{GOOGLENEWHOR}


Анкета
Въпрос:
Кога плащате при сделка?
Плащане/изпращане едновременно - 36 (29.5%)
Плащам предварително - 35 (28.7%)
Плащам след получаване, това е упоменато в подписа ми и/или договорено с продавача - 31 (25.4%)
Плащам след получаване без да съм предупредила за това, считам че съм си в правото - 16 (13.1%)
Плащам до 3 работни дни след като съм оставила адреса си и продавачът ми е потвърдил, че стоката е за мен - 4 (3.3%)
Общ брой гласове: 91

Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Анкета "Кога плащате при сделка?"  (Прочетена 14573 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Merianlll
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 72


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #30 -: Октомври 12, 2010, 18:47:29 »
Раздели ТемаНагоре

искам само да опровергая за плащането по банков път - никога не се плаща по 3 лв такса,защото обикновено IBAN сметките са на дебитни карти - плащала съм многократно и това ме улеснява,защото не ми вземат и 1 стотинка за превод,което е още по-добре,защото при големи суми за запис ти вземат по-висока комисионна. А едва ли тук някой дава сметка в банка на спествен влоги или депозтна,че да не може да ги изтегли.внасянето на парти по картова сметка е безплатно и не е само за определни банки,а за всички.говорим само когато се внест в брой и на каса в съответната банка.така,че за дреха от 10лв. със записа ти излиза по-скъпо.


Пак малко спам, но не искам да пускам нова тема, нека се изясним :
Звънях на 3 банки относно превода дали бил безплатен или не:
1. Единствено в ДСК се плаща 0,50 лв. за превод по сметка на физическо лице  Wink
2. Райфайзен: Ако не си техен клиент - 0,7% от сумата - минимум 6 лв.  Undecided
3. Уникредит: 3 лв ако идеш в самата банка (за това казах по-горе, че няма смисъл за 10 лв да плащаш 3 лв "други разходи")  Lips Sealed
4. Звънях и на Първа инвестиционна, ама явно вечер "си почиват"  Smiley
Говорим за плащане в кеш на касата на съответната банка.

Отделно в нашия град имаме точно 2 банки, ама то и да имахме повече - файда няма!

Не можах да изготвя представителна извадка, но мисля, че това е достатъчно.
Е, още се чудя на всички Вас, за които им е безплатно?
Активен

Обичам да чета ЛС
Поставяйте оценки!!!!!
Изчаквам записалите се колкото преценя.
Не плащам предварително, за да няма после изненади.
Връщам без да питам при несъответствие на състоянието, макар и да се набутвам с пощенските.
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=67319&profile_type=feedback /моля, редактирайте "сс" в думата "prodavalnicc" с "к" и ще ми ги видите. Не знам защо не ми се получава правилен линк.
everything
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 531


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #31 -: Октомври 12, 2010, 18:58:17 »
Раздели ТемаНагоре

Не можах да изготвя представителна извадка, но мисля, че това е достатъчно.
Е, още се чудя на всички Вас, за които им е безплатно?


И на мен веднъж в Райфайзен ми искаха такса 7 лв. за превод, който не знам дали имаше и 10 лв. Защото не ми било роднина момоичето ...  Lips Sealed Да бях казала, че ми е братовчедка.
Отказах да платя по банка и изпратих запис. Не мога да плащам двойно. Но, явно във всяка банка е различно.
Активен

Очаквам коректност, ще я получите и от мен.
Пощенските са за сметка на купувача ако няма друга уговорка.
Пиша оценки.
Стоки, които не отговарят на описанието - връщам.
abba
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 108


abba=фея на змея! Четете подписът ми!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #32 -: Октомври 12, 2010, 19:05:14 »
Раздели ТемаНагоре

Вече НЯМА сила на света, която да ме накара да платя нещо преди да съм го видяла!
Примери - колкото искате ... грешно дадени мерки, цвят, материя, дебелина...
Моята лична равносметка и от двата сайта за три години е изгубени нерви, пари за лекарства /имам алергия към препаратите, с които третират дрехите Втора употреба/  и почти 980лв!!!! чиста загуба.  (evil4) Това са пари дадени от мен за вещи, които съм платила предварително или с НП. Дори в началото ми беше неудобно да връщам на продавача стока, която не отговаря на описанието и си задържах, а после не успявах да продам. Накрая заминаваше за благотворителност /ако не е поредния парцал, разбира се/. Чак, когато оценките ми станаха над 200 положителни, добих самочуствието да връщам стоки неотговарящи на описанието. Беше една пухенка, обявена за нова, дебела и р-р Л. Оказа се носена доста, тънка и  8см. по тясна, направо р-р С и миришеща на дезинфектант от Втора употреба. Пуснах тема, за да предпазя другите потребители, но пак се намериха такива, които да защитят некоректния продавач! Това преля "чашата на търпението ми" и върнах пухенката, като се зарекох никога повече да не предплащам под каквато и да е форма! Това беше и поводът да извадя тефтера с кореспонденцията и да изчисля всички несполучливи покупки, както и парите за лекарства и доктори. И ми стана зле! Свят ми се зави!  (health2) За изхабените нерви мога да кажа само едно: Колкото и пари да имате, магазин за нерви - НЯМА!
В заключение: продавач, който не се притеснява от вида, описанието, състоянието, качеството и описаните размери на дадена вещ, не би трябвало да се притеснява, че ще му се върне или няма да му се плати. Аз никога не съм искала пари предварително и никой не ме е накарал да съжалявам за това, а съм контактувала с над 400 човека. Мога само да им кажа  (danke1) (flowers010). И на купувачите и на продавачите!
Успешни сделки на всички! И повече доверие и честност! (hail4)
Активен

НП само след уговорка. Не предплащам!
При предложения за размяна-аз съм 176см., р-р L-XL, обувки №38.
С момче на 9г.; ръст 153см.; обувки №37-38
Моля, не ми пращайте дрехи от II употреба - имам алергия към препаратите, с които ги третират. Изхвърлям ги директно! Мислете преди да ми ги изпратите. Ако си ги искате обратно, поемете си пощенските!
Не предлагам вещи, които самата аз не бих купила!
Честна и търпелива съм, но не злоупотребявайте!
Записаните в две и повече обяви са с предимство.
krem21
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 982


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #33 -: Октомври 12, 2010, 19:53:51 »
Раздели ТемаНагоре

аз по принцип получавам и тогава плащам но е имало случаи в които съм плащала предварително мисля че е нормално да видиш първо какво взимаш  :Smiley аз също не искам първо да ми плащат
Активен

коректна съм очаквам същото от вас не пращам и получавам с наложен платеж боклуците връщам без предупреждение пощенските са за сметка на купувача освен ако не е упоменато друго поставям оценки винаги правете го и вие
tevolere
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 33


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #34 -: Октомври 12, 2010, 20:47:41 »
Раздели ТемаНагоре

какви роднини,братовчедки. Shocked........внос по сметка е без такса в банките касово.никой не ви кара да правите првод по сметка. Wink
Активен

Точна и коректна съм,очаквам същото от Вас!  Пращам артикулите с  Еконт - пощенска пратка до офис. Използвам новата форма на сайта за отсъпка ЕКОНТ. Пращам и с   Бг. поща като МПП!  Държа на добрата комуникация!приятно пазаруване!
Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #35 -: Октомври 12, 2010, 21:39:29 »
Раздели ТемаНагоре

какви роднини,братовчедки. Shocked........внос по сметка е без такса в банките касово.никой не ви кара да правите првод по сметка. Wink

Аз съм внасяла в Райфайзен, ДСК и СБанк и никъде не са ми искали пари за превод. Внасяла съм парите на каса на съответната банка  Wink
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
desipetrova1981
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 268


моите съкровища-каката и близнаците-тя и той

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #36 -: Октомври 12, 2010, 21:56:31 »
Раздели ТемаНагоре

Цитат на: everything link=topic=396.msg8162#msg8162 dat=1286902697
Не можах да изготвя представителна извадка, но мисля, че това е достатъчно.
Е, още се чудя на всички Вас, за които им е безплатно?


И на мен веднъж в Райфайзен ми искаха такса 7 лв. за превод, който не знам дали имаше и 10 лв. Защото не ми било роднина момоичето ...  Lips Sealed Да бях казала, че ми е братовчедка.
Отказах да платя по банка и изпратих запис. Не мога да плащам двойно. Но, явно във всяка банка е различно.
на мен ми искаха 2лв за превода, защото не е роднина по права линия Cheesy
та втория път зявих че ми е снаха/заради различните фамилии Wink и ме караха да подписвам някаква декларация Cheesy
това за Райфайзен Sad
Активен

изчаквам 6ч след запис /предпочитам предварително плащане/не подканям на Лс/наложен платеж-не/повече от една обява-предимство/пиша отр. оценка за непоети пощенски без уговорка
мотие оценки http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=45205&ppaction=readfeed
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #37 -: Октомври 12, 2010, 21:58:30 »
Раздели ТемаНагоре

Merianlll моля те недей така, не обърквай хората, какви са тия неща
както са казали момичетата, да повторя
внася се сума НА КАСА ПО СМЕТКАТА НА ПОЛУЧАТЕЛЯ като ЗАХРАНВАНЕ НА СМЕТКА! какви преводи, какви 3-5-7 лева...
безплатно е в Първа инвестиционна, в ОББ, в ЦКБ, в Алианц Банк, в Кооперативна доколкото помня също, в ДСК ми взеха 50 ст.
в райфайзен и в юнион банк не съм внасяла, ама това не е представителна извадка! (wow4) (not3) (not1)

колкото до менинето на abba която счита искащите предварително/едновременно плащане за продавачи, които искат да мамят и да пробутват боклуци, то е меко казано обидно за мен, така че ще се направя, че не съм го прочела и ще се сдържа от коментар.

също преставам да коментирам и упорството на някои да плащат с пощенски записи(изключвам малките населени места), само за последен път - хора, замислете се, живеем в 21 век!  (work5)
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
Анджелина
Омъжена с деца
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 103


добра

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #38 -: Октомври 12, 2010, 22:06:48 »
Раздели ТемаНагоре

Ми замисли се и ти.
Живея над пощенския клон, докато спи детето ходя по пантофи с бебефон в ръка. Всеки си има своята причина.
Влизам да си взема пратката, пускам записа. За мен е в пъти по-добре от занимавката с банки, освен ако нямаш интернет банкиране.
Аз пък си искам парите по пощата, защото може да ми трябват тук и сега 15 лв, които ако са единствени в картата, няма как да изтегля.
Както и да е. Претенции много. Не че има нещо лошо, но търговците са тези, които "примамват" /използвана е думата в добрия аспект/ клиентите. Не обратното.
Активен

Не купувам/продавам парцали;
Коректна съм, очаквам същото;
zizi78
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 369


kiss kiss kiss

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #39 -: Октомври 12, 2010, 22:15:10 »
Раздели ТемаНагоре

ако отидеш в банката където е сметката по която трябва да внасяш е абсолютно без такса превод, а аз онзи ден изпращах пари по еконт и за 6лв. ми взеха 0,07лв. такса, но трябва да има офис наблизо и за продавача и за купувача.
А пък аз лично почти винаги когато купувам си плащам предварително и слава богу до сега почти не съм припадала от вида на нещото е имало е и едно две изключения, но това е риска на интернет пазаруването.
Активен


ОБИЧАЙТЕ СЕ И БЪДЕТЕ ДОБРИ.

предпочитам еконт, наложен платеж п.п. до 3лв.
ponky
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 64


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #40 -: Октомври 12, 2010, 22:33:46 »
Раздели ТемаНагоре

С половината неща написани дотук съм съгласна.Не искам да сравнявам пазаруването от магазина с пазаруването от сайта,но...в магазина плащаш,след като си видял и мерил стоката нали?
Активен
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #41 -: Октомври 12, 2010, 22:49:30 »
Раздели ТемаНагоре

но търговците са тези, които "примамват" /използвана е думата в добрия аспект/ клиентите. Не обратното.

това е точно така, но сме преди всичко хора и не бива да злоупотребяваме със "силата" на купувача.
като купувач аз винаги се съобразявам с продавача за начина, по който си иска парите (вкл. пускам и пощенски записи) - всички, от които съм купувала, могат да го потвърдят.
а ти от една страна изискваш да ти плащат с пощенски запис, от друга страна държиш да плащаш с пощенски запис, т.е. и от двете стани като седиш, все трябва да се съобразяват с теб... верно претенции много  Cheesy Cheesy Cheesy
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
kami_nikolova
Ками
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 27


Мама на две принцеси

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #42 -: Октомври 12, 2010, 22:51:53 »
Раздели ТемаНагоре

Плащане/изпращане едновременно
Плащам предварително
Но пък зависи според случая-мисля че най-добре е с наложен платеж и опция виж преди да платиш
« Последна редакция: Октомври 13, 2010, 00:47:15 от kami_nikolova » Активен

Пощенските са за сметка на копувача.
Коректна съм очаквам същото.
Merianlll
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 72


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #43 -: Октомври 12, 2010, 23:33:40 »
Раздели ТемаНагоре

Merianlll моля те недей така, не обърквай хората, какви са тия неща
 
също преставам да коментирам и упорството на някои да плащат с пощенски записи(изключвам малките населени места), само за последен път - хора, замислете се, живеем в 21 век!  (work5)

Ооо, никак не искам да ги обърквам, ама аз самата съм доста объркана  Huh?
Ще ги науча тези банкови операции все някога.
И определено свеждам до минимум пощенските записи, малък град сме, но си имаме Еконт поне  Cheesy
Активен

Обичам да чета ЛС
Поставяйте оценки!!!!!
Изчаквам записалите се колкото преценя.
Не плащам предварително, за да няма после изненади.
Връщам без да питам при несъответствие на състоянието, макар и да се набутвам с пощенските.
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=67319&profile_type=feedback /моля, редактирайте "сс" в думата "prodavalnicc" с "к" и ще ми ги видите. Не знам защо не ми се получава правилен линк.
desitka2008
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 250


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #44 -: Октомври 12, 2010, 23:53:54 »
Раздели ТемаНагоре

В повечето случаи и аз ,и ответната страна изпращаме едновременно. Рядко ми се е случвало(когато аз съм продавач) да ми пуснат запис след като са получили пратката.
Лично на мен също ми е по-проблемно да пращам по банков път. На"Моята" банка й закриха клона ,който беше наблизо ,а от друга ми искаха 4 лв за да пусна пари по сметка на продавача. Вчера трябваше да плащам за новите документи и ходих в друг квартал за да направя превод от банковата си сметка. За всяко отделно плащане ми взеха по 1.6лв и ми обясниха,че ако искам да пусна парите от ръка,т.е. не от сметката си,ще ми струва 4 лв. Малко съм предубедена към Интернет банкирането все още и не използвам такава услуга. Така,че определено ми е по-удобно да ходя до Пощата.
Активен


Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: