{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Съвети "Как да бъдем добри домакини?"  (Прочетена 13994 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Rokita
Таня
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Коректна съм, винаги се надявам на същото отсреща!

Поканени потребители: 0

Профил
« -: Април 25, 2010, 16:01:52 »
Раздели ТемаНагоре

Нека тук всяка мама/или татко/ даде своя съвет или напътствие как точно да бъдем добри домакини и къде точно е тънката граница между това да бъдем добри домакини, перфектни майки, трудещи се жени и любящи съпруги?
« Последна редакция: Април 25, 2010, 16:04:01 от Rokita » Активен

1.Изпращам като МПП веднага!
2.Пощенски за сметка на получателя!
3.Изключително коректна съм, очаквам същото!
4.Пазя ред колкото е необходимо!
5.Приемам плащане със запис/банка/ПИБ;ДСК/!
6.Не разменям!
7.Коректна съм, винаги се надявам на същото от ответната страна!
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #1 -: Април 25, 2010, 16:18:36 »
Раздели ТемаНагоре

Ами , аз да бъда откровенна , лично смятам че съм много далеч от первекната домакиня , майка или съпруга , без мъж ми съм за никъде , да аз въртя сметките , кое къде и кога да е за да не го закъсваме , това е нещо което на мъж ми грам не се отдава , аз се грижа за облеклото на всички , пера , но примерно с мъж ми подраждаме заедно , примерно ако цял ден съм готвила и кухнята изглежда така сякаш е паднала бомба , много чении цапам докато готвя , всяко нещо си го нарязвам и слагам в отделен съд , после мъж ми помага , докато аз примерно мета , подреждам , той измива чениите , или когато малката е будна той я грледа за да мога аз да оправям , или да си почина , от друга страна и той е за никъде без мен , защото има много неща в които аз ме помагам , като цяло аз заставам на позицията че домакинството , родителството е съовместно занимание , единия не може без другия и обратното , тук искам обаче и да отбележа , че има и много самотни радители , и майки и бащи , но там ситуацията е съвсем друга , от една страна по трудна , защото човек е сам , от друга по лесна , защото когато човек няма на кого да разчета за помощ , от няма накъде се научава сам да се оправя , преди да срещна мъжът ми бях много самостоятелна и се оправях с всичко сама , сега съм по разглезена тъй като разчетам на него , като цяло заставам на позицията , че няма рецепта или наръчник за това как да въртиш една къща , при всеки е индивидуално и различно , но ако семейството ти е усмихнато , значи се справяш добре!
Активен

Rokita
Таня
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Коректна съм, винаги се надявам на същото отсреща!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Април 25, 2010, 16:40:37 »
Раздели ТемаНагоре

Честно казано, аз пък съм била и мога да бъда перфектна домакиня, но да си го каежм направо, няма смисъл, защото не винаги те оценяват! А и на крайностите не е добре! Да готвиш и чистиш, подреждаш, миеш и се грижиш за дедето е хубаво, но в един момент ти писва, виждаш че след това не личи особено с малко дете, пък и мъжете все мрънкат! Отщява ти се! Майчинството убива, направо те смазва, а особено когато са те съкратили и си безработен, искаш да правиш нещо по-различно и нямаш възможност! При мене нещата вървят ръка за ръка - ако в едното не ми върви, и другото изоставям! Влияя се от чувствата и настроенията! Иначе хвърча като финикиец и времето ми стига за всичко! Но когато психически си смазан и обезверен, нищо не ти се пипва!
Иначе в кухнята съм на ТИ с всичко!
Активен

1.Изпращам като МПП веднага!
2.Пощенски за сметка на получателя!
3.Изключително коректна съм, очаквам същото!
4.Пазя ред колкото е необходимо!
5.Приемам плащане със запис/банка/ПИБ;ДСК/!
6.Не разменям!
7.Коректна съм, винаги се надявам на същото от ответната страна!
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #3 -: Април 25, 2010, 17:03:15 »
Раздели ТемаНагоре

Аз пък мога да кажа ,че съм Мъжът в семейството освен ,че съм и перфектна домакиня мога да си кача чувал с дърва до 2-рия етаж на къщата,местя тежки неща ,които дори мъж ми ще се озори наливам си по 2 торби с по 3 двулитрови шишета от изворчето понеже водопроводната ни вода мирише и не пием от нея и си ги нося като турист раница ,моя мъж си е клекавец както си го наричам в къщи и толко е бавен в правенето на нещата ,че аз се ядосвам и си ги свършвам сама,Rokita е права ,че няма кой да ни оцени-оценяват ни чак когато ни загубят ,гледам си детето но вечер в 19:00 винаги е готова и вечерята(пак няма кой да го оцени) но не мога да се нареча любяща съпруга вечер стоя до късно и мъж ми си заспива сам
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
Rokita
Таня
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Коректна съм, винаги се надявам на същото отсреща!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Април 25, 2010, 17:12:04 »
Раздели ТемаНагоре

И аз съм момиче за всичко, но нали ти казвам, писна ми! И аз бременна съм мъкнела торбите с дърва, и за съм пазарувала като за световно и всичко сама съм си носела, но разбрах, че няма смисъл! И въпреки всички, пък се пънгам, защото съм кусурджийка и перфекционистка и не мога да разчитам на друг да го свърши като мене! А относно темата:"Ти не ми обръщаш никакво внимание!!!!!!!!!!!!!!" Говори ми........! Вечната болна тема на сърдития татко! И при нас е така, а си мисля и в повечето семейства, нищо че моя специално ме упреква постоянно, че само аз съм била така!Ха ха ха!
« Последна редакция: Април 25, 2010, 20:03:46 от Rokita » Активен

1.Изпращам като МПП веднага!
2.Пощенски за сметка на получателя!
3.Изключително коректна съм, очаквам същото!
4.Пазя ред колкото е необходимо!
5.Приемам плащане със запис/банка/ПИБ;ДСК/!
6.Не разменям!
7.Коректна съм, винаги се надявам на същото от ответната страна!
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #5 -: Април 25, 2010, 17:23:30 »
Раздели ТемаНагоре

Аз пък моята жена никога не я оставям да мъкне тежко. В къщи всичко се прави от двама ни, включително и понякога мием чиниите заедно Smiley Имайте в предвид, че всичко е един голям компромис. Няма ли го, няма и семейство. На моята жена когато и кажа, че ще работя вечер и тя ме разбира и заспива сама, но понякога просто захвърлям всичко за да съм със семейството си. Всеки трябва да намери подходящата формула.
Активен

skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #6 -: Април 25, 2010, 17:26:25 »
Раздели ТемаНагоре

За моят мъж болна тема и все са му думите  в устата "харчиш много пари" с което ме изнервя понеже няма и малка представа кое колко струва,дори ми прави забележки колко сладко ям,колко семки чопля,все да има и за утре  с това натякване постоянно ме изкарва извън кожата и с всеки изминал ден все повече се отчуждавам от него а 100-ци пъти съм му казвала спри се че така няма да го докараш до по-добро ,иначе съм като теб Rokita финикиец хихихихих вършим всичко с тичане и понеже малката е кротичка все си стоя на компа с вас -това за мен е добра компания е не мъжкото същество което се намира зад мен ааааааааа забравих да кажа че ми се прави забележки и за това че само средината на хляба ям хахахахахахахахах е 29 години само нея ям нема той да ми казва кво ще ям
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
Rokita
Таня
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Коректна съм, винаги се надявам на същото отсреща!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Април 25, 2010, 17:45:25 »
Раздели ТемаНагоре

Бих икала с удоволствие да се разменя с мъжа, та да го видя, защото все се бие в гърдите, че да си стоиш вкъщи и да бъдеш просто домакиня, било елементарон! А аз съм си по принцип човек - работохолик и много ми се ходи на работа, но няма...........Уви!
Активен

1.Изпращам като МПП веднага!
2.Пощенски за сметка на получателя!
3.Изключително коректна съм, очаквам същото!
4.Пазя ред колкото е необходимо!
5.Приемам плащане със запис/банка/ПИБ;ДСК/!
6.Не разменям!
7.Коректна съм, винаги се надявам на същото от ответната страна!
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #8 -: Април 25, 2010, 17:49:08 »
Раздели ТемаНагоре

Бих икала с удоволствие да се разменя с мъжа, та да го видя, защото все се бие в гърдите, че да си стоиш вкъщи и да бъдеш просто домакиня, било елементарон! А аз съм си по принцип човек - работохолик и много ми се ходи на работа, но няма...........Уви!
Все едно говориш за мен а и същите думи са ми казвали
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #9 -: Април 25, 2010, 18:30:19 »
Раздели ТемаНагоре

Е момичета , чного сте кайни , не мислете че и на мъжете им е лесно , понякога моя се е чувствал премазан , когато за нещо се чува безпомощен , когато бях в болница с опасност за помятане , кога влязох да раждам , и заради некадърноста на лекарите на които попаднах , на косъм да затрият и мен и детето , мъж ми не знаеше на кой свят е , когато в работата не му върви , нямат работа - по-малко пари , той почва да обвинява себе си , че не изкарва достатъчно , повярвайте ми момичета , много малко мъже си го признават , но те страшно са угнетени на психическо ниво , а относно кой е мъжът и жената в къщата , в днешно време вече това са понятия които са се размили , бях 3-ти месец блеменна , когато се местихме от квъртирата в която се засемеихме (нова дума в Българския език) , но шефа му го държеше на работа до късно вечерта , прибираше се смазан , и нямаше как да му кажа хайде сега почвай тука да местиш тежките работи , та той вървеше като на сън до кревата едвам стигаше , всичко съм измъкнала сама на двора под навеса , и съм го приготвила за да може бързо да се натовари в камиона , пералнята съм я прибутвала сантиметър по сантеметър , за да я изкарам навън , хладилник всичко , от нерви и яд са ми се пълнили очите със сълзи , но веднага са били измествани от усмивка , защото знаех защо го правя , за бъдещото си семейство , всеки има трудни моменти в живота си , но когато това е спътника ти в живота , трябва ти да си застанеш на мястото и да го подкрепиш  ,както той ще те подкрипе когето имаш нужда , да не вземете само да си помислите че вкъщи е някаква илилия , божеееее , карамесе максимум през ден два , но това е полезно , много по полезно отколкото да държиш в себе си каквото ти тежи , по-добре много малки скандали , отколкото някой грандиозен дето не се знае дали няма да свърши с разритване на семейството , мили момечета аз съм на мнение че в България отодавна няма място за "Дами" като под дами имам предвид , мацки които не дигат тежко , които не могат да се спръвят с някой по-мъжки работи , самата ни страна , до такава степен е извратила условията за семейство , че вече и самите семейства се отплесват от общоприетите правила , за да изкретат ! Има много неща които ме дразнят в мъж ми , като се прибере , трябва да му слагам да яде  ,все едно той не може да вземе чения и черпак и да си сипе , често го бъзикам с думите , "Знам че хладилника е с пръстов отпечатък , ей сега ще дойда да го отворя" , много ме дразни и това , че не може наистина да вникне в нещата , дребните неща които ме тормозят , примерно съм стигнала до желание да се съмоубия , защото малката е плюе храната и си я размазва по лицето , но и аз си имам кусури , всеки ги има , примерно , редавен случай аз почвам да му се оплаквам че не съм излизала , не съм се виждала с приятелки , стоя затворена вкъщи , той като ми каже , е то и аз съм на същия хал , и аз му отвръщам , е да ама ти ходиш на работа , единствен отговор винаги е " Не е същото , там съм за да работя" , и е прав , за целия ден той има едни два пъти по 15 минути в които да изпуши по цигара и да си поговори с колегите , и това е , така че аз знам , че и на него не му е леко , чувствам го , никога няма да забравя , един грандиозен скандал коййто имахме , той ми мрънкяше за това , мрънкяше за онова , и на мен накрая ми избиха чивиите , и му казах едно две неща които хем са така , хем не са , погледа с който ме погледна , беше ....... е няма да го забравя , толкова безпомощен , толкова тъжен , нещастен , страдащ , и думите които ме каза също........ "....ще живееш по добре без мен , аз само ти усложнявам нещата още повече" , направо ми идеше да си забия главата в стената , повярвайте ми дами , ако такова нещо не ви се е случвало , просто не знаете какво може да бъде , ако ми се беше разкрещял щеше да ми е по добре , но това предаване , това отчаяние , много е лошо да го видиш в любимия , още повече да знаеш че ти си виновен за това , с мрънкане и т.н. , мъжете , а и жените , се опитват да успокоят себе си , тях ги тормозят собствените пропуски , и за да се поуспокоят изтъкват тези на половинката , за да не са само те грешните , не дейте толкова строго да осъждате , защото сигурна съм на никой (говоря и за себе си) няма да му е приятно да осъждат толкова строго по негов адрес !
Проблемите на семейството по мое мнение , идват главно от неизразените чувства и хубави и лоши , мълчанието в един дом е много зловредно нещо , аз много битки имах с моя , който докато се гаджосвахме почти не си говореше (под говореше имам предвид просто лаф маабет , ей така безцелно и безпричинно говорене за де що се сетиш) за ад започнем винаги да си говорим за всяко нещо , ама за всяко , с него мога вече всичко да си споделя , въпреки че за много неща няма да ме разбере , примерно трепета около новата бузка която съм взела за малката , откриването на магазин на другия край на софия , където е с примерно 50 стотинки по евтино от този срещу нас , ей такива работи , но въпреки всичко , аз си му ги казвам , а и той на мен също , не че аз го разбирам де , е опитвам се ама не винаги ми се отдава , като цяло , комуникацията е много , ама много важна , поне аз така мисля де !
Но наистина , знайте , мъжете се тормозят , задълбават, и се вглъбяват в проблемите с които се сблъскват в ежадневието си , и на тях им е по тежко това , просто женската психика е създадена да може да поема много повече отколкото мъжката , един и същи проблем , на мъжът ще му се отрази два пъти по зле!
Дано не съм засегнала някого с излиянията си , ама просто си изразявам мнението , а и последно нещо , към днешна дата , жената е улеснена по много параграфи отностно домакинството и задълженията които се водят "ЖЕНСКИ" докато , диваните и ден днешен са си тежки  ;D , има много повече ипдейти за нас!
Активен

Rokita
Таня
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Коректна съм, винаги се надявам на същото отсреща!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Април 25, 2010, 18:45:29 »
Раздели ТемаНагоре

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, браво! На това му викам тирада!
Активен

1.Изпращам като МПП веднага!
2.Пощенски за сметка на получателя!
3.Изключително коректна съм, очаквам същото!
4.Пазя ред колкото е необходимо!
5.Приемам плащане със запис/банка/ПИБ;ДСК/!
6.Не разменям!
7.Коректна съм, винаги се надявам на същото от ответната страна!
Rokita
Таня
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Коректна съм, винаги се надявам на същото отсреща!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Април 25, 2010, 18:50:29 »
Раздели ТемаНагоре

Е, да си кажа и това, котео си премълчавах досега! При мене, а може би и при други, вие ще си кажете, мъжът мисли, честно казано , с долната си глава - щастрив ли е снея, смята те за перфектната домакиня и си затваря очите пред всичко, дори вкъщи да е потънало в мизерия/никога не се е случвало да отбележа/. Та откокто разбрах, че са ме съкратили, няма желание много за ласки, и все съм обвинена във всичко, просто съм му черна! Това е, върви ли секса, върви всичко останало! Имама приятелка, която нищо домакинско не връши, но познайте, мъжът й я носи на ръце и й купува всичко - заящо ли!!!!!!!
Ха ха - много ясно!
Активен

1.Изпращам като МПП веднага!
2.Пощенски за сметка на получателя!
3.Изключително коректна съм, очаквам същото!
4.Пазя ред колкото е необходимо!
5.Приемам плащане със запис/банка/ПИБ;ДСК/!
6.Не разменям!
7.Коректна съм, винаги се надявам на същото от ответната страна!
Rokita
Таня
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Коректна съм, винаги се надявам на същото отсреща!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Април 25, 2010, 18:51:49 »
Раздели ТемаНагоре

Та това е моят съвет - ЗА ДА ВИ СМЯТАТ ЗА ДОБРИ ДОМАКИНИ, ПОНЕ МЪЖЪТ ВИ, ПРАВЕТЕ И ДВЕТЕ МУ ГЛАВИ ЩАСТЛИВИ! Уви, аз не мога да бъда лицемерна и да се правя, затова си и тегля!
Активен

1.Изпращам като МПП веднага!
2.Пощенски за сметка на получателя!
3.Изключително коректна съм, очаквам същото!
4.Пазя ред колкото е необходимо!
5.Приемам плащане със запис/банка/ПИБ;ДСК/!
6.Не разменям!
7.Коректна съм, винаги се надявам на същото от ответната страна!
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #13 -: Април 25, 2010, 18:56:07 »
Раздели ТемаНагоре

The_Black_Angel имам един развод и съм си казала че втори няма да търпя,вервай ми стигне ли се до там да го намразя ,детето под мишка и у нас,при моя случай аз го разбирам той мене НЕЕЕ!!!Сега правя компримиси но има един момент в който ми пада пердето дано не се стигне до там де за сега нещата са поносими
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #14 -: Април 25, 2010, 18:58:57 »
Раздели ТемаНагоре

Та това е моят съвет - ЗА ДА ВИ СМЯТАТ ЗА ДОБРИ ДОМАКИНИ, ПОНЕ МЪЖЪТ ВИ, ПРАВЕТЕ И ДВЕТЕ МУ ГЛАВИ ЩАСТЛИВИ! Уви, аз не мога да бъда лицемерна и да се правя, затова си и тегля!
Щастлива е само горната му глава хахааххаахахах за другата нема заслуги
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.


Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: