{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 51   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Много ме дразни!!!!  (Прочетена 158781 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #270 -: Октомври 21, 2010, 09:15:30 »
Раздели ТемаНагоре

Предложете заглавие на една такава тема за правопис и я правим!

Нашите любими правописни грешки
Правописна полиция
Просто Речник или Помагало за несигурните в правописа, Как да пишем правилно, Обратно в 5-ти клас  Wink
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Фло
Глобален Модератор
Потребители
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 11272


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #271 -: Октомври 21, 2010, 09:16:55 »
Раздели ТемаНагоре

Предложете заглавие на една такава тема за правопис и я правим!

Нашите любими правописни грешки
Правописна полиция
Просто Речник или Помагало за несигурните в правописа, Как да пишем правилно, Обратно в 5-ти клас  Wink

Обратно в 5-ти клас

По-закачливо е.  Обратно в 1 клас! Cheesy
Активен

Нищо на света не заслужава и пет минути тъга!

emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #272 -: Октомври 21, 2010, 09:17:42 »
Раздели ТемаНагоре

Предложете заглавие на една такава тема за правопис и я правим!

Нашите любими правописни грешки
Правописна полиция
Просто Речник или Помагало за несигурните в правописа, Как да пишем правилно, Обратно в 5-ти клас  Wink

Обратно в 5-ти клас

По-закачливо е.  Обратно в 1 клас! Cheesy
Факт Smiley
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #273 -: Октомври 21, 2010, 09:39:17 »
Раздели ТемаНагоре

Правописна полиция най ми допадна. Smiley
Дразни ме думата "горница", също и "долница" - е, в българския няма такива думи. Undecided Има "горнище" и "долнище"! И няма такова нещо и като "дънкен" - това е нещо масово, даже имам чувството, че и в търсачката така трябва да го пускам, 90% от обявите съдържат тази дума, даже не знам от кой край идва. Huh? Правилното е "дънков"!
Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 
Фло
Глобален Модератор
Потребители
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 11272


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #274 -: Октомври 21, 2010, 09:42:55 »
Раздели ТемаНагоре

http://www.bgdomakinq.com/forum/index.php?topic=444.0
Активен

Нищо на света не заслужава и пет минути тъга!

denica3
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 36


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #275 -: Октомври 21, 2010, 09:48:00 »
Раздели ТемаНагоре

здравейте
да се включа и аз в спора за нашето село /град Мартен. имаме основно училище с  добри традиции ,така че ако си внимавал в часовете би трябвало да знаеш правописа . Освен това като пускаш обява ми се струва нормално първо  да я  прегледаш и чак тогава да я публикуваш . Това къде живееш не определя правописа и правоговора Smiley
Активен

коректна съм
в другият сайт съм със същия ник
досега само купувах
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #276 -: Октомври 21, 2010, 09:50:35 »
Раздели ТемаНагоре

здравейте
да се включа и аз в спора за нашето село /град Мартен. имаме основно училище с  добри традиции ,така че ако си внимавал в часовете би трябвало да знаеш правописа . Освен това като пускаш обява ми се струва нормално първо  да я  прегледаш и чак тогава да я публикуваш . Това къде живееш не определя правописа и правоговора Smiley
Много си права Дени, аз пък се чудя когато правят правописни грешки при публикуване на обява, които се вижда, че са допуснати в бързината, защо после не се връщат да си ги редактират  Huh?
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #277 -: Октомври 21, 2010, 09:59:02 »
Раздели ТемаНагоре

Честит ви речник Wink
Фло, трябва да измислим как да не се повтарят постовете. Искам да кажа, че една и съща грешка ще бъде отбелязана поне 10-тина пъти. Започвам да преписвам простичките правила от речника. Кога ЙО кога ЬО, двойно "нн" и "тт".Барем някой си вземе бележка.
Добре, че не сме строителен форум, че щеше да се чудим олук ли е улук ли ? Cheesy
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #278 -: Октомври 21, 2010, 10:21:14 »
Раздели ТемаНагоре

Вместо да копираме правила за писане в другата тема, просто да даваме линк към образователни сайтове. Да не стане така, че тук показваме, колко сме начетени и после обявите и постовете ни да са пълни с "изненади". А и не съм сигурна, какъв ще е ефекта от "Обратно в първи клас". Който има желание и без подобна тема ще си намери грешките.
Активен

Фло
Глобален Модератор
Потребители
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 11272


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #279 -: Октомври 21, 2010, 10:26:29 »
Раздели ТемаНагоре

Вместо да копираме правила за писане в другата тема, просто да даваме линк към образователни сайтове. Да не стане така, че тук показваме, колко сме начетени и после обявите и постовете ни да са пълни с "изненади". А и не съм сигурна, какъв ще е ефекта от "Обратно в първи клас". Който има желание и без подобна тема ще си намери грешките.

А тази тема тук каква стана?
От Много ме дразни в Правописни бисери.
Това беше цялата идея на другата тема. Там да се публикуват данките и др.
Активен

Нищо на света не заслужава и пет минути тъга!

emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #280 -: Октомври 21, 2010, 10:28:06 »
Раздели ТемаНагоре

Вместо да копираме правила за писане в другата тема, просто да даваме линк към образователни сайтове. Да не стане така, че тук показваме, колко сме начетени и после обявите и постовете ни да са пълни с "изненади". А и не съм сигурна, какъв ще е ефекта от "Обратно в първи клас". Който има желание и без подобна тема ще си намери грешките.
Тъй като мисля, че е адресирано до мен, веднага отговарям на въпроса с въпрос :
 Колко души според теб ще отворят линковете и ще се заровят да четат правила? Мисля, че когато е нагледно описано тук, някак може и да им помогне.
И не показвам колко съм начетена. Аз си знам колко и какво мога и смея да твърдя - да грамотна съм. Не се самоизтъквам, просто се старая да помогна
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 10:41:24 от emi9 » Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #281 -: Октомври 21, 2010, 10:43:31 »
Раздели ТемаНагоре

Фло, написаха примери за много елементарни и драстични грешки, като това стана под формата "много ме дразни". Както казах, който иска ще си намери грешките. Но копиране на правописни правила и речници....
emi9, копирането на правописните правила не ни прави достатъчно начетени. За мен другата тема е "въздух" и не мисля, че ще е в помощ на тези, които се нуждаят от нея. Първо, защото малко хора влизат във форума. Второ, защото неграмотния не знае видно, че е такъв. Аз не твърдя, че съм повече от другите и не се бия в гърдите, колко съм грамотна. Просто знам, какво е наречие и че не бива да влиза в начина на изписване на думи.
И мислиш ли, че като пускаш пост след пост, някой ще се рови да търси конкретна дума?

Нищо лично, изказвам мнение.
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 10:47:47 от Shu-shi » Активен

emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #282 -: Октомври 21, 2010, 10:53:00 »
Раздели ТемаНагоре

Фло, написаха примери за много елементарни и драстични грешки, като това стана под формата "много ме дразни". Както казах, който иска ще си намери грешките. Но копиране на правописни правила и речници....
emi9, копирането на правописните правила не ни прави достатъчно начетени. За мен другата тема е "въздух" и не мисля, че ще е в помощ на тези, които се нуждаят от нея. Първо, защото малко хора влизат във форума. Второ, защото неграмотния не знае видно, че е такъв. Аз не твърдя, че съм повече от другите и не се бия в гърдите, колко съм грамотна. Просто знам, какво е наречие и че не бива да влиза в начина на изписване на думи.
И мислиш ли, че като пускаш пост след пост, някой ще се рови да търси конкретна дума?

Нищо лично, изказвам мнение.
В крайна сметка вярвам, че има хора, които ще обърнат внимание на правилата и правилното изписване на думите.Който иска да чете темата, който не -  не. Пък и прочитайки веднъж правилата може и да спрат да правят едни и същи грешки и да се ровят в пост след пост да търсят някоя дума. То ако става въпрос за ровене има си речници. Ако някои нямат - да кажат имам доста у нас.
Шуши като не го намираш за полезно - не чети. То пък няма угодия
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 11:06:56 от emi9 » Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #283 -: Октомври 21, 2010, 11:03:32 »
Раздели ТемаНагоре

Само казвам, че тази тема тук беше коментарна. Всеки в бързината прави грешки и някак е неуместно да правим речници, да копираме правила....
Твърдо смятам,че хората изписващи грешно думи, няма да погледнат другата тема. А за угодия - не знам, какво искаш да кажеш. Аз нямам такова самочувствие на безгрешна, че и да правя тема с правила и речници.

П.П. Само да добавя, че не е нужно влизайки в сайт с правописни правила да се ровиш и търсиш. Просто се изписва дума и всичко необходимо излиза под формата на текст:

http://pravopisen.onlinerechnik.com/

Лек ден.
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 11:13:57 от Shu-shi » Активен

Фло
Глобален Модератор
Потребители
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 11272


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #284 -: Октомври 21, 2010, 11:09:54 »
Раздели ТемаНагоре

Само казвам, че тази тема тук беше коментарна. Всеки в бързината прави грешки и някак е неуместно да правим речници, да копираме правила....
Твърдо смятам,че хората изписващи грешно думи, няма да погледнат другата тема. А за угодия - не знам, какво искаш да кажеш. Аз нямам такова самочувствие на безгрешна, че и да правя тема с правила и речници.



Хайде стига! Тема като всяка друга тема. Да не се казва Бисери, а е с друго име. Едно е тук да пишеш дразни ме правописа, друго е да се изпишат пет страници с грешни думи.
Активен

Нищо на света не заслужава и пет минути тъга!



Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 51   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: