{GOOGLENEWHOR}


Анкета
Въпрос:
Кога плащате при сделка?
Плащане/изпращане едновременно - 36 (29.5%)
Плащам предварително - 35 (28.7%)
Плащам след получаване, това е упоменато в подписа ми и/или договорено с продавача - 31 (25.4%)
Плащам след получаване без да съм предупредила за това, считам че съм си в правото - 16 (13.1%)
Плащам до 3 работни дни след като съм оставила адреса си и продавачът ми е потвърдил, че стоката е за мен - 4 (3.3%)
Общ брой гласове: 91

Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Анкета "Кога плащате при сделка?"  (Прочетена 14575 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Merianlll
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 72


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #15 -: Октомври 11, 2010, 16:50:23 »
Раздели ТемаНагоре

искам само да опровергая за плащането по банков път - никога не се плаща по 3 лв такса,защото обикновено IBAN сметките са на дебитни карти - плащала съм многократно и това ме улеснява,защото не ми вземат и 1 стотинка за превод,което е още по-добре,защото при големи суми за запис ти вземат по-висока комисионна. А едва ли тук някой дава сметка в банка на спествен влоги или депозтна,че да не може да ги изтегли.внасянето на парти по картова сметка е безплатно и не е само за определни банки,а за всички.говорим само когато се внест в брой и на каса в съответната банка.така,че за дреха от 10лв. със записа ти излиза по-скъпо.

Не пиша празни приказки  Cheesy
Отивам в Уникредит да пращам 10 лв към сметка от същата банка. Искат ми 3 лв. Безплатно щяло да бъде ако знам ЕГН-то на получателката, титуляр на сметката. То хубаво, ама мога ли всеки да питам за ЕГН - да не съм полицай  Huh?
Ако пък отида в друга, различна банка, ще платя към 6 лв за превода.

ако внесеш сумата директно в офис на банката, където е сметката на продавача, в повечето случаи таксата е 0,00 лв, понякога 0.50 лв


- ако преведеш сумата чрез пощенски запис към банкова сметка, таксата е колкото към адрес

Последното не го знаех, явно не съм се интересувала, но вече така ще процедирам.


П.П.Извинете ме, че разводнявам темата, но исках да си изясня тези банкови операции  Smiley
« Последна редакция: Октомври 11, 2010, 16:53:14 от Merianlll » Активен

Обичам да чета ЛС
Поставяйте оценки!!!!!
Изчаквам записалите се колкото преценя.
Не плащам предварително, за да няма после изненади.
Връщам без да питам при несъответствие на състоянието, макар и да се набутвам с пощенските.
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=67319&profile_type=feedback /моля, редактирайте "сс" в думата "prodavalnicc" с "к" и ще ми ги видите. Не знам защо не ми се получава правилен линк.
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #16 -: Октомври 11, 2010, 17:48:21 »
Раздели ТемаНагоре

Ами аз по принцип плащам след като съм получила нещото, освен ако няма изрична договорка за предварително плащане  Wink Виждам и плащам
на същото мнение съм,плащах предварително когато бях без оценки тук или с малко Wink
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #17 -: Октомври 11, 2010, 17:51:30 »
Раздели ТемаНагоре

Ама някои хора все едно от Луната падат Shocked Какво толкова чудноникога не съм се замисля че плащам или ми плащат след като *нещото* е получено.Не се филмирайте.Ако потребителя е с малко или отрицателни тогава си в правото си да изискваш парите предварително.Аз например се дразня като имам не малко оценки *тук* и *там* и ми изискват предварително плащане хора с много по-малко оценки.Аз откъде да знам ,че няма да получа боклук?
Анджелика много си права Wink
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #18 -: Октомври 11, 2010, 17:53:27 »
Раздели ТемаНагоре

Ама някои хора все едно от Луната падат Shocked Какво толкова чудноникога не съм се замисля че плащам или ми плащат след като *нещото* е получено.Не се филмирайте.Ако потребителя е с малко или отрицателни тогава си в правото си да изискваш парите предварително.Аз например се дразня като имам не малко оценки *тук* и *там* и ми изискват предварително плащане хора с много по-малко оценки.Аз откъде да знам ,че няма да получа боклук?
Анджелика много си права Wink
Мацо споко,мнения всякакви,с моите оценки в момента,ако ми поискат предварително плащане,това ме обижда и се отказвам от артикула....обявки колкото щеш тук Tongue
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
kemilii
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 872


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #19 -: Октомври 11, 2010, 17:58:37 »
Раздели ТемаНагоре

аз плащам преди да съм получила,или се оговаряме да ги пуснем заедно,онзи ден ми се случи  да изпратя нещо на потребител,който е с по-малък брой оценки от мен и каза,че ще ми плати като получи стоката,не исках да влизам в спор,дори отстъпка от цената направих,чакам си утре записа,надявам се да няма проблеми Wink
Активен

sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #20 -: Октомври 11, 2010, 18:56:17 »
Раздели ТемаНагоре

Ама някои хора все едно от Луната падат Shocked Какво толкова чудноникога не съм се замисля че плащам или ми плащат след като *нещото* е получено.Не се филмирайте.Ако потребителя е с малко или отрицателни тогава си в правото си да изискваш парите предварително.Аз например се дразня като имам не малко оценки *тук* и *там* и ми изискват предварително плащане хора с много по-малко оценки.Аз откъде да знам ,че няма да получа боклук?
Анджелика много си права Wink
Мацо споко,мнения всякакви,с моите оценки в момента,ако ми поискат предварително плащане,това ме обижда и се отказвам от артикула....обявки колкото щеш тук Tongue
Именно.Не е само една обява,въпреки всичко е дразнещо.
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
incadens
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1157


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #21 -: Октомври 11, 2010, 20:35:07 »
Раздели ТемаНагоре

 Добре, това ще си остане вечен спор с мноооого въпроси с какви ли не отговори. Аз ще задам само един: Когато отидете в магазина и искате да си купите определено нещо,( а продавачът не Ви познава, или няма никави впечатления за това що за човек сте), дава ли Ви въпросната стока "на вересия" Huh?
Активен

Получавам и изпращам като МПП. Пощенските са за сметка на купувача.Коректна и добронамерена съм, моля, не се опитвайте да постъпвате с мен така, както не бихте желали накой да постъпи с Вас! За нови и непознати потребители изпращам след предварително заплащане. За "запис" не пазя ред. Ценя добрата комуникация и предпочитам при интерес към моя обява да ми пишете на ЛС.
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=94115&ppaction=readfeed
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #22 -: Октомври 11, 2010, 20:46:51 »
Раздели ТемаНагоре

Хм...и аз винаги съм смятала, че по подразбиране се плаща след като се получи нещото (това "стока" ми е много странно).
Аз обаче почти във всички случаи изпращам запис още на следващият ден след като поръчам нещо.Много, много рядко изчаквам да получа "стоката" ( Tongue)  и то предимно в случаи, когато нещо ме притеснява (съвсем нов потребител например).
Активен
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #23 -: Октомври 12, 2010, 05:13:06 »
Раздели ТемаНагоре

Хм...и аз винаги съм смятала, че по подразбиране се плаща след като се получи нещото (това "стока" ми е много странно).
Аз обаче почти във всички случаи изпращам запис още на следващият ден след като поръчам нещо.Много, много рядко изчаквам да получа "стоката" ( Tongue)  и то предимно в случаи, когато нещо ме притеснява (съвсем нов потребител например).
Със съвсем нов потребител мила,направо си рискуваш,няма смисъл да си правиш притеснения,ако дадения потребител не е тук,за да лъже и краде,спокойно на фона на оценките ти,ще ти пусне паричките предварително
Аз пък с риск да звуча гадно,си изчаквам паричките и тогава пускам артикула в пощата Kiss
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #24 -: Октомври 12, 2010, 05:15:17 »
Раздели ТемаНагоре

Добре, това ще си остане вечен спор с мноооого въпроси с какви ли не отговори. Аз ще задам само един: Когато отидете в магазина и искате да си купите определено нещо,( а продавачът не Ви познава, или няма никави впечатления за това що за човек сте), дава ли Ви въпросната стока "на вересия" Huh?
Дааам,виждаш сиренето плащаш Wink
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #25 -: Октомври 12, 2010, 09:32:58 »
Раздели ТемаНагоре

Хммммм хора всякакви - както се разберем така плащам Smiley Има момичета, с които съм контактувала нееднократно и няма и да се замисля дали да пратя парите предварително - директно се изстрелвам към пощата. За новите потребители, не че аз съм ветеран, е друго. Онзи ден контактувах с такъв и просто помолих да платя след като получа нещото. Мацката се съгласи. Всичко се уговаря, големи хора сме все ще се разберем.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
tevolere
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 33


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #26 -: Октомври 12, 2010, 14:39:03 »
Раздели ТемаНагоре

Да уточня и аз: Когато изпращам нещо очаквам отсрещната страна като го получи да ми изпрати парите до 1-2 дни макс, освен ако няма наложителна причина за забавяне и не ми е писала за това. Когато аз получа нещо пращам парите веднага докато съм още в пощата или по сметка/ в зависимост от това какво сме се разбрали с другия потребител/  Wink

и аз съм така .но след като изисквам за над определена сума предварително плащане,ако харесам нещо за същата и аз плащам предварително без да ми го изискват.На мен ми е удобно банково разплащане но това не значи ,че и на  другите мами  също,затова нямам претенции и без това сумата която получа веднага харча тук за дрешки. Wink
Активен

Точна и коректна съм,очаквам същото от Вас!  Пращам артикулите с  Еконт - пощенска пратка до офис. Използвам новата форма на сайта за отсъпка ЕКОНТ. Пращам и с   Бг. поща като МПП!  Държа на добрата комуникация!приятно пазаруване!
Фани
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 156


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #27 -: Октомври 12, 2010, 14:59:40 »
Раздели ТемаНагоре

Плащам след като съм получила пратката.
Разбира се има случаи, в които съм плащала и предварително, но са рядкост. Това са потребителки, които познавам отлично.
Активен

Мога да изчезна всеки момент за няколко дни/считано от март месец/! Ако чакате парички ще си ги получите, ако чакате пратка-също.
Моля за разбиране, няма да ви излъжа!
Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #28 -: Октомври 12, 2010, 15:13:03 »
Раздели ТемаНагоре

аз рядко ходя до пощата и плащам когато мога или съм събрала поне 2-3 записа
чакането в пощата за 1 запис от 2-3 лв. ме убива.Едното е на 3г.,другото на 1г.,предимство-никакво......
предупрегдавам,че се бавя и това е
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #29 -: Октомври 12, 2010, 16:34:24 »
Раздели ТемаНагоре

Добре, това ще си остане вечен спор с мноооого въпроси с какви ли не отговори. Аз ще задам само един: Когато отидете в магазина и искате да си купите определено нещо,( а продавачът не Ви познава, или няма никави впечатления за това що за човек сте), дава ли Ви въпросната стока "на вересия" Huh?
Да ама в магазина си видяла стоката и след това я плащаш нали?Ако не ти е угодно не взимаш.Няма никаква база на сравнение съвсем различно е Wink
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003


Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: