{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Войната по пътищата!  (Прочетена 17843 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« -: Май 04, 2010, 23:02:38 »
Раздели ТемаНагоре

Отварям тази тема за жените (а и мъжете) които са автомобилисти , мотористи , велосипедисти и пешеходци!
Причината да я отворя е това че взех на мъж ми подарък мотор , Сузуки Бандит , и имах глупоста да разгледам един форум където бяха вместени снимки и клипове от брутални , ама наистина БРУТАЛНИ катастрофи , сега постоянно треперя и се притеснявам , имам доверие в благоверния , той няма да кара като луд , но ужасяващото е че дори катастрофа с 30-40 км/ч може да се окаже ............ то и докато чакаш рейса някой пян може да помеля цялата спирка , виждала съм го с очите си , докато чаках рейса късно вечерта , някакво моче , помля спирката от другата страна , най-шокиращото беше че когато отидох да видя дали е добре , той видимо подсладил се вайкаше само за колата си , единствените ми думи бяха , "Момче ламарината се изчуква , ако не може ще купиш нова , благодари се , че ти си добре и че рейса преди малко мина " Ако тоя младеж беше минал 10 минути по рано , щеше освен железарията да унищожи и едно младо семейство , мъж жена и момиче на около 15-16 години , направо не знам , улиците са станали по опасни и от бойно поле , особено в София , не че другите градове и села са застраховани , но там поне процента е много по нисък , заради по малкото МПС-та .
Аз самата съм много запален шофьор и мога отговорно да кажа че за стажа си 3 години откакто имам книжка и още 4 преди това  :Smiley , никога , ама никога не съм се качвала зад волана след употребата на алкохол , под употреба имам предвид повече от 50 грама твърд алкохол , имам 4 ПТП , кое от кое по нелепи , Първото беше на втория ми ден с книжката , показала муцунка на път с предимство чаках да премине едно такси , спряла чаках , но то ме жулна отпред , само номера ми охлузи , явно човека не беше преценил скоростта , дори не спря , второто ми ПТП беше заради блокирала гума , както се бях насочила да мина по горното платно при медицинска академия , изведнъж волана ми се завъртя и колата изкочи и слезе в подлеза , добре че беше в началото , отново без сериозни щети , третото ПТП , ако мога да го нарека така де , беше докато бях паркирала и изключила двигателя , тамън вече да слизам , един идеот , пян на щайга се идвайки отзад , почна да криволичи и накрая се заби във вратата , имаше толкова много коли а той баш в мен , и последното ми ПТП беше 50 на 50 моя и на монтйора ми вина , моя защото му се доверих , негова защото некъдърно ми беше обезвъздушил спирачките , на константин величков като ни пусна светофара тръгнах , и след 50 метра опитвайки се да спра , педала потъна се едно никога не е бил там и се забих в колата пред мен , само леко кривнаме ламарините , то колко да набера за 50 метра , при това с ясното съзнание че след 80 трябва да спра, и така  , това са ми засега произшествията , знам че няма как да нямам никакви и занапред , затова няма и да си го пожелая , но поне да са като предходните , изкривени ламарини !
Сега е ваш ред !
Активен

Sky_Angel
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 809


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Май 07, 2010, 17:27:09 »
Раздели ТемаНагоре

Аз имам книжка от 4г, но до преди година не бях мн сериозен шофьор. Предимно карах на мъжо БМВто, когато се прибирахме от нашите, където той и татко са ударили по една ракийка със салатка. аз не близвам алкохол и съм мн удобна за тез мероприятия Smiley
Мин. юли обаче взехме кола и за мен- Голф 3, автоматик и с всички др екстри... Smiley Мн си обичкам колата и си я карам с лекота. Няма ръчки, няма съединител.... абе все едно карам ел. джип на щерката ;D
Засега нямам нито едно ПТП, само едно леко закачане на едното странично огледало опитвайки се да мина през мн тясна уличка, в която и от двете страни бяха паркирали сякаш улицата е на баща им. >Sad
Дай Боже да не ми се й случват... но няма шофьор без ПТП, дано само са лекички и без жертви. :Smiley
Активен

1. Предпочитам банк. превод или телегр. запис: BG79BPBI79371017154101- ПОЩ. БАНКА- Теодора Добрева
2. Предимство за искащите повече от 1 обява!
3. Не плащам предварително! Коректна съм, и не се бавя!
4. Пращам/получaвам като МПП,без НП!
5. Приемам рекламации само при пропуснати неописани дефекти!
6. Чакам макс. 2 часа първия записан, после давам на който пише адрес на ЛС!
7. Пиша отриц. оценки за спестени пощ.р-ди!
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #2 -: Май 11, 2010, 05:51:31 »
Раздели ТемаНагоре

Какво да ви кажа. По пътищата наистина е война. На мен ми се налага да пътувам поне един път в седмицата. Просто не можете да си представите какви шофьори има. Оня ден една шофьорка ме изпреварва около ДОбрич, на завой без видимост. Поглеждам към колата и какво да видя, отзад седнали две дечица. За мен това е луда жена. Айде ако е решила себе си да убива, няма проблеми, но с децата отзад...
Активен

rado84
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 455


София

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #3 -: Октомври 17, 2010, 00:08:23 »
Раздели ТемаНагоре

Какво да ви кажа. По пътищата наистина е война. На мен ми се налага да пътувам поне един път в седмицата. Просто не можете да си представите какви шофьори има. Оня ден една шофьорка ме изпреварва около ДОбрич, на завой без видимост. Поглеждам към колата и какво да видя, отзад седнали две дечица. За мен това е луда жена. Айде ако е решила себе си да убива, няма проблеми, но с децата отзад...
Има и по-луди жени от тази. Именно заради една такава още по-луда започнах да пускам жените шофьорки да минат пред мен и чак след това да пресичам. А въпросният случай беше преди няколко години. На кръстовището на бул. Прага и бул. Пенчо Славейков си чакам на светофара да светне зелено. Тъкмо светна и аз тръгнах, когато чух яко форсиране на двигател и по средата на пешеходната пътека за малко да ме отнесе една руса идиотка, в чието БМВ кабриолет се возеше и бебе. Профуча покрай мен бибиткайки и псувайки (естествено аз не си замълчах и се разпсувах като каруцар, споменавайки "дупката", от която е излязло детето й), засече един автобус, който си правеше завоя по всички правила за завиване и изчезна с мръсна газ към Борово. След тоя случай като видя жена зад волана пресичам с по 3 наум и предпочитам да я пусна да мине пред мен и се оглеждам за близки солидни бетонни обекти, на които мога да се покатеря в случай, че мацката реши да тества реакциите ми на пешеходец.
Нищо лично към жените тук, но след споменатия и много други случаи съм на мнение, че на жените книжка трябва да се дава чак като навършат 30 и започнат да трупат шофьорски опит още от 18 г. възраст. Тоест, шофьорските им курсове да траят 12 години.
Активен

Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #4 -: Октомври 17, 2010, 05:14:07 »
Раздели ТемаНагоре

Какво да ви кажа. По пътищата наистина е война. На мен ми се налага да пътувам поне един път в седмицата. Просто не можете да си представите какви шофьори има. Оня ден една шофьорка ме изпреварва около ДОбрич, на завой без видимост. Поглеждам към колата и какво да видя, отзад седнали две дечица. За мен това е луда жена. Айде ако е решила себе си да убива, няма проблеми, но с децата отзад...
Има и по-луди жени от тази. Именно заради една такава още по-луда започнах да пускам жените шофьорки да минат пред мен и чак след това да пресичам. А въпросният случай беше преди няколко години. На кръстовището на бул. Прага и бул. Пенчо Славейков си чакам на светофара да светне зелено. Тъкмо светна и аз тръгнах, когато чух яко форсиране на двигател и по средата на пешеходната пътека за малко да ме отнесе една руса идиотка, в чието БМВ кабриолет се возеше и бебе. Профуча покрай мен бибиткайки и псувайки (естествено аз не си замълчах и се разпсувах като каруцар, споменавайки "дупката", от която е излязло детето й), засече един автобус, който си правеше завоя по всички правила за завиване и изчезна с мръсна газ към Борово. След тоя случай като видя жена зад волана пресичам с по 3 наум и предпочитам да я пусна да мине пред мен и се оглеждам за близки солидни бетонни обекти, на които мога да се покатеря в случай, че мацката реши да тества реакциите ми на пешеходец.
Нищо лично към жените тук, но след споменатия и много други случаи съм на мнение, че на жените книжка трябва да се дава чак като навършат 30 и започнат да трупат шофьорски опит още от 18 г. възраст. Тоест, шофьорските им курсове да траят 12 години.
Радо ти ме разби Shockedи аз не съм идеалната шофьорка,правя грешчици,ама чак пък при навършени 30....аз съм с книжка от 2001 г.,от скоро карам по-често и то все детето си карам,признавам,че имам нужда от опреснителни за каране(возех се като чувал с картофи)и само за едно съм съгласна-живота на детето ми на задната седалка е по-важен от това да отнема предимството на друг шофьор или да се изтерикатя да мина на почти червено...
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2010, 09:43:25 »
Раздели ТемаНагоре

Какво да ви кажа. По пътищата наистина е война. На мен ми се налага да пътувам поне един път в седмицата. Просто не можете да си представите какви шофьори има. Оня ден една шофьорка ме изпреварва около ДОбрич, на завой без видимост. Поглеждам към колата и какво да видя, отзад седнали две дечица. За мен това е луда жена. Айде ако е решила себе си да убива, няма проблеми, но с децата отзад...
Шефе те техеранците (ТХ) и Господ ги пази. Такива като ги видиш най-добре отбий
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2010, 09:46:58 »
Раздели ТемаНагоре

Айде сега 12 години, а на мъжете от раждането да им ги дават.......Както има разумни шофьори от единият и другия пол така и обратното има пълни дебили !!! Аз като видя някой неадекватен и си се пазя Wink
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
rado84
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 455


София

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2010, 13:14:39 »
Раздели ТемаНагоре

Радо ти ме разби Shockedи аз не съм идеалната шофьорка,правя грешчици,ама чак пък при навършени 30....аз съм с книжка от 2001 г.,от скоро карам по-често и то все детето си карам,признавам,че имам нужда от опреснителни за каране(возех се като чувал с картофи)и само за едно съм съгласна-живота на детето ми на задната седалка е по-важен от това да отнема предимството на друг шофьор или да се изтерикатя да мина на почти червено...
Ако започна да изреждам на какви неща съм бил свидетел и които са били свързани с жени зад волана - лошо ще ти стане. Единствената жена, която съм виждал да кара по-добре от мъжете (а и псуваше по-добре от мъжете  Tongue ) беше класната ми в техникума. Караше като Шумахер, на Божурище дрифтеше като японец, но не правеше катастрофи и не профучаваше пред пешеходците като гореспоменатата блондинка с БМВ-то.
Вярно, че и сред мъжете има идиоти, но са по-малко. Не казвам, че на мъжете трябва да им дават книжките още от раждането. И за тях би било добре да се обучават няколко години докато пораснат и на акъл - визирам 18-годишните джигитчета, които смятат, че голф 3 с пернишка регистрация е способен на всичко, вкл. и да спира за стотни от секундата.
Активен

nmomchilova
Горда мама на двама
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 687


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2010, 01:30:22 »
Раздели ТемаНагоре

Радо ти ме разби Shockedи аз не съм идеалната шофьорка,правя грешчици,ама чак пък при навършени 30....аз съм с книжка от 2001 г.,от скоро карам по-често и то все детето си карам,признавам,че имам нужда от опреснителни за каране(возех се като чувал с картофи)и само за едно съм съгласна-живота на детето ми на задната седалка е по-важен от това да отнема предимството на друг шофьор или да се изтерикатя да мина на почти червено...
Ако започна да изреждам на какви неща съм бил свидетел и които са били свързани с жени зад волана - лошо ще ти стане. Единствената жена, която съм виждал да кара по-добре от мъжете (а и псуваше по-добре от мъжете  Tongue ) беше класната ми в техникума. Караше като Шумахер, на Божурище дрифтеше като японец, но не правеше катастрофи и не профучаваше пред пешеходците като гореспоменатата блондинка с БМВ-то.
Вярно, че и сред мъжете има идиоти, но са по-малко. Не казвам, че на мъжете трябва да им дават книжките още от раждането. И за тях би било добре да се обучават няколко години докато пораснат и на акъл - визирам 18-годишните джигитчета, които смятат, че голф 3 с пернишка регистрация е способен на всичко, вкл. и да спира за стотни от секундата.
Аз малко късно се включвам по темата,но все пак....относно добрите и лошите по пътя....мога да кажа,че и мъжете не са цвете за мирисане.Най-честите катастрофи са от дългогодишни шофьори,със доста по-голямо самочувствие от младите.ДА не говорим че и "опита" им ги кара да си мислят,че могат да карат както си искат.Аз понеже обожавам да пътувам и имам доста наблюдения,както жените,които са просто разсеяни,така и мъжете,които пък се надуват на пътя,са еднакво виновни за катастрофите по пътищата!
Активен

Tedi007
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 304


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2010, 00:47:48 »
Раздели ТемаНагоре

Войната на пътищата се дължи в повечето случаи на безразсъдството на определен човек.От неговите действия има страшни последици за други невинни хора.
Аз съм шофьор от 18 години.За целият този период не съм се качвала на колата в определен период поради двете ми бременности.С първото ми дете бременна карах до една седмица преди термина.При второто претърпях ПТП ,не по моя вина в 6 месец и като влезнах в 8 месец спрях работа и мъжът ми ми взе ключовете от колата. SmileyПТП бе предизвикано от моторист.Бях спряла на светофар и той без грам спирачен път спря в мен.Карам Рено Лагуна комби ,петата врата я беше огънал до такава степен ,че не личеше ,че е комби.Първоначално бях бясна,а после като видях моториста се изплаших.Беше момче на 20 години ,пияно и не знаеше къде се намира.Беше и без каска.Страшна работа !!!Слава богу на мен ми нямаше нищо,а той се размина само със счупен нос.
Относно кой е по-добър шофьор мъжете или жените може да се спори много.Жените правят грешки от страх/паникьосват се/,а мъжете от самоувереност.Аз смятам ,че съм кадърен шофьор.Мъжът ми има само доверие на мен.Винаги и навсякъде ходя с колата.Не пия грам алкохол.Като млад шофьор правех груби грешки.Влизах в завой с 70 км. и се чудех защо колата ми излита от завоя.С годините всичко отминава,скоростта с която карам сега също намаля,особено като возя децата.Всичко с времето си !!!Явно при мен е вече от ЕГНто! Smiley
Активен

FEMININE
Главата ми може да е пълна с бръмбари, но всичките са висшисти :)
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 46


На всеки удар може да се отвърне, без слънчевия :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Ноември 10, 2010, 11:32:21 »
Раздели ТемаНагоре

Хубава тема и изключително актуална.  Kiss
Аз също съм жена-шофер, но съм ТВЪРДО за специални или опреснителни курсове, или специализирани още от самото начало на НАС ЖЕНИТЕ! Няма такова чудо, братче! На какво ли не съм се нагледала. Няма да изтъквам шофьорските си умения, нямам ПТП и т.н. Не смятам и да имам (ако зависи от мен)!
Но какво е добър шофьор!?
1. Да спазва правилата за движение (например от лента за направо да не завива в ляво, като сече всички, чакащи във въпросната лява лента)
2. Да дава път не пешеходците (тук съм леко раздвоена, щото лично съм била свидетел как кола дава път на пешеходци на пешеходна пътека, а отзад й се заби едно пешлеме.... като от отката като по чудо не пострадаха хората, тръгнали да пресичат)
3. Да не БАВИ или ПРЕЧИ на останалите участници в движението (да не потегля на светофара 15 секунди след като е светнало зелено, да не кара с 30 км. в час в лявата бърза лента при празна дясна)
4. Да е взел/а книжка едва след като е усвоил/а паркиране с ЕДНА или две маневри, а не с 25 !!!
5. Да не чака да падне небето при излизане на път с предимство от път без предимство, след като 35 пъти се е огледал и няма никой от двете му страни 10 минути !!!

Въобще съм забелязала, че има много шашави шофьори, много страхливи, много НЕКАДЪРНИ.

Но ако трябва да ги деля, ОПРЕДЕЛЕНО жените ме шашкат най-много!!!!

Пример 1:
Паркирам в уличка. Зад мен няква мутреса с джип. Аз също, но с тази разлика, че не съм мутреса  Cheesy хаха
Забелязох в дясно празно място. Дадох малко газ за да се откъсна малко от опашката си включих аварийни (видиш ли, понеже все пак възнамерявам да правя маневра), с една маневра назад вкарах джипа си в мястото. Дори не я забавих или й попречих! Все още дори не ме беше доближила! Леле тая леля като наду клаксона! Стресна ли се какво! Какво съм била правила? Хаха  Cheesy Паднах! Слезе от колата дори да ми се кара  Cheesy Викам: Да се качваш на колата, че ей сега ше изляза ПРЕЗ теб, както си ми насреща! Викам: Наясно ли сте с елементарните сигнализации за маневри и т.н. И още нещо: Не се шофира, говорейки по телефона!!!!!!!! (тц ... млъкна, качи се и продължи)

Пример 2:
Оставям малката на ясла. Права ПРАЗНА улица и потеглям в дясната страна на пътя (естествено сме в БГ). Изминах 200-300 метра от входа на яслата и насреща ми една друга леля както се движеше в нейната лента мина насреща ми! Опулих се!!! СПРЯХ! Викам: Аз ли нещо не съм в ред, в Англия ли се събудих. Ко тана тука!? Тая леля ми свири да й се дръпна от пътя!!!! Не ми се занимаваше. Подминах я в ляво и си се върнах в дясно. Гледам в огледалото за задно виждане ... тая "мама" с дете отзад кара 300 метра в "моята" лента и спря пред входа на яслата (който е също от "моята страна"  Cheesy Cheesy Cheesy Държа да отбележа, че през цялото това време пътя беше празен, нямаше други коли, не мина друга кола! И спря!!! Хаха .... направо ПАДНАХ ви казвам!!!!! Пресече ми пътя за да се намърдя в ляво на пътя да паркира. Не ме изчака, при все, че аз бях в движение и имаше АДСКИ много голямо разстоение до входа, на който спря, и където можеше да спре след като се разминем, че и още бая! Става въпрос за Санаториалната ясла във Варна. Ако има родители, които четат може някоя мама да се познае. Хаха  Cheesy Ужас някакъв!

Пример 3:
Отново майки, вземайки завои толкова косо, че не се съобразяват с колите насреща! Завива наща наляво и излиза на път, без да предполага, че някой от среща ще иска да влезе. Навлизат директно в тяхната лента!!!!

Имам адски много примери за некадърно шофиране като жените шофьори заемат 70%, пенсионерите 20% и вече 10% оставям на мъжете Smiley
Не знам за жените, но лично мнение е, че книжките не трябва да са безсрочни! Как може да пуснеш пенсионер на 80 години да шофира!? Да се вземат в момента, в който се пенсионира. Понеже тези хора вече са със забавени реакции и опасни!

Не, че безрасъдните пешлеменца не са, но все пак.

И пак казвам: има жени и ЖЕНИ! Има и добри шофьори и такива, които не трябва да припарват до волана!
Често случаи и мъже са некадърни шофьори. Няма спасение!

А всичките нерви, които къса всеки един шофьор? Не знам дали ви се е случвало да обръщате внимание на физиономиите на шофиращите срещу вас, например! До един са НАМРЪЩЕНИ! Няма един ухилен! Еми, ние ако се качваме така в колата какво очаквате? Нерви, нерви, нерви за глупости!

Ето излизам от бензиностанция с тойотка, много бърза кола, набира за адски малко време! Излизам и минавам пред товарен камион, имаше 20 метра разстояние между нас, не секнах инерция нещо, нито го забавих, леле тоя пич като наду клаксонаааа, скъса се. Викам ТАКА ЛИ!? Спрях на пътя! Спря и той  Cheesy После си надух колата и духнах без проблем за отрицателно време! Пича едвам потегли, понеже все пак беше нанагорнище, а и беше пълен явно! Писнало ми е от нерваци!!!
Винаги давам път, защото знам какво е да чакаш! Но е пълно с тарикати, които си мислят, че пътя е техен!

Или често сека тарикати, неизчакващи опашка от 10-20 автомобила за ляв завой да речем, а пускащи се на ляво от средната лента за направо! Един го избутах и качих на бордюра!!! Но напълно съзнателно!

Лично мнение е, че има нужда от цивилни катаджии, следящи за спазване на правилата за движение! Щото колкото и да се опитвам да възпитавам идиотите по пътя някой път мога да си изям боя  Cheesy
Активен

Експедитивна и коректна съм и очаквам същото.
Ето и ОЦЕНКИТЕ МИ от комшията Smiley
http://prikachi.com/images/565/2307565u.jpg
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Ноември 10, 2010, 11:40:05 »
Раздели ТемаНагоре


Но какво е добър шофьор!?
1. Да спазва правилата за движение (например от лента за направо да не завива в ляво, като сече всички, чакащи във въпросната лява лента)....


А всичките нерви, които къса всеки един шофьор? Не знам дали ви се е случвало да обръщате внимание на физиономиите на шофиращите срещу вас, например! До един са НАМРЪЩЕНИ! Няма един ухилен! Еми, ние ако се качваме така в колата какво очаквате? Нерви, нерви, нерви за глупости!

Ако спазваш правилата за движение си труп или инвалид след 30 минути ......Приемето го като изказ в рамките на шегата или не, кой както иска. Старая се да карам по правилата, скорост, престрояване, светлини, пешеходци......е толкова са споменавали майка ми, че не е истина.
Относно намръщените  - аз си се хиля и си пея в колата. Сигурно им приличам на луда, но не ми пука.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Ноември 10, 2010, 15:18:48 »
Раздели ТемаНагоре

Хубава тема и изключително актуална.  Kiss
Аз също съм жена-шофер, но съм ТВЪРДО за специални или опреснителни курсове, или специализирани още от самото начало на НАС ЖЕНИТЕ! Няма такова чудо, братче! На какво ли не съм се нагледала. Няма да изтъквам шофьорските си умения, нямам ПТП и т.н. Не смятам и да имам (ако зависи от мен)!
Но какво е добър шофьор!?
1. Да спазва правилата за движение (например от лента за направо да не завива в ляво, като сече всички, чакащи във въпросната лява лента)
2. Да дава път не пешеходците (тук съм леко раздвоена, щото лично съм била свидетел как кола дава път на пешеходци на пешеходна пътека, а отзад й се заби едно пешлеме.... като от отката като по чудо не пострадаха хората, тръгнали да пресичат)
3. Да не БАВИ или ПРЕЧИ на останалите участници в движението (да не потегля на светофара 15 секунди след като е светнало зелено, да не кара с 30 км. в час в лявата бърза лента при празна дясна)
4. Да е взел/а книжка едва след като е усвоил/а паркиране с ЕДНА или две маневри, а не с 25 !!!
5. Да не чака да падне небето при излизане на път с предимство от път без предимство, след като 35 пъти се е огледал и няма никой от двете му страни 10 минути !!!

Въобще съм забелязала, че има много шашави шофьори, много страхливи, много НЕКАДЪРНИ.

Но ако трябва да ги деля, ОПРЕДЕЛЕНО жените ме шашкат най-много!!!!

Пример 1:
Паркирам в уличка. Зад мен няква мутреса с джип. Аз също, но с тази разлика, че не съм мутреса  Cheesy хаха
Забелязох в дясно празно място. Дадох малко газ за да се откъсна малко от опашката си включих аварийни (видиш ли, понеже все пак възнамерявам да правя маневра), с една маневра назад вкарах джипа си в мястото. Дори не я забавих или й попречих! Все още дори не ме беше доближила! Леле тая леля като наду клаксона! Стресна ли се какво! Какво съм била правила? Хаха  Cheesy Паднах! Слезе от колата дори да ми се кара  Cheesy Викам: Да се качваш на колата, че ей сега ше изляза ПРЕЗ теб, както си ми насреща! Викам: Наясно ли сте с елементарните сигнализации за маневри и т.н. И още нещо: Не се шофира, говорейки по телефона!!!!!!!! (тц ... млъкна, качи се и продължи)

Пример 2:
Оставям малката на ясла. Права ПРАЗНА улица и потеглям в дясната страна на пътя (естествено сме в БГ). Изминах 200-300 метра от входа на яслата и насреща ми една друга леля както се движеше в нейната лента мина насреща ми! Опулих се!!! СПРЯХ! Викам: Аз ли нещо не съм в ред, в Англия ли се събудих. Ко тана тука!? Тая леля ми свири да й се дръпна от пътя!!!! Не ми се занимаваше. Подминах я в ляво и си се върнах в дясно. Гледам в огледалото за задно виждане ... тая "мама" с дете отзад кара 300 метра в "моята" лента и спря пред входа на яслата (който е също от "моята страна"  Cheesy Cheesy Cheesy Държа да отбележа, че през цялото това време пътя беше празен, нямаше други коли, не мина друга кола! И спря!!! Хаха .... направо ПАДНАХ ви казвам!!!!! Пресече ми пътя за да се намърдя в ляво на пътя да паркира. Не ме изчака, при все, че аз бях в движение и имаше АДСКИ много голямо разстоение до входа, на който спря, и където можеше да спре след като се разминем, че и още бая! Става въпрос за Санаториалната ясла във Варна. Ако има родители, които четат може някоя мама да се познае. Хаха  Cheesy Ужас някакъв!

Пример 3:
Отново майки, вземайки завои толкова косо, че не се съобразяват с колите насреща! Завива наща наляво и излиза на път, без да предполага, че някой от среща ще иска да влезе. Навлизат директно в тяхната лента!!!!

Имам адски много примери за некадърно шофиране като жените шофьори заемат 70%, пенсионерите 20% и вече 10% оставям на мъжете Smiley
Не знам за жените, но лично мнение е, че книжките не трябва да са безсрочни! Как може да пуснеш пенсионер на 80 години да шофира!? Да се вземат в момента, в който се пенсионира. Понеже тези хора вече са със забавени реакции и опасни!

Не, че безрасъдните пешлеменца не са, но все пак.

И пак казвам: има жени и ЖЕНИ! Има и добри шофьори и такива, които не трябва да припарват до волана!
Често случаи и мъже са некадърни шофьори. Няма спасение!

А всичките нерви, които къса всеки един шофьор? Не знам дали ви се е случвало да обръщате внимание на физиономиите на шофиращите срещу вас, например! До един са НАМРЪЩЕНИ! Няма един ухилен! Еми, ние ако се качваме така в колата какво очаквате? Нерви, нерви, нерви за глупости!

Ето излизам от бензиностанция с тойотка, много бърза кола, набира за адски малко време! Излизам и минавам пред товарен камион, имаше 20 метра разстояние между нас, не секнах инерция нещо, нито го забавих, леле тоя пич като наду клаксонаааа, скъса се. Викам ТАКА ЛИ!? Спрях на пътя! Спря и той  Cheesy После си надух колата и духнах без проблем за отрицателно време! Пича едвам потегли, понеже все пак беше нанагорнище, а и беше пълен явно! Писнало ми е от нерваци!!!
Винаги давам път, защото знам какво е да чакаш! Но е пълно с тарикати, които си мислят, че пътя е техен!

Или често сека тарикати, неизчакващи опашка от 10-20 автомобила за ляв завой да речем, а пускащи се на ляво от средната лента за направо! Един го избутах и качих на бордюра!!! Но напълно съзнателно!

Лично мнение е, че има нужда от цивилни катаджии, следящи за спазване на правилата за движение! Щото колкото и да се опитвам да възпитавам идиотите по пътя някой път мога да си изям боя  Cheesy





ОООО във Варна- всеки 10 ти шофьор си мисли ,че е единственият участник в движението Tongue Tongue Tongue
Не се обиждай мила- Варна е страхотен град-моят най-любим- 5 години бях студентка там и честно да ти кажа съм попадала на всякакви абсурди по улиците-направо ме смайваха Shocked Lips Sealed
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год
FEMININE
Главата ми може да е пълна с бръмбари, но всичките са висшисти :)
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 46


На всеки удар може да се отвърне, без слънчевия :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Ноември 10, 2010, 18:22:00 »
Раздели ТемаНагоре

Въобще не се обиждам, моля ви се  Cheesy
Във Варна настана УЖАС !!! Не се трае просто!
Но съм забелязала, че къртят по отношение на "спазване" на правилата едни автомобили и съответно шофьори с регистрация ТХ  Wink
Нищо лично, но направи ли ми проблем някой на пътя или обърна внимание, че прави нарушение почти винаги се оказва с регистрация ТХ  Cheesy Cheesy Cheesy
Отново казвам НИЩО ЛИЧНО  Cheesy

АБсурд е в това минно и бойно поле да се движа с мотор или велосипед ... просто е изключено. Ше си джугам велоаргометъра в къщи и така  Cheesy
Активен

Експедитивна и коректна съм и очаквам същото.
Ето и ОЦЕНКИТЕ МИ от комшията Smiley
http://prikachi.com/images/565/2307565u.jpg
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Ноември 10, 2010, 19:27:06 »
Раздели ТемаНагоре

Въобще не се обиждам, моля ви се  Cheesy
Във Варна настана УЖАС !!! Не се трае просто!
Но съм забелязала, че къртят по отношение на "спазване" на правилата едни автомобили и съответно шофьори с регистрация ТХ  Wink
Нищо лично, но направи ли ми проблем някой на пътя или обърна внимание, че прави нарушение почти винаги се оказва с регистрация ТХ  Cheesy Cheesy Cheesy
Отново казвам НИЩО ЛИЧНО  Cheesy

АБсурд е в това минно и бойно поле да се движа с мотор или велосипед ... просто е изключено. Ше си джугам велоаргометъра в къщи и така  Cheesy

Техеранците са всеизвестни. Като тръгна по пътя Варна - Балчик - Калиакра лошо ми става Wink
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked


Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: