{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как се справяте с ангината?  (Прочетена 12145 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mims
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 179


Поканени потребители: 0

Профил
« -: Септември 21, 2010, 16:39:56 »
Раздели ТемаНагоре

Момичета,"преборвали"ли сте ангина без антибиотик?
Моя син,от юни месец насам,през две седмици е с ангина,и всеки път ни изписват АБ, вече незнам какво да го правя!За вчера имахме и насрочена операция на трета сливица,но ни отложиха,заради болничните проблеми,нашумяли напоследък.
Дайте съвети,как се справяте с проблемно гърло!
« Последна редакция: Септември 21, 2010, 16:50:13 от mims » Активен
mims
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 179


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Септември 21, 2010, 17:28:12 »
Раздели ТемаНагоре

Отчаяна съм! Sad
Активен
viv_f
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 630


Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Септември 21, 2010, 18:09:44 »
Раздели ТемаНагоре

Много лошо така,ама и ние без АБ не минахме Sad инъче профилактично си му правя билков чай с мед и няколко капки лимон.Аз не обичам много да давам витамини и лекарства просто ей така и гледам всичко да е натурално.Успех,дано да ви минава бързо
Активен

Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!Ходя само веднъж седмично до пощата,с изключения ако съм свободна!
gabrielagaby
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 265


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Септември 21, 2010, 18:21:23 »
Раздели ТемаНагоре

Аз използвам клеева тинктура и сребърна вода за нослето,капя клеева тинктура ,разредена във вода, сок,всеки ден за повишаване на имунитета(когато сме болни или имунобор брохо )Имунобора ни го препоръча личния лекар.прави се профилактичен курс по 1табл. на ден всеки ден докато свърши опаковката,почива се 10 дни и пак,три опаковки и е чук.Лекаря ми прпоръча също, ако забележа, че се разболява да давам по 2- 3табл. на ден в продължение на пет дни, за да изпреварим нещата.Много скептично подходих към съветите, но ги изпълних и наистина имунобора помага да прескочиш антибиотика.Не е лекарство, а е имуномодулатор на билкова основа-ехинацея и билката"котешки нокът"  А и задължително правим противогрипна ваксина на есен, така настинките минават без усложнения.Виж темите на д-р Михайлов в часа на мама.Аз от там се зарибих по клеевата тинктура,помага при хремата да се локализира, да не слиза надолу,а ако детето е по-голямо може да се прави и гаргара.
Активен

Не плащам кутии и пликове!Предпочитам изпращането да е през Пощата като МП.,а да получавам парите по банков път.Не приемам с наложен платеж.Ника ми е същия като в Прод-ка.
На всяка човешка дейност са присъщи три отличителни особености: форма, време и отношение - и всичките те се подчиняват на реда на Фибоначи!
ponky
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 64


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Септември 21, 2010, 21:28:10 »
Раздели ТемаНагоре

Здравей mims,като прочетох темата и се сетих за нашите патила преди няколко години.Големият ми син страдаше от ангини(за цяла календарна година правеше 10 ангини.А това е много,нормално е до 6 за година.)
Незнам колко е голям синът ти(а като ги знам и че не търпят момчетата),но ако търпи,купи си нишадър(забравих мед. му наименование,ако се сетя ще пиша,но като кажеш нишадър,пак ще те разберат)и с една сламка топваш в нишадъра с цел да влезе малко от прахчето в сламката-около 2/3мм и издухваш съдържанието от сламката в/у гнойните торбички.Да кажа,че е малко гадничко,сливиците също могат да се намажат със сода-по-безобидно и не толкова гадно.Също и с Йодасепт,но не мазилото,а в течна форма-също се мажат сливиците.Като се облекчат по този начин сливиците,пада и температурата.А зимата може да се пие зелева чорба,понеже е солена и изпича сливиците.За гърло мога да ти кажа още "илачи".Надявам се да съм помогнала.
Активен
daiido
АДМИНИСТРАТОР
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 532


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Септември 21, 2010, 22:45:09 »
Раздели ТемаНагоре

Аз съм алергична към пеницилин, а повечето АБ имат пеницилин в тях. Лекувам се по "бабините" методи : Смесвам 1л. мед с 1л. сода и мажа сливиците по няколко пъти на ден. За да падне гнойта от сливиците, ме караха като дете да захапвам голяма ябълка или круша от по твърдите(или медицинска топка) и да преглъщам(с отворена уста), болезнено е, но има ефект. И в никакъв случай не давай горещи неща. Дано съм помогнала.

ПП: Нарежи един лимон по-наситно и го объркай с мед. Това го правя всеки път когато ме заболят сливиците, а понякога и за удоволствие. Ако добавиш и орехи става още по вкусно, но орехите дразнят болно гърло.
« Последна редакция: Септември 21, 2010, 22:55:10 от daiido » Активен
mims
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 179


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Септември 22, 2010, 08:22:46 »
Раздели ТемаНагоре

Благодаря ви,момичета,за предложенията!
Някои съм пробвала,но без ефект Sad,ще пробвам това с нишедъра и илачи,дано ни помогнат!
« Последна редакция: Септември 22, 2010, 08:57:30 от mims » Активен
dariva
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 41


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Септември 29, 2010, 08:54:31 »
Раздели ТемаНагоре

Аз щом забележа признаци на болно гърло - веднага слагам компрес с извара на вратлето за през нощта. Отделно клеевата тинктура давам всеки ден - за стимулиране на имунната система. Смучем Ангин Хил /хомеопатично за ангина/ и Имунокинд /хомеопатично за укрепване на имунитета/
Всичките съвети съм ги взела от темите на д-р Михайлов. Cool
Активен

Чакам записали се 4 ч. и изпращам на първата дала адрес.
Предпочитам плащането и изпращането да бъде в един ден!
Изпращам след предварително плащане при по-големи суми.
Предпочитам плащане по банков път.
Закупилите повече от една обява ВИНАГИ са с предимство!

http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=32670&ppaction=readfeed
mims
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 179


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Септември 29, 2010, 09:41:52 »
Раздели ТемаНагоре

Аз щом забележа признаци на болно гърло - веднага слагам компрес с извара на вратлето за през нощта. Отделно клеевата тинктура давам всеки ден - за стимулиране на имунната система. Смучем Ангин Хил /хомеопатично за ангина/ и Имунокинд /хомеопатично за укрепване на имунитета/
Всичките съвети съм ги взела от темите на д-р Михайлов. Cool

Благодаря,мила! Smiley
Активен
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Септември 29, 2010, 10:03:24 »
Раздели ТемаНагоре

Хайде и аз да се включа с нашите патила, които за щастие вече са зад гърба ни!
Още от малък големият ми син правеше гнойни ангини. През годините се справяхме къде с АБ, къде с хомеопатия и витамини......докато през 7-мата година ангините толкова зачестиха, че ги правеше грубо казано по 2 на месец т.е 1седмица здрав и 2 болен. При всяка една вдигаше температура 40,2 градуса  Shocked Shocked Shocked Кошмарът беше пълен. При последната изпи 2 опаковки Зинат, след тях 3-ти АБ с по-широк спектър на действие.....вода за гаргара....., ангинхил почти през 20мин.....спирам. Денят минаваше в прием на лекарства, водех списък, бяха толкова много и с различен прием.....УЖАС.  След дълги усилия успяхме да го закрепим - вече бяхме насрочили операция на сливиците. Помолих доктора да я изтеглим в близките няколко дни, защото знаех, че няма да мога да го опазя здрав още 10 дни до датата, а всяка следваща ангина можеше да е фатална.
Операцията беше в частната клиника " КАСПЕЛА " в гр. Пловдив. Безкръвно с ултразвук. Държа да кажа , че всичко това ми струваше 1 направление за УНГ от личния лекар, след което УНГ издаде направление за хоспитализация. Заплатих само престоя за придружителя т.е за мен 15лв. мисля бяха. Операцията приключи за 20-тина мин. с пълна упойка - изключително пречистена , без странични ефекти. Още следобед си бяхме вкъщи.
Синът ми вече е на 8г. и 6м. и се радва на отлично здраве, за 2г. е изкарал 2-3 леки хреми с които организма се пребори сам.
Съветвам те , ако проблемите наистина са чести и сериозни не се колебай да вземеш решение за отстраняване на сливиците. Вече не е като едно време и нещата съвсем не са толкова страшни.
УСПЕХ!!!
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
mims
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 179


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Септември 29, 2010, 10:45:42 »
Раздели ТемаНагоре

Хайде и аз да се включа с нашите патила, които за щастие вече са зад гърба ни!
Още от малък големият ми син правеше гнойни ангини. През годините се справяхме къде с АБ, къде с хомеопатия и витамини......докато през 7-мата година ангините толкова зачестиха, че ги правеше грубо казано по 2 на месец т.е 1седмица здрав и 2 болен. При всяка една вдигаше температура 40,2 градуса  Shocked Shocked Shocked Кошмарът беше пълен. При последната изпи 2 опаковки Зинат, след тях 3-ти АБ с по-широк спектър на действие.....вода за гаргара....., ангинхил почти през 20мин.....спирам. Денят минаваше в прием на лекарства, водех списък, бяха толкова много и с различен прием.....УЖАС.  След дълги усилия успяхме да го закрепим - вече бяхме насрочили операция на сливиците. Помолих доктора да я изтеглим в близките няколко дни, защото знаех, че няма да мога да го опазя здрав още 10 дни до датата, а всяка следваща ангина можеше да е фатална.
Операцията беше в частната клиника " КАСПЕЛА " в гр. Пловдив. Безкръвно с ултразвук. Държа да кажа , че всичко това ми струваше 1 направление за УНГ от личния лекар, след което УНГ издаде направление за хоспитализация. Заплатих само престоя за придружителя т.е за мен 15лв. мисля бяха. Операцията приключи за 20-тина мин. с пълна упойка - изключително пречистена , без странични ефекти. Още следобед си бяхме вкъщи.
Синът ми вече е на 8г. и 6м. и се радва на отлично здраве, за 2г. е изкарал 2-3 леки хреми с които организма се пребори сам.
Съветвам те , ако проблемите наистина са чести и сериозни не се колебай да вземеш решение за отстраняване на сливиците. Вече не е като едно време и нещата съвсем не са толкова страшни.
УСПЕХ!!!

Мила,все едно описваш проблема с ангините на моя син-едно към едно! Една операция отложихме,защото се разболя,след това пък ни отложиха другата насрочена,и сега чакаме следващата,дано всичко мине тогава!
Надявам се с отстраняване на сливицата,всичко да приключи!
Активен
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Септември 29, 2010, 10:47:30 »
Раздели ТемаНагоре

Ние извадихме трите. Когато се планува вадене на двете, третата задължително се изстъргва. На колко годинки е твоето детенце?
ПП. На моя бяха толкова сраснали, че....описаха ги като сливици на 50-60годишен човек.  Shocked
« Последна редакция: Септември 29, 2010, 10:49:21 от mimoza7710 » Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
mims
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 179


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Септември 29, 2010, 10:48:52 »
Раздели ТемаНагоре

На 3г.и 9м.е сина ми.
Неговите не са толкова големи,но са проблемни! Sad
« Последна редакция: Септември 29, 2010, 10:51:51 от mims » Активен
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Септември 29, 2010, 10:52:27 »
Раздели ТемаНагоре

О, той е мъничък още  Kiss
Дано наистина третата сливица да е била проблема. Не се тревожи, 2 часа след това забравят всичко и бързат да си ходят. Операцията е много лека и децата са без проблем що се отнася до храненето след това.
КУРАЖ и УСПЕХ!
Ще чакаме да пишеш когато всичко приключи  Cheesy
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
mims
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 179


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Септември 29, 2010, 10:55:37 »
Раздели ТемаНагоре

О, той е мъничък още  Kiss
Дано наистина третата сливица да е била проблема. Не се тревожи, 2 часа след това забравят всичко и бързат да си ходят. Операцията е много лека и децата са без проблем що се отнася до храненето след това.
КУРАЖ и УСПЕХ!
Ще чакаме да пишеш когато всичко приключи  Cheesy

Благодаря за подкрепата,имах нужда от такава! Kiss
Ще пиша,щом всичко приключи,само да не ни върнат пак! Huh?
Активен


Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: