{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пощенски услуги!  (Прочетена 37007 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
stefani220609
Мария
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 937


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #60 -: Април 08, 2011, 08:33:33 »
Раздели ТемаНагоре

Да така е не може,нито запис ,нито пратка да пратиш на някой с две имена .Дори аз скоро пращах ,на една дама която ми писа че няма трето име ,така и били  данните по лична карта .Разправях се доста докато пусна пакета на жената ама успях де  Huh? Huh? Cheesy
Активен

Коректна съм и очаквам същото !След запис изчаквам до 5часа,поставям оценки веднага след получаване на паричките или пратката!!!

emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #61 -: Април 08, 2011, 09:04:31 »
Раздели ТемаНагоре

Аз пък съм пускала пратка с 2 имена. Беше за Самоков и убедих пощаджийката, че Самоков не е София, пък и жената си я чака пратката и така.....
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #62 -: Април 08, 2011, 10:00:42 »
Раздели ТемаНагоре

Знае ли някой дали може да се пусне пощенски запис, ако знаеш само двете имена на получателя/всичко друго-адрес, ПК си е точно и вярно попълнено/???
Не никакъв запис не може да се пусне на две имена.
Активен

iviani
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 549


БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #63 -: Април 08, 2011, 11:01:01 »
Раздели ТемаНагоре

Може ли някой да ме посъветва какво да направя.
Изпратих в колет 3бр. гювечета.Опаковах ги добре и на пакета написах с големи букви ЧУПЛИВО!Дамата ги получи, обаче две от тях и едното капаче са се счупили.
Може ли да се изиска от бг пощи да възтановят стойноста на гювечетата?
здравейте,за мое голямо съжаление и аз ще се налижи да пиша тук,получих  плик,който трябваше да съдържа пръстен,а се оказа празен.почти не се съмнявам,че мамата ми го е пратила,но съм безсилна.и понеже дадох адреса на майка ми,защото пръстенчето беше подарък за нея,сега незнам как да процедирам,майка ми пази празния плик,но как да действаме,сега???лошото е че не го е проверила,и чак у дом а е видяла,че плика е празен....нямам думи,а другото е,че пощалоинките са си спестили ходенето и  е трябвало тя да иде да си го получи,при условие ,че е било препоръчано......ако някой има идея какво мога да направя нека ми пише.не ме толкова яд за 19лв,колкото,че майками не си получи подаръка Sad
Активен

точна и коректна съм,поставям оценки,правете го и Вие!мога да забавя пращането на пакет или запис с няколко дни,защото съм с малко дете.винаги пиша на ЛС и обяснявам,понякога може и да съм досадна,но не искам недуразумения и затова съм много "подробна".пращам на първия дал адрес на ЛС.за нови потребители или такива с малко положителни оценки-паричките предварително,нищо лично,просто не ми се  иска да "горя".
springflower
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 324


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #64 -: Април 08, 2011, 11:06:18 »
Раздели ТемаНагоре

Знае ли някой дали може да се пусне пощенски запис, ако знаеш само двете имена на получателя/всичко друго-адрес, ПК си е точно и вярно попълнено/???
Не никакъв запис не може да се пусне на две имена.
Благодаря на всички, че се включиха, между другото, обаче, относно пакетите, аз съм пращала с 2 имена на получател
Активен

- с предимство за повече от една обява,вече не пазя ред
- връщам стока, неотговаряща на описанието
- не считам, че трябва да плащам опаковки
- пращам и получавам като МПП
- държа преди всичко на добрата комуникация
Благодаря на всички за коректността към мен!!
   
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #65 -: Април 08, 2011, 11:18:36 »
Раздели ТемаНагоре

Знае ли някой дали може да се пусне пощенски запис, ако знаеш само двете имена на получателя/всичко друго-адрес, ПК си е точно и вярно попълнено/???
Не никакъв запис не може да се пусне на две имена.
Благодаря на всички, че се включиха, между другото, обаче, относно пакетите, аз съм пращала с 2 имена на получател
да,но по-принцип не може и нее разрешено.Нито подател нито получател може да изпраща и съответно да приема на две имена.Зависи кой как си гледа работата  Wink
Активен

rusamapaumna
Мис "Луд умора няма" 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1969


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #66 -: Април 08, 2011, 11:20:08 »
Раздели ТемаНагоре

Да така е не може,нито запис ,нито пратка да пратиш на някой с две имена .Дори аз скоро пращах ,на една дама която ми писа че няма трето име ,така и били  данните по лична карта .Разправях се доста докато пусна пакета на жената ама успях де  Huh? Huh? Cheesy
приятелко,ще ви оспоря!!всички пакети които пускам на криси 09 или силвена,ги надписвам само СИЛВЕНА П.Н.-това е едно име,нищо че е с инициали!никога не сме имали проблем-и двете страни,пьк и не сьм се сещала да и поискам трите имена,никога не са ми правили забележка даже,така че-навсякьде различно Cheesy
Активен

нЕма начин да нЕма начин!!!

http://kaprizen.com/?cat=14&img=1922726
emi_9eni
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 318


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #67 -: Април 08, 2011, 11:38:38 »
Раздели ТемаНагоре

Може ли някой да ме посъветва какво да направя.
Изпратих в колет 3бр. гювечета.Опаковах ги добре и на пакета написах с големи букви ЧУПЛИВО!Дамата ги получи, обаче две от тях и едното капаче са се счупили.
Може ли да се изиска от бг пощи да възтановят стойноста на гювечетата?
здравейте,за мое голямо съжаление и аз ще се налижи да пиша тук,получих  плик,който трябваше да съдържа пръстен,а се оказа празен.почти не се съмнявам,че мамата ми го е пратила,но съм безсилна.и понеже дадох адреса на майка ми,защото пръстенчето беше подарък за нея,сега незнам как да процедирам,майка ми пази празния плик,но как да действаме,сега???лошото е че не го е проверила,и чак у дом а е видяла,че плика е празен....нямам думи,а другото е,че пощалоинките са си спестили ходенето и  е трябвало тя да иде да си го получи,при условие ,че е било препоръчано......ако някой има идея какво мога да направя нека ми пише.не ме толкова яд за 19лв,колкото,че майками не си получи подаръка Sad

Съжалявам че ще те разочаровам, но абсолютно нищо не можеш да направиш. Имах същия случай - изпратих сребърни обички за дъщеричката , а мамата получи празен плик. И аз не се съмнявам, че го е получила в този вид. Разбирам, че както и при моята пратка, не е въпроса за парите, а за раочарованието, че го няма желания подарък.
Аз писах жалба, но за жалост никакъв ефект. Пратиха ми отговор на жалбата, че препоръчания пакет е получен срещу подпис и не е сигнализирано на място, че има проблем, затова не носят отговорност. Само дето не мога да разбера как тогава човек да разбере, че му липсва съдържанието на пакета, ако не се подпише за да си го вземе и като се подпише пък му казват - ааа ми вие вече се подписахте.
Освен това нали е забранено да се праща сребро и злато по пощата, затова винаги трябва да се опакова много добре за да не личи, че е нещо ценно. Аз съм пращала колиенце в голяма кутия, само и само да не се разбере какво е.
Единствения начин да си защитен от подобни кражби, е наистина да отваряш на място и да им кажеш веднага, че съдържанието липсва. На пакета се пише грамажа , с който е изпратен, ако го претеглят на място преди да ти го дадат и се окаже по-малко, значи нещо вътре липсва.
Съжалявам че се е случило така Sad Много добре трябва да се опаковат бижутата, иначе изчезват, а пощите не носят отговорност за ценности - т.е. по закон им е разрешено да ги откраднат безнаказано  Cheesy
Активен

Правете случайни добрини и безсмислено красиви неща!
iviani
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 549


БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #68 -: Април 08, 2011, 12:53:02 »
Раздели ТемаНагоре

Може ли някой да ме посъветва какво да направя.
Изпратих в колет 3бр. гювечета.Опаковах ги добре и на пакета написах с големи букви ЧУПЛИВО!Дамата ги получи, обаче две от тях и едното капаче са се счупили.
Може ли да се изиска от бг пощи да възтановят стойноста на гювечетата?
здравейте,за мое голямо съжаление и аз ще се налижи да пиша тук,получих  плик,който трябваше да съдържа пръстен,а се оказа празен.почти не се съмнявам,че мамата ми го е пратила,но съм безсилна.и понеже дадох адреса на майка ми,защото пръстенчето беше подарък за нея,сега незнам как да процедирам,майка ми пази празния плик,но как да действаме,сега???лошото е че не го е проверила,и чак у дом а е видяла,че плика е празен....нямам думи,а другото е,че пощалоинките са си спестили ходенето и  е трябвало тя да иде да си го получи,при условие ,че е било препоръчано......ако някой има идея какво мога да направя нека ми пише.не ме толкова яд за 19лв,колкото,че майками не си получи подаръка Sad

Съжалявам че ще те разочаровам, но абсолютно нищо не можеш да направиш. Имах същия случай - изпратих сребърни обички за дъщеричката , а мамата получи празен плик. И аз не се съмнявам, че го е получила в този вид. Разбирам, че както и при моята пратка, не е въпроса за парите, а за раочарованието, че го няма желания подарък.
Аз писах жалба, но за жалост никакъв ефект. Пратиха ми отговор на жалбата, че препоръчания пакет е получен срещу подпис и не е сигнализирано на място, че има проблем, затова не носят отговорност. Само дето не мога да разбера как тогава човек да разбере, че му липсва съдържанието на пакета, ако не се подпише за да си го вземе и като се подпише пък му казват - ааа ми вие вече се подписахте.
Освен това нали е забранено да се праща сребро и злато по пощата, затова винаги трябва да се опакова много добре за да не личи, че е нещо ценно. Аз съм пращала колиенце в голяма кутия, само и само да не се разбере какво е.
Единствения начин да си защитен от подобни кражби, е наистина да отваряш на място и да им кажеш веднага, че съдържанието липсва. На пакета се пише грамажа , с който е изпратен, ако го претеглят на място преди да ти го дадат и се окаже по-малко, значи нещо вътре липсва.
Съжалявам че се е случило така Sad Много добре трябва да се опаковат бижутата, иначе изчезват, а пощите не носят отговорност за ценности - т.е. по закон им е разрешено да ги откраднат безнаказано  Cheesy
благодаря ти emi_9eni ,не ми стана по-леко,само съм още повече разочарована...защо трябва да се случва така?Huh?Huh? Huh?
Активен

точна и коректна съм,поставям оценки,правете го и Вие!мога да забавя пращането на пакет или запис с няколко дни,защото съм с малко дете.винаги пиша на ЛС и обяснявам,понякога може и да съм досадна,но не искам недуразумения и затова съм много "подробна".пращам на първия дал адрес на ЛС.за нови потребители или такива с малко положителни оценки-паричките предварително,нищо лично,просто не ми се  иска да "горя".
mi_ma
мимчето
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 361


над мене греят две слънца,това са моите деца

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #69 -: Април 08, 2011, 12:56:05 »
Раздели ТемаНагоре

Е нека и аз ви напиша по повод тегленето на място при получаване на пакета.Вчера получих колет при пращането подателя е видял ,че пише 2.550кг.На бележката обаче,пише че пратката тежи 5.900кг.Понеже е от близък човек си казах я да видя какво ще ми кажат сега в пощата.А и нямше да се усетя,ако не бях погледнала бележката,видяха ми се много почти 6 кг,знаех какво ми се изпраща.Т отивам на гишето и им казвам искам да ми го претеглите.ОК няма проблем ми казва служителката.Слага тя на кантара,гледа и се пули "ама как така"
Пакета е 2550г,а на него пише 5900г.  ShockedЯвно служителката е била много,ама много разсеяна да изправя клюки,но иначе е взела повечко пари от подателя.Казах им,че в случая аз мога да имам претенции,че половината пратка липсва.Отговаря ми се"ама как ще липсва,то се вижда,че пакета не е отварян" Shocked Е какво е обяснението тогава.То е трябвало подателя на момента да се усети.Е как ще се усети на момента,нито им знаем тарифите,нито нищо.Аз знаех ,че нищо не липсва,но исках да видя какво ще ми обяснят.Та казаха,че ще извикат началничката,да си пусна жалба и това е,но едва ли щели да ми дадът разликата в парите.Аз не съм за парите,а да си видят какви служители работят в пощите,че и претенциите са им големи.Отказахме се с подателя да се разправяме,то няма никакъв смисъл просто.Вярно е,че се случват и грешки,но те нали са там ,за да си изпълняват съвесно задълженията.
Активен

1.пощенските за сметка на КУПУВАЧА 2.ВЕЧЕ плащане предварително 3.въщам стока неотговаряща на описанието 4.BG94BPBI79231098205001 пощенска банка 5.давам на първия дал адрес на лс 6.имам 245 ++++++ в Пр-ка 
http://smajliki.ru/smilie-743654535.html
emi_9eni
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 318


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #70 -: Април 08, 2011, 13:10:17 »
Раздели ТемаНагоре

Аз ако бях на твое място щях да им прасна една жалба и да напиша,че в пакета е имало нещо което е тежало 2кг и половина и сега липсва и то най-скъпото възможно нещо, което се сетя. Те са длъжни да те обезщетят. Какво като не е отварян пакета. И моя който пратих не изглеждаше отварян, но е факт, че съдържанието липсва. Отворили са и са го залепили после с онези жълтите ленти без да личи.

В твоя случай Подателя е платил за съдържание 6кг, ти получаваш 3кг, напълно си в правото си да искаш обезщетение за тази несъществуваща вещ. Хич нямаше да ги пожаля! Мръсници, да крадат така нагло! Щеше да им го върнеш за доста откраднати от тях неща, които не са обезщетили после. Жалко че не ти се е занимавало ...
Активен

Правете случайни добрини и безсмислено красиви неща!
mi_ma
мимчето
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 361


над мене греят две слънца,това са моите деца

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #71 -: Април 08, 2011, 13:40:26 »
Раздели ТемаНагоре

Да,Еми не ми се занимаваше.То и за това,защото всеки си затваря очите и си казва "айде,айде" служителките си стоят на топлите местенца.
Иначе имам още два случая от преди няколко години.Милия ми татко решил да прати 20 лв за внучката си и понеже на записите имало доста хора,той решил да ги пусне в обикновен плик за писмо.Е навярно се сещате,че когато го получих в плика нямаше нищооо!!! Shocked Отчитам,че грешката е в него,но това за пореден път доказва,че от пощите има хора, които си присвояват.
И другия случай,трябваше да получа едни кремчета,които пак бяха пуснати като обикновен пакет и съответно изобщо не ги получих.
За това съм обедена вече,че обикновените пратки твърде често/да не кажа винаги/ изчезват мистериозно в нечия чантичка.И никога не пращам такива.
Активен

1.пощенските за сметка на КУПУВАЧА 2.ВЕЧЕ плащане предварително 3.въщам стока неотговаряща на описанието 4.BG94BPBI79231098205001 пощенска банка 5.давам на първия дал адрес на лс 6.имам 245 ++++++ в Пр-ка 
http://smajliki.ru/smilie-743654535.html
Fergie
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 171


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #72 -: Април 08, 2011, 16:49:59 »
Раздели ТемаНагоре

На мене пък ми се случи да общувам с една потребителка,която си беше застраховала пратката.Представлява нещо като наложен платеж,но аз си плащам само уговореното с потребителката.Но ако случайно пакета се изгуби или не получа това което чакам потребителката получава упомената застраховка на пакета.В конкретния случай беше за обеци аз си платих 16.00лв. ,а пратката беше застрахована за 20.00.Изгуби ли се пощата е длъжна да ги възстанови.Оскапяването е около 1 лев..Не съм ползвала такава опция ,но я има .
Активен

Коректна съм очаквам същото.
Не пращам и не получавам с наложен платеж.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #73 -: Април 08, 2011, 17:06:58 »
Раздели ТемаНагоре

======но това за пореден път доказва,че от пощите има хора, които си присвояват=======
За това съм обедена вече,че обикновените пратки твърде често/да не кажа винаги/ изчезват мистериозно в нечия чантичка.И никога не пращам такива.

И аз съм се зарекла, че ако си видя обеците, които няма как да сбъркам и чакам от Октомври на нечии уши в пощата най-нагло ще отрежа нечии крадливи ушенца  Tongue
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #74 -: Април 08, 2011, 17:39:37 »
Раздели ТемаНагоре

======но това за пореден път доказва,че от пощите има хора, които си присвояват=======
За това съм обедена вече,че обикновените пратки твърде често/да не кажа винаги/ изчезват мистериозно в нечия чантичка.И никога не пращам такива.

И аз съм се зарекла, че ако си видя обеците, които няма как да сбъркам и чакам от Октомври на нечии уши в пощата най-нагло ще отрежа нечии крадливи ушенца  Tongue
Емка верно лиии Shocked,на мен сега ми се губи един пакет и чакам да мине периода 20-30 дни да видиме де е отишъл тоз пакет Roll Eyes
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!


Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: