{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2 3 ... 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: бихте ли ми казали АЗ ЛИ СЪМ ВИНОВНА В СЛУЧАЯ......!!!!  (Прочетена 25271 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
betty
ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТЕН ПОТРЕБИТЕЛ!
no ads
power user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 724


БЪДЕТЕТЕ ЗДРАВИ!!!!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« -: Октомври 14, 2010, 18:36:38 »
Раздели ТемаНагоре

засега няма да споменавам име, ще изчакам да видя ще се поправи ли....
става въпрос за ботуши от цената 15 лв, пратени ми с наложен платеж без уговорка, на обявата пишеше 40 номер
а са 39
освен това одрани и с развален цип
обявата естествено беше изтрита...

слагам кореспонденцията...
АЗ:
здравей, ами ходих да ги получа, но не ги взех........
пуснала си ги с наложен платеж, за което нямаме никаква уговорка, а и в профила ми пише че не приемам НП без да сме се уговорили за това???
затова са излезнали 5 лева мила пощенските а не защото са минали 2 кг
аз вчера пуснах пакет 2,200 кг за 1,84.........
мнооооого исках тези ботуши не знам какво да правя сега
ТЯ:
Здравей пуснах ги така тъй като цената за обикновена пратка и пратка с наложен платеж излизат с много малка разлика. Затова предпочетох този вариант. Не разбрах теб точно кое те притеснява в случая. Аз веднага щом се върнах и ти писах колко са излезли пощенските разходи. В случая с нищо не съм те излъгала. Пък и това е вид застраховка за продавача. Мен вече са ме лъгали с пари и поради тази пречина ме е страх. Искам да ми кажеш какво мислиш да правиш. Очаквам да ми пишеш.

АЗ:
само че да ми беше казала как мислиш да ги пратиш преди да ги пуснеш
тук и в продавалника никой не е съгласен на наложен платеж!
да беше казала да пусна запис предварително като те е страх.... и разликата не е минимална
15 лв потуши-5 лв поща......една трета от стойността им
аз искам ботушките, но ми идва много доставката Sad
ти кажи какво да правим

ТЯ:
Искаш ли да си поделим пощенските разходи ако така те устройва моляте ми пиши или предложи ти вариант. Ако останат в пощата те ще ми ги върнат и така ще се набутам много. Направо златни ще ми излезнат ботушките. Чакам да ми пишеш.

Добре в понеделник плати цялата сума предполагам че във вторник ще е тук записа като отида до пощата ще ти върна половината както ти обещах.

АЗ:
така.....взех ботушите ...НО!!!!!!!!!!!!!!!
първо, в обявата пишеше 40 номер.....изтрила си обявата.....
2ро  спомням си че беше писала, че са носени малко, а те са носени много личи по държачите......
3-то отпред едната има ожулено около 3-4 см.. цяла рязка, не беше спомената...
и това което вече ме уби, на единия ботуш ципа изобщо не работи, целия е развален!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ясно ми стана защо си ги пуснала с наложен платеж!
ботушите не стават за нищо!
държа да ми  върнеш парите , не само остатъка от пощенските а всички!
няма да си взема повече нещо от теб!
,.....чакам да ми пишеш кога ще си получа парите...
аз постъпих повече от коректно, но няма да търпя това...


ТЯ:
Малко по-спокойно ако обичаш! Аз нося номер 40 и ми стават идеално
знаеш че понякога номерацията не отговаря!
Да действително са носени малко за пръв път чувам да се съди по държачите това просто е абсурдно и смешно!
Не си спомням ботушите да имат каквато и да била рязка и то 3-4см. това може да го потварди и съпруга ми тъй като той лично ми ги купи аз се опитах да ги нося за да не го обида но нещо не ми хареса как ми стоят на кръка и поради тази пречина ги продавам!
А относно ципа нямам спомен да е бил развален ако е било така бих ги занесла на обущар да ги поправи никога не бих ги пуснала в този вид за продажба! НИКОГА!
С наложен платеж ги пуснах вече ти обясних нямам намерение да се повтарям!
Ботушите бях им направила снимка от близак план и ако действително имаха тази резка щеше да си личи! И не ми казвай че ботушите не стават за нищо защото няма пречина поради която да не могат да се носят....
А относно да ти върна парите не виждам защо трябва да го правя...
Нека да се сдържаме от такива коментари от рода ако не ми ги върнеш ще видиш какво ще ти се случи и се дръж цивилизовано все пак.

АЗ:
аз ти пратих снимки веднага
аз ли си ги ожулих и развалих ципа 20 мин след като ги взех от пощата
аз държа да ти ги върна и да си получа парите
а ти след като мислиш че са в състоянието което ги продаваш си ги продай на когото искаш, желаещи имаше много
и какво значи аз нося 40
на тях пише 39 номер....?
защо изтри обявата
пак ти кавам, държа да си ги върна и да си получа парите.........
кажи ми кога ще ми ги пратиш

ТЯ:
Аман от такива като теб и не те правя на маймуна а чисточовешки ти обясних като нормален и зрял човек. Съжалявам че ти ги пратих ти имаш прекалено много претенции. Питаш ме 100пъти що съм си изтрила обявата сега ще ти кажа въпреки че не си човека който може да ми държи сметка за каквото и да било. Обявата я истрих не заради теб както си мислиш а защото непрекъснато получавам писма от админа като е продадено нещо да се трие обявата да не става задръстено от невалидни обяви. Бях ли достатъчно изчерпателна!

АЗ:
остави рязката
но как може да кажеш че ципа е здрав........
помоли ме да ги взема за да не се набутваш....направих го и като благодарност получавам 39 вместо 40 и то с развален цип, как да ги нося  хайде кажи ми.........
искам да ти ги върна ....
защо си изтрила обявата като си съгласна
и извинявай но няма как да съм спокойна като ме правят на маймуна
сега се сещам, че ги беше снимала разкопчани, ясно защо/....
отговори ми докато си на линия ще се разберем ли с добро...........
.................................................................................
как може да се подиграваш така с хората
хайде намери ми обявата и докажи че си права
нека и мъжа ти потвърди, хайде искам да ми каже и той
аз ли ги одрах и им скъсах ципа?Huh??
ти така ли ги носеше че можели да се носят..?
разкопчани ли...Huh???

аз ли не се държа цивилизовано АЗ ЛИ““““?Huh???
как можеш да крадеш защото за мен това си е равностойно на кражба
аз имам 2 малки деца и повярвай ми за мен 20 лева са си много пари!!!!!
............................................................................................

ТЯ:
Разбирам те напълно не си мисли че съм нечовешко същество за каквото ме мислиш. Ти си много интересна как бих могла да ти докажа каквото и да вило след като за съжаление съм истрила обявата си. Като престигне записа ще ти го върна веднага но така не мога да ти извадя пари и да ти ги дам. Това е което бих направила за теб


АЗ:
добре, отново те моля, няма да поставям оценки няма да се ровя, прибери си ги моля те
имам нужда от тези пари, защото нямам възможност да спестя за други обувки.....

.......
ДА РАЗЧИТАМ ЛИ ЧЕ ЩЕ МИ ГИ ВЪРНЕШ?


ТЯ:
ДА

ТЯ:
А ботушите кога ще си ги получа искам си ги

АЗ:
ИДА ЛИ ДА ВЗЕМА ЗАПИСА ГИ ПУСКАМ ВЕДНАГА
ОЩЕ СЕГА ЩЕ ГИ ОПАКОВАМ

ТЯ:
....................
Радвам се че е дошъл утре ще отида до пощата не се притеснявай а от теб искам утре да ми пуснеш ботушите обратно.

ТЯ: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Вчера в 16:45:36 »
Днес ходих до пощата и съм върнала записа искам да питам ти прати ли ми ботушите както беше ми обещала нали така се разбрахме. Чакам да ми пишеш.

ТЯ:
Днес в 15:24:08
Пиша ти вече няколко пъти а ти не благоволиш да ми отговориш.....
И нали знаеш, че всяко действие си има противодействие...
Днес за пореден път се разкарах до пощата с надеждата да са ми престигнали дългоочакваните ботуши но уви няма и следа от тях но няма проблем от това твое действие разбирам че си размислила и си решила да ги задържиш няма лошо но поне да ми беше споделила ама карай...
Бях пуснала записа така както се бяхме разбрали но след като няма ботуши няма и пари......
Спряла съм записа и утре ще отида до пощата за пореден път но да си взема парите не смятам да ти правя подарък ботуши+пари няма такива луди не си мисли, че аз съм от тях сбъркала си адреса......
Ще ти пратя само половината поща както бяхме се разбрали първоначално.
Исках само да те уведомя поне постъпвам коректно за разлика от теб.
Не желая повече да ме занимаваш с каквото и да било.
Няма да отговарям на твоите писма така, че не си прави труда.


АЗ"

уговорката беше да ти пусна ботушите веднага след като си получа известието за записа, те стоят опаковани и чакат......
според мен ти изобщо не си пускала запис и смятам утре да се обадя във вашия клон и да проверя...
ти също процедира така нали?
първо платих тогава ги взех, затова аз утре ще ти ги пусна с наложен платеж, както ти направи, така ще сме квит, ти ще си получиш ботушите а аз парите,
ако не смятам да уведомя администратора за случващото се, защото СМЯТАМ  че съм права и постъпвам правилно, нека той те накаже акО прецени, утре сутрин ти пускам ботушите с наложен платеж така както ти ми ги прати и сме квит
ти си ги взимаш аз си получавам парите и те уверявам, че със сигурност няма да кореспондирам повече с теб
приятна вечер

и пак аз последно за сега

и ако това наричаш няколко пъти ...........

********
Потребител
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 103



Профил Ел. поща Лично Съобщение (Неактивен)
   
Re:(Без заглавие)
« Изпратени до: betty -: Вчера в 16:45:36 »
   Отговори с цитатЦитат ОтговорОтговор Изтрий това съобщениеПремахни
Днес ходих до пощата и съм върнала записа искам да питам ти прати ли ми ботушите както беше ми обещала нали така се разбрахме. Чакам да ми пишеш.

не писах защото уговорката беше да си върна ботушите като си взема парите
чаках си известието и естествено с огромно удоволствие щчх да ти пиша веднага


хайде кажете ми, какво се прави тук
на такова безочие не съм се и "надявала" да попадна
Активен

   


betty
ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТЕН ПОТРЕБИТЕЛ!
no ads
power user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 724


БЪДЕТЕТЕ ЗДРАВИ!!!!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Октомври 14, 2010, 18:38:10 »
Раздели ТемаНагоре



Активен

   


viv_f
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 630


Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Октомври 14, 2010, 18:47:14 »
Раздели ТемаНагоре

Мале ужасТ  Shocked Lips Sealed наистина са доста носени
Активен

Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!Ходя само веднъж седмично до пощата,с изключения ако съм свободна!
dacetoooooooo
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 6310


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Октомври 14, 2010, 18:47:23 »
Раздели ТемаНагоре

Не мисля,че някой някога е получавал такова писмо,но това най добре може да каже  самият админ .Специално аз за първи път чувам за такова нещо!
Цитат
Обявата я истрих не заради теб както си мислиш а защото непрекъснато получавам писма от админа като е продадено нещо да се трие обявата да не става задръстено от невалидни обяви. Бях ли достатъчно изчерпателна!
Активен

Cheesecake
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 368


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Октомври 14, 2010, 18:59:06 »
Раздели ТемаНагоре

Е и аз сефте чувам за такива писма от админа!А иначе за ботушите-безобразие..и това пък какво е"аз нося 40,ама нищо че пише 39"  Lips Sealed Аз съм 37 номер,но нося едни 39 на много дебел чорап..и какво-ако тръгна да ги продавам да пиша 37 номер ли?!А този цип..абе няма що,дано си вземеш парите поне,след цялата разправия..
Активен



НЕ поемам пощенски,освен ако не съм отбелязала!
Моля за глас  http://nagradite.net/estrella Smiley
Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Октомври 14, 2010, 19:02:17 »
Раздели ТемаНагоре

Ето затова шефа отмени изтриването на обяви за 1 месец...

Искам да кажа,че админ,много отдавна призовава в темите обявите да се пазят след сключване на сделката,което автоматично отхвърля написаното по-горе за него...
Ще помоля все пак да се даде думата на другата страна-така е редно
На мнение съм,че ботушите трябва да се върнат след като се получи запис
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Октомври 14, 2010, 19:06:00 »
Раздели ТемаНагоре

Не мисля,че някой някога е получавал такова писмо,но това най добре може да каже  самият админ .Специално аз за първи път чувам за такова нещо!
Цитат
Обявата я истрих не заради теб както си мислиш а защото непрекъснато получавам писма от админа като е продадено нещо да се трие обявата да не става задръстено от невалидни обяви. Бях ли достатъчно изчерпателна!
Аз също! И също не вярвам - такова чудо едва ли има!
С Бети имах сделка съвсем скоро и мога да уверя всички, че си плаща! Още повече, че са нямали уговорка за наложен платеж. Пратих и детски ботушки в "много добро" състояние с ужулване отпред. Тя реши да ги задържи. Споменавам това, защото не мисля, че е толкова "претенциозна", колкото се опитва да я изкара въпросната дама. И кво значи "претенциозна" след като тези ботуши не стават за носене? Ми в този случай тогава, който и да се излъже да ги купи ще се окаже "претенциозен" ?! Всеки трябва да е склонен да приеме рекламация, да не говорим пък в този случай!  Бети предостави снимки, нека продавача също предостави снимки, обявата е изтрита, но може би все още пази снимки. Ако смее, разбира се.....
Бети, мисля, че е грешка да криеш ника, независимо какъв ще е изхода.
« Последна редакция: Октомври 14, 2010, 19:12:57 от mimoza7710 » Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
krem21
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 982


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Октомври 14, 2010, 19:07:01 »
Раздели ТемаНагоре

мааалееее  Shocked
Активен

коректна съм очаквам същото от вас не пращам и получавам с наложен платеж боклуците връщам без предупреждение пощенските са за сметка на купувача освен ако не е упоменато друго поставям оценки винаги правете го и вие
betty
ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТЕН ПОТРЕБИТЕЛ!
no ads
power user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 724


БЪДЕТЕТЕ ЗДРАВИ!!!!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Октомври 14, 2010, 19:31:36 »
Раздели ТемаНагоре

аз със сигурност не съм света вода ненапита, и аз съм правила грешки разбира се, но винаги съм се опитвала поне да ги поправя или да се извиня........
ще изпратя линк на другата страна, за да е уведомена, въпреки, че аз дори да не го заслужава скрих името и
но така е правилно наистина, а дали тя ще изрази мнение оставям сама на нея да прецени......
не че ще се свърши света за 20 лв, въпреки, че съм безработна с първокласник и дете на 2 и половина, тепърва тръгващо на ясла и за мен 20 лв са събирани парички доста време, но дори и така да е, много ми е обидно начина по който въпросната потребителка се държи с мен!
да ми беше казала да и подаря 20 лв, щях, но по този начин....
може да съм от провинцията, но не паса със самара на гърба.......
Активен

   


Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #9 -: Октомври 14, 2010, 19:35:13 »
Раздели ТемаНагоре

Със съпругата ми внимателно прочетохме цялата тема.
1. Мисля, че другата потребителка е постъпила доста некоректно и е редно да върне парите на дамата.
2. Никога не съм настоявал обяви да се трият (еле пък постоянно).
3. Както каза Отнесени от вихъра, вече обявите ще се пазят 1 месец преди да може да се трият и поради тази причина.

Надявам се всичко да се оправи!
Активен

Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Октомври 14, 2010, 19:40:47 »
Раздели ТемаНагоре

Написах ЛС,но и тук да кажа:Скриването на никовете на некоректните потребители не е в полза за никого.Тук ще бъдат изобличени,ще се предпазят други потребители.
Също тук проблемът ще се разреши по-бързо,се предполага,отколкото на ЛС и с пазене на ника
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2010, 19:46:51 »
Раздели ТемаНагоре

Мисля, че е редно да се спомене ника на въпросната потребителка. Превенция !
Дано си получиш паричките
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #12 -: Октомври 14, 2010, 19:51:03 »
Раздели ТемаНагоре

Аз не можах да разбера  случая е приключил или се чака развитие  Lips Sealed може за това да не споменава ника на въпросната мама  Huh?
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
betty
ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТЕН ПОТРЕБИТЕЛ!
no ads
power user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 724


БЪДЕТЕТЕ ЗДРАВИ!!!!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Октомври 14, 2010, 20:07:48 »
Раздели ТемаНагоре

засега не споменавам ника, защото съм почти убедена, че ще получа отрицателна оценка, без да съм я заслужила, надявам, се че и вие мислите, че не заслужавам такава, защото навсякъде постъпвах коректно и внимателно, а и нямам вина за нищо, но ако не си върна паричките ще сложа ника и тук, поне да предпазя някой друг от подобни случки!
аз съм оптимист по принцип и все се опитвам да вярвам, че въпросната дама "ненарочно" се държи така, още нещо ме озадаи, ако сте прочели внимателно, единия ден пише, че е върнала записа, а на другия, че го спряла понеже не дошли ботушите, въпреки че уговорката е да пусна пакета като си получа записа, което ме навява на мисълта, че е възможно да е имала идеята да си задържи записа и да си получи ботушките.....
но за да не упреквам, без да съм сигурна, утре ще се обадя в нейния пощенски клон да попитам така ли е, и ако наистина ПОНЕ е бил пускан запис, ще се извиня, публично
междувременно ще и пусна ботушите с наложен платеж, както всъщност ги и получих, и ако дамата наистина е коректна и се безпокои дали няма да и ги върна, въпреки че няма как да ги ползвам,
така ще е спокойна, че тя ще си вземе стоката, а аз парите, смятам че така ще постъпя коректно
Активен

   


betty
ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТЕН ПОТРЕБИТЕЛ!
no ads
power user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 724


БЪДЕТЕТЕ ЗДРАВИ!!!!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Октомври 14, 2010, 20:12:22 »
Раздели ТемаНагоре

уведомих потребителката, в случай, че иска да вземе страна


 Изпратени до: *************-: Днес в 20:32:48 »

нека те запозная с темата,
отново се питвам да спазвам добрия тон, като засега не споменавам името ти там......
http://www.bgdomakinq.com/forum/index.php?topic=408.0
просто е честно да си запозната...
Активен

   




Страници: [1] 2 3 ... 6   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: