{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Войната по пътищата!  (Прочетена 17832 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #30 -: Ноември 23, 2010, 10:26:12 »
Раздели ТемаНагоре

Случка от вчера следобед към 17:20. Докато пресичах с 3 годишната си дъщеря, на еднопосочна улица (доста уживена ), се разминавам с 5 хлапета на около 13-15 години. Едно от който легна демонстративно на пътя. Явно за да докаже на приятелите си че е "безтрашен". Докато си полягаше се появи и автомобил на около 200 метра. Добре, че автомобила намали и хлапето се изправи. Страно ми стана, че имаше много минувачи, а никои не реагира. Само аз изкрещях, че шофьора не е длъжен да лежи в затвора заради желанието му да се самоубива. Хлапетата се заливаха от смях, а едното се обърна и ми изкрещя "Че ние да не го правим за първи път". Повярваите ми настръхнах, мислех си на кого мога да оставя дъщеряси в този момент за да ги настигана и да звънна на полицията. Вие какво бихте направили ако сте на мястото на шофьора или на мое място? Ами ако шофьора небеше намалил? Ако детето бе останало под гомите на колата?
Мале това е ГОЛЯМ УЖАС.Найстина не винаги са виновни шофьорите,че пуберите са пощръклели.Незнам,незнам ужас е.Нямам думи....
Активен

The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #31 -: Ноември 26, 2010, 23:24:20 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте,нека се включа и аз в темата.Войната по пътищата я има и ще продължава да я има и дебили и неспазващи правилата за движение също.Аз искам да попитам
--Някой от вас дали е купил или ще купи на детето си,което няма право да управлява мотор,скутер или АТВ?
Защото на последък доста често децата са зад волана дори и на автомобилите и мама или тати от дясно ухилени до уши и спокойни. Shocked Shocked Shocked  Huh?
Моя син е на 5г.и като  гледа другите комшийчета,чесана скутер или АТВ  иска и той,ама аз съм му казала,че никога няма да види такова нещо от мен,но за съжаление богатите( и не толкова богати) мама и тати купуват и огаждат Според вас редно лие?



Естествено че ще и купя , даже вече се оглеждам , ама за такова на акумулатор  Tongue
Иначе да си кажа , от сега съм се примирила че е неизбежно , и аз и мъж ми сме много запалени по МПС , аз оскоро се научих и мотор да карам и схванах той защо толко драпаше за такъв , та щерката ми няма май на кой да се метне ,
Аз бах на 12 когато за първи път гепих колата на бащата
Мъжо май от как се помни кара , или по точно от както е успял да докопва педалите и да вижда пътя ,
Та искам или не ще има и мотори и атв и коли , но се надявам поне да е разумна , и мисля че е по добре да ги кара пред нас , отколкото да се крие и да прави глупости , защото нали знаете забранения плод е най сладък
Активен

velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #32 -: Ноември 28, 2010, 08:53:59 »
Раздели ТемаНагоре

В крайна сметка всеки си решава дали ще купи скутер,мотор или АТВ на детето си,За коли и аз съм съгласна,но когато си има книжка разбира се.Това лято в моя край станаха доста катастрофи точно от това,че мама и тати купили на детето си да се вози из квартала или по улицата и последствията за други хора бяха.........И една случка ще Ви разкажа:-Една мама и тати купили на 14г. си син скутер да си се вози и детето излиза на път по който има интензивно движение отнема предимството на автомобил добре,че човека не е карал бързо и спира да ама  хлапето се панира и насреща в третоара се удря пада и удря главата(естествено е без каска).Човека от колата го товари и в бързата го кара веднага.Пита за телефон на майка му и баща му детето го казва и човека звани.Те също отиват в спешната иииииииииииииии.Следствие на това детето е със пукнат череп,а мама и тати викат полиция.По-между другото забравих да спомена,че очевидци е имало доста и са останали на мястото.Детето остава в болницата,а полицията с мама и тати и въпросния господин се връщат на мястото.Всички обясняват едно и също(истината),но мама не приема това за истина и започва да крещи срещу човека и полицията.В крайна сметка на човека му е съставен акт,но за какво(че му е отнето предимството и въпреки това е спрял)и е оказал първа помощ...........Мама не се оспокоява и започва да пита полицията къде е била.......................... Shocked Shocked Shocked.Завежда дело и срещу човека и полицията и защо???Всеки е чувал и виждал какви ли не неща,но лично аз съм много против децата ни да имат скутери,мотори или АТВ.Поне моята съвест ще е чиста и ще съм спокоина.Казала съм,че видя или чуя,че се е качил след време на мотор ще има големи наказания.В крайна сметка става на въпрос за живота на нашите деца.
Активен

tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #33 -: Ноември 28, 2010, 11:08:44 »
Раздели ТемаНагоре

При тези птп-та които стават напоследък не бих рискувала да купя на сина си кола или каквото и да е там превозно средство преди да съм се убедила че става за шофьор,сина на мъжа ми е на 22г има книжка,но едва ли ще получи кола преди баща му да се убеди че може да му се довери за такава покупка.Настръхват ми косите когато на пътя видя някакви хлапета на по 12-13г да карат моторчета,а аз съм с колата.
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #34 -: Ноември 28, 2010, 11:14:30 »
Раздели ТемаНагоре

При тези птп-та които стават напоследък не бих рискувала да купя на сина си кола или каквото и да е там превозно средство преди да съм се убедила че става за шофьор,сина на мъжа ми е на 22г има книжка,но едва ли ще получи кола преди баща му да се убеди че може да му се довери за такава покупка.Настръхват ми косите когато на пътя видя някакви хлапета на по 12-13г да карат моторчета,а аз съм с колата.
Напълно подкрепям мнението и си мисля,че  от нас зависи живота на нашите деца.Без значение дали съм с колата или пеша бягам на далече като ги видя тия деца на мотори,скутери и АТВ.Като слушам от баща ми как е било преди,а сега е пълна по......и все някой друг ние виновен на края,а не ние,че сме купили на детето си.
Активен

tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #35 -: Ноември 28, 2010, 11:34:43 »
Раздели ТемаНагоре

При тези птп-та които стават напоследък не бих рискувала да купя на сина си кола или каквото и да е там превозно средство преди да съм се убедила че става за шофьор,сина на мъжа ми е на 22г има книжка,но едва ли ще получи кола преди баща му да се убеди че може да му се довери за такава покупка.Настръхват ми косите когато на пътя видя някакви хлапета на по 12-13г да карат моторчета,а аз съм с колата.
Напълно подкрепям мнението и си мисля,че  от нас зависи живота на нашите деца.Без значение дали съм с колата или пеша бягам на далече като ги видя тия деца на мотори,скутери и АТВ.Като слушам от баща ми как е било преди,а сега е пълна по......и все някой друг ние виновен на края,а не ние,че сме купили на детето си.
Абсолютно,та те са си още деца нямат все още реакции за отреагиране в по-сложна ситуация,паникьосват се ако им свирнат с клаксоните или просто си мислят че всички ние трябва да ги пазим,само дето родителите им не го правят.Мисля че бяха приели по едно време закон за забрана на деца да карат мотори и мотопеди,но явно са го отменили,аз живея в курортен град на морето и не искам да ви казвам лятото какво става по улицата само деца на по 12-15г са по моторчетата и не са само българчетата има и много чужденци които си пускат децата.
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #36 -: Ноември 28, 2010, 12:56:13 »
Раздели ТемаНагоре

При тези птп-та които стават напоследък не бих рискувала да купя на сина си кола или каквото и да е там превозно средство преди да съм се убедила че става за шофьор,сина на мъжа ми е на 22г има книжка,но едва ли ще получи кола преди баща му да се убеди че може да му се довери за такава покупка.Настръхват ми косите когато на пътя видя някакви хлапета на по 12-13г да карат моторчета,а аз съм с колата.
Напълно подкрепям мнението и си мисля,че  от нас зависи живота на нашите деца.Без значение дали съм с колата или пеша бягам на далече като ги видя тия деца на мотори,скутери и АТВ.Като слушам от баща ми как е било преди,а сега е пълна по......и все някой друг ние виновен на края,а не ние,че сме купили на детето си.
Абсолютно,та те са си още деца нямат все още реакции за отреагиране в по-сложна ситуация,паникьосват се ако им свирнат с клаксоните или просто си мислят че всички ние трябва да ги пазим,само дето родителите им не го правят.Мисля че бяха приели по едно време закон за забрана на деца да карат мотори и мотопеди,но явно са го отменили,аз живея в курортен град на морето и не искам да ви казвам лятото какво става по улицата само деца на по 12-15г са по моторчетата и не са само българчетата има и много чужденци които си пускат децата.
Мога да си представя при Вас какво е............Неми се мисли,ужас..........Аз мисля,че закона си го има още.Навършилите 16г.имат право да карат курсове за мотопеди,защото моторите не влизат в тази категория за тях се иска категори"А" и повечето лапета нямат търпение да ги искарат за да ходят със симсона на даскало.Незнам според мен си е и до нас РОДИТЕЛИТЕ и ние имаме вина.
Активен

Tedi007
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 304


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #37 -: Ноември 29, 2010, 01:07:43 »
Раздели ТемаНагоре

Имам син на 12 години и скоро ме попита каква кола ще му купим.Лошо ми стана като замислих!Как ще го оставя да кара кола сам???Нали ще полудея?!
Спомням си като взех книжка колко мрънкане падна докато нашите ми купиха кола.Мрънках цял месец,едва ли не денонощно и накрая те се предадоха и купиха кола,която аз си избрах.Тогава бях на 18 години и всичко ми изглеждаше прекрасно,но сега е различно - след като става въпрос за моето дете.Сега осъзнавам какво е било на моите родители!
Активен

nmomchilova
Горда мама на двама
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 687


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #38 -: Ноември 29, 2010, 02:35:16 »
Раздели ТемаНагоре

При тези птп-та които стават напоследък не бих рискувала да купя на сина си кола или каквото и да е там превозно средство преди да съм се убедила че става за шофьор,сина на мъжа ми е на 22г има книжка,но едва ли ще получи кола преди баща му да се убеди че може да му се довери за такава покупка.Настръхват ми косите когато на пътя видя някакви хлапета на по 12-13г да карат моторчета,а аз съм с колата.
Напълно подкрепям мнението и си мисля,че  от нас зависи живота на нашите деца.Без значение дали съм с колата или пеша бягам на далече като ги видя тия деца на мотори,скутери и АТВ.Като слушам от баща ми как е било преди,а сега е пълна по......и все някой друг ние виновен на края,а не ние,че сме купили на детето си.
Абсолютно,та те са си още деца нямат все още реакции за отреагиране в по-сложна ситуация,паникьосват се ако им свирнат с клаксоните или просто си мислят че всички ние трябва да ги пазим,само дето родителите им не го правят.Мисля че бяха приели по едно време закон за забрана на деца да карат мотори и мотопеди,но явно са го отменили,аз живея в курортен град на морето и не искам да ви казвам лятото какво става по улицата само деца на по 12-15г са по моторчетата и не са само българчетата има и много чужденци които си пускат децата.
Мога да си представя при Вас какво е............Неми се мисли,ужас..........Аз мисля,че закона си го има още.Навършилите 16г.имат право да карат курсове за мотопеди,защото моторите не влизат в тази категория за тях се иска категори"А" и повечето лапета нямат търпение да ги искарат за да ходят със симсона на даскало.Незнам според мен си е и до нас РОДИТЕЛИТЕ и ние имаме вина.
Мили мами,закони има!Но има хора,които си плащат и при тях те не важат.Относно моторчетата по черноморието....нямам думи.Понеже и аз прекарвам цялото си лято там,виждам и чувам отблизо.Всички собственици или наематели на такива превозни средства си плащат,за да не ги закачат!За съжаление тази страна скоро няма да се оправи.Корупцията възтържествува!!!!
Активен

velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #39 -: Ноември 29, 2010, 08:23:22 »
Раздели ТемаНагоре

Да ама до кога ще умират невинни хора и деца  Huh? Roll Eyes
Активен

tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #40 -: Ноември 29, 2010, 09:08:30 »
Раздели ТемаНагоре

Ами корупцията винаги е съществувала и винаги ще има,май нищо не може да се направи по този въпрос според мен,но мисля че ние родителите сами трябва да си пазим децата то се е видяло че правителството и висшестоящите няма как да ни опазят децата,ако ние самите не го направим.Но пък освен децата искам да кажа(пиша),че и възрастните също не са за книжки и би трябвало и на тях да не се позволява да имат право да карат коли,аз лично заради възрастни шофьори на няколко пъти щях да направя птп и то с децата в колата,ноооо няма закон за тях!
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #41 -: Ноември 29, 2010, 09:32:00 »
Раздели ТемаНагоре

Ами корупцията винаги е съществувала и винаги ще има,май нищо не може да се направи по този въпрос според мен,но мисля че ние родителите сами трябва да си пазим децата то се е видяло че правителството и висшестоящите няма как да ни опазят децата,ако ние самите не го направим.Но пък освен децата искам да кажа(пиша),че и възрастните също не са за книжки и би трябвало и на тях да не се позволява да имат право да карат коли,аз лично заради възрастни шофьори на няколко пъти щях да направя птп и то с децата в колата,ноооо няма закон за тях!
Да напълно те подкрепям за възрасните зад волана.Според мен след определена възраст трябва да им се отнемат книжките,но за това трябва да има закон както е в някой други държами,но за жалост тук няма и надали ще има такъв. Sad Embarrassed
Активен

tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #42 -: Ноември 29, 2010, 10:03:07 »
Раздели ТемаНагоре

Ами корупцията винаги е съществувала и винаги ще има,май нищо не може да се направи по този въпрос според мен,но мисля че ние родителите сами трябва да си пазим децата то се е видяло че правителството и висшестоящите няма как да ни опазят децата,ако ние самите не го направим.Но пък освен децата искам да кажа(пиша),че и възрастните също не са за книжки и би трябвало и на тях да не се позволява да имат право да карат коли,аз лично заради възрастни шофьори на няколко пъти щях да направя птп и то с децата в колата,ноооо няма закон за тях!
Да напълно те подкрепям за възрасните зад волана.Според мен след определена възраст трябва да им се отнемат книжките,но за това трябва да има закон както е в някой други държами,но за жалост тук няма и надали ще има такъв. Sad Embarrassed
абе то трябва ама нали знаеш че пенсионерите са на почит в нашата държава и всичко им е позволено,ако стане нещо недай се боже сигурно мен ще изкарат виновна,а не този дето е на 70г и предполагам даже е забравил що е то да даваш мигач или да спазваш правилата,или трябва да им се отнемат книжките или трябва да ходят на опреснителни курсове,нооооо все пак ние сме в България и можем единственно да се надяваме че нещо ще се случи и ще има някакъв закон някой ден.....
А за децата които сега вземат книжки трябва курсовете да ги направят както бяха преди 20г не за един месец и хайде зад волана,а най-малко 6месеца и то ежедневно да се ходи и да се кара.
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #43 -: Ноември 29, 2010, 10:48:04 »
Раздели ТемаНагоре

Ами корупцията винаги е съществувала и винаги ще има,май нищо не може да се направи по този въпрос според мен,но мисля че ние родителите сами трябва да си пазим децата то се е видяло че правителството и висшестоящите няма как да ни опазят децата,ако ние самите не го направим.Но пък освен децата искам да кажа(пиша),че и възрастните също не са за книжки и би трябвало и на тях да не се позволява да имат право да карат коли,аз лично заради възрастни шофьори на няколко пъти щях да направя птп и то с децата в колата,ноооо няма закон за тях!
Да напълно те подкрепям за възрасните зад волана.Според мен след определена възраст трябва да им се отнемат книжките,но за това трябва да има закон както е в някой други държами,но за жалост тук няма и надали ще има такъв. Sad Embarrassed
абе то трябва ама нали знаеш че пенсионерите са на почит в нашата държава и всичко им е позволено,ако стане нещо недай се боже сигурно мен ще изкарат виновна,а не този дето е на 70г и предполагам даже е забравил що е то да даваш мигач или да спазваш правилата,или трябва да им се отнемат книжките или трябва да ходят на опреснителни курсове,нооооо все пак ние сме в България и можем единственно да се надяваме че нещо ще се случи и ще има някакъв закон някой ден.....
А за децата които сега вземат книжки трябва курсовете да ги направят както бяха преди 20г не за един месец и хайде зад волана,а най-малко 6месеца и то ежедневно да се ходи и да се кара.

Да много си права.Между другото обмисляли да има проверовачни на всички зад волана,но не са се доразбрали през какво време да  е и пак стигаме до задънена улица
Активен

tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #44 -: Ноември 29, 2010, 11:00:11 »
Раздели ТемаНагоре

Ами корупцията винаги е съществувала и винаги ще има,май нищо не може да се направи по този въпрос според мен,но мисля че ние родителите сами трябва да си пазим децата то се е видяло че правителството и висшестоящите няма как да ни опазят децата,ако ние самите не го направим.Но пък освен децата искам да кажа(пиша),че и възрастните също не са за книжки и би трябвало и на тях да не се позволява да имат право да карат коли,аз лично заради възрастни шофьори на няколко пъти щях да направя птп и то с децата в колата,ноооо няма закон за тях!
Да напълно те подкрепям за възрасните зад волана.Според мен след определена възраст трябва да им се отнемат книжките,но за това трябва да има закон както е в някой други държами,но за жалост тук няма и надали ще има такъв. Sad Embarrassed
абе то трябва ама нали знаеш че пенсионерите са на почит в нашата държава и всичко им е позволено,ако стане нещо недай се боже сигурно мен ще изкарат виновна,а не този дето е на 70г и предполагам даже е забравил що е то да даваш мигач или да спазваш правилата,или трябва да им се отнемат книжките или трябва да ходят на опреснителни курсове,нооооо все пак ние сме в България и можем единственно да се надяваме че нещо ще се случи и ще има някакъв закон някой ден.....
А за децата които сега вземат книжки трябва курсовете да ги направят както бяха преди 20г не за един месец и хайде зад волана,а най-малко 6месеца и то ежедневно да се ходи и да се кара.

Да много си права.Между другото обмисляли да има проверовачни на всички зад волана,но не са се доразбрали през какво време да  е и пак стигаме до задънена улица
като всичко останало,само на приказки се правят закони,а в действителност нищо на лице.
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!


Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: