{GOOGLENEWHOR}


Анкета
Въпрос:
Кога плащате при сделка?
Плащане/изпращане едновременно - 36 (29.5%)
Плащам предварително - 35 (28.7%)
Плащам след получаване, това е упоменато в подписа ми и/или договорено с продавача - 31 (25.4%)
Плащам след получаване без да съм предупредила за това, считам че съм си в правото - 16 (13.1%)
Плащам до 3 работни дни след като съм оставила адреса си и продавачът ми е потвърдил, че стоката е за мен - 4 (3.3%)
Общ брой гласове: 91

Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Анкета "Кога плащате при сделка?"  (Прочетена 14572 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
incadens
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1157


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #60 -: Октомври 14, 2010, 20:09:00 »
Раздели ТемаНагоре

dodkooo, моя пост ли цитираш като "обида' , или по-горния Huh?
Аз пак ще кажа, че моя подпис в момента е променен и звучи наистина малко грубо, но наистина ми "писна" да ме правят на олигофрен... Не, че след това не ми се случи-ето изпраща ми се ЛС, искат да купят яке от мен. ОК,пиша, че ще го изпратя, следват още 2-3 ЛС за доуточняване на размери и т. н и аз в последното питам купувача дали съм й дала адрес за записа, който трябва да ми изпрати. Получавам отговор на ЛС "Мила, не си ми дала адрес за записа". Пращам и адреса, пращам и якето. Е, от понеделник следобяд до днес няма запис, няма и ЛС. Пиша днес, за да разбера какво става и.. следва отговор:"Ами,нямам известие за него, когато получа, ще ида да го взема и ще пусна записа" . ОК, но ние не сме имали такава уговорка, а и не прочете ли подписа ми Huh?  КРАЙ, дотук бях с предварителното изпращане ..... Ако иска някой , да купува от мен...... В крайна сметка никой не ме пита аз как се справям финансово и дали аз се "циганява" по този начин.  На мен никой не ми изпраща, преди да съм платила( с изключение на 2-3 случая, но самите продавачи предложиха така и решиха, че могат да ми се доверят). Винаги изпращам парите предварително. Нека някой, който е имал контакт с мен, да ме опровергае, ако не съм била коректна. Това е..нямам какво повече да кажа.. ....
Активен

Получавам и изпращам като МПП. Пощенските са за сметка на купувача.Коректна и добронамерена съм, моля, не се опитвайте да постъпвате с мен така, както не бихте желали накой да постъпи с Вас! За нови и непознати потребители изпращам след предварително заплащане. За "запис" не пазя ред. Ценя добрата комуникация и предпочитам при интерес към моя обява да ми пишете на ЛС.
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=94115&ppaction=readfeed
dodkoDD
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 276


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #61 -: Октомври 14, 2010, 22:35:09 »
Раздели ТемаНагоре

Разделих цитатите, за да не стават грешки. Неправилно съм разбрана. Мисля, че вече е ясно.  (comp2)
Активен

Предимство има за поръчване от повече обяви.
Пазарлъците на дребно не ги толерирам и игнорирам. Не искам отрицателни емоции.
Ако се забавя с ходене до пощата с два-три дни-не бързайте да нападате, работя, не живея в сайта, което по никакъв начин не ме прави некоректна.
incadens
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1157


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #62 -: Октомври 15, 2010, 00:14:11 »
Раздели ТемаНагоре

Разделих цитатите, за да не стават грешки. Неправилно съм разбрана. Мисля, че вече е ясно.  (comp2)


AХ, тиииии!!! Smiley Kiss
Активен

Получавам и изпращам като МПП. Пощенските са за сметка на купувача.Коректна и добронамерена съм, моля, не се опитвайте да постъпвате с мен така, както не бихте желали накой да постъпи с Вас! За нови и непознати потребители изпращам след предварително заплащане. За "запис" не пазя ред. Ценя добрата комуникация и предпочитам при интерес към моя обява да ми пишете на ЛС.
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=94115&ppaction=readfeed
nelini
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 250


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #63 -: Ноември 30, 2010, 16:31:37 »
Раздели ТемаНагоре

Аз плащам винаги,когато получа нещото.В рамките на 1-2дни.Отдавна съм потребител и в този сайт и в Продавалник и съм се нагледала и наслушала на какви ли не изпълнения...Плащала съм предварително не повече от 2-3 пъти на непознати на мен потребители с малко оценки,но това е защото,типично по женски,много съм искала да имам нещото.Така че,за своя сметка съм поемала риска.Също така,много рядко искам предварително плащане.Правила съм го пак броени пъти.И то,ако нещото е било ново или по-скъпо.И то само на потребители,с който не съм контактувала.Който имат малко оценки,нямат изобщо или пък са с отрицателни.Но,общо взето сама преценявам,дали е разумно да плащам нещо предварително,като се ръководя главно от интуицията си.И разбира се,най-вече от силата на желанието си да имам нещо.
А относно начина на плащане,смятам,че трябва да бъдем по-толерантни една към друга.Аз лично,бих приела всякакъв начин на плащане,макар,че не съм оставила банкова сметка в подписа.На мен лично ми е най-удобно в пощата,защото почти през ден имам да получавам нещо и едновременно с това си пускам и записите,с едно ходене.А тях си ги попълвам в къщи.За да не се мотая там.Та,всеки сам си преценява как би му било най-удобно и аз уважавам желанието на всяко момиче.
Активен

Оценките ми: http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=51887&ppaction=readfeed
Момичетата,с които съм контактувала са ВИНАГИ с предимство!
Не поемам пощенски!
Не плащам опаковки!
Не се занимавам с наложени платежи!
Предварително плащане за непознати на мен потребители!
Спазвам реда на записване!
Изчаквам разумно време мислещите!
Ако съм забравила да оценя,моля подсетете ме!
desitka2008
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 250


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #64 -: Декември 01, 2010, 14:00:25 »
Раздели ТемаНагоре

dodkooo, моя пост ли цитираш като "обида' , или по-горния Huh?
Аз пак ще кажа, че моя подпис в момента е променен и звучи наистина малко грубо, но наистина ми "писна" да ме правят на олигофрен... Не, че след това не ми се случи-ето изпраща ми се ЛС, искат да купят яке от мен. ОК,пиша, че ще го изпратя, следват още 2-3 ЛС за доуточняване на размери и т. н и аз в последното питам купувача дали съм й дала адрес за записа, който трябва да ми изпрати. Получавам отговор на ЛС "Мила, не си ми дала адрес за записа". Пращам и адреса, пращам и якето. Е, от понеделник следобяд до днес няма запис, няма и ЛС. Пиша днес, за да разбера какво става и.. следва отговор:"Ами,нямам известие за него, когато получа, ще ида да го взема и ще пусна записа" . ОК, но ние не сме имали такава уговорка, а и не прочете ли подписа ми Huh?  КРАЙ, дотук бях с предварителното изпращане ..... Ако иска някой , да купува от мен...... В крайна сметка никой не ме пита аз как се справям финансово и дали аз се "циганява" по този начин.  На мен никой не ми изпраща, преди да съм платила( с изключение на 2-3 случая, но самите продавачи предложиха така и решиха, че могат да ми се доверят). Винаги изпращам парите предварително. Нека някой, който е имал контакт с мен, да ме опровергае, ако не съм била коректна. Това е..нямам какво повече да кажа.. ....

Яяя, точно като при мен! Wink
Активен
gdlina32
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 323


моите слънца

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #65 -: Декември 01, 2010, 14:34:11 »
Раздели ТемаНагоре

Никога не съм искала предварително плащане.Сложила съм доста първи оценки на нови потребители тук.Хората с които съм контактувала могат да го потвърдят.Добронамерена съм и  Искам да вярвам, че човекът на среща е воден от добри чувства и няма намерение да ме измами.Може на някой да му прозвучи наивно, но е факт.Като нов потребител са ми искали предварително плащане и за  сума от 5 лв с пощата, което за мен е честно казано смешно, но хора всякакви...За доста покупки съм плащала преди да ги получа, защото съм искала да е коректно към продавача, но доста от нещата съм върнала -не са отговаряли на "Отличното състояние "-както са ми ги предтавяли и отбягвам да плащам преди да съм видяла " нещото".
Нека бъдем добри и да се надяваме , че ще ни се отговори с добро Wink

 п.п.чета редовно форума, напоследък от всяка втора-трета тема лъха злоба , грубост и арогантност.Свиреп и отлъскващ махленски тон почни във всеки спор.Идват светли  празници ,нека бъдем по-човечни и добри Kiss
Активен

Пощенските са за сметка на получателя.Връщам стоки не отговарящи на описанието.Не купувам и не продавам захабени дрехи.Не приемам връщане- гледайте и мерете!!!
ВРЕМЕТО МИ Е ЦЕННО, НЕ МИ ГО ГУБЕТЕ!!!
evkata
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #66 -: Декември 02, 2010, 00:04:00 »
Раздели ТемаНагоре

Навсякъде в подобни сайтове е прието да се плаща предварително и понеже редовно пазарувам от такива, считам, че е естествено. Отделен въпрос е, че както в Ибей, така и тук /опитът ми в този сайт е скромен, но пък си имам достатъчно такъв от Продавалника/има потребители, които се възползват от тази опция и гледат да прекарат другарчето. Но това си е до манталитет и себеуважение. Всяка сделка е форма на риск  Smiley.
Активен



Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: