{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Започна да гризе ноктите си и да си бърка в носа!Спасение?!?  (Прочетена 13456 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ROSIDINKOVA
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 781


Радвай се на живота,а не на неговия смисьл!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #15 -: Октомври 25, 2010, 15:08:25 »
Раздели ТемаНагоре

.С. Дойде ми на ум , че при по големички деца , най вече момичета , ако силно и грубо се изтъкне колко е грозно това , може и да помогне
Да,но гризането е по-силно в даден момент. Huh? Нейните не са изгризани до такава степен,чак крьв или кожички.Снощи ги оформяхме,даже ги изпилихме Tongue И ми се скара,че много ги пиля и нокьта и ще свьрши Cheesy.А тя милата с колко зор ги пусна.И в края на месеца отива на сьстезание и ще се вьрнем без нокти пак Undecided
Активен

Всички заслужаваме да бьдем щастливи!
staneva
• Добрите думи може да са кратки и лесни за казване, но ехото им е наистина безкрайно,
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 191


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #16 -: Март 29, 2011, 19:24:34 »
Раздели ТемаНагоре

А дали не е някакъв душевен проблем ? Нещо да ги мъчи ? Или от скука. Аз го правех от нерви, но се спрях като смених работата, която ме изцеждаше....
Братовчед ми е вече на 13 години.От3-4 годишен си гризе ноктите.Лоша работа.Майка му работи в чужбина,и жената при която работи е на 40 години,също си гризяла ноктите.Започнала да посещава психолог,спряла,но когато решила да спре сеансите при психолога,отново започнала да ги гризе.Явно наистина е някакъв душевен проблем.При братовчед ми е точно така,много е подтиснат и в постоянен страх баща му да не му се кара за оценки и т.н.Но всичко това което прочетох до тук ме кара да си мисля,какво кара малките ни дечица да го правят.Изнервени се раждат децата ни.Дали не караме спокойна бременност или от какво незнам.Сериозен въпрос наистина Roll Eyes
Активен

doublemama
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 238


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #17 -: Март 29, 2011, 22:19:36 »
Раздели ТемаНагоре

... който не е пробвал , не знае колко е приятно  Tongue ...

Хихихихи.. Това ми хареса много Smiley
Аз също си гризях ноктите до кръв. Почти нямах нокът, кожички около нокътя също. Така си продължих до 19 годишна. Дойде абитуриентския ми бал и много исках да си лакирам ноктите, затова реших да ги пусна. Нямам идея как не съм се изкушавала да ги изгризя, но за "важния" ден ми бяха пораснали сигурно с един-два милиметра над "месото", а аз бях най-щастливата на света. Лакирах се в сигнално синьо Cheesy Взе че ми хареса да съм с нокти и от тогава не съм ги гризала. Сега ноктите ми са много твърди и хубави. Проблема остава единствено в кожичките, защото от гризане са станали леко безформени, но не е толкова фрапиращо. Според мен е на психична основа. Аз растях в нервна среда...И други фактори имаше, но не е сега момента и темата, за да ги разказвам. С две думи мисля, че това се проявява при затворени, свити, емоционални и т.н. деца. Може и да греша, но поне при мен беше така.
Активен


amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #18 -: Март 29, 2011, 22:32:25 »
Раздели ТемаНагоре

Сега видях, че съм писала в началото на темата  Tongue
Почти 6 месеца по-късно мога да се похваля, че сме приключили с гризането на ноктите.
Без никаква намеса от моя страна.
Активен
s0n1a
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 226


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #19 -: Април 12, 2011, 08:05:34 »
Раздели ТемаНагоре

да добавя,че сме на 3г.1м.
нокти не съм намирала за рязане от месеци...първо мислех,че баба му му ги реже,но след кратък разпит разбрах,че и тя не е Lips Sealed
ооооооооф кошмар моята дъщеря започна да си ги гризе понеже баба и правела така. Не съм се карала но нали е момиче известно време и казвах че като порасне няма да има хубави нокти и няма да има маникюр и още че всички ще и се смеят в градината, че така си изяжда микробите под ноктите и като е била болна и казвах че се  еразболяла защото си гризе ноктите  Roll Eyes . Ефекта дойде постепенно но се наложи да направя забележка пред детето на свекървата с примера който дава. И винаги като и режех ноктите и забележех че някой нокът не е пораснал давах пример със себе си. Не може да кажеш на едно дете че нещо е нередно а в същото време то да получава нагледен пример от  някъде.  Wink
Активен

viv_f
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 630


Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #20 -: Април 12, 2011, 08:32:48 »
Раздели ТемаНагоре

Мила,не знам  дали е това,което ще ти напиша ,но  понеже в момента това уча,знам че гризането на ноктите е вид невроза.Получава се при по-емоционални деца,деца които са в очакване на неща,буйни,нетърпеливи,с повишено вътрешно напрежение.Също така гризането  на нокти замества смукането  на пръсти.Невротичните състояния могат да се появят точно когато дететп започва да се осъзнава като личност от 2-4год.Абе аз мога да изпиша много и много ,но  с две  думи това действие може да е от напрежение или в момент на тревога и по този начин детето се разтоварва психически-донякъде разбира се.Може да го прави заради недостатъчно внимание към него или някакъв друг дразнител,който може и ти да не забелязваш, но детето - да!:)Дано да съм полезна,само  да ти кажа да не се притесняваш има много деца и възрастни,които  изпадат в подобно състояние,но  всичко отминава,но разбира се не трябва да му се караш или да му казваш : "Ако пак си гризеш  ноктите,ще те накажа...!" или такива подобни заплахи.Бъди търпелива!:)Дано всичко се оправи бързо!
Активен

Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!Ходя само веднъж седмично до пощата,с изключения ако съм свободна!


Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: