{GOOGLENEWHOR}


Анкета
Въпрос:
Кога плащате при сделка?
Плащане/изпращане едновременно - 36 (29.5%)
Плащам предварително - 35 (28.7%)
Плащам след получаване, това е упоменато в подписа ми и/или договорено с продавача - 31 (25.4%)
Плащам след получаване без да съм предупредила за това, считам че съм си в правото - 16 (13.1%)
Плащам до 3 работни дни след като съм оставила адреса си и продавачът ми е потвърдил, че стоката е за мен - 4 (3.3%)
Общ брой гласове: 91

Страници: [1] 2 3 ... 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Анкета "Кога плащате при сделка?"  (Прочетена 14576 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« -: Октомври 11, 2010, 15:11:02 »
Раздели ТемаНагоре

Пускам тази анкета за да установя дали аз нещо съм в грешка. Напоследък все по-често ми се случва да ми се пуска плащане след като нещата са били получени, без да сме имали такава уговорка. Особено ми е неприятно когато не се спазва и уговорения начин на плащане (по банкова сметка) или пък когато има много чакащи за една обява, потвърждава ми се покупка с адрес на лични и после седмица по-късно парите още не са пуснати.
Аз вече въвеждам нови правила за себе си - при повече от 1 желаещи да купят, изпращам на този, който първи потвърди готовност за плащане по банков път!
Не защото съм опряла до 5 или 10 лева, а защото се натрупват много сделки и старите неплатени почват да се объркват с нови платени и цялото това гонене и следене кой защо не е платил ми докарва главоболие!
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2010, 15:21:15 »
Раздели ТемаНагоре

Ами аз по принцип плащам след като съм получила нещото, освен ако няма изрична договорка за предварително плащане  Wink Виждам и плащам
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2010, 15:21:41 »
Раздели ТемаНагоре

Изпращам след като съм получила колета ,освен ако нямаме друга оговорка.От както посещават такива сайтове прицедирам така.Няма значение дали плащам или изпращам Wink
Естесвено всяко правило си има изключение.Естесвено ,че ако купувача няма оценки или има негативни ще поискам предварително плащане.Също така няма да платя предварително ако отрещната страна няма оценки или отново е с негативни.Това е и почти всички процедират така Wink
Ами аз по принцип плащам след като съм получила нещото, освен ако няма изрична договорка за предварително плащане  Wink Виждам и плащам
Smiley
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
Merianlll
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 72


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2010, 15:24:55 »
Раздели ТемаНагоре

Пускам тази анкета за да установя дали аз нещо съм в грешка. Напоследък все по-често ми се случва да ми се пуска плащане след като нещата са били получени, без да сме имали такава уговорка. Особено ми е неприятно когато не се спазва и уговорения начин на плащане (по банкова сметка) или пък когато има много чакащи за една обява, потвърждава ми се покупка с адрес на лични и после седмица по-късно парите още не са пуснати.
Аз вече въвеждам нови правила за себе си - при повече от 1 желаещи да купят, изпращам на този, който първи потвърди готовност за плащане по банков път!
Не защото съм опряла до 5 или 10 лева, а защото се натрупват много сделки и старите неплатени почват да се объркват с нови платени и цялото това гонене и следене кой защо не е платил ми докарва главоболие!


Ами например аз почти винаги плащам, след като съм получила и видяла стоката (с някои изключения). Защо това е толкова чудно?  :Smiley
Едното изключение ще го направя утре - продавачката е с много + оценки, а нещото е ново. Ще пратя предварително пари, искат ми, а и мисля, че мога да се доверя.  Smiley

Аз друго се чудех - как плащате по банков път, като има толкова големи такси. Може ли за дреха от 10 лв, да платиш на банката 3 лв превод (минимум)?


Активен

Обичам да чета ЛС
Поставяйте оценки!!!!!
Изчаквам записалите се колкото преценя.
Не плащам предварително, за да няма после изненади.
Връщам без да питам при несъответствие на състоянието, макар и да се набутвам с пощенските.
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=67319&profile_type=feedback /моля, редактирайте "сс" в думата "prodavalnicc" с "к" и ще ми ги видите. Не знам защо не ми се получава правилен линк.
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2010, 15:38:08 »
Раздели ТемаНагоре

Ами аз по принцип плащам след като съм получила нещото, освен ако няма изрична договорка за предварително плащане  Wink Виждам и плащам

ами ей такива потребителки не разбирам!
хем плаща след като е получила, хем за своите продажби изисква предварително плащане (в подписа е написано) .това коректно ли е?! какъв е този двоен стандарт?

относно плащането по банков път:
- чрез електронно банкиране превода е 1 лев независимо от сумата, което е колкото пощенски запис при по-големи суми
- ако внесеш сумата директно в офис на банката, където е сметката на продавача, в повечето случаи таксата е 0,00 лв, понякога 0.50 лв
- ако преведеш сумата чрез пощенски запис към банкова сметка, таксата е колкото към адрес
« Последна редакция: Октомври 11, 2010, 15:40:58 от Barbarona » Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
sysily
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 132


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Октомври 11, 2010, 15:41:37 »
Раздели ТемаНагоре

искам само да опровергая за плащането по банков път - никога не се плаща по 3 лв такса,защото обикновено IBAN сметките са на дебитни карти - плащала съм многократно и това ме улеснява,защото не ми вземат и 1 стотинка за превод,което е още по-добре,защото при големи суми за запис ти вземат по-висока комисионна. А едва ли тук някой дава сметка в банка на спествен влоги или депозтна,че да не може да ги изтегли.внасянето на парти по картова сметка е безплатно и не е само за определни банки,а за всички.говорим само когато се внест в брой и на каса в съответната банка.така,че за дреха от 10лв. със записа ти излиза по-скъпо.
[/quote]

Ами например аз почти винаги плащам, след като съм получила и видяла стоката (с някои изключения). Защо това е толкова чудно?  :Smiley
Едното изключение ще го направя утре - продавачката е с много + оценки, а нещото е ново. Ще пратя предварително пари, искат ми, а и мисля, че мога да се доверя.  Smiley

Аз друго се чудех - как плащате по банков път, като има толкова големи такси. Може ли за дреха от 10 лв, да платиш на банката 3 лв превод (минимум)?



[/quote]
Активен

1.изпращам и получавам по бг поща
2.предимство - 2 или повече покупки, за София
3.точна съм и не съм невежа,очаквам същото!
4.боклуците се изчистват в кофата, а не се продават тук за безумни пари...бъдете разумни
5.http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=32678&ppaction=readfeed
Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2010, 15:42:20 »
Раздели ТемаНагоре

Ами аз по принцип плащам след като съм получила нещото, освен ако няма изрична договорка за предварително плащане  Wink Виждам и плащам

ами ей такива потребителки не разбирам!
хем плаща след като е получила, хем за своите продажби изисква предварително плащане (в подписа е написано) .това коректно ли е?! какъв е този двоен стандарт?
Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни.Не съм си променила подписа просто. Досега много рядко съм искала предварително плащане. Тези неща се уговарят на лични по прицнип. Нещото се плаща когато е получено ако нямате предварителна уговка. Аз лично изпращам предварително пари на потребители с достатъчно положителни оценки Smiley
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Октомври 11, 2010, 15:47:04 »
Раздели ТемаНагоре

"Нещото се плаща когато е получено ако нямате предварителна уговорка."
Ако такива са правилата "по подразбиране", извинете ме, ама няма как да се сетя. Нито в ebay, нито в който и да е международен сайт за пазаруване има такъв филм. Даже напротив. Първо има срок купувачът да плати и второ, продавачът изпраща след като е получил парите, при това 1,2,3 или повече дни след това...
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
sysily
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 132


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Октомври 11, 2010, 15:47:58 »
Раздели ТемаНагоре

и аз това не го разбирам - и ако аз се опъна,че няма да платя предварително и тя се опъне, че си сика парите - и двете ще останем с пръст в уста!
и наложен платеж не решава нещата,затова според мен има оценки и понякога се правят компромиси след като си прочел оценките!
ами ей такива потребителки не разбирам!
хем плаща след като е получила, хем за своите продажби изисква предварително плащане (в подписа е написано) .това коректно ли е?! какъв е този двоен стандарт?

Активен

1.изпращам и получавам по бг поща
2.предимство - 2 или повече покупки, за София
3.точна съм и не съм невежа,очаквам същото!
4.боклуците се изчистват в кофата, а не се продават тук за безумни пари...бъдете разумни
5.http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=32678&ppaction=readfeed
Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Октомври 11, 2010, 15:51:12 »
Раздели ТемаНагоре

sysily обясних че не съм променила подписа си и реално рядко искам предварително плащане. Това по- нагоре
В Продавалника това е практика и така се процедира.Тъй като голяма част от потребителите са от там, затова и тук така се действа. Както казах вси(ко е въпрос на уговорка между потребителите
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Октомври 11, 2010, 16:05:39 »
Раздели ТемаНагоре

ами в такъв случай трябва поне да има "морален" срок колко време след получаване се плаща.
в момента изпаднах в неловко положение с една коректна мама, защото нейните пари съм решила че са от друга потребителка, от която чакам пари от доста по-рано.  (уточнение: при пощенския запис към сметка няма име на подател, и ако се дублират сумите...)
покрай сухото гори суровото!
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
Анджелина
Омъжена с деца
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 103


добра

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Октомври 11, 2010, 16:06:08 »
Раздели ТемаНагоре

Зависи.
Има момичета, които познавам от онзи другия сайт и знам в какво състояние мога да очаквам нещата си от тях. За това и пускам парите предварително.
По принцип се плаща при получена стока. От къде да знам, на какъв парцал ще попадна! А на колко съм попадала само!
Аз съм честна и коректна, оценките ми говорят за това.
А които се съмнява и иска парите предварително....Ами да си иска. Стока бол и тук и там, и в ebay и във втората употреба и в нормалните магазини. Не продавате уникати, я! Не се сърдете, пиша това, което си мисля.
Е, да за хора с отрицателни оценки и новорегистрирали се, имайте си едно на ум.
Но пък всеки е бил току-що регистриран, нали?
На мен в Пр-ка ми гласуваха доверие, което оправдах. Все от някъде се почва.
Barbarona, не сравнявай ebay с този и онзи другия сайт. Разликата е огромна и не съпоставима. Тук пазаруваме само хора от страната, а там от цял свят.

По принцип в другия сайт в Правилата е записано ясно, че се плаща при получена стока, ако няма друга уговорка.

А като искате парите предварително, пощенските как ги изчислявате?

« Последна редакция: Октомври 11, 2010, 16:07:49 от Анджелина » Активен

Не купувам/продавам парцали;
Коректна съм, очаквам същото;
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Октомври 11, 2010, 16:18:06 »
Раздели ТемаНагоре

пощенските са грамажа + 58 ст. за препоръка
вкъщи имам ел. везна и грамажът си го определям

но да уточня - аз не искам предварително плащане, а едновременно, т.е. до 1-2, макс 3 дни разлика, мисля, че така е най-коректно и за двете страни.
независимо кой кога решава да си вземе пакета от пощата, продавачът трябва да си е получил парите.
« Последна редакция: Октомври 11, 2010, 16:19:38 от Barbarona » Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
Анджелина
Омъжена с деца
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 103


добра

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Октомври 11, 2010, 16:26:19 »
Раздели ТемаНагоре

Е, аз везна нямам, нито пък знам кое колко струва.  Smiley Пращам, харесва се, плащат ми.
Не се храня с парите от тук, просто разчиствам гардероби и с ниски цени се опитвам наистина да подпомогна други.
За това и може би така разсъждавам.

Не се обръщам лично към теб Barbarona, пиша си по принцип.
Този вид сайтове са чудесно място за покупка на нещо изгодно и в прилично качество. Ясните правила правят пазаруването приятно. Това е.
Активен

Не купувам/продавам парцали;
Коректна съм, очаквам същото;
Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Октомври 11, 2010, 16:40:45 »
Раздели ТемаНагоре

Да уточня и аз: Когато изпращам нещо очаквам отсрещната страна като го получи да ми изпрати парите до 1-2 дни макс, освен ако няма наложителна причина за забавяне и не ми е писала за това. Когато аз получа нещо пращам парите веднага докато съм още в пощата или по сметка/ в зависимост от това какво сме се разбрали с другия потребител/  Wink
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!


Страници: [1] 2 3 ... 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: