{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да дам лекарствата?  (Прочетена 26369 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #30 -: Ноември 29, 2010, 11:41:01 »
Раздели ТемаНагоре

Това е голям ужас с гърча,при мен досега никога не ми се е случвало с първият ми син,но имам приятелка на която детето постоянно правеше гърчове и от нея знам колко са страшни и опасни тези гърчове.При мен бебето пък много се дави,както си стои и изведнъж подбелва очите и не може да си поеме въздух известно време,страшно много се панирам в такъв момент и не знам какво да правя освен да го взема и да го държа по корем и да го тупам по гръбчето,ако някой знае нещо друго моля ви дайте съвет какво друго мога да направя,че това ни се случва през ден почти.!А лекарствата когато му ги давам,а тях ги започнахме от 1-ят месец ги слагах в млякото за да не ги усети,че иначе повръщаше.
Аз май се отдалечих от самата тема тук за което се извинявам!
МОЙТА ПЛЕМЕННИЦА ПРАВЕШЕ ПО СЪЩИЯ НАЧИН,СПОМНЯМ СИ ,ЧЕ СЕСТРА МИ И ДУХАШЕ В УСТАТА ДОКАТО СИ ПОЕМЕ ВЪЗДУХ.
И С ВРЕМЕТО ПРЕСТАНА ДА СЕ ДАВИ НЯКЪДЕ КЪМ 6,7 МЕСЕЦ
Благодаря ти за съвета,не ми е идвало на ума че и така мога да направя,питала съм и лекарите но никой нищо не казва било нормално стига да не си погълнело езика и направо си ме "успокоиха".
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!
Galina Lovecheva
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 345


Горда мама на двама!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #31 -: Ноември 29, 2010, 17:29:39 »
Раздели ТемаНагоре

За висока температура бих препоръчала обливане с вода. Големият ми син правеше много и чести гнойни ангини до преди да извадим сливиците. Температурата която поддържаше беше между 39,5 - 40,2 градуса. По няколко пъти в денонощието съм го събличала и съм го вкарвала в банята  Sad Обливането започва с доста топла вода, която да е приятна за него (предвид това, че е с висока Т и го тресе). Постепенно топлата вода се намаля, пак до толкова, че да я търпи без да се тресе от студ. Целта беше да поддържаме Т под 39градуса.
При нас само това действаше, облекчава незабавно.
Слава богу вече 2г. всичко е зад гърба ни!  Cheesy

И при нас е така.Дъщеря ми беше болна сега и  5 дена вдигаше постоянно 40 градуса, че и нагоре. Веднага я вкарвам в банята + 5-6 капки хексалгин. Действа безотказно. Всъщност хексалгина не винаги го давам, гледам да е само  в краен случай.

И с лекарствата беше голям зор преди. Най-накрая се научи да ги пие,държи сиропа в устата и преглъща с вода или сок.
Активен


анимационные картинки

Връщам,ако не отговаря на описанието.
За нови и непознати за мен потребители искам предварително плащане.
Не приемам НП без уговорка.
ВИНАГИ ПОСТАВЯМ ОЦЕНКИ.


*оценки*

(\__/) Това е Зайо. Копирайте го в
(='.'=) подписа си, за да му помогнем да
('')_('') превземе света.
darma
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 120


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #32 -: Ноември 29, 2010, 20:01:11 »
Раздели ТемаНагоре

http://tq-jenata.com/index.php?option=com_content&view=article&id=245:visoka-temperatura-svalqne&catid=31:bolest-le4enie&Itemid=14
Активен

предпочитам банков превод:
BG75STSA93000016963264
клон 1701 ДСК
Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #33 -: Ноември 30, 2010, 08:51:11 »
Раздели ТемаНагоре

(flower2)
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #34 -: Ноември 30, 2010, 17:22:36 »
Раздели ТемаНагоре

За температурата сложи свещички Ефералган-детски.Ако ти позволи намажи го с ябълков оцет и сода,може да го превърнете в игра.А за лекарствата...ще  си спестиш доста ядове,ако му намажеш гръбчето и гърдичките с чист мед,сложи кърпички отгоре.Когато тялото го поеме слагаш още.Консултирай се ,ако искаш и с друг лекар,много е малко детето,за да се тъпче с толкова лекарства при условие,че може д амине и с малко.Задължително давай и пробиотик ,за д анеутрализира отрицателното въздействие върху организма.Не знам какъв вкус има лекарството,но можеш да смесиш с мляко или друга напитка,ако е сироп или,ако е хапче можеш да го строшиш и да го добавишкъм храната,изобщо няма да усети детенцето.
това става ли за пневмонията и бронхита?
Ще ви изпробвам съветите.То друго не ми остава вече.Свещички слагам,но над 38 гр.Т
Сиропите са сладки.Вит.Б1 стривам на прах и с лъжичка мляко го давам.Иначе сме в фаза ГЛАД  Lips Sealed Само на мляко сме,плюс сутрин мляко с бисквити и бонибон  Cool за него умира

Така,това за меда е вярно(точно при бронхити се правят такива компреси),също може и зелеви листа намазани с мед,но предвид това,че детенцето е малко,няма да търпи листата.Правят се също компреси с ленено семе,но е малко детето(лененото семе има загряващо действие и ако се слага на дете,се слага на гръбчето).При малки деца не се слага на гърдите,защото имат загряващо действие и така натоварват сърцето.
За температура също мога да кажа,стрит аспирин се обърква с една чаена лъжичка свинска мас и се мажат ходилата,обуват се чорапки(поне при нас е имало ефект).При висока температура,не трябва да се завива,защото може да я повиши повече.
Ако е винен оцет се разрежда с малко вода и се мажат гънките на тялото.
Я ми кажете тези компреси с мед над каква възраст могат да се слагат? Вредни ли са за бебенца? Моята лежа в болница и 10 дни след това още кашля, не знам какво да я правя вече. Sad
Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 
darma
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 120


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #35 -: Ноември 30, 2010, 22:53:15 »
Раздели ТемаНагоре

внимавай с това , медът е силен алерген ! синът ми се изрина от такъв компрес
« Последна редакция: Декември 02, 2010, 19:56:29 от darma » Активен

предпочитам банков превод:
BG75STSA93000016963264
клон 1701 ДСК
sladko_bebche
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 38


Джесика(9г) и Райън(1,5г)-най-голямото ми щастие

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #36 -: Декември 09, 2010, 17:38:05 »
Раздели ТемаНагоре


Това е голям ужас с гърча,при мен досега никога не ми се е случвало с първият ми син,но имам приятелка на която детето постоянно правеше гърчове и от нея знам колко са страшни и опасни тези гърчове.При мен бебето пък много се дави,както си стои и изведнъж подбелва очите и не може да си поеме въздух известно време,страшно много се панирам в такъв момент и не знам какво да правя освен да го взема и да го държа по корем и да го тупам по гръбчето,ако някой знае нещо друго моля ви дайте съвет какво друго мога да направя,че това ни се случва през ден почти.!А лекарствата когато му ги давам,а тях ги започнахме от 1-ят месец ги слагах в млякото за да не ги усети,че иначе повръщаше.
Аз май се отдалечих от самата тема тук за което се извинявам!
Синът ми често се дави така ,единия път направо изпадна в безсъзнание и тогава се сетих да питам лекарката как да действам в  подобна ситуация :
1. духа се силно в устата
2. хващаш детенцето през стомаха с гръб към теб ,навеждаш се силно напред и  тупаш по гърба ,докато това което е влязло във въздухопровода излезе /
3.щипеш силно крачето/ ходилото ,така че да  предизвикаш болка ,което автоматично да предизвика плач ,което кара детето да си поеме въздух инстинктивно .
Дано не се налага ,но е хубаво човек да е наясно как да реагира  (flowers07)
Активен

коректна съм , очаквам същото !
винаги съм готова да коментирам цени и предложения за размяна !
след запис,  пишете на лични!
с предимство потребител дал адрес или пожелал поне две обяви !
разменям за стоки подходящи за момче -ръст 92 и момиче - ръст 156 Smiley
за тези , които не са контактували с мен ,в "съседите" съм със същия ник Smiley
хоби, което си заслужава да бъде видяно
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #37 -: Декември 15, 2010, 16:25:09 »
Раздели ТемаНагоре

Понеже гледам се дават предложения за стрит аспирин.
Майки никога не правете копмреси или разтривайте тялота на детето (а и възрастен) с аспирин.
Много лекари са ми го казвали.Като малка мен също са ме разтривали така и споделяйки с професионалист години по-късно той беше потресен.Наистина не го правете.Може да се стигне и до смърт.Особено опасно е пък и смесването на алкохол (домашна ракия) + аспирин и разтривка.Аспиринът прониква най-бързо в кожата и е страшно опасно.
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #38 -: Декември 15, 2010, 18:59:55 »
Раздели ТемаНагоре

Понеже гледам се дават предложения за стрит аспирин.
Майки никога не правете копмреси или разтривайте тялота на детето (а и възрастен) с аспирин.
Много лекари са ми го казвали.Като малка мен също са ме разтривали така и споделяйки с професионалист години по-късно той беше потресен.Наистина не го правете.Може да се стигне и до смърт.Особено опасно е пък и смесването на алкохол (домашна ракия) + аспирин и разтривка.Аспиринът прониква най-бързо в кожата и е страшно опасно.
Напълно съм съгласна,снощи дори го прочетох в един сайт точно това.
http://www.evropea.com/bebe_lechenie.html
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!


Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: