=1922726
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #235 -: Юни 11, 2011, 18:17:08 »
Раздели ТемаНагоре

Разказвам от името на голямата ми дъщеря:
Отивам днес в пощата /Централна поща - Пловдив/ ,пускам безпроблемно 3те записа и се оглеждам за гише за МПП ,но намирам само "Други услуги".Решавам да попитам дали тук се пускат колети ,а служителка адски троснато ми отговаря ,че се пускат в другото крило и как можело да съм толкова невежа.
Хвана я още по-голям яд понеже и пожелах "Лек ден" с усмивка и отидох при колетното.
Там друга лелка ме огледа от глава до пети след което ми каза ,че не мога да пусна колета.Трябвало да го разопаковам пред нея ,да и покажа съдържанието и да го опаковам в техен плик на цена 50ст.
Ядосана от преди това и казах "Да добреее /Жорето от "Пълна лудница"/ ,така като ме гледате ще изращам бомба нали?"И започнах да си прибирам колета ,а онази се провиква след мен "Добре момиче изчакай ще го пуснем ,ама да знаеш ,че не е позволено попринцип".
Таа това ми каза щерката.

Писнаха ми с техните номерца на дребно!!!!

В Ц.поща Пловдив нямам никакъв шанс с моя опаковка!То са физиономии, то е викане ,то е мрънкане-къде ще сложи печата , как ще го сложи,задължително трябвало с техните пликове...Някой ден и те ще ми дойдат на ред като се ядосам,ще ги питам коя от тях иска да си ходи да седна на нейното място...

Пуснали са и го все пак.На мен пък не са ми правили проблеми Roll Eyes
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
rusamapaumna
Мис "Луд умора няма" 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1969


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #236 -: Юни 11, 2011, 19:16:35 »
Раздели ТемаНагоре

е добре де,как ще те задьлжат да купуваш техни опаковки?!?!нямам нужда и толкова!място има доста отпред и за надписи,и за марки,и кви ли не стикери!а как ще опаковам пред тях?!да си купят скенери от бг-пощите,за да са спокойни!направо не мога да си го представя това,престараване е!!
Активен

нЕма начин да нЕма начин!!!

http://kaprizen.com/?cat=14&img=1922726


Страници: 1 ... 14 15 [16]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: