{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2 3 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кажете си мнението за тази ситуация! - cvete80  (Прочетена 77681 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
viv_f
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 630


Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!

Поканени потребители: 0

Профил
« -: Октомври 15, 2010, 10:18:12 »
Раздели ТемаНагоре

Сега ще с еопитам да обясня по накратко,няма да споменавам Ника на потребителя за в момента.Та така,на 21.09 изпращам запис на потрбителя за един часовник,който бях харесала от нея,обясних й че на най-вероятно ще дойде на 23,защото 22 е почивен ден,така на 24 те ми пише че  е получила записа и че в ПОнеделник ми пуска часовника.Чакам си аз известие от пощата за получен колет,мина ПОнеделник,мина Вторник,Сряда,известие нямам,а и нямам време да ходя всеки ден до пощата да проверявам,в Петък следобед съседката оставя плик на мъжът ми(води се малък колет който видимо е празен),отварям го и виждам,че няма нищо,веднага писах на потребителката и тя ме уверява,че е пуснала часовника в кутийка за бижу и ми казва че съседката ми или пощальона са го взели,ама няма как да стане защото пакета дойде абсолютно запечатан,само че без цена и грамаж отгоре.Отивам в нашата поща,да питам как след като е препоръчан пакета го дават на някого друг,а той пощальона се подписал от пощата вместо мен ,дошъл до адреса ми,нямало ме е и го оставил на съседката.Началничката на пощата каза,че нямал право след като е препоръчан да го дава на когото е ,знбачи ако аз бях отишла до пощата и видя пакета така лек ,щях да го отворя веднага пред служителите за да имам свидетели,но уви пакета идва до нас по най-тъпия начин.И след това почват едни разправии с потребителката,защото аз й казах да ми снима бележката,понеже на моя колет няма грамаж,изтеглих колко тежи празния плик и й казах че ако отговаря на грамажа в нейната бележка,значи ми го е пуснала празен.След това тя ми казва,че не пазела бележките и обявата беше изтрита .После ми казва , че ще ми снима бележката от пощата и ми праща снимки без печат,без да се вижда дата,абе пълен фалшификат.Незнам дали успях да обясня ситуацията,ако има нещо питайте,че излизам да си взема детето.Искам и вашето мнение
« Последна редакция: Октомври 27, 2010, 05:19:16 от Хуан Куеста » Активен

Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!Ходя само веднъж седмично до пощата,с изключения ако съм свободна!
Анджелина
Омъжена с деца
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 103


добра

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2010, 10:26:56 »
Раздели ТемаНагоре

Какъв е грамажът на колета?
По тава ще познаеш вътре имало ли е часовник или не.
Мисълта ми е, че ако на колета или пакета няма значение, пише, че е тежал при предаването в пощата 250 гр., а ти го слагаш на кантара и тежи 50 гр, значи от вътре липсва нещо. Ако грамажът е един и същи, значи вътре не е имало нищо.
А нарушена ли е целостта на опаковката? По принцип от БП слагат от тяхното тиксо и си личи, кога е отварян пакета...
« Последна редакция: Октомври 15, 2010, 10:30:34 от Анджелина » Активен

Не купувам/продавам парцали;
Коректна съм, очаквам същото;
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2010, 10:41:14 »
Раздели ТемаНагоре

за съжаление има много хора по веригата - пошенски служители, пощальон, съседка....
наистина най-точно ще се ориентираш по грамажа, написан на разписката (аз нещо не мога да видя от това, което си качила като снимка)
плик с часовник е над 250 г
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2010, 11:02:54 »
Раздели ТемаНагоре

Не вярвам плик с часовник да тежи толкова....според мен пратката не е била препоръчана, след като е получена не срещу подписа на получателя. Пък дамата като е изхвърлила бележката, проблема си е неин - как ще докаже?!
ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА СУМАТА!
В пощите не са толкова балами, моля, не ги правете на такива!
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
Анджелина
Омъжена с деца
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 103


добра

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2010, 11:12:01 »
Раздели ТемаНагоре

Грамовете посочени от мен и Барбарона са дадени като пример.
О.к. Може и 500 кг. да тежи, няма значение.
Важното е авторката на темата да види, има ли разлика между теглото, обозначено от пощенската служителка при предаване на плика, колета, пакета и това при получаването му.

Препоръчани пощенски пакети редовно биват вземани срещу подпис от майка ми, съпруга ми, съседа ми, въпреки че са адресирани до мен....
Активен

Не купувам/продавам парцали;
Коректна съм, очаквам същото;
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Октомври 15, 2010, 11:22:07 »
Раздели ТемаНагоре

А в пощата на изпращача не пазят ли архив или нещо от сорта ? Така може да се провери ......ако на човек му се занимава
И последно, като не пази бележката, как я е снимала Huh? Нещо се обърках
« Последна редакция: Октомври 15, 2010, 11:24:54 от emi9 » Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Октомври 15, 2010, 11:53:49 »
Раздели ТемаНагоре

Не вярвам плик с часовник да тежи толкова....според мен пратката не е била препоръчана, след като е получена не срещу подписа на получателя. Пък дамата като е изхвърлила бележката, проблема си е неин - как ще докаже?!
ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА СУМАТА!
В пощите не са толкова балами, моля, не ги правете на такива!

аз изпращах - часовник в кутийка в плик тежеше между 250 и 500 г
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Октомври 15, 2010, 12:04:31 »
Раздели ТемаНагоре

Грамовете посочени от мен и Барбарона са дадени като пример.
О.к. Може и 500 кг. да тежи, няма значение.
Важното е авторката на темата да види, има ли разлика между теглото, обозначено от пощенската служителка при предаване на плика, колета, пакета и това при получаването му.

Препоръчани пощенски пакети редовно биват вземани срещу подпис от майка ми, съпруга ми, съседа ми, въпреки че са адресирани до мен....
Случвало се е приятелка да ме помоли като ходя до пощата да взема и неин пакет. Получих го след като представих известието на чийто гръб бяха данните от мойта лична карта и нейния подпис т.е. пълномощно! Също така нейната и мойта лична карта за сверка! Пратките ми се носят вкъщи и единствените хора, които могат да ги получат без да им искат пълномощно са вкъщните. Пощальонките вече ни познават и знаят, че щом е някой от вкъщи няма проблем!
От бележката нищо не се разчита, а разбира се, че в пощата има архив - едно копие остава при тях. Нямам идея колко дълго се пазят, но ако продавачката има интерес да се защити може да отиде и да пита.
" Отивам в нашата поща,да питам как след като е препоръчан пакета го дават на някого друг,а той пощальона се подписал от пощата вместо мен ,дошъл до адреса ми,нямало ме е и го оставил на съседката."
Ето това ме навежда на мисълта, че пратката е била обикновена, а не препоръчана. Точно това се случва с обикновените писма и пратки. Доставят се на адрес и пощальона повече няма ангажимент!
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Октомври 15, 2010, 12:10:36 »
Раздели ТемаНагоре

Не вярвам плик с часовник да тежи толкова....според мен пратката не е била препоръчана, след като е получена не срещу подписа на получателя. Пък дамата като е изхвърлила бележката, проблема си е неин - как ще докаже?!
ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА СУМАТА!
В пощите не са толкова балами, моля, не ги правете на такива!

аз изпращах - часовник в кутийка в плик тежеше между 250 и 500 г
И аз съм изпращала бижу, беше ми за пръв път и се чудех как да го опаковам, за да не личи какво е. Сложих го в достатъчно голям плик от тези с мехурчетата ( в случай, че беше малък можеше да го затрият в калабалъка). Беше пуснат с препоръка и изчаках ПРЕД МЕН да го запечатат с жълто тиксо! Естествено всичко беше наред. Но.....хора разни....как може да изхвърлиш документ преди да се увериш, че пратката е получена......
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
katrin7
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 108

Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #9 -: Октомври 15, 2010, 12:14:21 »
Раздели ТемаНагоре

Този часовник трябва да е от перце, след като тежи само 60 грама... Най вероятно  плика е бил празен. Да ти върне парите. А пише ли колко са пощенските разходи? Така пак може да разбереш горе долу дали казва истината, в смисъл ако ти е казала една сума, а сега ти снима бележка за друга.
Активен

С БЕБЕ СЪМ ходя до пощата или еконт 2-3 седмично, не всеки ден.
1. Коректна и бърза съм и очаквам същото и от другите.
2. Изпращам след предварително заплащане като МПП за хора с малко оценки или отрицателни, както и за суми над 10 лв. С еконт като пощенска пратка с наложен платеж.
3. Спазвам реда на записалите се в обявата.
4. Пощенските са за сметка на купувача.
5. Разменям САМО за нови неща за бебе!
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #10 -: Октомври 15, 2010, 12:16:02 »
Раздели ТемаНагоре

Ако не е препоръчан пакета не дават никакви бележки.
Активен
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Октомври 15, 2010, 12:17:03 »
Раздели ТемаНагоре

Сега погледнах една от моите бележки.
Дано не се лъжа, но аз разчитам в графата тегло 0,60  Shocked

И какви са тези отметки долу? Там би трябвало да бъдат начислените суми по таксите т.е. такса грамаж+такса препоръка(евентуално) и обща цена....да оставим и касова бележка.... Shocked
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
Фани
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 156


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Октомври 15, 2010, 14:25:11 »
Раздели ТемаНагоре

Ако на плика няма баркод значи не е препоръчано, на моите пликове лепят баркодове, както на записите, това е във всяка поща.
Така и без каквито и да са бележки ще ти проследят пакета.
Няма ли бар код...... не знам
На мен ми се загубиха два пакета така, без лепенка отгоре.
Успех, дано се оправиш!
Активен

Мога да изчезна всеки момент за няколко дни/считано от март месец/! Ако чакате парички ще си ги получите, ако чакате пратка-също.
Моля за разбиране, няма да ви излъжа!
viv_f
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 630


Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Октомври 15, 2010, 14:28:52 »
Раздели ТемаНагоре

Какъв е грамажът на колета?
По тава ще познаеш вътре имало ли е часовник или не.
Мисълта ми е, че ако на колета или пакета няма значение, пише, че е тежал при предаването в пощата 250 гр., а ти го слагаш на кантара и тежи 50 гр, значи от вътре липсва нещо. Ако грамажът е един и същи, значи вътре не е имало нищо.
А нарушена ли е целостта на опаковката? По принцип от БП слагат от тяхното тиксо и си личи, кога е отварян пакета...
Точно това незнам,защото на пакета не пише,затова поисках снимки на момичето,но била хвърлила бележките,понеже бях се допитала и до моод и ми каза,че може да вземе дубликат от пощата,ама с печат,цена ,грамаж....както трябва,писах на момичето няколко пъти тия дни,но тя не ми отговаря.
Опаковката си беше ок,аз я отворих
Активен

Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!Ходя само веднъж седмично до пощата,с изключения ако съм свободна!
viv_f
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 630


Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Октомври 15, 2010, 14:32:13 »
Раздели ТемаНагоре

А в пощата на изпращача не пазят ли архив или нещо от сорта ? Така може да се провери ......ако на човек му се занимава
И последно, като не пази бележката, как я е снимала Huh? Нещо се обърках
ами оригинална бележка не пазела,била взела дубликат(това което качих като снимки,на което 1во-не се вижда,2ро-няма печат и 3-то няма дата,аз точно това исках дай обясня и на нея,как като не  е приключила сделката и не е получила потвърждение от мен за стоката е хвърлила бележката??А тази бележка я била снимлала от книгите им,обяснява ми някакви неща ,абе....Sad
Активен

Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!Ходя само веднъж седмично до пощата,с изключения ако съм свободна!


Страници: [1] 2 3 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: